انجمن بانیان بهبودی
مشارکت - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: مشارکت و حال و احساس روزانه (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=165)
+--- موضوع: مشارکت (/showthread.php?tid=1943)

صفحه‌ها: 1 2

مشارکت - meshki - 2013-11-22

مشارکت باید اصولي باشد در راستاي برنامه وپيام اميد عشق باشد تا يک تازه وارد را جذب کند نه اينکه تازه وارد احساس ترس کند برای همين پمفلت خطاب به تازه وارد نيز چاپ شد

RE: مشارکت - NASIB - 2013-11-30

مشارکت باید مثل یک بادبزن شعله های اشتیاق تازه وارد را بیشتر کند نه اینکه مثل اب شعله های اشتیاق و عشقشو خاموش کنهHeart

RE: مشارکت - wahid - 2013-12-04

سادگی و بی غل وغش بودن و خیلی از کلمات کتابی حرف نزدن همیشه منو بیشتر جذب میکنه

RE: مشارکت - daniel - 2014-01-26

یادم می یاد 1 روز به راهنمام گفتم.همش میگی گوش کن به مشارکتا.اخه خیلیها چرت و پرت میگن حالم بد میشه.راهنمام گفت همینا به تو کمک میکنه که یاد بگیری تو مشارکتات چرت پرت نباشه.فقط میتونم بگم مشارکت باید شرشار از عشق و امید باشه.

RE: مشارکت - sadaf - 2014-01-26

مشارکت باعث احسلس تعلق به اجمن خواهد شد.و اگر اصولی باشد به من و دیگران کمک میکند

RE: مشارکت - سلمان69 - 2014-04-05

مشارکت باید ساده و با زبان محلی باشه از خداوند در مشارکتامون یاد کنیم...... مشارکت نباید تکراری باشه....ودر مشارک از کلمات رکیک خوداری کنیم

RE: مشارکت - tiyam - 2014-04-05

سخن کز دل بر آید لاجرم بر دل نشیند .پس مشارکت باید صادقانه و حرف هایی باشد از دل و نه ظاهر سازی و به رخ کشیدن دانش و معلومات .باید از خدا بخواه که هرچه صلاح است به زبان بیاوری نه اینکه هرچه خودت بخواهی حرافی کنی چون حراف وراجی یک نفص است .... مشارکت در جلسه با مشارکت تو کلاس قدم و با راهنما خیلی باهم تفاوت داره چون خیلی از حرف ها را میشه به راهنما و توکلاس قدم زد. اما توجلسه حضوری naنمی شه گفت . باید رعایت کرد

RE: مشارکت - داود - 2014-05-02

امروز جمعه س کلاس قدم بودم الان اومدم .خداوکیلی حالم خیلی خوبه انرژی هفته رو گرفتم دلم نمیاد پرپرش کنم اما میذارم وسط هرکه نیاز داره برش داره.

RE: مشارکت - mohsen..yazd - 2014-08-23

یکی از فاکتورهای مهم و تاثیر گذار در پروسه بهبودی و بازیابی، در میان گذاشتن مشارکت تجارب و داشته های خود با سایر بیماران در حال بهبودی است که این کار در جلسات انجمن معتادان گمنام، تحت عنوان مشارکت صورت می گیرد و بخش اعظم وقت جلسات به این امر مهم، اختصاص دارد و نوعاً رهبر جلسه با کمبود وقت و در بعضی موارد با رنجش دوستانی که به آنها وقت مشارکت نرسیده است روبرو می شود. ما معتادان با تمام اختلاف سلیقه هایی که داریم، در دو مورد بیماری و بهبودی با همدیگر کاملاً مشترک هستیم و به تجربه دریافته ایم که هیچ چیز ارزش درمانی کمک یک معتاد به یک معتاد دیگر را ندارد. بنابراین کاملاً روشن است که مشارکت و تقسیم کردن آنچه که بدست آورده ایم تا چه حد می تواند برای تازه واردان و سایر دوستان همدرد ما مفید واقع گردد. البته این تنها خاصیت مشارکت نیست. ما با تکرار آموخته های خود، جایگاه آنها را در ذهن خود محکم می کنیم و به خود و دیگران یادآور می شویم که با چه دشمن سرسخت و آب زیرکاهی روبرو هستیم. در ضمن با طرح مشکلات خود ممکن است بعد از جلسه از کمک و تجربه سایر دوستان بهره مند شویم و تازه واردان نیز شاهد اهمیت مشارکت و نوع آن خواهند بود.

RE: مشارکت - Arghavan - 2014-09-01

سلام  دوستان .... خدا را شكر ميكنم  براي امروز و اين لحظه . ...احساس خوب و قشنگي دارم . چون روز خوبي داشتم ...
 امروز  روز تولدم بود ...قبلا فقط يك اس ام اس از بانك ميومد  و تولدم را تبريك ميگفت ...من خودم هم تاريخ تولدم را بخاطر نمي سپردم ..
  ولي امروز  خدا را شكر از سايه سر انجمن ..زندگي بهتر شده ....ظهر كه امدم خونه بچه هام  برام تدارك ديده بودند و  شكر خدا تا الان جمع صميمي داشتيم ..پسرم كلي باهام حرف زد و عكس گرفت و خوشحال بود ..خدا را شكر ميكنم ....
     و براي عزيزانم دعا ميكنم كه سلامت و در پناه خدا باشند ...
    و روزي بشه كه بعنوان فرزندان اعتياد به جلسات الاتين راه پيدا كنند ... تشكر از شما كه خونديد .