انجمن بانیان بهبودی
دعای آرامش - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: دعا و نیایش_NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: دعای آرامش (/showthread.php?tid=2)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

دعای آرامش - mehdiast - 2013-10-05

[تصویر:  1396001659271.png]

خداوندا:

آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم

و دانشی که تفاوت این دو را بدانم

آمیییییییییییییییییییییییییییییییین

RE: دعای آرامش - mahla - 2013-10-05

پروردگارا!

به من کمک کن تا بتوانم کلید خوشبختی خود را در اختیاربگیرم .

به من شجاعتی بده تا آرام بگیرم و با احساساتم روبرو شوم .

به من بینشی بده تا روابطم را با دیگران بهبود بخشم .

خدایا مرا برکت آن بخش که هر روز وظیفه خویش را به انجام رسانم

به برادران و خواهرانم یاری رسانم تا بار خود را در فراز و نشیب زندگی بر دوش کشند

و هر روز نیایش کنم : در آفتاب و باران بادا که خواست "تو " تحقق پذیرد .

RE: دعای آرامش - mahla - 2013-10-11

خداوندا
مرا فهم ده تا متوقع نباشم دنیا و مردم آن مطابق میل من رفتار کنند.
الهی آمین

RE: دعای آرامش - کارو - 2013-10-15

RE: مفهوم دعای آرامش
دعای آرامش

دعایی هست که درک و عمل بهش زندگی منو متحول کرده و هر جا نا آرامی و آشفتگی ای هست حاصل از بکار نگرفتنشه ... دعایی هست که معجزش قابل باور نیست ، اما معجزه در عمل کردن به اونه نه در خوندن خالیش ...

" خداوندا ! آرامشی عطا فرما تا بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم

شهامتی که تغییر دهم آنچه را که می توانم

و بینشی که تفاوت ایندو را بدانم

خداوندا ! مرا درکی ده ، تا متوقع نباشم دنیا و هر که در آن است مطابق میل من رفتار کند ... "

اما مفهوم دعای آرامش شاید به ظاهر بسیار ساده باشه ... دلیلش هم اینه که دنیا بسیار ساده است و ماییم که به اون سخت می نگریم ...

در مقابل مسائل دو حالت بیشتر وجود نداره : "می توانم تغییر دهم " و " نمی توانم تغییر دهم " !

و در این دو شرایط دو کار بیشتر نمی شه کرد " می پذیرم " و " تغییر می دم " ...

هر وقت جای اینها رو عوضی گرفتم باعث از بین رفتن انرژی و خسارت شدم ... هر وقت برعکس عمل کردم شکست خوردم ...

و برای تکرار نشدن این شکست ها به عقلانیت ، آگاهی ، آرامش و شاید مشورت نیاز دارم ... تا بتونم یا با آرامش بپذیرم و یا با شهامت تغییر بدم ...

بخش آخر دعا که معمولا ذکر نمی شه منو به دست برداشتن از توقع اضافی فرا می خونه ... جایی گفته بودم توقعات من بذر رنجش های من هستن ... وقتی توقع اضافی نداشته باشم ، رنجشی به دل نمی گیرم ...

حالا زندگی رو با بکارگیری این دعا تصور کنید

RE: دعای آرامش - mahla - 2013-12-26

چقدر زيباست ... زندگي در لحظه ... و تصميم در لحظه : در اين لحظه يا مي تونم چيزي رو تغيير بدم يا نمي تونم ! به همين سادگي ... اگه نمي تونم چرا حرص بخورم ؟! چرا تنها داشته ي واقعيم (همين لحظه) رو با حرص خوردن از بين ببرم ؟ چرا لحظاتي رو كه مي تونم به شكر گذاري ، لذت بردن ، دعا و مراقبه و نگاه كردن به عظمت هستي و نشانه هاي خداوند بپردازم به حرص خوردن و غصه خوردن و غرغر بگذرونم ؟ و اگه مي تونم تغيير بدم چرا بيخود فكر و ترس رو به وجودم راه بدم ؟ مگه غير از تغيير دادن شرايطي كه در توانمه كار ديگه ي از دستم بر مياد ؟!

دقت كرديد چند وقته حرفام تكراري شده ... علت اينه كه به قول كوئيلو : "همه چيز يك چيز واحد است ! "

وقتي ميشينم كه بنويسم ، مي بينم گفتني ها رو گفتم ... همه چيز از چشم من كه تجربشون مي كنم بديهي و سادست ...

اصلا چقدر حرف مي زنيم تو زندگيمون ! اگه اونقدر كه حرف مي زنيم عمل مي كرديم اينجا بهشت بود ...

RE: دعای آرامش - علی ص - 2014-01-07

چه چیزهایی در دنیاتحت کنترل من است ؟
اگر به این درک برسم انقدر فاقد قدرتم که هیچ چیز در این دنیا تحت کنترل من نیست بجز رفتار خودم آنوقت به سادگی درک میکنم که چه چیزهایی را میتوانم تغییر دهم و چه چیزهایی را باید بپذیرم .
میگن انسانهای اولیه وقتی روی زمین راه میرفتند با خودشون گفتند چی میشد اگه تمام دنیا روکش چرم داشت و نرم بود؟ بعد به این نتیجه رسید که یک تکه کوچک چرم زیر پای خودش ببندد {کفش} دنیا زیر پاش نرم میشه. گفت چه کار کنم که دنیا خوشبو بشه ؟ دید یک قطره عطر جلو بینیش دنیاشو خوشبو میکنه. به همین ترتیب دنیای اطراف من با تغییر کوچکی در بینش و یا رفتار من تغییرات بزرگی خواهند کردWink

RE: دعای آرامش - mehdiast - 2014-01-08

دعای سنت اول

ای خالق مهربان

امروز مگذار

رنگ.نژاد-ملیت.اصل.ذات.جنسیت.مذهب.دارایی ونداری مرا از عشق تو که همان بندگان تو هستند دور سازد.

تمنا دارم مرا چون قطره ایی تشنه به دریای بیکران عشقت برسانی.

اصل توهستی

وجود نازنینت را بدون قضاوت در کل هستی ببینم ودرک کنم آنچه هست از توست .
وآنچه قضاوت می کنم از تو نیست.

ای خالق مهربان

مرا به سفراقلیم عشق(کنارگداشتن من)وهیچ شدن و از این هیچ شدن همه چیز شدن
آماده ساز توانایی ده دوباره به خواست تو زاده شوم.

آمین

دعای سنت دوم

بارالهی

کمکم کن تا به نرمی وآرامی بسیاری از کارها را به تو واگذار کنم وپاسخ تو را در وحدانیت و وجدان گروهی نظاره گر باشم.

خداوندا

به من درایتی عطاء فرما که بین حرف و عمل تفاوت قائل شوم و قوه فهم مرا نسبت به اعتماد خودت بیشتر کن تا دست یارگیر ترا با چشم دل نظاره گر باشم.

دعای سنت سوم

آفریدگارا

مرا از دام خدا بودن و خود کامگی نجات ده تا ظرفیت وتمایل خود را بسنجم و از سنجش تمایل دیگران را یپرهیزم زیرا که محیط امن و آرامش در گرو رهبریت و یگانگی توست.

دعای سنت چهارم

پروردگارا

کمکم کن که تفکر درست را سرلوحه زندگی خویش قرار دهم و به مسئولیت هایی که در قبال گروه خانواده و جامعه ام دارم بیندیشم چرا که رهایی من در گرو قبول مسئولیت است.