انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-چهارم آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز-چهارم آذر (/showthread.php?tid=1949)

فقط برای امروز-چهارم آذر - mahla - 2013-11-22

مراقبه 4 آذر

«آرام کردن ذهن از طریق مراقبه آرامشی درونی به همراه میآورد که ارتباط درونی ما را با خداوند بر قرار میسازد.»

کتاب پایه

v

وقتی بهبودی ما پیشرفت میکند، اغلب درباره آنچه در درجه اول ما را به سوی معتادان گمنام هدایت کرد، تعمق میکنیم و قادر هستیم از اینکه کیفیت زندگی ما بهبود یافته است، سپاسگزاری کنیم. دیگر مجبور نیستیم از افکار خود واهمه داشته باشیم. هر چه بیشتر دعا و مراقبه میکنیم، بیشتر احساس آرامشبخش بهروزی را تجربه میکنیم. آسودگی و سکوتی که در اوقات آرامش خود تجربه میکنیم، مؤید آن است که مهمترین نیازهای ما—نیازهای روحانی—بر آورده شده است.

میتوانیم با سایر معتادان همدردی کنیم و وجدان خود را در این فرآیند تقویت کنیم. یاد میگیریم از قضاوت درباره دیگران دوری کنیم و آزادی برای خود بودن را تجربه کنیم. در تعمق روحانی خود، به طور شهودی "خداوند درون خود" را پیدا میکنیم و به هماهنگی خود با نیرویی برترمان پی میبریم.

v

فقط برای امروز: درباره هدیه بهبودی تعمق میکنم و با آرامش به راهنمایی نیروی برتر خود گوش میدهم.

RE: فقط برای امروز-چهارم آذر - mehdiast - 2013-11-25

بانام خدا

در گذشته ما به واسطه بیماری اعتیاد زندگی خود را خراب کردیم و پل های پشت سرمون رو به تباهی کشیدیم

فقط برای امروز:سعی میکنم به ترمیم پل هایی بپردازم که برای زندگی امروزه امری هستند حیاتی و باید با دشواریهای این تصمیم مقابله کنم تا هرچه سریعتر بتوانم به زندگی عادی بازگردم

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

متعالی ترین قانون زندگی ،عشق است.
وفاداری به عشق یعنی روی گرداندن از امیال.
شعله ی امیال را فرو نشانید آنگاه خواهید دانست که آسودن در خدا چگونه است.
همراه الوهیت خواهید شد ،تولدی دوباره خواهید داشت

RE: فقط برای امروز-چهارم آذر روز به روز شاپور الف - sadaf - 2014-01-29

4 آذر
يك ذهن آزاد و روشن، براي درك و دريافت حقايق آمادگي بیشتر و بهتري دارد. با ذهن آزاد و آرامش درونی قادر هستم، تا نواقص شخصيتي خود را كه سد راه رُشد و تغییرات من مي‌باشند، را پيدا و رفع كنيم. امروز براي رهايي از تنش‌ها و فشارها از طريق دعا و نيايش و نزديكي به خداوند، به اهميت دعا پي برده‌ام. امروز دعا براي من جايگاه ويژه‌اي پيدا كرده است و براي انجام مداوم و مستمر آن سعي مي‌كنم. یکی از علل توجه‌ من به ارتباط با خداوند به عنوان کسی است، که سال‌ها بی‌خدا بود و خلأ معنوی داشته است. فقط ادای خداپرستی داشته است. پروردگارا: مرا ياري كن تا از طريق دعا ذهن درگير و اسير خود را از افكار زيانبار و منفي رها سازم. آيا در امروز دعا كردن مي‌تواند مرا در رسيدن به هدف‌هایم ياري كند؟ تنها ذهن آماده و پاك و آرام قادر است، كه ارتباط منطقي با خداوند داشته باشد. همیشه براي ذهن بیمار و آشفته‌ی خودم دعا می‌كنم. متوجه هستم که وقتي دعا كردم. در همان زمان دعا کردن آشفتگي‌های ذهنم آرام و رفع می‌شوند و قرار و آرامش درونی نصیبم می‌شود.
دعا كردن حق من است!

RE: فقط برای امروز-چهارم آذر الانان - NASIB - 2014-02-04

4 اذر
اخيرا نويسنده يك روزنامه مدعي شد كه اكثرا مردم بيشتر از فكر كردن در مورد آنچه واقعا اهميت دارد . وقت زيادي را صرف برنامه ريزي تعطيلات ميكنند البته تعطيلات اهميت خاصي دارد . اما به قول شعار ما "چقدر مهم است؟ " در مورد من تمركز عمده فعاليت ذهنيم بر تمامي مكلات ، نگرانيها يا رنجش هاست . كه در يك لحظه خود را مشغول آن ميكنم . حالا با خودم ميگويم "من بر آنچه واقعا اهميت دارد تمركز ميكنم اما "چقدر اهميت دارد ؟" وقتي به 2 سال قبل بر ميگردم يا به 2 ماه بعد فكر ميكنم آيا اهميت دارد؟ الانان به من كمك كرد تا در زندگيم متوجه مسائلي بزرگتري باشم براي مثال : چطور ميتوانم با نيروي برترم ارتباط بهتري داشته باشم ؟ آيا من زمان يرا براي لذت بردن از لحظه حال صرف ميكنم ؟ آيا همان شخصي كه ميخواستم بشوم شده ام . چطور ميتوانم براي امروز شكر گذار باشم ؟

ياد آوري امروز

آيا اولويت هاي من درست هستند ؟ آيا آنچنان بخاطر موارد بي اهميت و ناچيز و بي معنا مشغول شده ام كه براي موضوعات مهم وقت كم دارم ؟ امروز براي فكر كردن موضوعات با اهميت جايي را در نظر ميگيرم ؟ " امروز شعار چقدر اهميت دارد؟ را بكار خواهم برد اين شعار به من كمك ميكند پيش از عملي كردن مسائل در مورد آنها فكر كنم . اين تصور بهتري از آنچه واقعا در زندگي من اهميت دارد خواهد ساخت .

RE: فقط برای امروز-چهارم آذر-از کتاب اندیشه امروز - NASIB - 2014-09-19

چهارم اذر فقط برای امروز از کتاب اندیشه امروزa day at a time
اغلب می شنویم که معتادان در رابطه با نواقص اخلاقی خود بسیار عجول و کمال طلب می باشند. ما تمایل داریم که اهداف غیر قابل دسترسی برای خود معین نمائیم و در راه رسیدن به این نا ممکن ها دست به تلاش مذبوحانه ای میزنیم. از آنجائیکه دستیابی به این اهداف غیر ممکن و شکست اجتناب ناپذیر است. ناامیدی و افسردگی بر ما غلبه می نماید و ما خشمگین به سرزنش و تنبیه خود می پردازیم که چرا قادر به انجام این کار نبوده ایم. بدون درس گرفتن از این شکست ها گویی ما عادت کرده ایم که بر خلاف واقعیت و بدون در نظر گرفتن تواناییهای خود هدفهای به مراتب مشکلتری را انتخاب کنیم و این دایره همچنان ادامه می یابد. آیا هنگام آن نرسیده است که من اهداف غیر ممکن را فراموش کنم؟ پروردگارا ، به من کمک کن تا بر این تصور موهم(که ناشی از اعتماد به نفس کاذب من است) که قدرت خود را فراتر از انسان بدانم چیره گردم. آیا من قادر خواهم بود که وسوسه کمال طلبی را در مورد خود و دیگران رها سازم و نیروی خود را در راه چیزهایی بکار بندم که حقیقی ترند و به واقعیات نزدیکتر؟ آیا من درک کرده ام که تنها خداوند کامل است و من بعنوان انسان دارای محدودیت هایی میباشم؟

<<من یک انسان هستم مانند بقیه...>>

RE: فقط برای امروز-چهارم آذر - sadaf - 2014-11-25

بازتابهاي روزانه 
چهارم  آذر ماه 
فقط براي امروز الکليهاي گمنام 
سنتي قدرتمند 
در سالهاي قبل از انتشار کتاب " الکلي هاي گمنام " ما نامي براي انجمن خود نداشتيم ... بنا بر اکثريت آرا تصميم بر 
اين شد که نام کتاب " راه " باشد . يکي از اعضاي اوليه گروه ما دقيقا دوازده کتاب به اين نام پيدا کرد . بنابراين " الکلي هاي گمنام " اولين انتخاب ما بود . اين داستان چگونگي انتخاب يک نام براي کتاب تجربه هاي شخصي ما و جنبشمان بود
و همانطور که ما ميبينيم سنت گمنامي از بزرگترين معنويات ما است . 
الکلي هاي گمنام چگونه تشکيل شد . 
ابتدا بيل تصميم گرفت که ما شماره تماس داشته باشيم تا مجبور نباشيم در هتلها ملاقاتها را انجام بدهيم . اغلب حضور
قدرت برتر در لحظات حياتي و تاريخي ما احساس مي شود . خداوند براي گمنامها غريبه نيست و اغلب در امور انساني 
همچون شانس ،فرصت و تصادف ديده مي شود . اگر گمنامي و به نوعي اتفاقي بودن از اساسهاي معنويت براي همه 
سنتهاي ما باشد شايد خداوند به طور ناشناس اقدامي از طرف ما داشته باشد .