انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست و چهارم آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست و چهارم آذر (/showthread.php?tid=1969)

فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست و چهارم آذر - mahla - 2013-11-22

لذت مشارکت کردن 24 آذر

«اصلی روحانی وجود دارد که به منظور حفظ آنچه در معتادان گمنام در اختیار ما گذاشته شده، آن را به دیگران میبخشیم. از طریق کمک به دیگران در پاک ماندن، از مزیت غنای روحانی که به دست آوردهایم، استفاده میکنیم.»

کتاب پایه

v

بارها و بارها در دوران بهبودی، دیگران آنچه را به رایگان با آنها در میان گذاشته شده، با ما نیز به رایگان مشارکت می‌کنند. شاید جزء یکی از دریافتکنندگان تماس تلفنی قدم دوازدهم باشیم. شاید فردی ما را سوار اتومبیل خود کرده و به اولین جلسه معتادان گمنام برده است. شاید همان فرد وقتی تازهوارد بودیم برای ما شام آورده باشد. همه ما مورد عنایت، توجه و لطف اعضای انجمن خود قرار گرفتهایم. ممکن است از فردی پرسیده باشیم: «چگونه میتوانم لطف شما را جبران کنم؟» و در جواب احتمالاً به ما پیشنهاد شده که ما هم اگر توانستیم این لطف را در حق تازهوارد دیگری انجام دهیم.

وقتی مدت زمان پاکی و بهبودی خود را حفظ میکنیم، تمایل پیدا میکنیم کارهایی که فردی برای ما انجام داده، برای دیگران انجام دهیم و خوشحال هستیم که میتوانیم این کار را انجام دهیم. اگر در بیمارستان یا مؤسسه بازپروری پیام را شنیدیم، میتوانیم برای کمک در سرویس خدماتی NA داوطلب شویم. یا میتوانیم وقت خود را به تازهواردی که سعی در کمک به او داریم، اختصاص دهیم و به او توجه و محبت کنیم.

در بهبودی چیزهای زیادی به ما بخشیده شده است. یکی از بزرگترین هدایایی که دریافت کردهایم، مزیت مشارکت کردن آنچه با ما در میان گذاشته شده، با دیگران بدون انتظار پاداش است. دانستن اینکه چیزی در اختیار داریم که میتواند برای دیگران مفید باشد، لذتبخش است و هنگامی که آن را در میان میگذاریم، این لذت چند برابر میشود. امروز، میتوانیم آزادانه و قدرشناسانه این کار را انجام دهیم.

v

فقط برای امروز: چیزهای زیادی در بهبودی به من بخشیده شده و به خاطر آن از صمیم قلب سپاسگزارم. از اینکه میتوانم آن را همان طور که به رایگان با من در میان گذاشته شد، با دیگران مشارکت کنم، لذت میبرم.

RE: فقط برای امروز-بیست و چهارم آذر - mehdiast - 2013-12-15

بنام خدا

فقط برای امروز سعی میکنم به هر نحوی هست بتوانم کمکی باشم برای همدردانم و پیام آرام زیستن و بدون اجبار را به دیگران برسانم و دید افراطی خود را به بعضی از واقعیت ها ببندم ونگذارم دید افراطی من باعث براین شود که عضوی از این راه دلسرد شود و از ادامه راه باز بماند

RE: فقط برای امروز-بیست و چهارم آذر - NASIB - 2013-12-15

واقعت این بود که من تمام خصلتهای انسانی را از دست داده بودم و هیچکس دیگر حاضر نبود با من معاشرت کند.رفارهای من هنجارشکن و معتادگونه و خودخواهانه بود اما ناگهان دیدم در انجمنی قرار گرفتم که به من نگفتند تورو علیرغم انچه که هستی دوست داریم بلکه گفتند تو رو بخاطر همینی که هستی دوست داریم.مهم نبود و نیست که من چطور پیان انجمن را گرفتم.مهم اینست که عشق بی سابقه ای دیدم و انهم رایگان.و من امروز وظیفه دارم انرا برایگان در اختیار دیگران بگذارم.بهبودی جاده ای دو طرفست......

RE: فقط برای امروز- اندیشه امروزبیست و چهارم آذر - sadaf - 2013-12-16

اندیشه امروز بیست و چهارم آذر ماه ( a day at a time)

آیا رهایی از دام اعتیاد تنهاانتظار ما از بیداری روحانی می باشد ؟ بطور یقین چنین نیست . رهایی از اعتیاد تنها یک آغاز است . اولین هدیه بخاطر بیداری ماست . بدون شک با ادامه راه هدایای دیگری نیز دریافت خواهیم کرد . با ادامه راه ما به آرامی ولی مطمئن قادر خواهیم بود که زندگی قدیمی خود را فراموش کنیم - روشی که کارآمد نبود - و نیروی خود را صرف پیشبرد زندگی جدید خود نمائیم که تحت هر شرایطی کارآیی دارد .
آیا من به بیداری خود با تمرین و بکارگیری رهنمودها ادامه خواهم داد ؟
آیا من بخاطر دارم که چگونه زندگی می کردم زمانیکه تنها هدفم رهایی از دام اعتیاد بود ؟
تمام کلمات و عباراتی را که استفاده می کردم شامل تسلیم شدن ، دست کشیدن و فاصله گرفتن از دیگران بود . تنها پس از رهایی از اعتیاد بود که درک کردم رهایی من مفهومی عمیقتر از متوقف کردن دارد .
آیا من خواهم توانست که زندگی جدید خود را که مملو از کلمات : بیدار شدن ، پیشرفت کردن ، رشد کردن ، آموختن ، تبدیل شدن و فهمیده شدن است با امید و توانایی به پیش برم ؟

"توقف من یک آغاز بود "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت http://forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز-بیست و چهارم آذر - NASIB - 2013-12-17

بادا که واژه ی خدا سرآمد همه ی کلمات باشد،
الهام بخش اعمال ورویاهای مان ودر بیداری وخواب،
نشست وبرخاست،
استراحت وکار در قلب مان موج زند.

RE: فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست و چهارم آذرروز به روز - sadaf - 2014-01-30

24 آذر
گاهی فکرم را به فردا متمرکز می‌کنم، در اعماق وجودم از پيشرفتم رضايت ندارم. هنوز در مورد حل مسائل و برخورد با مشكلات و رويارويي با واقعيت‌های زندگی دچار سردرگمي مي‌شوم. امروز با در نظر گرفتن عمق بيماري عادت‌های ناسالم و نواقص شخصیتی و کمبودهای اخلاقيم و جدي بودن صدمات بيماريم، در برخورد با مشكلات به خودم و عملكردم شك و ترديد دارم. ترس هرروز قبل از من بیدار می‌شود و حتی در خواب با من است. گاهی احتمال مي‌دهم كه در اجرای بعضي از اصول خودیاری برنامه كوتاهي مي‌كنم. با ترازگیری روزانه متوجه می‌شوم که فقط به خودم کوتاهی کرده‌ام. نتايج عدم درك كافي و يا سهل انگاري در كاركرد قدم‌هاي خودیاری، به مرور باعث دل‌زدگي و خستگي از اصول برنامه مي‌شود. آيا امروز تصميم دارم كه در جلسات مشاركت كرده و از تجربيات و نیازهای خود صحبت كنم؟ آيا امروز در مشاركت دوستان در آرامش و دقت كامل به صحبت‌هاي آن‌ها گوش مي‌سپارم؟ آيا مي‌دانم كه اين رهنمودها و قدم‌ها در عرصه‌هاي مختلف زندگي باعث رُشد و پيشرفت من خواهند بود؟ درك كرده‌ام كه رُشد من در برنامه، باعث پيشرفت معنوي من مي‌شود!
به خود بیمارت متكي نباش!

RE: فقط برای امروز+الانان-بیست و چهارم آذر - NASIB - 2014-02-04

24 آذر
وقتي براي اولين بار به الانان آمدم ، فكر ميكردم كه خشم ، رنجش ، حسادت و ترس احساسات بدي هستند . برنامه به من كمك كرد تا ياد بگيرم كه احساسات ، خوب يا بد نيستند . بلكه به سادگي بخشي از وجود من هستند . به مرور تشخيص ميدهم كه خوبي ها گاهي نتائج اين احساسات هستند خشم باعث تحريك برخي تغييرات سودمند در زندگي ام ميشوند رنجش آنقدر مرا ناراحت ميكند كه ياد بگيرم با آن مبارزه كنم و در نتيجه ياد ميگيرم كه براي ديگران دعا كنم . حسادت به من مي آموزد كه وقتي مي دانم فقط چيزهاي مخرب و نا معقول خواهم گفت ، دهانم را ببندم و ترس ، شايد بزرگترين موهبت من باشد چون مرا وادار ميكند تا ارتباطي آگاهانه با نيروي برترم داشته باشم . اكنون كه نقاط منفي ، مثبت ميشوند بهتر ميتونم تمام جنبه ها را بپذيرم . ديگر بيش از اين نياز نيست كه فقط بخاطر تجربه كردن احساسات انساني ، در مورد خود قضاوت كرده يا از خودم متنفر باشم .
ياد آوري امروز
.احساسات ممكن است خوشايند نباشند ، اما اين باعث بد بودن آنها نمي شود . با تغيير رفتار ، در مورد آنچه كه با احساساتم انجام ميدهم حق انتخاب دارم . هر چيزي ميتواند به نفع من باشد ، اگر به آن اجازه عمل دهم . تشخيص اين فرصت ممكن است در بردارنده هر زره از تصوراتي باشد كه دارم . خداوند هم به همين دليل به من تصورات را عطا كرده كه با آنها شروع كنم . احساسات من نه درست هستند نه نادرست اما براي پرهيزگار شدن و بهتر شدن من اهميت دارند .
امضای sohrab