انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-سیزدهم آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز-سیزدهم آذر (/showthread.php?tid=1958)

فقط برای امروز-سیزدهم آذر - mahla - 2013-11-22

13 آذر اراده خداوند نه اراده ما

«میدانیم اگر برای اراده خداوند دعا کنیم، صرف نظر از آنچه فکر میکنیم، آنچه را دریافت میکنیم که به صلاح ماست.»

کتاب پایه

v

زمانی که به NA آمدیم، صداهای درونی ما نامطمئن و خودنابودکننده شده بود. اعتیاد تمایلات، علایق و احساس ما را نسبت به آنچه به صلاحمان بود به گمراهی کشانده بود. بدین دلیل است که ایمان پیدا کردن به نیرویی برتر از خود - چیزی که بتواند راهنمایی عاقلانهتر و مورد اطمینانتری از خود ما فراهم کند - در دوران بهبودی آنقدر مهم بوده است. به تدریج آموختهایم چگونه به مراقبت این نیرو اطمینان کنیم و به هدایتی که برای ما فراهم میکند، اعتماد کنیم.

مانند همه فرآیندهای یادگیری "دعا کردن فقط برای آگاهی از اراده نیروی برتر برای ما و قدرت اجرای آن" مستلزم تمرین است. نگرشهای خودخواهانه و خودسرانهای که در دوران اعتیاد پیدا کردیم، یکشبه برطرف نمیشوند. این نگرشها ممکن است نحوه دعا کردن ما را تحت تأثیر قرار دهند. حتی ممکن است بدین شکل دعا کنیم: «من را از این نقص شخصیتی رها کن تا خوب به نظر برسم.»

هر چه نسبت به عقاید و تمایلات خود صریحتر باشیم، تشخیص اراده ما از اراده نیروی برتر آسانتر خواهد بود. شاید در دعا بگوییم: «خدایا صرفاً به اطلاع میرسانم که این چیزی است که من در این موقعیت میخواهم. با این وجود، خواستار تحقق اراده تو هستم، نه اراده خود.» وقتی بدین ترتیب عمل میکنیم، برای اذعان و قبول راهنمایی نیروی برتر خود آمادگی پیدا میکنیم.

v

فقط برای امروز: ای نیروی برتر، آموختهام که به راهنمایی تو اعتماد کنم. با این وجود، هنوز عقاید خود را درباره شیوه دلخواه زندگی خود دارم. بگذار این عقاید را در میان بگذارم و بعد اجازه بده تا اراده تو برای من را به روشنی درک کنم. در نهایت، بگذار اراده تو، نه اراده من تحقق یابد.

RE: فقط برای امروز-سیزدهم آذر - mehdiast - 2013-12-05

یکی از مشکلات سختی که ما در مسیر بهبودی با آن روبرو می شویم افکار مخرب است که ما را به جنگ وا می دارد
در گذشته این افکار ما را به تنهایی و انزوا می کشاند ولی امروز باید سعی کنیم به هر نحوی که هست دوستی و محبت را جای جنگ قرار دهیم
فقط برای امروز:با کینه و رنجش و هر گونه جنگ چه با خود چه با دیگران دوری می کنم ودوستی و محبت را جایگزین آن قرار میدهم

RE: فقط برای امروز-سیزدهم آذر - sadaf - 2013-12-05

اندیشه امروز 13 آذر از کتاب a day at a time

اگرچه هیچکس با آغوش باز از درد استقبال نمی کند ولی باید دانست که امتیازات مخصوص خود را دارد . همانگونه که درد جسمانی نشانه ای از یک بیماری است ،درد عاطفی هم ممکن است بعلت یک کمبود ویا نقص باشد . درد در واقع هشداری است که به ما نیاز به تغییر را یادآور می شود .
زمانیکه ما بدون وحشت با درد روبرو می شویم قادر به درک علت آن بوده و در صدد جبران آن بر می آییم تا اینکه از آن فرار کنیم و یا ندیده اش بگیریم . کاری که در تمام طول دوران اعتیاد انجام داده ایم .
آیا من قادر به تحمل ناملایمات عاطفی هستم ؟ آیا احساس می کنم که نسبت به گذشته کمتر آسیب پذیرم ؟
خداوندا امروز ترا سپاس می گذارم بخاطر توانایی رویارویی با درد و رنج ، شناخت و موقعیت اگر چه خوب یا بد .
من در درگاهت صمیمانه دعا می کنم و از اینکه حساسیت بیش از اندازه دوران اعتیاد از وجود من رخت بر بسته سپاسگزارم .
آیا حساسیت بی مورد من که واکنش مرا در برابر دیگران غیر قابل پیش بینی می کرد تعدیل گردیده است ؟
"برچسب شکستنی است ، با دقت روبرو شوید را به دور بینداز"
کپی از این مطلب فقط با ذکرنام سایت http://forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی-سیزده ادر
بگذار زندگی ات در ایمان ریشه گیرد.
ایمانی که می گوید
خداوند عالِم است و بهتر از هر کس می داند
من هیچ نمی دانم
خدا مهربان است
اعمالش همه سر به سر رحمت است.

RE: فقط برای امروز-سیزدهم آذرشاپورالف - sadaf - 2014-01-30

13 آذر
تا وقتي به قسمت خالی ظرف و نااميدي فكر مي‌كنم، اين احساسات اغلب اوقات بهانه‌اي به دستم مي‌دهند، تا براي جلب ترحم خود و ديگران در بی‌اختیاری تلاش كنم. امروز با دعا كردن از خداوند مي‌خواهم تا با احساس پنهاني به‌خاطر گناهان گذشته خود را تنبيه نكنم. مادامي كه نااميد هستم، قادر به تشخيص موقعيت‌ها و صلاح دیدها نيستم. با ابزار نااميدي به تنهايي قادر هستم، با سرزنش کردن خود تا مرز نابودي كشيده شوم. آيا مي‌دانم كه قالب گرفتن شخصیت من در نااميدي بازتاب افكار منفي بيمارگونه خودم بوده است؟ آيا من تشخيص داده‌ام كه با دعا كردن و ارتباط با خالق خود و شركت در جلسات و مشارکت صادقانه و ارتباط با دوستان بهبودي و راهنما قادر هستم، در مواجهه با مشكلات بهتر از قبل فكر كنم؟ آيا مي‌دانم تنها وسيله‌ی رهايي من از دستان قدرتمند وابستگی‌ها ارتباط درست و معنوی با خداوند مهربان است؟ باید همیشه و در هنگام دعا و مراقبه‌ام در سحرگاهان يادم باشد، كه خداوند حامی و راهنماي من در پیش‌برد من در مسیر بهبودی است. آنچه که خداوند برای صلاح دید من در نظر دارد، خیلی بهتر از خود من است.
نااميدي همواركننده مسير نابودي است!

RE: فقط برای امروز-سیزدهم آذر-الانان - NASIB - 2014-02-04

13 آذر
من شبها نميتوانستم بخوابم ، آشفته نگران و پريشان بودم علت بيخوابي هاي من چه بود ؟؟چه موضوعي مرا درگير كرده بود ؟؟ زندگي من پر از استرس بود اما نه يك استرس معمولي . سعي كردم شير داغ بنوشم ، در رختخواب مطالعه كنم ، به يك موسيقي ملايم گوش دهم حتي به دكتر مراجعه كردم ، اما باز هم نمي توانستم بيشتر از چند ساعت بخواب روم ، من خيلي پريشان بودم در جلسات الانان در مورد دلواپسي خود صحبت كردم و عضو ديگري در مورد مشكلي مشابه آن مشاركت كرد كه چه چيزي به او كمك كرده بود تا شرايط را كاملا بپذيرد و عجز خود را در برابر بيخوابي اش قبول كند با نظري به گذشته او گفت كه بي خوابي نعمت هايي را براي او به دنبال داشته است چون بي خوابي آنقدر او را خسته كرده بود كه باعث درد سر او شده بود . من متوجه شدم كه اين قضيه در مورد من نيز صدق ميكند به جاي اينكه اجبارا براي هوشياري فرد مورد علاقه ام افسوس بخورم ، بجاي كنترل و فضولي در كار او تلاش كنم ذهنم را متوجه امور خويش سازم . اخيرا از اينكه ذهنم را شديدا متوجه هر چيزي كه به من مربوط نمي شود در گير سازم خسته شده ام اغلب دعا كرده ام تا از نگراني هاي آزار دهنده رها شوم و اكنون بنظر ميرسد از راهي كه انتظار آنرا نداشتم دعايم مستجاب شده است .
ياد آوري امروز
گاهي اوقات لطف نيروي برترم از روشهايي غير معمول نصيب من ميشود شايد آن چيزهايي كه من آن را جزو مشكلات به شمار مي آورم . در حقيقت نوعي ، از همراهي باشد . "هيچ چيزي خوب يا بد نيست تفكر ماست كه آنرا چنين مي سازد .

RE: فقط برای امروز-سیزدهم آذر-از کتاب اندیشه امروز - NASIB - 2014-09-19

13آذر
اگر چه‌ هيچ‌ كس‌ با آغوش‌ باز از درد استقبال‌ نمي‌كند ولي‌ بايد دانست‌ كه‌ امتيازات‌مخصوص‌ خود را دارد. همانگونه‌ كه‌ درد جسماني‌ نشانه‌اي‌ از يك‌ بيماري‌ است‌،درد عاطفي‌ نيز ممكن‌ است‌ بعلت‌ يك‌ كمبود و يا نقص‌ باشد. درد در واقع‌ هشداري‌است‌ كه‌ به‌ ما نياز به‌ تغيير را يادآور مي‌شود. زمانيكه‌ ما بدون‌ وحشت‌ با درد روبرومي‌شويم‌ قادر به‌ درك‌ علت‌ آن‌ بوده‌ و در صدد جبران‌ آن‌ بر مي‌آئيم‌ تا اينكه‌ از آن‌فرار كنيم‌ و يا نديده‌اش‌ بگيريم‌. كاري‌ كه‌ در تمام‌ طول‌ دوران‌ اعتياد انجام‌ داده‌ايم‌. 
آيا من‌ قادر به‌ تحمل‌ ناملايمات‌ عاطفي‌ هستم‌؟
آيا احساس‌ مي‌كنم‌ كه‌ نسبت‌ به‌ گذشته‌ كمتر آسيب‌ پذيرم‌؟
خداوندا، امروز ترا سپاس‌ مي‌گذارم‌ بخاطر توانايي‌ رويارويي‌ با درد و رنج‌، شناخت‌و موقعيت‌ اگرچه‌ خوب‌ يابد.من‌ در درگاهت‌ صميمانه‌ دعا مي‌كنم‌ و از اينكه‌ حساسيت‌ بيش‌ از اندازه‌ دوران‌ اعتياداز وجود من‌ رخت‌ بربسته‌ سپاسگزارم‌.آيا حساسيت‌ بي‌ مورد من‌ كه‌ واكنش‌ مرا در برابر ديگران‌ غير قابل‌ پيش‌ بيني‌ مي‌كردتعديل‌ گرديده‌ است‌؟
«برچسب‌ شكستين‌ است‌ با دقت‌ روبرو شويد را به‌ دور بينداز»
فقط برای امروز-سیزدهم آذر-از کتاب اندیشه امروز-a day at a time