انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-بیست و ششم بهمن - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(بهمن ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=333)
+---- موضوع: فقط برای امروز-بیست و ششم بهمن (/showthread.php?tid=2013)

فقط برای امروز-بیست و ششم بهمن - mahla - 2013-11-22

بیداری روح 26 بهمن

«آخرین چیزی که انتظار داشتیم، بیداری روح بود.»

کتاب پایه

v

تعداد کمی از ما وقتی به اولین جلسه معتادان گمنام آمدیم از ته دل آرزوی تهیه ترازنامهای شخصی را میکردیم یا اینکه معتقد بودیم در روح ما خلأیی روحانی وجود دارد. از اینکه در شرف آغاز نمودن سفری هستیم که روح خفته ما را بیدار خواهد کرد، تردیدی نداشتیم.

قدم اول مانند ساعت زنگداری که صدایی رسا دارد، ما را به حالت نیمه بیدار در میآورد—اگرچه در این لحظه ممکن است مطمئن نباشیم که آیا مایل به برخاستن از رختخواب هستیم یا شاید میخواهیم پنج دقیقه بیشتر بخوابیم. دست مهربانی که در هنگام کارکرد قدمهای دوم و سوم شانههای ما را نوازش میکرد، باعث میشود که بایستیم، بدن خود را به حالت کشیده دراز کنیم و خمیازه بکشیم. برای نوشتن قدم چهارم و مشارکت کردن قدم پنجم باید خواب را از چشمان خود کنار بزنیم. اما وقتی قدمهای ششم، هفتم، هشتم و نهم را کار میکنیم، متوجه اشتیاقی در قدم برداشتن خود و شکفتن لبخندی بر لبهای خود میشویم. با کارکرد قدمهای دهم و یازدهم روح ما زیر باران آواز میخواند و بعد با خروج از خانه به قصد بیدار کردن دیگران قدم دوازدهم را کارمیکنیم.

مجبور نیستیم که ادامه زندگی خود را در رخوت روحانی سپری کنیم. شاید دوست نداشته باشیم صبح از خواب برخیزیم، اما وقتی از رختخواب بیرون میآییم، تقریباً همیشه از این کار خشنود هستیم.

v

فقط برای امروز: برای بیداری روح خوابآلود خود از قدم دوازدهم بهره میگیرم.

RE: فقط برای امروز-بیست و ششم بهمن - NASIB - 2014-01-30

26 بهمن-از کتاب روز به روز شاپورالف
دلواپس نبودن راجع به كسي و يا موضوع‌‌ای به خصوص فقط در يك صورت و مورد امكان دارد. كه بدون هيچ برنامه‌اي از قبل تعيين شده، زندگي و مشكلات خود را به دست باكفايت خداوند منان بسپارم و خودم فعالیت کنم. امروز در آرامش و ايمان سعي خواهم كرد، در راستاي خواست خداوند به تلاش خود جهت بهبودي و اجراي اوامر خداوند در جهت كار و كسب و درآمد تلاش كنم و نتايج مثبت و منفي تلاشم را دنبال نكنم. آيا مي‌دانم كه قبلاً به دنبال نتيجه‌ی بهتر و مثبت انرژي صرف مي‌كردم. ولي هرگز نتيجه‌ی دلخواهم را كسب نكرده‌ بودم. امروز قادر هستم كارهاي ضروري روزمره خود را انجام داده و بدون ترس از نتيجه‌ی آن زندگي آرام و شيريني را تجربه كنم. امروز می‌دانم هرکسی را بهرکاری ساخته است. من هم در راستای اراده‌ی او هستم. خداوند نقش كارگردان امور زندگيم را دارد و من هم با دلگرمي از حضور خداوند در كنارم، نقش و تلاش خود را اجرا مي‌كنم. خداوندا: به من كمك كن تا عشق و محبت تو را به جاي ترس و اضطراب از نتيجه‌ها را جايگزين كنم!
نتايج امور هميشه مارا مي‌ترساند!

.

RE: فقط برای امروز-بیست و ششم بهمن شهامت عوض شدن الانان - sadaf - 2014-02-12

26 بهمن
من می توانم از این حقیقت که یک بازمانده هستم مغرور باشم. من با تلاشهای زیادی توانستم در موقعیتی، دقیقاً جایی که امروز هستم واقع شوم. امروز می دانم که بزرگتر از مشکلاتم هستم.
امروز انسان با شکوه و کاملی شده ام من سرمایه ای از تجربیات دارم که می توانم با مشارکت کردن آنها را بکار گیرم. لازم نیست که از مشکلات آینده بترسم، چون امروز می دانم با راهنمایی نیرو و آگاهی که از الانان بدست آوردم توانایی روبرویی با هرآنچه را که زندگی برایم می آورد، بدست می آورم.هرچند روزی به زندگی ام بصورت یک تراژدی نگاه میکردم، اما امروز با توجه به تجربیاتم دیدی متفاوت پیدا کرده ام. من می دانم در نتیجه آنچه که قرار گرفته ام فرد قوی تری هستم.

یادآوری امروز

اگر من انتخاب کننده هستم، می توانم به هرچیزی که در زندگی ام رخ می دهد بعنوان موهبتی که می توانم یاد بگیرم و رشد یابم، احترام بگذارم. امروز چیزهای مثبتی که درون موقعیت های مشکل پنهان شده و به من اجازه خشنودی می دهند، پیدا خواهم کرد ممکن است از یک حق شناسی کوچک که می تواند کمک کند، متعجب شوم.
" وقتی که هوا به اندازه کافی تاریک می شود، می توانید ستاره ها را ببینید."

RE: فقط برای امروز-بیست و ششم بهمن اندیشه امروز - sadaf - 2014-02-14

اندیشه امروز بیست و ششم بهمن ماه a day at a time
برنامه به ما نشان می دهد که چگونه از زندگی رویایی و بی هدف گذشته که بر حول محور مواد مخدر شکل گرفته بود به رويارویی با واقعیات دست يابیم و یک زندگی هدفدار را به همراه یک وجدان آگاه و بیدار جایگزین آن نماییم . شاید بتوانیم برای مدتی به تخیلات و رویاهای خود تحت تاثیر مواد مخدر ادامه دهیم ولی باید بدانیم که اگر خواهان یک زندگی طبیعی و سازنده شبیه دیگران هستیم باید از آسمان به زمین آییم و بر روی زمین سخت جایی که دوستان ما دست در دست هم تلاشی عظیم را برای سازندگی آغاز کرده اند قرار گیریم .
آیا من قادرم چیزی را با این زندگی که بر اساس روحانیت و مفید بودن شکل گرفته است مقایسه کنم ؟
آیا واقعیت جدید زندگی من شامل مسائل و مشکلات مادیست که مرا احاطه کرده اند و یا واقعیت روحانی ، دانش و آگاهی من از رشد و احساس حضور خداوند نیز جزو این واقعیتها می باشند .
آیا من قادر خواهم بود که با رها کردن توهمات و خیالبافیهای غیر واقعی که تحت تاثیر مواد مخدر ایجاد می شود به گونه ای سالم رویایی باشم ؟
آیا من قادر خواهم بود که رویاهای سالم و شاد خود را با توجه به امکانات به کارهای سازنده ای در زمین تبدیل کنم ؟
" بهشت را می توان در روی زمین و در حال یافت "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت www.forum.banianbehboodi.irمجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز-بیست و ششم بهمن- الکلیهای گمنام، بازتابهای روزانه - NASIB - 2014-02-15

فقط برای مروز-26 بهمن- بازتابهای روزانه- الکلیهای گمنام
تعهد
درک کردن کلید اصول و افکار درست است و عمل درست کلید زندگی خوب است.
۱۲ گام و ۱۲ سنت
در برنامه بهبودیم به جایی رسیدم که سومین بند دعای ارامش( معرفت شناخت فرق میان راههای مختلف) برای همیشه در ذهنم نقش بست. از ان زمان به بعد، با این دانش همیشه حاضر مواجهم که تماماعمالم ، کلمکلماتم و اافکارم در چارچوپ یا خارج از چارچوپ برنامه بوده است،دیگر نمیتوانم پشت عقل گرایی خودم پنهان شوم، یا پشت بیعقلی بیماریم. تنها راهی که برای من باز است، اگر بخواهم زندگی لذت بخشی برای خودم ( ونتیجتا برای کسانی که دوستشان دارم) داشته باشم، راهی است که در ان خود را وادار میکنم تا متعهد، منظم و مسوولیت پذیر باشم

.