انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست ونهم آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست ونهم آذر (/showthread.php?tid=1974)

فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست ونهم آذر - mahla - 2013-11-22

29 آذر غلبه بر وسوسه خویشتن

«در زندگی بر اساس قدمها، شروع به کنار گذاشتن خود مشغولی میکنیم.»

کتاب پایه

v

بسیاری از ما در حالی که متقاعد شده بودیم که احساسات، خواستهها و نیازهای ما برای همه از بالاترین اهمیت برخوردار است، قدم در برنامه نهادیم. مدتی طولانی رفتار خودمحورانه و خودجویانه را در پیش گرفته بودیم و معتقدیم بودیم تنها راه زندگی همین است.

این خودمحوری صرفاً بدین دلیل که مصرف مواد را قطع میکنیم، متوقف نمیشود. شاید در اولین رویداد NA حضور یابیم و مطمئن باشیم که همه افراد حاضر در اتاق ما را زیر نظر دارند، مورد قضاوت قرار میدهند و محکوم میکنند. شاید انتظار داشته باشیم هر وقت که نیاز داشتیم راهنما برای شنیدن حرفهای ما از طریق تلفن حاضر باشد و شاید آنها در عوض با ملایمت به ما توصیه کنند که دنیا حول محور ما نمیگردد. هر چه بیشتر اصرار کنیم که در مرکز عالم قرار داریم، از دوستان، راهنما و هر چیز دیگر رضایت کمتری خواهیم داشت.

رهایی از خودمشغولی را میتوان از طریق تمرکز بر نیازهای دیگران و تمرکز کمتر بر خود به دست آورد. وقتی دیگران مشکل دارند، میتوانیم به آنها کمک کنیم. وقتی تازهواردها برای رفتن به جلسات به وسیله نیاز دارند، میتوانیم آنها را سوار اتومبیل خود کنیم. وقتی دوستان تنها هستند، میتوانیم وقت خود را با آنها بگذرانیم. وقتی احساس بیتوجهی یا کمبود عشق میکنیم، میتوانیم عشق و توجه مورد نیاز خود را به افراد دیگر ابراز کنیم. در ازای بخشش، پاداش بیشتری دریافت میکنیم و این وعدهای است که میتوانیم به آن اعتماد کنیم.

v

فقط برای امروز: دنیا را با دیگران قسمت میکنم و میدانم که آنها نیز به اندازه من مهم هستند. از طریق بخشش، روح خود را تقویت میکنم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

زنی قدیس در حالی که عصایی به دست داشت از جاده ای می گذشت.از او پرسیدند؛
«از کجا می روی؟»
پاسخ داد؛«به خدا»
پرسیدند؛ «از کجا آمده ای؟»
«ازخدا»
اگر به یاد داشته باشیم که از خدا آمده ایم و به « او» باز می گردیم و سفر عمر ما لحظه ای در ابدیت است آنگاه از هیچ اتفاقی اندوهگین نمی شویم،پیوسته در شادی بسر می بریم و در زندگی پیروز خواهیم بود

RE: فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست ونهم آذر - sadaf - 2013-12-22

اندیشه امروز-بیست ونهم آذر (a day at a time )

ما می توانیم در حالیکه توسط مردم احاطه شده ایم احساس تنهایی کنیم و در مقابل قادریم که تنها با خود باشیم و خوشحال و راضی باشیم . اختلاف در چیست ؟
ما اگر انتظار چیزی را از دیگران داشته باشیم که قادر به فراهم کردن آن نباشند احساس تنهایی خواهیم کرد . هیچ کس قادر نیست که به ما آرامش خاطر بدهد . زمانیکه ما در صلح و آرامش هستیم حتی اگر تنها باشیم احساس تنهایی نخواهیم کرد . خداوند با ماست و حضور او را با تمام وجود حس می کنیم .
هر چه بیشتر از پیوند بین خود و خداوند آگاه باشیم بیشتر احساس خوشنودی و امنیت خواهیم کرد ، بدون توجه به اینکه در جمع باشیم یا در تنهایی .
آیا من حضور خداوند را در تمام لحظه ها و مکانها تجربه می کنم ؟
آیا من قادر به درک این هستم که هر کس بدون توجه به جوان و پیر بودن ، تنهایی مخصوص خود را دارد و تنهایی احساسی است که تمام موجودات با آن آشنایی دارند .
آیا من از دوستانم در گروه که بیشتر آنها قادر به درک تنهایی هستند برای آموختن راههای مقابله با آن کمک می گیرم ؟
آیا زمانیکه احساس خود را در گروه با یک دوست تقسیم می کنم آرامش بیشتری پیدا نمی کنم ؟

"تنهایی تقسیم شده ، تنهایی کمتری است . "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت http://forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز+اندیشه امروز-بیست ونهم آذرروز به روز - sadaf - 2014-01-30

29 آذر

وقتي شكست و خطایی باعث حرمان و نااميديم مي‌شود. آيا ميل دارم كه دوباره شروع كنم؟ امروز با دعاي آرامش و دعاي قدم سوم ابزار خوبي براي تلاش مجدد و كسب اعتماد به نفس و تلاش و واگذاری به خالق خودم را دارم. مي‌دانم كه توجه بيش از اندازه به شكست‌ها و ناكامي‌ها باعث انزوا و تنهایی و از دست رفتن اعتمادبه نفس باقی‌مانده مي‌شود. وقتي خودم را قادر به حل مسائل و رفع مشكلات نمي‌بينم، احساس بي‌لياقتي باعث مي‌شود كه دست از فعاليت‌هاي عادي که باید انجام دهم بكشم. امروز تا وقتي كه از وضعيت کنونی‌ام احساس رضايت دارم، زندگي طبق روال برنامه پيش مي‌رود، ولي وقتي احساس رضايت از رُشد و تغييراتم ندارم، نياز به تلاش بيشتري با راهنمایی دارم. امروز مي‌دانم كه زندگي مجموعه‌اي از پيروزي‌ها و شكست‌ها است، كه با جمع بندي آن‌ها مي‌توان از زندگي لذت برد، مثلاً: شب و روز، سرد و گرم، خوبي و بدي، زيبايي و زشتي، آرامش و تنش، عشق و نفرت، بخشش و انتقام و ... در زندگی وجود دارند که من به مطلق‌گرایی نیافتم. آيا هنوز هم ذهنم مشغول رفع و یا درست کردن اموراتي است، كه قدرت و توانايي پذیرش آن‌ها را ندارد؟ تا زندگي هست مشكلات هم در كنار آن قرار دارد!
تجربه‌ی شكست، پل پيروزي است!

RE: فقط برای امروز الانان-شهامت عوض شدن-29 اذر - NASIB - 2014-02-04

29 آذر
ناگهان از افكاري آگاه شدم كه با سرعتي هشدار دهنده در حال سبقت از هم بودند و به هم برخورد ميكردند . خاطرات قوله اي شكسته شده . ترس از آينده . انتظارات بر باد رفته خودم و ديگران . اين يك بي نظمي (هرج و مرج) آشنايي است و اكنون ميتوانم آنرا تشخيص دهم اين نشاني است كه شامل زندگي من شده استتت و با گذشت زمان غيير قابل كنترل ميشود در چنين مواقعي آرامش با اگاهي يافتن حاصل ميشود يك آگاهي ساده از هرج و مرج سريعا آنرا كاهش مي دهد به عقب گام بر ميدارم . به وراي عصبانيت گام ميگذارم و به يكباره همه چيز پاك ميشود و يا در تمام هزاران جهتي كه از آن آمده . پراكنده ميشود . بخشي از بي نظمي هاي من به جايگاه مناسب خود باز ميگردند جايي كه آنها را ميتوانم به تنهايي ترك كنم و يا انتخاب كنم كه با هر كدام از آنها يك به يك روبرو شوم .
ياد آوري براي امروز
.اگر امروز مشكلات بروز كنند . سعي ميكنم نسبت به آنها آگاهي يافته آنها را پذيرفته و سپس يك فضاي معنوي كوچكي بين مشكلات و خودم ايجاد كنم اگر بتوان آنرا با شخص ديگري مشاركت ميكنم . پس از آن از قدرت مشكلات را كاهش خواهم داد . تشخيص غير قابل كنترل بودنزندگيم اولين قدم براي كنترل براي كنترل كردن آن است . وقتي كه مسائل را در مسير روشني قرار ميدهيم آنها قدرت خود را در قبال ما از دست ميدهند .