انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-چهاردهم بهمن - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(بهمن ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=333)
+---- موضوع: فقط برای امروز-چهاردهم بهمن (/showthread.php?tid=2025)

فقط برای امروز-چهاردهم بهمن - mahla - 2013-11-22

به یکدیگر نیاز داریم 14 بهمن

«هر کسی علیرغم سن، نژاد، جنسیت، عقیده،

یا مذهب خود میتواند به ما بپیوندد.»

کتاب پایه

v

اعتیاد ذهن ما را نسبت به هر چیز جدید یا متفاوتی بست. فکر میکردیم به کسی یا چیزی نیاز نداریم. چیز با ارزشی را در کسی که اهل محله دیگری بود، پیشینه قومی یا نژادی دیگری داشت یا از طبقه اجتماعی یا اقتصادی دیگری بود، نمییافتیم. شاید فکر کرده باشیم، این تفاوتها ناخوشایند هستند.

در دوران بهبودی، این افکار به صلاح ما نیست. به NA میآییم، زیرا بهترین افکار ما نیز راه به جایی نبرده است. اگر امیدواریم در بهبودی خود پیشرفت کنیم، باید نسبت به تجربیات مؤثر روشنبین باشیم، مهم نیست این تجربیات از کجا نشأت میگیرد.

قطع نظر از سابقههای شخصی خود، همه ما در NA دو وجه مشترک داریم که با هیچ کس در آن شریک نیستیم: بیماری و بهبودی. برای تجربه مشترک خود به یکدیگر وابسته هستیم و هر چه این تجربه گسترش یابد، بهتر است. برای رویارویی با بسیاری از مشکلاتی که در راه پاک زندگی کردن وجود دارد، به هر ذرهای از تجربه و هر یک از جنبههای مختلف برنامه نیاز داریم.

بهبودی اغلب آسان نیست. نیرویی را که برای بهبودی نیاز داریم، از اعضای NA میگیریم. امروز از تنوع اعضای گروه خود سپاسگزاری میکنیم، چرا که از این تنوع نیرو و قدرت خود را دریافت میکنیم.

v

فقط برای امروز: میدانم هر چه تجربه گروه من تنوع بیشتری داشته باشد، گروه من بهتر میتواند مرا در شرایط مختلفی که با آن روبرو میشوم، پشتیبانی کند. امروز پیوستن معتادان با هر سابقهای را به جمع جلسه همیشگی خود خوشامد میگویم.

RE: فقط برای امروز-چهاردهم بهمن-روز به روز-شاپور الف- - NASIB - 2014-01-30

14 بهمن
مي‌توانيم هرروز طوري زندگي كنيم كه همیشه احساس خوبي داشته باشيم و يا زندگي در جهنمي كه خود آن را ساخته‌ايم، این چطور است؟ ما معمولاً به خاطر جلب ترحم خود و ديگران خود را مقيد به زندگي در جهنم خود ساخته مي‌كنيم و خود را قربانی وقایع معرفی می‌کنیم. امروز ميل و علاقه وافري به يك زندگي پربار و سرشار و به دور از ماسك زدن‌ها داریم. امروز مجبور به رعايت كردن اصولي هستیم، كه هرگز پايبند به آن نبودم. يعني بگذارم ديگران هرگونه كه خودشان دوست دارند، بدون دخالت و فضولی من زندگي كنند. هر چند برخلاف ما و ميل ما و اعتقاد ما اقدام مي‌كنند. امروز بيشترين قسمت انرژيم را كه صرف كنترل اعمال و اداره‌ی زندگي دیگران و دانستن فكر و عقیده‌ی آنها تلف مي‌كردم، را براي خودم نگه

مي‌دارم و آن را در به آغوش كشيدن ديگران و دلجویی کردن از آنها برای ارزش‌های خودم صرف مي‌كنم. زندگي جديد من بر روي پایه و اساس آرامش و كسب شادی و تقسيم آن با ديگران بنا شده است. من اکنون به عنوان یک بیمار وابسته به دنبال بهبودب خودم هستم.
عشق و دوست داشتن را تجربه كن!

RE: فقط برای امروز-چهاردهم بهمن اندیشه امروز - sadaf - 2014-02-02

اندیشه امروز ( a day at a day )

به عنوان یک مبتدی در برنامه شنیدم که اقرار به ناتوانی و عجز در مقابل مواد مخدر نخستین گام من جهت رهایی از یک اسارت مرگبار می باشد . من بزودی حقیقت این واقعیت را درک کردم . در نتیجه ، تسلیم یک ضرورت دردناک بود . اما برای من پذیرش قدم کوچکی بود به سمت فروتنی . من در برنامه آموخته ام که برای کسب فروتنی نیاز به زمان طولانی و تمرینات مداوم دارم .
آیا من درک کرده ام که یک زندگی مبتنی بر خودخواهی و خود محوری را می توان در عرض مدت کوتاهی تغییر جهت داد ؟
آیا من قادرم که فروتنی را به عنوان خصوصیتی که جهت ادامه زندگی به شیوه جدید به آن نیازمندم جستجو کنم ؟
آیا اقرار به ناتوانی در مقابل مواد مخدر و رفتار معتاد گونه به تنهایی خود به معنای فروتنی می باشد ؟
آیا من تشخیص داده ام که جهت دستیابی به تواضع در اعمال و کردار ممکن است که نیازمند آن باشم که بقیه عمر خود را به جستجو و تمرین بپردازم ؟

" غرور زندگی ترا بر باذ داد به فروتنی فرصتی بده "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت www.forum.banianbehboodi .ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز-چهاردهم بهمن شهامت عوض شدن الانان - sadaf - 2014-02-13

14 بهمن
اگر کسی با خشم به من نگاه میکرد یا با لحن تندی با من صحبت می کرد و یا هرگز با من صحبت نمی کرد، بسیار رنجیده خاطر می شدم. رشد یافتن در الانان تا آن اندازه به من کمک کرد تا تشخیص دهم طرز نگاه، صحبت یا حالت رفتار دیگری نسبت به من اغلب هیچ اثری در من ندارد.این طرز رفتار عموماً در فرد مقابل مؤثر می باشد چرا هنوز احساسا من جریحه دار می شود؟ این اتفاق برای من رخ می دهعد که حساسیت زیاد من ناشی از خودبینی می باشد من فکر می کنم که نقطه تمرکز و توجه هستم. آیا من آنقدر مهم هستم که هر چیزی در اطراف من مربوط و مؤثر بر من است؟
به گمان من رفتار من خودبینی را بجای واقعیت منعکس می کند و خودبینی یک نقص شخصیتی می باشد که من برای تغییر دادن آن کار می کنم. با کمک الانان، حساسیت من برای تمام اموری که پیرامونم رخ می دهد، شدیداً کاهش می یابد،من سعی می کنم از خودم بپرسم " چقدر مهم است؟ " وقتی که من صدمه می بینم، این فقط باعث آسیب و کنترل من می شود.

یادآوری امروز

دیگران برای من مهم هستند، گاهی عقاید آنها نیز مهم هستند، اما ممکن است شخصاً اموری را بر عهده بگیرم که هیچ عملکردی با من ندارند. داشتن عقایدی در مورد خودم به من اجازه می دهد تا افکار دیگران را بدون کنترل کردن آنها بپذیرم.

" در جریان رفتن به جلسات و خواندن نشریات الانان از این حقیقت آگاه شده ام که اعمال و رفتار دیگران بروی خودشان منعکس می شود و آنچه که من می گویم و انجام می دهم بروی خودم منعکس می شود."

RE: فقط برای امروز-چهاردهم بهمن - سارا - 2015-02-03

اعتیاد ذهن ما را نسبت به هر چیز جدید یا متفاوتی بست. فکر میکردیم به کسی یا چیزی نیاز نداریم. چیز با ارزشی را در کسی که اهل محله دیگری بود، پیشینه قومی یا نژادی دیگری داشت یا از طبقه اجتماعی یا اقتصادی دیگری بود، نمییافتیم. شاید فکر کرده باشیم، این تفاوتها ناخوشایند هستند.   در دوران بهبودی، این افکار به صلاح ما نیست. به NA میآییم، زیرا بهترین افکار ما نیز راه به جایی نبرده است. اگر امیدواریم در بهبودی خود پیشرفت کنیم، باید نسبت به تجربیات مؤثر روشنبین باشیم، مهم نیست این تجربیات از کجا نشأت میگیرد.  قطع نظر از سابقههای شخصی خود، همه ما در NA دو وجه مشترک داریم که با هیچ کس در آن شریک نیستیم: بیماری و بهبودی. برای تجربه مشترک خود به یکدیگر وابسته هستیم و هر چه این تجربه گسترش یابد، بهتر است. برای رویارویی با بسیاری از مشکلاتی که در راه پاک زندگی کردن وجود دارد، به هر ذرهای از تجربه و هر یک از جنبههای مختلف برنامه نیاز داریم.   بهبودی اغلب آسان نیست. نیرویی را که برای بهبودی نیاز داریم، از اعضای NA میگیریم. امروز از تنوع اعضای گروه خود سپاسگزاری میکنیم، چرا که از این تنوع نیرو و قدرت خود را دریافت میکنیم.   v

فقط برای امروز: میدانم هر چه تجربه گروه من تنوع بیشتری داشته باشد، گروه من بهتر میتواند مرا در شرایط مختلفی که با آن روبرو میشوم، پشتیبانی کند. امروز پیوستن معتادان با هر سابقهای را به جمع جلسه همیشگی خود خوشامد میگویم.