انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیستم آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیستم آذر (/showthread.php?tid=1965)

فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیستم آذر - mahla - 2013-11-22

نگون‌بختی انتخابی است 20 آذر

«هیچ کس ما را به تسلیم در برابر نگون‌بختی وادار نمیکند.»

کتاب پایه

v

به یاد آوردن اینکه زمانی چقدر نسبت به تسلیم در برابر بهبودی بیمیل بودیم، خندهدار است. ظاهراً تصور میکردیم که به عنوان معتادان در حال مصرف زندگی رضایتبخش و شگفتانگیزی داریم و ترک مواد مخدر بدتر از محکومیت به اعمال شاقه است. در حقیقت، درست بر عکس بود: زندگی ما مصیبتبار بود، اما از تعویض آن مصیبت آشنا با بهبودی ناشناخته واهمه داشتیم.

زندگی در مصیبت و بدبختی در دوران بهبودی نیز ممکن است، ولیکن لزوماً این طور نیست. هیچ کس ما را به کارکرد قدمها، رفتن به جلسات یا کار کردن با راهنما وادار نمیکند. هیچ نیروی شبه نظامی در NA وجود ندارد که ما را وادار به انجام کارهایی کند که ما را از درد و رنج رها میکند. اما قطعاً حق انتخابی داریم. تاکنون انتخاب کردهایم که به خاطر سلامت عقل و بهبودی، مصیبت اعتیاد فعال را کنار بگذاریم. اکنون اگر آماده تعویض مصیبت امروز با آرامشی حتی بیشتر هستیم، ابزاری را برای انجام این کار در اختیار داریم—اگر واقعاً تمایل داشته باشیم.

v

فقط برای امروز: مجبور نیستم که در نگون‌بختی زندگی کنم، مگر اینکه واقعاً این طور بخواهم. امروز، مصیبت خود را با مزایای بهبودی تعویض میکنم.

RE: فقط برای امروز-بیستم آذر - mehdiast - 2013-12-11

بنام خدا
فقط برای امروز سعی می کنم بدبختی گذشته را دوباره خودم برای خودم به وجود نیارم و خوشبختی را که 12قدم به من آموخت را ملاک عمل قرار دهم و در مسیر دچار شک و دودلی نشوم
خدایا دوستت دارم کمکم کن فقط برای امروز بدون دغدغه فکری بیمارگونه به زندگی ادامه دهم

آمین

RE: فقط برای امروز- اندیشه امروز بیستم آذر - sadaf - 2013-12-12

اندیشه امروز بیستم آذر ماه ( a day at a time )

برای زمان قابل توجهی پس از آغاز برنامه من اجازه دادم کارهایی که خارج از توان من بود مانع از انجام چیزهایی شود که قادر به انجام آن بودم . اگر از آنچه که یک سخنران و یا مردم می گفتند ناراحت می شدم به داخل پیله خود می خزیدم . امروز به جای آنکه ناراحت شوم و نقش دفاعی بگیرم اگر کسی به نکته ای اشاره کند که موجب خشم من گردد سعی می کنم در کمال خونسردی با آن روبرو گردم . چرا که قادرم با دقت بیشتری بر روی رفتار خود ، درک بهتری از خود و دیگران و شرایط داشته باشم . اگر چه مصرف مواد مخدر را متوقف کرده ایم ولی باید بپذیریم که سیستم تفکر ما هنوز با مشکلاتی روبرو است .
آیا من می خواهم که رشد کنم و شکوفا شوم ؟
خداوندا به من شهامت آنرا بده تا توانائیهای خود را در زندگی جدید بیازمایم . می دانم که بهبودی یک جریان طولانی است و رشد و حرکت من به سمت کمال تنها از ایمان به خداوند ناشی می شود که مرا در طول زندگی روزمره و در ارتباط با فرصتها و رویدادها می آزماید .
آیا من قادر خواهم بود که فارغ از "کمال طلبی " تمام رویارویی نیروی خود را صرف رویارویی با مشکلات روزانه بنمایم ؟

" در رویارویی با شرایط و مشکلات تواناییهای خود را در نظر بگیر "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

هیچگاه هدف را فراموش نکن!
هدف خداست و خدا عشق است،حقیقت است.
به همه عشق بورز به گناهکار و قدیس،
به دوست و دشمن.
در مواجهه با سختی ها و وسوسه ها حقیقت را دنبال کن،
حتی اگر ترا به هلاکت رهنمون کند،حتی اگر ترا در آتش بیفکند.

RE: فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیستم آذر شاپورالف - sadaf - 2014-01-30

20 آذر
احساس بي‌كفايتي و خجالت و شرمندگی از موجوديت و افکار و رفتارهای خود باعث مي‌شدند، كه از اطرافيان خود و دیگران كينه به دل بگيرم. دليل اين كه افراد هم‌وابسته در خودشان احساس بي‌ارزشي و بی‌لیاقتی مي‌كنند، یک احساس بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی ذاتی در خود احساس می‌کنند. آنها به هر وسيله‌اي مي‌خواهند اين احساس را در خودشان پنهان و برطرف كنند. اجباراً به افرادی که در نظرشان خوشایندند هم‌وابستگی پیدا کرده و به چيزها و افکار و رفتارهاي ديگر وابسته مي‌شوند و طبق معمول از اینکارشان هم ارضا نمي‌شوند. معمولاً ديگران توانايي دارند در گفتار و رفتارشان حسادت و كمبودها را با سرزنش و مقایسه به آنها انتقال دهند. اين را می‌دانم كه من هم به دليل داشتن ترس از قضاوت ديگران به راحتي تحت تأثير گفتار و قضاوت آنها واقع مي‌شدم. و برای خلاصی از تیر نصیحت و سرزنش آنها گوش به حرفشان داده و اجازه می‌دام که به هر عنوان از من سوءاستفاده کنند. خداوندا: از تو تقاضا دارم مرا ياري كنی، تا بر احساس بي‌كفايتي و عقده‌ی حقارت خود غلبه پیدا كنم. باید همیشه برای خودم تلقین کنم که همه‌ی ما نزد خداوند يكسان هستيم و هیچ‌كسي بر کسی ديگري برتري ندارد!
توانايي‌هاي خود را پيدا كن!

RE: فقط برای امروز+الانان-بیستم آذر - NASIB - 2014-02-04

20 آذر
قدم پنجم ( چگونگي دقيق خطاهاي خود را به خداوند ، خودمان و شخص ديگري اعتراف كرديم) يك تجربه بسيار شخصي است كه ما افكار و تجربيات خصوصي مان را با فرد ديگري در ميان مي گذاريم . همانطور كه اين قدم آزادي عملي به گوينده مي بخشد به همين نسبت براي شنونده نيز مفيد واقع ميشود اكثر ما از اينكه براي سهيم شدن در چنين تجربيات شخصي و حساسي مورد اعتماد واقع شديم ، مفتخر مي شويم . اين فرصت جالبي است كه عشق بلاعوض و حمايت خود را تنها با گوش دادن تمرين كنيم بسياري از ما ماجراهايي را مي شنويم كه بسيار شبيه سرگذشت خودمان است در حاليكه ديگران اغلب با بروز احساساتشان ميتوانند آن را تجربه و تحليل كنند. شايد بخاطر آوريم كه كجا بوديم و چه مسافتي را تا كنون پيموده ايم . همچنين مي بينم كه بجز مواردي تفاوت در بسياري از چيزها با يكديگر مشترك هستيم هر طور كه اين قدم را به حد با گوش دادن و چه صحبت كردن تمرين كنيم ، راههايي بسوي نيروي برترمان باز خواهيم كرد اغلب چيزهايي مي شنويم كه نوري بر شرايط زندگي مان مي تاباند .
ياد آوري امروز
هنگاميكه با كار كردن برنامه الانان در خواست كمكي را پاسخ مي دهم ، به همين اندازه به خودم كمك مي كنم . هيچ راهي براي حفظ منافع معنوي ما بهتر از رها كردن با عشق نمي باشد . رهايي از انتظارات و به هيچ رشته اتصالي پيوستن .