انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز+اندیشه امروز-سی ام آذر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز-(آذر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=331)
+---- موضوع: فقط برای امروز+اندیشه امروز-سی ام آذر (/showthread.php?tid=1975)

فقط برای امروز+اندیشه امروز-سی ام آذر - mahla - 2013-11-22

پذیرش و تغییر 30 آذر

«آزادی برای تغییر ظاهراً پس از خویشتنپذیری

حاصل میشود.»

کتاب پایه

v

ترس و انکار مخالف پذیرش است. هیچ یک از ما حتی به چشم خود نیز کامل نیستیم؛ همه ما صفات خاصی داریم که احتمالاً مایل به تغییر آنها هستیم. گاهی اوقات وقتی درباره اینکه چقدر از آرمانهای خود فاصله داریم، تعمق میکنیم، از ترس اینکه مبادا فرصتی وجود نداشته باشد که به افراد دلخواه خود تبدیل شویم، به شدت تحت تأثیر قرار میگیریم. در این هنگام مکانیسم دفاعی انکار وارد عمل میشود و ما را تا نهایت به طرف مخالف سوق میدهد: به خود میگوییم وقتی هیچ چیز مربوط به ما نیاز به تغییر ندارد، پس چرا باید نگران باشیم؟ هیچ یک از این دو آزادی لازم برای تغییر را در اختیار ما قرار نمیدهد.

فرقی نمیکند در بهبودی عضو قدیمی یا جدید باشیم، آزادی برای تغییر از طریق کارکرد قدمهای دوزادهگانه حاصل میشود. وقتی به عجز خود و غیر قابل اداره بودن زندگی خود اقرار میکنیم، این دروغ را که مجبور به تغییر نیستیم، خلع سلاح میکنیم. وقتی به باور میرسیم نیرویی برتر از ما میتواند به ما کمک کند، ترس ما از دچار شدن به صدماتی غیر قابل جبران از بین میرود؛ به باور میرسیم میتوانیم تغییر کنیم. خود را به مراقبت خداوندی که درک میکنیم، میسپاریم و قدرت لازم برای بررسی صادقانه و دقیق خود را پیدا میکنیم. چیزهایی را که متوجه میشویم نزد خداوند، خود و انسانی دیگر اعتراف میکنیم. خیر و شر خود را میپذیریم؛ با این پذیرش، آزادی لازم برای تغییر را پیدا میکنیم.

v

فقط برای امروز: مایل به تغییر هستم. با کارکرد قدمها، با ترس و انکار مقابله میکنم و پذیرش لازم برای تغییر را به دست میآورم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

دنیا به کار خود مشغول است و به دردهای قلب مان اهمیتی نمی دهد و از جراحت هایی که بر قلب مان می نهد آگاه نیست.
بیایید شکر گزار باشیم کسی هست که نیازمند های ما را می داند،
رنج های مان را می بیند و اضطراب درون مان می خواند.
«او»از سر رحمت یاری و شفا بر ما نازل می کند.یاری اش به اندازه ای به ما می رسد که به دیگران یاری می رسانیم.
چنانچه به دیگران کمک کنیم،کمک را دریافت می کنیم،مشکلات مان فرو می نشیند و اندوه مان ناپدید می شود.

RE: فقط برای امروز+اندیشه امروز-سی ام آذر - sadaf - 2013-12-22

اندیشه امروز-سی ام آذر ( a day at a time )

در شعار : " زندگی کن و بگذار دیگران هم زندگی کنند " شاید بتوان فلسفه کامل زندگی را مستتر یافت . در ایتدا میل وافری به یک زندگی پربار ، غنی وسرشار از خوشحالی داریم و خواهان آنیم که سرنوشت خود را با شادی انباشته سازیم . قسمت دوم شعار به نظر کمی مشکل می آید چرا که شما را موظف به رعایت قوانین می کند که دیگران هم بدون ترس از قضاوت و انتقادهای شما بتوانند از یک زندگی سالم و شاد بهره مند می گردند برنامه ما از ستیزه جویی و اهانت به افرادی که همفکر ما نیستند منع می کند . و همچنین بر علیه کینه جویی و نفرت بما هشدار میدهدو بخاطر ما می آورد که رفتاردیگران در صورت موافق طبع نبودن ما عمدی و از روی دشمنی نیست .
آیا من امروز فکر خود را کمتر با اینکه دیگران چگونه زندگی می کنند و چرا .... درگیر می کنم ؟
آیا من زندگی خود را بر اصل جستجوی شادی و تقسیم آن با دیگران بنا نهاده ام ؟آیا من قادرم از تمام خوبیهای خداوند که ما را احاطه کرده و زندگی ما را پربارتر و زیباتر نموده بهره مند گردم و به دیگران نیز این فرصت را بدهم ؟
آیا من آموخته ام که مسئول روش زندگی و تصمیم گیری دیگران نیستم و هیچ وظیفه ای جهت هدایت آنها به سمتی که فکر می کنم درست است ندارم ؟

" زندگی کن و اجازه بده دیگران ......."

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت http://forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز+اندیشه امروز-سی ام آذرشاپورالف - sadaf - 2014-01-30

30 آذر
يك باور سخت در ابتداي ورودم به گروه به من داده شد، هيچ وضعيت نااميد كننده‌اي در زندگی وجود ندارد، هيچ چيز بدي نيست وجود ندارد ... ولي وضعيت من از لحاظ جسمی و روحی و روانی و اقتصادي خراب، بلكه ويران بود. من ورشكسته‌ی اقتصادي، عاطفي و احساسي بودم. آيا وضعيتي بدتر و از اين خراب‌تر هم وجود داشت؟ به من گفته شد كه مشكل تو وابستگي است، ابتدا به فكر بيماريت باش بقيه درست مي‌شود. چه راحت حرف می‌زدند، مگر این همه بحران و خرابکاری درست مي‌شود؟ فکر می‌کردم منو سرکار گذاشتند. امروز پس از گذشت چندین سال آن باور سخت برايم تبدیل به یقین و باور شد، كه با صبر كردن و در حريم بهبودي و جلسات بودن، همه چيز را به آرامي و صبر و تحمل درست مي‌کند. من در زمان كنون خود را قادر به حل مسائل و رفع مشكلات تواناتر مي‌بينم. مطمئناً با بينش منفي بافي تغيير وضعيت را مطلوب نمي‌بینم. آيا متوجه نيستم كه من دچار بيماري هستم، كه به من تأکید می‌کند، یا همه يا هيچ‌چيز؟ آیا این برایم مفهومی دارد؟ آيا فراموش كرده‌ام كه من انسان هستم و جایزالخطا هستم؟ آیا با حق انتخاب و تصمیم‌گیری توانايي دارم، كه احساس رضايت از وضعيت موجود كنم؟
بعد از صبر نوبت ظفر آيد!

RE: فقط برای امروزالانان-شهامت عوض شدن-30 اذر - NASIB - 2014-02-04

30 آذر
براي بهبودي من ضروري است كه به گروهم بوسيله پذيرفتن مسئوليت هاي مختلف و ضروري كمك كنم . تا كارها به آرامي در جريان باشد شايد دليل ااصلي براي ضرورت خدمت كردن اين باشد كه مرا در تماس هميشگي با تازه واردين قرار مي دهد من ميتوانم جبران كردن را در مشكلات نا چيز زندگي روزمره بدست آورم و بر اساس مواهب بسياري كه از آمدنم به الانان بدست آورده ام جنبه اي را از دست بدهم . صحبت كردن با تازه واردين مرا به واقعيت بر ميگرداند . وقتي نشريات را در معرض فروش ميگذارم. قهوه درست ميكنم . يا محل جلسه را آماده ميكنم . من فردي ميشوم كه ممكن است يك تازه وارد براي نزديك شدن به او فكر كند من ناكام ماندنم در تلاش با الكليسم را بياد دارم هيچ ابزاري نداشتم و هيچكس براي صحبت كردن نداشتم الانان آنرا تغيير داد . اكنون مهم نيست كه مشكلات بنظر ميرسند . من انجمن و يك راه جديد زندگي دارم و براي از عهده بر آمدن مشكلاتم به من كمك ميكنند مدتهاست كه تنها نيستم امروز چيزهاي زيادي دارم كه سپاسگزار و قدر دان آنها هستم . اما لازم است بياد داشته باشم كه چه راه طولاني را پيموده ام بنابراين به خاطر مسائل نسبتا بي اهميت در منفي بافي گم نميشوم خدمت كردن به من كمك ميكند تا به ياد داشته كه كجا و چگونه بوده ام .
ياد آوري براي امروز
برنامه الانان هر زمان كه به آن نياز داشتم براي من وجود داشت آنچه را كه مطمئن هستم باعث تداوم رشد من ميشود انجام خواهم داد من ميدانم كه هر خدمتي انجام دهم بهبودي فردي مرا نيرو خواهد بخشيد "خداوند آنچه را كه نميتوانم براي خودم انجام دهم برايم انجام ميدهد او مرا در كارهاي خدمت رساني وارد كرده است ....اين زندگي خانواده و آرامش مرا نجات ميدهد .