انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-هجدهم اسفند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(اسفند ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=334)
+---- موضوع: فقط برای امروز-هجدهم اسفند (/showthread.php?tid=2050)

فقط برای امروز-هجدهم اسفند - mahla - 2013-11-22

18اسفند فراگیری عشق ورزیدن نسبت به خود

«مسئله‌ای که بیشتر از همه چیز بدان نیاز داریم، داشتن احساس خوب درباره خودمان است.»

کتاب پایه

v

«تا زمانی که میتوانید عشق ورزیدن به خود را یاد بگیرید، ما به شما عشق میورزیم.» این کلمات که اکثر اوقات در جلسات ما شنیده میشود، روزی را به ما وعده میدهند که مشتاقانه منتظر آن هستیم—روزی که نحوه عشق ورزیدن به خود را میدانیم.

احترام به نفس—همه ما به محض اینکه درباره این ویژگی سختحصول میشنویم، خواهان آن میشویم. ظاهراً برخی از ما تصادفاً به آن پی میبریم، در حالی که سایرین اقداماتی را انجام میدهند که با تأیید عقاید خود در آینه تکمیل میشود. اما تکنیکهای القای احترام به نفس و معالجات رایج روانشناختی صرفاً میتواند راه ما را دورتر کند.

مراحل عملی معینی وجود دارد که میتوانیم برای عشق ورزیدن نسبت به خود طی کنیم، چه این عشق را "احساس کنیم" یا خیر. میتوانیم از مسئولیتهای شخصی خود مراقبت کنیم. میتوانیم همان طور که برای یک معشوق یا دوست کارهای خوب انجام میدهیم، برای خود نیز این کارها را انجام دهیم. میتوانیم به نیازهای خود توجه کنیم. حتی میتوانیم به ویژگیهای ارزشمند دوستان خود توجه کنیم—ویژگیهایی مانند هوش و شوخطبعی—و آن ویژگیها را در خود جستجو کنیم. مطمئناً درمییابیم که افرادی دوستداشتنی هستیم و زمانی که به این درک برسیم، در مسیر خود موفق میشویم.

v

فقط برای امروز: کاری را انجام میدهم که به من در شناخت و عشق ورزیدن نسبت به خود کمک میکند.

RE: فقط برای امروز-هجدهم اسفند - mahla - 2014-01-31

18 اسفند
اي خالق مهربان مرا وسيله‌ی صلح و آشتي خود قرار ده تا
جايي كه نفرت است، حامل عشق
جايي كه خطاكاري است، حامل گذشت
جايي كه نفاق است، حامل يكرنگي
جايي كه شك است، حامل يقين
جايي كه نادرستي است، حامل درستي
جايي كه يأس است، حامل اميد
جايي كه تاريكي است، حامل نور
و در جايي كه غم است حامل شادي باشم.
پروردگارا: كمكم كن كه به جاي تسلي‌خواهي، تسلي دهم و به جاي درك شدن، درك كنم!
زيرا كه پيدا كردن در گرو گم شدن است. با بخشش ديگران، خود بخشوده مي‌شوم. در مرگ حيات جاودان پيدا مي‌كنم.
دعاي قدم خودیاریم: با رهايي، تولدي دوباره!

RE: فقط برای امروز-هجدهم اسفند شهامت عوض شدن الانان - sadaf - 2014-02-15

18 اسفند
الکلیسم یک بیماری است که شامل سه بخش ..فیزیکی..روحی..و معنوی است .چون من تخت تاثیر بیماری الکلیسم فرد دیگری واقع شده ام . صحت معنوی . جسمی و روحی خود را با سوال کردن از خودم چک می کنم :ایا صحت جسمی من در اولویت قرار دارد ؟ایا من خوب می خورم و به اندازه کافی می خوابم ؟ اخرین باری که خود را چک کردم و به دندانپزشک رفتم چه موقع بود ؟ ایا خودم را تمیز نگاه میدارم ؟ایا اوقات فراغت دارم تفریح و سرگرمی چطور ؟آیا در مواقعی که نیاز دارم در آغوش میگیرم یا در آغوش کسی می روم ؟ آیا برای اوقات سخت و ناراحت راهنما یا دوست الانانی دارم ؟هنگامی که کاری به خوبی صورت میگیرد میتوانم جشن بگیرم ؟ایا وقتی برای لذت بردن خودم اختصاص می دهم ؟ آیا هیچ مورد قابل توجهی وجود دارد که روزی فکر های منفی در مورد آن داشتم و اکنون با حق شناسی بر آن توجه دارم ؟ ایا با نیروی برتر از خودم ارتباط دارم ؟ اگر نه آیاتمایل به تلاش برای ایجاد این ارتباط دارم ؟ ایا زمانی برای دعا و تمرکز اختصاص میدهم ؟آیا تمایل به درخواست کمک دارم ؟ایا بطور مرتب در جلسات الانان شرکت میکنم . نشریات الانان را می خوانم قدم ها و دیگر ابزار ها را برای هر روز زندگی ام بکار می برم ؟آیا از رشد خود آگاه هستم و آنرا تشخیص می دهم ؟

یادآوری امروز

با یک ترازنامه ساده از عادات و رفتارهایم شروع به بهبودی انها می نمایم ..........بهتر است که خودت را تمیز و درخشان حفظ کنی . تو پنجره ای هستی که از ان باید دنیا را ببینی "

RE: فقط برای امروز-هجدهم اسفندانديشه امروز - sadaf - 2014-03-10

اندیشه امروز 18 اسفند
a day at a time

برنامه به من می آموزد که جهت دستیابی به پیشرفت تلاش کنم نه حصول کمال . این رهنمودها ی ساده به من آرامش عظیمی داده است و بکار بستن آن موجب تغییرات زیادی در زندگی من گردیده است . در زندگی قبلی من کمال طلبی ( اگر چه غیر ممکن ) هدف شماره یک من بود . امروز من پذیرفته ام که اگر چه گاهی شکست می خورم ولی یک بازنده نیستم .
آیا من می دانم که تنها قدم اول است که می تواند در کمال تجربه شود و بقیه گناهها تصویر کننده فکرهای ایده آل می باشد ؟
خداوندا ! به من یاری بده که با رها کردن کمال جویی و کمال طلبی در گفتار و کردار هدف برتر بودن را رها سازم .
آیا اکنون من می دانم که با هدف قراردادن غیر ممکن ها در گذشته تمایل به بازنده بودن داشته ام چرا که هیچگاه قادر به دستیابی به آنها نبوده ام ؟
آیا هنوز با خواستن چیزهایی که خارج از توان من است برنامه شکست خود را نمی ریزم ؟

"من ممکن است که شخص برجسته ای باشم اما انسان برتری یستم ."

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت www.forum.banianbehboodi.ir کجاز می باشد .