انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-سوم بهمن - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(بهمن ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=333)
+---- موضوع: فقط برای امروز-سوم بهمن (/showthread.php?tid=2036)

فقط برای امروز-سوم بهمن - mahla - 2013-11-22

بررسی آرامش 3 بهمن

«کمبود مراقبت روزانه به طرق مختلفی بروز میکند»

کتاب پایه

v

آیا تا به حال شده است که در پاسخ به فردی کاملاً غریبه که درباره عالی بودن هوا صحبت میکند، بگوییم «هوای بوی تعفن میدهد»؟ اگر این اتفاق افتاده است، احتمالاً از کمبود مراقبت روزانه در برنامه خود رنج میبریم.

در دوران بهبودی ممکن است زندگی کاملاً پر جوش و خروش شود. شاید افزایش مسئولیتها شما را حسابی مشغول کند. شاید مدتی است که به جلسهای نرفتهاید. شاید به خاطر مشغله زیاد وقتی برای استراحت نداشتهاید یا خواب و خوراک خوب و منظمی نیز نداشتهاید. هر دلیلی که داشته باشد، در هر حال آرامش شما در حال از بین رفتن است.

وقتی این اتفاق افتاد حتماً باید در این باره اقدامی کنیم. نمیخواهیم اجازه دهیم یک "روز بد" به همراه روحیهای منفی، به دو روز، چهار روز یا یک هفته تبدیل شود. بهبودی ما به برنامه مراقبت روزانه ما بستگی دارد. فرقی نمیکند چه اتفاقی در زندگی ما میافتد، در هر حال نمیتوانیم اصولی را نادیده بگیریم که زندگی ما را نجات داده است.

راههای بسیاری برای بهبودی و آرامش ما وجود دارد. میتوانیم به جلسهای برویم، با راهنما تماس بگیریم، معتاد در حال بهبودی دیگری را در وقت ناهار ملاقات کنیم یا سعی کنیم پیام بهبودی را به تازهواردی برسانیم. میتوانیم دعا کنیم. میتوانیم لحظهای از خود بپرسیم چه کارهای سادهای را انجام ندادهایم. وقتی روحیه ما خراب میشود، میتوانیم با راه حلی ساده از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

v

فقط برای امروز: برنامه روزانه مراقبت از بهبودی خود را بررسی میکنم.

RE: فقط برای امروز-سوم بهمن-از کتاب روز به روز - NASIB - 2014-01-23

3 بهمن
امروز همه چيز آماده است تا من در شرايطي جهت آزمايش ميزان رُشد پیدا کردن و پيشرفت اصولي و معنوي را انجام دهم. امروز مي‌دانم كه اين اتفاقات باعث تغيير و پيشرفت اراده‌ی من جهت رهايي و آزادي بيشتر از وابستگي مي‌باشد. مثل شكستن گمنامي و يا برملا كردن راز و يا قضاوت کردن اعمال ديگران و يا دروغگويي و نقل حديث كردن حریم خصوصی كساني كه از اين طريق حالات روحي و رواني خود را ارضا مي‌كنند. باعث پيشرفت و پذيرش من در زندگی و دنیای بهبودی مي‌گردد. امروز مي‌دانم كه جلوي قضاوت و رفتار كسي را نمي‌توانم بگيرم، ولي مي‌توانم با پذيرش افکار و رفتار و اعتقادات آنها، حال خودم را بد نكنم. امروز با تمرين كردن، قسمت عمده‌ی ترس‌ها و دردهايم كه زندگيم را فلج كرده بودند، از بين رفته است و اطمينان دارم، كه با تمرين و پذيرش بيشتر از از طرف من نظر مادي و معنوي و رواني و جسماني سلامتي فرصت بيشتري كسب خواهم كرد. آيا انتظار دارم كه اتفاقات و مشكلات كه سال‌ها مرا دچار دردسر كرده بود يكباره حل شود؟
امروز خداوند در فكر من است!

RE: فقط برای امروز-سوم بهمن اندیشه امروز - sadaf - 2014-01-27

اندیشه امروز 3 بهمن ( a day at a time )
ما در برنامه آموختیم که در دعا و نیایش جایی برای مجادله نیست . در یک مکان و زمان آرام که انتخاب می کنیم ما به سادگی درباره موضوعات روحانی تا جائیکه در توانایی ما می باشد صحبت می کنیم . در دعا کردن تنها بدنبال تجربه و آموختن هستیم . ما برای یک نوع زندگی و بودن دعا می کنیم که در کمال امید موجب نزدیکتر و عمیق تر شدن پیوندهای ما با خداوند گردد. ما برای هیچ چیز دعا نمی کنیم مگر برای آگاهی از خواست خداوند .
اگر تو بدانی که خداوند از تو چه کاری را می خواهد که انجام دهی خوشحال خواهی شد . تو در حال انجام همان کاری هستی که خداوند می خواهد ، پس خوشحال باش .
آیا من قادرم که بهترین روش ، بهترین زبان و بهترین تکنیک برقراری ارتباط با خداوند را از طریق دعا و نیایش پیدا کنم ؟
آیا من آموخته ام که او را بشناسم و حضورش را درک کنم ؟
آیا من قادر به درک حضور خداوند در تمام طول روز و در خلال کارهایی که انجام می دهم می باشم ؟

" با نیایش من کانالهای ارتباطی وجود خود را بر روی خداوند می گشایم ."

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز-سوم بهمن شهامت عوض شدن الانان - sadaf - 2014-02-13

3 بهمن
گاهی اوقات به پذیرش واقعیت های ناخوشآیندی فراخوانده می شوم. ممکن است آرزو داشته باشم تا از ناامیدی پرهیز کنم ، اما در می یابم که تنها راه آرامش داشتن، تمایل به پذیرش چیزهایی است که نمی توانم تغییر دهم. پذیرش حق انتخاب هایی به من می دهد. مثلاً یک روز که با راهنمایم تماس گرفتم چون الکلی و من برای بعدازظهر بلیط کنسرت داشتیم و من می ترشیدم که او بنوشد و قبل از ترک کردن خانه ضعف کند. قبلاً این اتفاق بارها افتاده بود.
بلیط هیمان باطل می شد و من بعد از ظهرم را با ناامیدی سپری می کردم. راهنمایم پیشنهاد کرد در مواقعی که نقشه هایم مربوط به فردی بود که نمی توانستم به آن وابسته باشم، باید طرح های کمک کننده ای داشته باشم. نقشه اول(A( بیرون رفتن از خانه باشد.
نقشه دوم(B) ممکن است تماس تلفنی پیشاپیش با دوست الانانی باشد، یا توضیح دادن شرایط باشد، در صورت ناموفق بودن طرح(A) ببینیم که آیا او در آخرین لحظات دعوت متمایل خواهد شد. نقشه سوم© به تنهایی رفتن و داشتن اوقات خوبی می باشد.
این طرز عمل جدید همانند یک طلسم کار می کند. این راه بزرگی برای کارکردن پذیرش در وجود خودم محسوب می شود.

یادآوری امروز

مدتهاست که به هیچ شخصی یا موقعیتی به منظور سپری کردن روزم وابسته نیستم. امروز حق انتخابهایی دارم.
« موش کوچکی را در نظر بگیرید، که چطور با تدبیر هرگز خود را فقط به یک گودال منحصر نمی کند

RE: فقط برای امروز-سوم بهمن - ARSAM - 2015-01-23

پیام امروز
سوم بهمن:   آزادی مانند تولد است، با آنکه آزادیم اما بنده ایم.   از وقتی به دیوانگی مصرف نیکوتین پایان دادم دگرگونی های بسیاری در زندگیم رخ داده است. این دگرگونی ها به واسطه تشویق و حمایت بلاعوض انجمن نیکوتینی های گمنام بوقوع پیوسته است. امروز هفت سال است که رها از مصرف نیکوتین زندگی خوبی دارم. از اینکه دائم به فکر مصرف باشم رها شده ام. از اینکه برای خرید یک پاکت سیگار دزدکی از محل کار خارج شوم آزاد شده ام. از اینکه امروز تصمیم بگیرم قطع مصرف کنم و روز بعد با شرمساری به مصرف ادامه دهم آزاد شده ام. از این که در هر ارتباط و فعالیت به فکر مصرف باشم آزاد شده ام. من به خاطر کشیدن سیگار فرزند خود را قبل از عمل جراحی در حالی که التماس می کرد تنها گذاشتم. وقتی فرزند دیگرم به خاطر مصرف نیکوتینم تصمیم به ترک خانه گرفت به او اهمیتی ندادم. در هفت سال گذشته توانسته ام به هر جا مایل بودم مسافرت کنم، با فکر باز کار کنم، حق و حقوق خانواده را رعایت کنم، با فرزندان و نوه هایم صحبت کنم و مهمتر از همه از اسارت نیکوتین، قدرتمندترین ماده مخدر شناخته شده در جهان رهایی یابم.برای امروز، به خاطر زندگی بدون مصرف نیکوتین شکرگزارم.
مراقبه روزانه از کتاب "یکسال معجزه"