انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-دهم آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز-دهم آذر (/showthread.php?tid=1955)

فقط برای امروز-دهم آذر - mahla - 2013-11-22

پاداشهای زندگی 10 آذر

«فقط برای اراده خداوند برای خود شروع به دعا میکنیم. بدین ترتیب، فقط چیزی را به دست میآوریم که قادر به اداره آن هستیم.»

کتاب پایه

v

تصور کنید اگر خداوند هر چیزی که میخواستیم را در اختیار ما میگذاشت، چه اتفاقی میافتاد. یک اتومبیل معرکه جدید، نمرات عالی، اضافه حقوق سه برابر، همه اینها صرفاً به این خاطر که درخواست میکنیم، مال ماست.

اکنون مشکلاتی را تصور کنید که ثروتهای بادآورده، اتومبیلهای پرتجمل جدید و تشخیص وضعیت تحصیلی ناشایسته به دنبال دارند. با اضافه حقوق زیادی که بیدلیل به ما اعطاء شده، چه کار انجام میدهیم؟ چگونه به مسئولیتهای مالی جدید خود رسیدگی کنیم؟ و چگونه با این اضافه حقوق سر کنیم؟ آیا میتوانیم تظاهر کنیم که شایستگی این حقوق را داریم، در حالی که میدانیم این طور نیست؟

آن اتومبیل معرکه جدید چطور؟ اکثر این اتومبیلها حق بیمه بالا و هزینههای مراقبت گزاف به دنبال دارند. آیا برای مراقبت از چیزی که درخواست کردهایم، آمادگی داریم؟

افتخارات تحصیلی چطور؟ آیا میتوانیم پس از اخذ نمراتی که خود کسب نکردهایم، مانند دانشجویان ممتاز عمل کنیم؟ اگر متخلف شناخته شویم، چه کار انجام میدهیم؟

وقتی با خداوند صحبت میکنیم، باید به خاطر داشته باشیم که در دنیای واقعی زندگی میکنیم. پاداشهایی کسب میکنیم و یاد میگیریم چگونه آنها را اداره کنیم. محدود کردن دعاهای خود به تقاضای آگاهی از اراده خداوند، قدرت اجرای آن و توانایی زندگی کردن با نتایج و عواقب، تضمین میکند که چیزی را بیشتر از حد توان اداره خود به دست نمیآوریم.

v

فقط برای امروز: فقط برای آگاهی از اراده خداوند و قدرت اجرای آن در دنیای واقعی دعا میکنم.

RE: فقط برای امروز-دهم آذر جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

به هر طریقی که دوست داری،
به هر زبانی که می خواهی،به خدا دعا کن.
خدا همه ی زبان ها را می داند بویژه زبان سکوت را،
این زبان زبان عشق است.
فقط برای امروز-دهم آذر جی پی واسوانی

RE: فقط برای امروز-دهم آذرروز به روز - sadaf - 2014-01-30

10 آذر
شخصي كه وجودش آكنده از احساس تأسف به حال خود است، نمي‌تواند از اصول برنامه‌ی خودیاری به خوبي بهره‌برداري كند. چون در آن موقع خودش را تنها با غم ها گذاشته و زانوی غم بغل کرده است. يكي از ابزارهاي رايج گذشته بهره‌برداري از جلب ترحم خود و ديگران نسبت به سرنوشت خود بود. انرژي صرف شده بابت مظلوم‌نمايي و جلب ترحم به قدري زياد است، كه فرد وابسته را تخليه كامل مي‌كند. بطوریکه احساس فرسودگی خواهد کرد. امروز سعي مي‌كنم با تكيه به خداوند مهربان از تجربه‌ی كليه شكست‌ها و موقعيت‌هاي دردناك سود ببرم. فقط برای امروز مي‌خواهم يك موجود دوست داشتني و موفق از خودم را به ترسيم بكشم. امروز سرمايه‌ی من تجربيات گذشته‌ام مي‌باشد، كه با ياري خداوند و شهامت گرفتن از او به حل مسائل و رويارويي مشكلات امروزم مي‌روم. بدون شك پس از پيدا كردن علت مشكلات قادر خواهم بود، كه جهت حل و رها شدن از اين مشکلات و حالت‌های خاص راه‌حل درست پيدا كنم. برای اینکار به اندازه‌ی زیادی از دوستان قدیمی و راهنمای عزیزم هستند. امروز جلسات جاي امن و مطمئن براي كسب تجربيات دوستان راجع به مهارت ‌و تجربیات مي‌باشد.
من دوست داشتني هستم!

RE: فقط برای امروز-دهم آذر الانان - NASIB - 2014-02-04

10 آذر
در برخوردبا يك تغيير ، مشكل يا كشف تازه يا آگاهي و بيداري ، اغلب قبل از اينكه بتوانيم عملكردي داشته باشيم نياز به طي يك دوره از پذيرش داريم . اين روند اكثر اوقات به سه واژه آگاهي پذيرش و عمل مربوط ميگردد . كنار آمدن با يك آگاهي و شناخت جديد ميتواند تا حد زيادي سخت باشد و اغلب ما درد و ناراحتي خود را انكار ميكنيم در حاليكه اصل واقعيت را نپذيريم و با آن مواجه نشويم ، هيچ عملكرد مناسبي در قبال آن نخواهيم داشت هنوز ممكن است در پذيرفتن واقعيت هاي نا خوشايند ترديد كنيم چرا كه احساس مي كنيم با پذيرفتن آنها از بعضي واقعيات غير قابل تحمل چشم پوشي كنيم ، در حاليكه اينطور نيست . در كتاب فقط براي امروز به وضوح گفته شده كه پذيرش ، تسليم شدن در برابر موقعيت هاي سخت و دشوار نيست بلكه به معني حقيقت يك موقعيت است و اينكه چه تصميمي در قبال آن اتخاذ كنيم . پذيرش ميتواند نيرو بخش باشد چرا كه امكان انتخاب را فراهم مي آورد .

ياد آوري امروز

.امروز قبل از انجام هر عملي در قبال موقعيتم سعي در پذيرش آن خواهم داشت با پذيرفتن آنچه كه هست حق انتخابهاي غير قابل پيش بيني ميتواند فراهم شود به همين دليل از روبرو شدن و دنبال كردن حقيقت نمي ترسم ..

RE: فقط برای امروز-دهم آذر-a day at atime - NASIB - 2014-09-19

فقط برای امروز-دهم آذر-a day at atime
10آذر
در يك‌ لحظه‌ بخصوص‌ يك‌ غم‌ بي‌ اهميت‌ يا اندوه‌ بي‌ معني‌ ممكن‌ است‌ كه‌ باعث‌ بهم‌پيوستن‌ تمام‌ آلام‌ و رنجهاي‌ جسمي‌ و رواني‌ در ما گردد. دردهاي‌ را كه‌ گاهي‌ از زمان‌كودكي‌ در خود داشته‌ايم‌. برنامه‌ در صدد آن‌ نيست‌ كه‌ به‌ ما بياموزد كه‌ مفهوم‌ اندوه‌ ودرد را منكر شويم‌. اندوه‌ و ساير شكل‌هاي‌ درد واقعاً موجب‌ صدمات‌ جسمي‌ ورواني‌ در ما مي‌گردد. ولي‌ امروز كه‌ از بيماري‌ اعتياد بهبودي‌ يافته‌ايم‌ و كنترل‌بيشتري‌ بر روي‌ فكرهاي‌ خود داريم‌ بايد بدانيم‌ كه‌ اين‌ افكار قادرند در طول‌ روزاحساسات‌ ما را تحت‌ تأثير قرار داده‌ و به‌ آنها جهت‌ دهند.آيا من‌ امروز از فكر خود در راههاي‌ بهتر و مفيدتري‌ استفاده‌ مي‌كنم‌؟ خداوندا، ترا بخاطر دردها و رنجهايم‌ اگر چه‌ كوچك‌ و بي‌ اهميت‌ سپاسگزارم‌. آيامن‌ با دقت‌ و بررسي‌ دردهاي‌ قديمي‌ كه‌ از زمانهاي‌ دور در وجود من‌ لانه‌ كرده‌اندسعي‌ در رهايي‌ از آنها و استفاده‌ از افكارم‌ براي‌ رفع‌ نيازهاي‌ امروز مي‌كنم‌؟ آيا من‌خداوند را بخاطر احساس‌ كردن‌ اين‌ دردها و رنجها كه‌ پس‌ از رهايي‌ از تخدير موادافيوني‌ ميسر شده‌ است‌ سپاسگزار هستم‌؟
«خداوند را بخاطر برگرداندن‌ احساساتم‌ سپاسگزارم‌»