انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-پانزدهم دی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (دی ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=332)
+---- موضوع: فقط برای امروز-پانزدهم دی (/showthread.php?tid=1994)

فقط برای امروز-پانزدهم دی - mahla - 2013-11-22

بهبودی در خانه 15 دی

«میتوانیم به شیوه جدیدی از خانواده خود لذت ببریم و شاید به جای ایجاد

شرمندگی یا دردسر، مایه افتخار آنها شویم.»

کتاب پایه

v

در بهبودی كار بزرگی انجام میدهیم، مگر نه؟ هر روز به جلسه میرویم، عصرها را با دوستان خود در انجمن میگذرانیم. اما اگر اوضاع خانه آشفته شود، كار بزرگی را انجام نمیدهیم.

از خانوادهها انتظار داریم ما را درك كنند. با اینکه دیگر مواد مصرف نمیكنیم، چرا آنها متوجه پیشرفت ما نمیشوند؟ آیا اهمیت جلسات، خدمات و یا مشاركت ما در انجمن را درك نمیكنند؟

خانوادههای ما برای تغییری كه NA در زندگی ما ایجاد میكند، ارزش قائل نیستند، مگر اینكه به آنها ثابت کنیم. اگر همان طور كه برای مصرف مواد عجله میكردیم برای شركت در جلسات نیز عجله كنیم، چه چیزی تغییر كرده است؟ اگر به نادیده گرفتن نیازها و تمایلات همسران و فرزندان خود ادامه دهیم، مسئولیتهای خود را در خانه نمیپذیریم، در واقع این اصول را در تمام امور خود رعایت نمیكنیم.

هر جا میرویم باید برنامه را در تمام امور خود اجرا كنیم. اگر میخواهیم زندگی روحانی فقط در حرف نباشد، باید در خانه به آن عمل كنیم. با انجام این كار، افرادی که در زندگی با آنها شریك هستیم مطمئناً متوجه تغییر ما میشوند و از اینكه NA را پیدا کردهایم، سپاسگزاری میكنند.

v

فقط برای امروز: بهبودیام را با خود به خانه میبرم.

RE: فقط برای امروز-پانزدهم دی - mehdiast - 2014-01-05

گاهی در زندگی آنچنان اوضاع خوب میشه که هیچگاه باور نداشتیم در این نقطه قرار بگیریم
در این حال بیماری عجب قدرتمند میشه (من خودم درستش کردم-من میدونم چیکار کنم-مسیر من ازهمه درست تره)

غرور
غرور
غرور
بدترین رفتاری که در زمان های خوب میاد وهمه چیز رو به هم میزنه

فقط برای امروز سعی میکنم آگاهانه و با دید باز به شرایط کنونی بنگرم تا مبادا دچار غرور شوم.

RE: فقط برای امروز-پیام امروز' - NASIB - 2014-01-05

در ابتدای بهبودی به تازه واردین گفته میشودSad(باز هم در جلسات شرکت کنید چون برایتان کار خواهد کرد)) و یا ((کسانی که به طور مرتب در جلسات شرکت‌ میکنند پاک میمانند))............ جلسات بهبودی مکانی امن برای یک معتاد در حال بهبودی محسوب میگرد چرا که روح همدلی و همسانی با سایر معتادین تجربه میگردد' با شرکت در جلسات بهبودی تمرین میکنیم با جمع باشیم جمعی که پر است از ادمهای مثبت و پرانرژی و مفید و ضمنا از تنهایی و انزوا که از شاخصه های اصلی بیماری اعتیاد است فاصله میگیریم۰. در جلساتیاد میگیریم که چطوربدون مواد مخدر مشکلات خود را حل کنیم و زندگی شاد و مفیدی داشته باشیم۰. بهبودی هیچگاه برای ما به تنهایی حاصل نمیگردد چرا که برنامه بهبودی یک برنامه جمعی است نه یک برنامه فردی' در جلسات به حرفهای دیگران گوش میدهیم و از انچه مفید است در زندگی شخصی خود استفاده میکنیم و حرفهای بدردنخور را فراموش میکنیم'در جلسات تجربه و توانایی و امیدمان را با تازه واردین تقسیم میکنیم' در جاده بهبودیدیگران در حال حرکتند و وقتی من توقف میکنم انها با چند بوق از من میخواهند به راهم ادامه دهم اما اگر من از حرکت خودداری کنم انها از کنارم رد میشوند و به راهشان ادامه خواهند داد مهم نیست که چقدر پاک هستید.پاکی بلند مدت دلیلی بر عدم شرکت در جلسات نمیباشد و اصول ابتدای برنامه بز هم کارایی خواهد داشت پس ((باز هم در جلسات شرکت کنید چون برایتان کار خواهد کرد))

RE: فقط برای امروز-اندیشه امروز پانزدهم دی - sadaf - 2014-01-05

اندیشه امروز پانزدهم دی ( a day at a time )

اکنون که ما " پاک " هستیم و در دنیایی واقعی زندگی می کنیم بنظر مشکل می رسد آنگونه که دیگران ما را می بینند خود را دیده و میزان بهبودی و پیشرفت خود را تعیین نمائیم . در گذشته تحت تاثیر مواد مخدر تصویر نادرستی از خود داشتیم . بهترین روش برای ارزیابی پیشرفت من در برنامه امروز توجه به دوستانم و میزان پیشرفتی است که آنها کرده اند . بدون شک من به عنوان یک ناظر قادر به تشخیص این پیشرفت می باشم من خود نیز قسمتی از این معجزه هستم و تصمیم دارم که این راه را روز به روز تا به آخر ادامه دهم .
آیا من به خاطر واقعیت و معجزه بهبودی سپاسگزار خداوند هستم ؟
خداوندا ، مرا یاری کن تا با چشمانی باز معجزات و تغییرات شگفت انگیزی را که در زندگی من و دوستانم در گروه اتفاق افتاده است ببینم .
آیا من برای تعیین میزان پیشرفت خود و دوستانم به بیش از یک لبخند صادقانه و آن گرمای دوستی و محبت که در برق نگاه آنها مشهود است نیاز دارم ؟
آیا شادی و نشاط من در زندگی جدید پاسخگوی سوال " من در چه حالی هستم ؟" می باشد ؟

" معجزات ، پیشرفت را محک می زند ، چه کسی نیاز به دلایل بیشتری دارد ؟"

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت http://forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز-روز به روز 365 روز شاپور الف - NASIB - 2014-01-07

15 دي فقط برای امروز-روز به روز 365 روز شاپور الف
امروز برای من معناي شهامت والاتر از جنگیدن و دعوا و خيره‌سري کردن است. در زندگي آشفته گذشته‌ام شهامت فقط هماني بود كه فقط در درگیری‌ها و دخالت‌های بی‌مورد در زندگی دیگران شده بود. امّا امروز با معنی پرهيز از مصرف نيكوتين، مواد مخدر، الكل و قرص‌های محرک و يا هرگونه از افکار و رفتارهاي ناسالم و بيمارگونه مي‌باشد. شهامت در پذیرش خود و دیگران و دنیای اطراف و در خدمتگزاري بدون قید و شرط به همدردان، دوست داشتن همه‌ی مخلوقات خداوند است. امروز دعاي آرامش و مراقبه کردن تكليف مرا با خود و محيط اطرافم روشن كرده است. امروز دستانم را در دست خداوند و هم‌دردان قرار داده و بدون ترس به زندگي‌ام ادامه خواهم داد. بدون ترسیدن و ترساندن از تنهايي و دیگران با احساس درك نشدن يا كمبودهایی كه مرا دچار آشفتگي و نااميدي مي‌كردند. با تكيه كردن به قدرت خداوند و دريافت هديه امروزم از او مسائل روزمره‌ام را حل و مشکلاتم را رفع خواهم كرد. امروز سعی دارم مثلث معنوی را رعایت و اجرا کنم، بهبودی، کار و خانواده. آيا هنوز هم به خاطر مي‌آورم، که ترس‌هاي گذشته چه تأثيري منفی‌ای بر اداره کردن زندگيم مي‌گذاشت؟
شهامت هر روزه براي همان روز داده مي‌شود!