انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-چهاردهم آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز-چهاردهم آذر (/showthread.php?tid=1959)

فقط برای امروز-چهاردهم آذر - mahla - 2013-11-22

افرادی که خواهان بهبودی هستند 14 آذر

«دریافتهایم این برنامه برای هر معتادی که صادقانه و خالصانه مایل به قطع [مصرف مواد] است، مؤثر است.»

کتاب پایه

v

از کجا بدانیم فردی صادقانه و خالصانه مایل به قطع مصرف مواد است؟ حقیقت این است که ما نمیدانیم! زیرا نمیتوانیم ذهن افراد را بخوانیم یا از انگیزهها و تمایلات فردی دیگر خبر داشته باشیم، صرفاً باید آرزوی نتیجه خوبی را داشته باشیم.

ممکن است در جلسهای با تازهواردی صحبت کنیم و تصور کنیم هرگز او را دوباره نخواهیم دید و چند سال بعد متوجه شویم که او در بهبودی موفق بوده است. شاید وسوسه شویم تا فردی را که به لغزش ادامه میدهد یا بلافاصله پاک نمیشود، وادار به تسلیم کنیم، اما نباید این کار را انجام دهیم. مهم نیست که یک فرد چقدر بیمیل به نظر رسد، در هر حال حقیقتی ساده وجود دارد—این فرد معتاد در جلسه حضور دارد.

ممکن است هرگز از نتایج انجام قدم دوازدهم مطلع نشویم؛ وظیفه ما نیست که تمایل تازهواردها را ارزیابی کنیم. پیامی که با خود به همراه داریم، بخشی از ماست. آن را به همه جا میبریم و به رایگان در میان میگذاریم و نتایج را به نیرویی برتر از خود میسپاریم.

v

فقط برای امروز: بهبودی خود را با هر معتادی، هر کجا، هر زمان و تحت هر شرایطی در میان میگذارم. نتایج را به نیروی برتر خود میسپارم.

RE: فقط برای امروز-چهاردهم آذر - sadaf - 2013-12-05

اندیشه امروز 14 آذر ماه از کتاب a day at a time

در برنامه از دیگران آموخته ایم که بهترین شیوه برخورد با شرایط دردناک روبرو شدن با آن بدون واسطه ، صادقانه و بصورتی واقع گرایانه می باشد .
باید از این شرایط درس گرفت و در آینده از آن تجربیات در جهت رشد استفاده کرد . از طریق برنامه و ارتباط با خداوند ما می توانیم شهامتی را پیدا کنیم که از درد در جهت رشد شکوهمند انسانی استفاده نماییم .
آیا من اعتقاد دارم که دردی را که تجربه می کنم بهای ناچیزی است که در مقابل تغییر از من قدیمی به انسانی که همیشه آرزویش را داشته ام ،می پردازم ؟
خداوندا ،به من شهامت آنرا بده تا از درد و شرایط دردناک نگریزم . آیا من درک کرده ام که دیگربرای رهایی از درد و رنج و شرایط دردناک نیازی به استفاده از مواد مخدر که موجب نابودی من و زوال شخصیتی من گردیده بود ندارم ؟
آیا من امروز قادرم که بدون استفاده از مواد مخدر با دردهای زندگی خود روبرو شوم و از آنها چیزی بیاموزم ؟
"زمانیکه درد دارم ،احساس می کنم که هنوز زنده ام "
کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت http://forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز-چهاردهم آذر - mehdiast - 2013-12-06

بنام خدا
در مسیر بهبودی گاهی ما از روال اصلی خود خارج می شویم و می بینیم که اوضاع عادی پیش می رود غافل از اینکه اوضاع خوب نیست و این دیدگاه ما روزانه که شروع به تغییر میکند ما خود متوجه شرایط بحرانی نمی شویم
فقط برای امروز سعی میکنم اگر در شرایطی هستم که از مسیر اولیه فاصله گرفته ام دوباره خود را به مسیر یرگردانده وشب زمانی که تراز خود را می نویسم ببینم دیدگاه من در طول یک روز چگونه تغییر کرده است

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

مرگ وجود ندارد زیرا زندگی نمیر است.
عزیزان ما نمی میرند بلکه در حیاتی جاودانه زنده اند
و اما از پیش ما می روند
ما نیز یک روز باید برویم و عزیزان مان را ببینیم،آنها منتظر ما هستند در آن سو!
فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی چهاردهم ادر

RE: فقط برای امروز-چهاردهم آذرشاپورالف - sadaf - 2014-01-30

14 آذر
فرد وابسته به مواد مخدر تنها كسي است، فقط وقتی كه متوجه‌ی اعتياد خود مي‌شود، که در انتهاي وابستگي خود قرار داد، یعنی ته خط عجز خودش، مانند خودم که در موقع انتها و ته خط مصرف مواد مخدر دیگر اهميت نمي‌دادم، كه ديگران بدانند من مصرف‌كننده هستم. چون دیگر از نقش بازی کردن خسته شده بودم، فكر مي‌كردم مي‌توانم با غرور کاذب و مدیریت انكار حقايق را کتمان کرده و ديگران را متقاعد كنم، من چيزي مصرف نمي‌كنم، بلكه بيمار هستم و جهت اين بيماري مصرف می‌کنم. به اخطارها توجهي نمي‌كردم. امّا وقتي جهت رهايي از وابستگی مواد مخدر به انجمن خودیاری آمدم، تا بهبودي پيدا كنم، يك فكر بكر احمقانه مرا تحت تأثير قرار داد. آن اين كه كسي مرا موقع ورود به جلسات نبيند! در حالي كه همه‌ی آشنايان مي‌دانستند كه من اعتياد دارم، ولي خودم نمي‌دانستم چون مدیریت انكار و غرور کاذبم نمی‌پذیرفت که من معتاد هستم. امروز مي‌دانم كه مدیریت انكار و غرور کاذب با اقرار من به عنوان معتاد از قدرت به‌زیر می‌آید، انکار تا حد نرمال در افراد عادي هم موجود است، ولي اين ابزار در من به صورت مرگبار با مدیریتي قدرتمند موجود است و مرا در گرداب بيماري وابستگي غرق كند.
انكار از شاخه‌هاي بيماري وابستگي است!

RE: فقط برای امروز-چهاردهم آذر-الانان-شهامت عوض شدن - NASIB - 2014-02-04

14 آذر
وقتي در مورد مشكلات اساسي خود در رنج هستم . به گذشته بر ميگردم تا ببينم كجا بوده ام . وقتي در برنامه الانان خيلي مبتدي بودم ، ميگفتم : قبل از آمدنم به الانان بهتر از حالا با مشكلات برخورد ميكردم "بازگشت به گذشته را ادامه خواهم داد" وقتي تمام تغييراتي كه مي خواستم در خود ايجاد كنم بي نتيجه ماند ، گفتم "بالاخره از مشكلات آگاه هستم و حالا ميدانم كه با آن چه كنم" اكنون متوجه شده ام : اگر شخصي يك سال پيش به من گفته بود كه من در جايي خواهم بود كه امروز هستم ، هرگز اين امكان را باور نميكردم . گذشت زمان كاركرد برنامه الانان را بطور آشكار برايم نشان ميدهد _ من رشد كردن خويش را در زندگيم ميتوانم ببينم . هرچه بيشتر با اين اصول زندگي كنم . اثرات آن را بيشتر خواهم ديد . اين تجديد قوا در مواقع شك و ترديد شديدا مرا حمايت مي كند و به داشتن شهامت هنگام ترس به من كمك ميكند .
ياد آوري امروز
وقتي احساس ميكنم قادر به حركت نيستم يا وقتي كه وجودم را ترس فرا ميگيرد من نعمتي عجيب براي كمك به شناختن راهم دارم "نعمت حافظه" حافظه ام اغلب ناراحتي ، شرم و صدمات ناشي از گذشته را به من ياد آوري كرده است . اما اكنون ميتوانم حافظه ام را براي ديدن پيشرفتي كه داشته ام به كار گيرم و خوشي . سپاسگزاري را بفهمم . تجربه فردي ام به من مي آموزد تا به اين روند عجيب بهبودي اعتماد كنم . تمام كاري كه بايد انجام دهم ، توجه داشتن مي باشد . " خداوند به ما حافظه اي بخشيده كه ممكن است كه در ماه دسامبر (گل رز داشته باشيم)دسامبر آخرين ماه سال ميلادي .