انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-پانزدهم آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز-پانزدهم آذر (/showthread.php?tid=1960)

فقط برای امروز-پانزدهم آذر - mahla - 2013-11-22

15 آذر رابطه عاشقانه و بهبودی

«روابط میتواند حوزه شدیداً دردناکی باشد.»

کتاب پایه

v

عشق برای برخی از ما مانند اکسیر است. هیجان یک رابطه عاشقانه جدید، فریبندگی داشتن رابطه‌ای صمیمی، احساس آزادی حاصل از اجازه دادن به خود برای آسیبپذیر شدن—همه اینها عواطف قدرتمندی هستند. اما نمیتوانیم فراموش کنیم که ما فقط از اعتیاد رهایی موقتی روزانه پیدا کردهایم. حفظ این رهایی موقتی روزانه باید در زندگی هر معتاد در حال بهبودی بالاترین اولویت باشد.

ممکن است در رابطه خود شدیداً درگیر شویم. ممکن است دوستان قدیمی و راهنمای خود را در این فرآیند فراموش کنیم. سپس، وقتی اوضاع وخیم میشود، اغلب احساس میکنیم دیگر نمیتوانیم با افرادی که قبل از رابطه عاشقانه ما به ما کمک کردند، ارتباط برقرار کنیم. این باور میتواند زمینه لغزش را فراهم کند. از طریق انجام برنامه خود و حضور در جلسات به طور مداوم، اطمینان حاصل میکنیم که حتی وقتی عمیقاً در رابطهای عاشقانه غرق شدهایم، شبکهای از بهبودی را در اختیار داریم.

تمایل ما برای برقراری رابطه عاشقانه طبیعی است. اما نباید فراموش کنیم که بدون برنامه خود، حتی سالمترین رابطه نیز ما را در برابر قدرت اعتیاد حفظ نمیکند.

v

فقط برای امروز: به خاطر تمایل خود به برقراری رابطه عاشقانه، بهبودی را نادیده نخواهم گرفت.

RE: فقط برای امروز-اندیشه امروز پانزدهم آذر - sadaf - 2013-12-07

اندیشه امروز پانزدهم آذر ماه (a day at a time )

اتفاقات و حوادث بدون توجه به ماهیت آنها اهمیت خاصی ندارد . مساله مهم انست که ما چگونه با این وقایع روبرو می شویم ، چگونه در مقابل آنها واکنش نشان می دهیم ، از انها چه چیزی می آموزیم و تجربیات و آموخته های خود را چگونه به دیگران منتقل می کنیم . جهان شاید مدرسه بزرگی باشد و ما همه دانش آموزان این مدرسه با این قصد و نیت که در این مدرسه بزرگ با کمک یکدیگر در محیطی آکنده از عشق و محبت و تفاهم در کنار هم به پیشرفت ادامه دهیم . زمانیکه شرایط دردناک است باید از آن چیزی بیاموزیم و هنگامیکه وقایع خوب اتفاق می افتد آنرا به عنوان یک هدیه از طرف خداوند می پذیریم و تشکر می کنیم.
آیا من می توانم که شادمانی و درد را دوست بدارم ؟
خداوندا مرا کمک کن تا به خاطر داشته باشم که هر اتفاقی در زندگی من ارزش خود را دارد حتی اعتیاد من .
آیا من بر این باورم که وابستگی من به مواد مخدر ، امروز موجب نزدیکی بیشتر من با خداوند گردیده است ؟
" من بجز اتفاقاتی که برای من افتاده است چیزی دیگری نیستم . "
کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت http://forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

غنی ترین موهبتی که می توانیم به خدا تقدیم کنیم موهبت اشک است ،اشک های عشق اشتیاق و آرزومندی به خدا.
دریغا! که برای چیزهای زوال پذیر،برای سایه ها اشک می ریزیم،
پس چه هنگام می آموزیم برای خدا که یگانه واقعیت زندگی است اشک بریزیم؟

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی 15 ادر

RE: فقط برای امروز-پانزدهم آذرشاپورالف - sadaf - 2014-01-30

15 ‌آذر
خودآزاري و خودزنی و انتقام گرفتن از خود يكي ديگر از شاخه‌هاي بيماري عادت‌های ناسالم دوران کودکی و وابستگي مي‌باشد، كه باعث مي‌شود با رنج كشيدن و رنج دادن خود و دیگران چنان لذتي ببريم، كه حتي با اين لذت زندگي مي‌كنيم. چون وقتی از دشمن انتقام می‌گیریم، به همان نسبت هم خوشحال می‌شویم. با خود فکر کرده و مي‌گويم: با آزردن دشمن خود از خودم انتقام مي‌گيرم، كه چرا من را در چنين منجلابي گرفتار كرده است! احساس شرمندگی و خجالت حتي با كوچكترين اتفاق ناگواري به فعالیت می‌افتد و آن را بزرگنمايي كرده و خود را رنج مي‌دهم. امروز مهم‌ترين آموزش اصول برنامه روي خويشتن‌پذيري است. مي‌آموزم كه چگونه با خود به صورت محترمانه‌اي رفتار كنم. دوست داشتن خود، عاشق بودن به خود، بخشيدن خود كه من بيمارم و محتاج توجه خودم به خود هستم! امروز رضايت از خود ابزاري است، براي غلبه بر مظلوم‌نمايي و احساس تأسف به حال و گذشته‌ی خود، باعث ترس و استرسم از آینده می‌شد. زماني كه خداوند مرا به برنامه هدايت كرد و من متوجه شدم که مرا دوست دارد و من را بخشيده است، چرا بخشيدن خودم اينقدر برای خودم سخت شده است؟!
دوستي با خود، دوستي با خداوند است!

RE: فقط برای امروز-پانزدهم آذر-الانان - NASIB - 2014-02-04

15 آذر
بيشتر انسانها با نياز غريزي جور شدن با ديگران (وفق يافتن با ديگران) به دنيا مي آيند ميل شديد به تعلق داشتن و حفظ آرامش به ما كمك ميكند تا با ديگران ارتباط داشته و بخشي از اجتماع باشيم اين غريزه باعث بقاي تمدن هاي زيادي شده و هيچ آسيبي نمي رساند، مگر اينكه تعادل خود را از دست بدهم .(متعادل نباشم) وقتي كه نيازهاي فردي خود را ناديده بگيرم . منافع خود را بخاطر ديگران قرباني كنم . خشنود كردن ديگران مخرب است االانان به من كمك كرد تا با خود توافق پيدا كنم و اجازه دهم كه به احساساتن پاسخگو باشم آرزوها و خواسته هاي خود را در نظر گرفته و هميشه مراقب خويش باشم بهترين راه حفظ اين تعادل ، ايجاد عزت نفس در خودم مي باشد وقتي كه من با احترام و مهرباني با خود رفتار ميكنم بهتر قادر خواهم بود تا با ديگران ارتباط داشته باشم .
يادآوری امروز
من تمام احساسات و غرايز وجودم را كه به دليلي وجود دارند قبول ميكنم امروز به جاي تلاش جهت دور كردن اين غرايز ، براي پيدا كردن يك تعادل كوشش خواهم كرد . " اگر من به فكر خودم نباشم چه كسي به فكر من خواهد بود ؟ و اگر فقط به فكر خودم باشم من چه هستم ؟ و اگر اكنون اين گونه نيست _ پس چه موقع ؟

RE: فقط برای امروز-پانزدهم آذر-از کتاب اندیشه امروز - NASIB - 2014-09-19

15آذر
اتفاقات‌ و حوادث‌ بدون‌ توجه‌ به‌ ماهيت‌ آنها اهميت‌ خاصي‌ ندارند. مسأله‌ مهم‌آنست‌ كه‌ ما چگونه‌ با اين‌ وقايع‌ روبرو مي‌شويم‌، از آنها چه‌ چيزي‌ مي‌آموزيم‌ وتجربيات‌ و آموخته‌هاي‌ خود را چگونه‌ به‌ ديگران‌ منتقل‌ مي‌كنيم‌. جهان‌ شايدمدرسه‌ بزرگي‌ باشد و ما همه‌ دانش‌آموزان‌ اين‌ مدرسه‌ با اين‌ قصد و نيت‌ كه‌ در اين‌مدرسه‌ بزرگ‌ با كم‌ يكديگر درمحيطي‌ آكنده‌ از عشق‌ و محبت‌ و تفاهم‌ در كنار هم‌ به‌پيشرفتن‌ ادامه‌ دهيم‌. زمانيكه‌ شرايط‌ دردناك‌ است‌ بايد از آن‌ چيزي‌ بياموزيم‌ وهنگاميكه‌ وقايع‌ خوب‌ اتفاق‌ مي‌افتد آنرا بعنوان‌ يك‌ هديه‌ از طرف‌ خداوندمي‌پذيريم‌  وتشكر مي‌كنيم‌. آيا من‌ مي‌توانم‌ كه‌ شادماني‌ و درد را دوست‌ بدارم‌؟خداوندا، مرا كمك‌ كن‌ تا بخاطر داشته‌ باشم‌ كه‌ هر اتفاقي‌ در زندگي‌ من‌ ارزش‌ خود رادارد حتي‌ اعتياد من‌. آيا من‌ بر اين‌ باورم‌ كه‌ وابستگي‌ من‌ به‌ مواد مخدر، امروز موجب‌ نزديكي‌ بيشتر من‌ باخداوند گرديده‌ است‌؟
«من‌ بجز اتفاقاتي‌ كه‌ براي‌ من‌ افتاده‌ است‌ چيزي‌ ديگري‌ نيستم‌»
 فقط برای امروز-پانزدهم آذر-از کتاب اندیشه امروز a day at a time