انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست و هشتم آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست و هشتم آذر (/showthread.php?tid=1973)

فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست و هشتم آذر - mahla - 2013-11-22

عمل کردن به حرفها و ادعاهایمان 28 آذر

«تا وقتی سخنان خود را به عمل تبدیل نکنیم، هیچ معنایی ندارند.»

کتاب پایه

v

قدم دوازدهم به ما یادآور میشود «این اصول را در همه امور خود به کار گیریم.» در NA نمونههای زندهای از این پیشنهاد را در اطراف خود مشاهده میکنیم. اعضای باتجربهتر که ظاهراً محیطی حاکی از آرامش در اطراف خود دارند، پاداشهای حاصل از به کار بردن این ذره از خرد را در زندگی خود بروز میدهند.

برای دریافت پاداشهای قدم دوازدهم، اصول روحانی بهبودی را حتی زمانی که هیچ کس ما را مشاهده نمیکند، اجرا میکنیم. اگر در جلسات درباره بهبودی صحبت کنیم، اما مانند دوران اعتیاد فعال زندگی کنیم، اعضای انجمن ممکن است گمان کنند که ما کاری بیشتر از نقل شعارهای که به درد چسباندن بر روی سپر اتومبیلها می‌خورد، انجام نمیدهیم.

آنچه به اعضای تازهوارد منتقل میکنیم، بیشتر از آنچه میگوییم، از شیوه زندگی ما نشأت میگیرد. اگر بدون تجربه معجزه قدم سوم فردی را به "سپردن اوضاع به نیروی برتر" نصیحت کنیم، احتمالاً این پیام به گوش تازهواردی که مد نظر است، نخواهد رسید. از طرف دیگر، اگر "طبق سخنان خود عمل کنیم" و تجربه واقعی خود در بهبودی را در میان بگذاریم، پیام ما مطمئناً برای همه روشن خواهد بود.

v

فقط برای امروز: اصول بهبودی را اجرا میکنم، حتی وقتی تنها فردی هستم که از آن مطلع می‌شوم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

دعا های ما در واقع منتظر خدا هستند.در تاریکی منتظرند تا خدا حضور زیبایش را آشکار کند.چگونه می توانیم منتظر کسی شویم که «او » را ندیده ایم؟
کودک در زهدان مادر فریاد می زند؛«من در تاریکی هستم ،مادرم کجاست؟ »
نمی داند که مادرش او را در بر گرفته است.
بدون مادر نمی تواند وجود داشته باشد.اگر صبور باشد مادرش را خواهد دید.
جی پی واسوانی

RE: فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست و هشتم آذر - sadaf - 2013-12-21

اندیشه امروز-بیست و هشتم آذر ( a day at a time )

بدون توجه به کارهایی که دیگران انجام می دهند ما مجبوریم که از هر نوع اعتیادی بخاطر بهبودی خود دور باشیم . زمانیکه انجام رهنمودی بستگی به صورت دادن کاری یا عدم رابطه با فردی بخصوص ، کسانی که درگیری عاطفی دارند ، دارد نتایج ممکن است که ناراحت کننده باشد . ما نیاز داریم که آگاه باشیم نفرت شدید به میزان یک عشق رمانتیک جدید قادر است که مارا از نظر عاطفی درگیر نماید . بطور مختصر در چند ماه اول باید دور تمام چیزهای ریسکی را خط بکشیم و به خود این حقیقت را بقبولانیم که احساسات ما به سرعت ممکن است تغییر کند و نتایج دردناکی داشته باشد . باید این شعار سرلوحه کارهای ما قرار گیرد :" اول چیزهای مهم !" و بهترین چیز در ماههای اول مساله شماره یک می باشد یعنی بهبودی از اعتیاد .
آیا من در محدوده لغزنده عاطفی یک زیربنای محکم را ساخته ام ؟
آیامن درک کرده ام که خویشاوندی سالم با سایر افراد از ملزومات برنامه بهبودی من می باشد ؟
آیا من می دانم که جایگزین کزدن یک خویشاوندی سالم با عشق و نفرت برای من بسیار خطرناک تر از هرچیز دیگری است ؟

" وابستگی ، وابستگی است فرق نمی کند چه نوعی باشد . "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت http://forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست و هشتم آذرشاپور الف - sadaf - 2014-01-30

28 آذر
وقتي دچار مشکلات و دردسر شدي، براي رهايي از آن به ديگري رجوع كردي ولي باز هم فايده‌اي نداشت، فعلاً دست نگهدار، سود بردن از توانايي‌هاي خودت مثل اراده و قدرت فردي و حتي مشورت دوستان فايده‌اي نكرد، نااميد نشو. این را بدان که با بسته شدن درها به رویت، تمتوجه خواهی شد که دريچه‌اي به رويت باز ‌شده است. اگر صبر کنی مطمئن باش كه جواب خواهي گرفت! امروز وقتي از همه جا نااميد هستم و كسي جوابم را نمي‌دهد، فشار مشكلات كمرم را خم مي‌كند، متوجه می‌شوم تنها يك مرجع نهایی وجود دارد. خداوند مهربان همان مرجع است كه مي‌تواند من را كمك كند. آيا تاكنون به صورت صادقانه با خداوند راز و نياز كرده و خواسته‌هايم را كنار گذاشته و خواسته و اراده‌ی او را طلب كرده‌ام؟ به هنگام ناراحتي و افسردگي شديد قدرت تصميم‌گيري مختل و فكر دچار ترس و نگرانی مي‌شود. در حقيقت به طرف افکار و اعمالي مراجعه می‌کنیم، كه هيچ پايه و اساس درستي ندارند و با انجام اين اعمال اشتباه و خرابی اوضاع بدتر مي‌شود. امروز تصميم گرفته‌ام كه نتايج اعمالم را به خداوندي كه خودم درك مي‌كنم بسپارم. باید به خودم تلقین کنم، که صبر كليد ارتباط با خداوند است.
ما صاحب داريم، بي‌كس و تنها نيستيم!

RE: فقط برای امروزالانان-شهامت عوض شدن-28 اذر - NASIB - 2014-02-04

28 آذر
فقط براي امروز ميتوانم رفتار جديدي داشته باشم . من ميتوانم فقط نظراتي را فرا گيرم كه شايد در طول زندگي به من عطا شده تا چيزهايي در مورد خودم ياد بگيرم زندگي مانند امتحاني مي باشد كه بعضي در ان موف ميشوند و برخي مردود . _ و نيز مردودين همانند قبول شدگان راهي را براي امتحانات جديد مهيا مي كنند . فقط براي امروز ممكن است كمي براي تعيير دادن بعضي الگو هاي رفتاري كه مرتبا باعث بروررمشكلاتي برايم ميشوند . تلاش كنم فقط براي اينكه ببينم چه اتفاقي مي افتتد ...براي مثال اگر عادت دارم تا با رفتاري بد به شخص يا موقعيت خاصي پاسخ دهم _ مانند برخواستن از رختخواب . كار كردن در خواست كمك ژست هاي مقتدرانه به گونه اي متفاوت ميتوانم رفتار كرده واكنش بهتر و مثبت تر نشان دهم . من ميتوانم بصورت يك پرو‍ژه تحقيقي به آن فكر كنم و از آنچه رخ ميدهد درس بگيرم . لحظه حاظر . تمام آن چيزي است كه دارم تا با آن كار كنم ديروز گذشته و فردا نيامده از دست من خارج است . سعي خواهم كرد تا بخاطر داشته باشم كه امروز ميتواند چه موهبت بزرگي باشد و از آن استفاده كامل ببرم .
ياد آوري براي امروز.
.فقط براي امروز راههاي لذت بردن از زندگي را جستجو خواهم كرد توقف كردن نزديك يك باغ . سعي در ايجاد يك سرگرمي جديد يا زنگ زدن به يك دوست خوب . ميتوانم شوخي يا مزاح كنم ميتوانم عشق را حس كنم . ميتوانم در پي چيزهاي جديدي باشم . شايد فقط براي امروز كله ملق بزنم تا بدانم مناظر را آنطور كه دوست دارم ببينم . يا . نه ؟ فقط براي امروز وقت كمي پيدا خواهم كرد تا آسوده باشم و بفهمم كه زندگي چيست ؟ چه ميتواند باشد ؟ زماني را براي فكر كردن در مورد خدا اختصاص مي دهم و ديد بهتري نسبت به خودم بدست مي آورم