انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-بیست و دوم اسفند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(اسفند ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=334)
+---- موضوع: فقط برای امروز-بیست و دوم اسفند (/showthread.php?tid=2046)

فقط برای امروز-بیست و دوم اسفند - mahla - 2013-11-22

22اسفند خلاص شدن از یکنواختی

«ترسها و نگرانیهای گذشته به دفعات بسیار در دوران بهبودی به سراغ ما میآید. زندگی ممکن است دوباره بیمعنی، یکنواخت و کسلکننده شود.»

کتاب پایه

v

گاهی اوقات به نظر میرسد که هیچ چیز تغییر نمیکند. هر روز از خواب بیدار میشویم و به سراغ کاری یکنواخت میرویم. هر شب در موعد یکسانی شام میخوریم. هر هفته در جلسات یکسانی شرکت میکنیم. مراسم امروز صبح مانند همان مراسمی است که دیروز، پریروز و پس پریروز اجرا کردیم. پس از رهایی از جهنم اعتیاد خود و سردرگمی اوایل بهبودی، زندگی یکنواخت ممکن است برای مدتی جذابیتهایی داشته باشد. اما در نهایت درمییابیم که به چیزهای بیشتری احتیاج داریم. دیر یا زود، یکنواختی و خستگی فزایندهای را در زندگی خود احساس میکنیم.

مطمئناً زمانی هست که به طور مبهم از بهبودی خود احساس نارضایتی میکنیم. احساس میکنیم که انگار به دلایلی برای چیزی دلتنگ هستیم، اما نمیدانیم چه چیزی یا چرا ؟ فهرست سپاسگزاری خود را تهیه میکنیم و تقریباً صدها چیز را برای سپاسگزاری پیدا میکنیم. همه نیازهای ما برآورده شده است؛ زندگی ما کاملتر از آن است که تا به حال انتظار داشتیم. پس چه اتفاقی افتاده است؟

شاید زمان آن است که حداکثر توان خود را به کار گیریم. فرصتهای ما فقط از طریق آنچه در خیال خود ممکن میپنداریم، محدود میشود. میتوانیم چیز جدیدی یاد بگیریم، هدف جدیدی تعیین کنیم، به تازهوارد دیگری کمک کنیم یا دوست جدیدی پیدا کنیم. اگر به قدر کافی جستجو کنیم، مطمئناً چیز جالبی پیدا خواهیم کرد و زندگی دوباره پرمعنی، متنوع و رضایتبخش خواهد شد.

v

فقط برای امروز: در بین فعالیتهای روزانه خود استراحت کوتاهی میکنم و حداکثر توان خود را به کار میگیرم.

RE: فقط برای امروز-بیست و دوم اسفند - mehdiast - 2014-01-31

22 اسفند
امروز در كنار ياران برنامه‌ای تجربه‌ی مشاركت در امور خانه و کمک به همسرم را در ميان مي‌گذارم. امروز با رهايي از دنياي تخیل و توهم كه مرا بي‌هدف به دنبال سرزمين‌هاي خيالي سرگردان مي‌كرد، به واقعيات چنگ مي‌اندازم و از آنها فرار نمي‌كنم. مي‌خواهم يك بار براي هميشه بدانم واقعيت چيست تا از بلاتكليفي رها شوم. امروز مي‌خواهم مثل ساير بندگان خداوند از يك زندگي طبيعي و واقعي برخوردار شوم و از آن لذت ببرم. امروز مي‌خواهم به كمك خداوند غرورم را از آسمان به زير بكشم و او را از بلندپروازي منع كنم و پايم را روي زمين محكم بگذارم و اجازه دهم تا خداوند از من موجودي سازنده بسازد، تا در راه عشق خودش به ديگران درآورد. امروز مشكلات من كسب دانش برنامه و زندگي و آگاهي من از اصول روحاني و معنوی برنامه و احساس و درك خداوند در زندگی به‌خاطر کسب انرژی برای ادامه دادن به زندگی و گرداندن آن مي‌باشد و من با دعا و مراقبه خواهان ياري و كمك از حضورش مي‌باشم. من به عنوان انسان نیاز به خداوند دارم، مثل نیازم به هوا.
به خاطر همه چيز از خداوند شاكرم!

RE: فقط برای امروز-بیست و دوم اسفند شهامت عوض شدن الانان - sadaf - 2014-02-15

22 اسفند
من برای ابراز حمایت خود به دوست صمیمیم که عضو الانان بود به اولین جلسه الانان رفتم . با کمال تعجب دریافتم که هویت من دقیقا با مشارکت افراد آنجا مشابه است. من قادر به درک این موضوع نبودم . من یقین داشتم که به هیچ وجه فرد الکلی را نمی شناختم /
چندین هفته آنچه را که در جلسات شنیده بودم به یاد داشتم . بالاخره با ترس و کمرویی برگشتم و ماندم اما هر وقت سنت سوم را
می شنیدم که میگفت : تنها شرط عضویت .داشتن مشکل الکلیسم در میان دوستان و بستگان است . احساسی شبیه سوئ استفاده
کردن در من ایجاد میشد . این احساس گناه باعث عدم مشارکت من در جلسات شد . اما من به جلسات می امدم و به آرامی بهبود پیدا میکردم . بیش از یکسال طول کشید تا تشخیص دادم من فرزند بزرگسال والدین الکلی بوده ام . من بسیار سپاسگزار هستم که وقت خود را به جلسه آمدن صرف کردم و هنگامیکه آماده شدم . از کسب این بیداری و آگاهی حمایت کردم .....

یاد آوری امروز

.یکی از نشانه های اثر الکلیسم در من ، این است که فکر می کنم میدانم هر فردی چه باید انجام دهد و چگونه عمل کند . همچنانکه قدمهای دوازده گانه و سنتهای دوازده گانه توضیح می دهند سنت سوم مستقیما در باره آنتعدادی از ما صحبت می کند که اشتباها احساس می کنیم یک تازه وارد هنگامیکه واقعا شرایط عضویت را برخوردار نمیباشد . باید طرد شود . من باید برای خودم تصمیم بگیرم که آیا نیازمند و مناسب برخورداری عضویت الانان هستم یا نه ؟ من نسبت به دیگران هم این نکته را توسعه خواهم بخشید . .......

RE: فقط برای امروز-بیست و دوم اسفنداندیشه امروز - sadaf - 2014-03-20

اندیشه امروز بیست و دوم اسفند ماه
a day at a time

چگونه من قادرم که بگویم به بیداری روحانی دست یافته ام ؟
برای بسیاری از ما در برنامه آگاهی و بیداری روحانی بصورتی ساده تجلی می یابد تا یک امر پیچیده . بلوغ عاطفی و رها شدن از کینه آزار دهنده ، توانایی دوست داشتن و دوست داشتنی بودن ، باور بدون درک اینکه قدرتی مافوق قدرت انسانی موجب طلوع و غروب ، پیدایش و ادامه حیات ، تاباندن نور لذت و شادی به قلبها و ....
آیا اکنون من خود را قادر به انجام کارهایی می دانم که قبلا با شرایط کاملا مشابه قادر به انجام آن نبودم ؟
امکان دارد که اعتماد روحانی من جهان بینی مرا تحت تاثیر قرار دهد . بخصوص در هنگامیکه نگزانی در من افزایش یافته است ؟
به عنوان یک شخص معتاد من اعیاد و جشنها را به خوبی برگزار نکرده ام و نسبت به خویشاوندان که در آن ایام دور هم جمع بوده اند احساس خوب نداشته و حضور انها را خوشامد نگفته ام و یاد آنانی را که با ما نیستند گرامی نداشته ام . من برای آرامش دعا می کنم که بتوانم با عواطف خود کنار بیایم .

"در خانه تکانی شب عید امسال شرکت می کنم . "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت www.forum.banianbehboodi.irمجاز می باشد.