انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-چهاردهم اسفند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(اسفند ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=334)
+---- موضوع: فقط برای امروز-چهاردهم اسفند (/showthread.php?tid=2054)

فقط برای امروز-چهاردهم اسفند - mahla - 2013-11-22

14اسفند فرآیند

«این برنامه به بخشی از وجود من تبدیل شده است.... امروز درک روشنتری از مسائلی که در زندگیام رخ میدهد دارم. دیگر با این فرآیند نمیجنگم.»

کتاب پایه

v

در دوران اعتیاد فعال، مسائل ظاهراً بدون منطق رخ میداد. فقط «کارها را انجام میدادیم»، اغلب بدون اینکه از نتایج یا علت آن آگاهی داشته باشیم. زندگی ارزش یا معنایی نداشت.

فرآیند قدمهای دوازدهگانه به زندگی ما معنا میبخشد؛ در طی کارکرد قدمها، جوانب تاریک و روشن خود را میپذیریم. از انکاری که ما را از درک تأثیر اعتیاد باز میداشت، دوری میکنیم. خود را صادقانه بررسی میکنیم و الگوهای فکری، احساسی و رفتاری خود را انتخاب میکنیم. با فاش کردن کامل اسرار خود نزد انسانی دیگر، فروتنی و بینش به دست میآوریم. در تلاش برای رفع کمبودها، از عجز خود و قدرت فراهم شده از سوی نیرویی برتر سپاسگزاری به عمل میآوریم. با افزایش شناخت از خود، بینش وسیعتری نسبت به دیگران و پذیرش آنها به دست میآوریم.

قدمهای دوازدهگانه کلید فرآیندی است که آن را "زندگی" مینامیم. در طی کارکرد قدمها، آنها به بخشی از وجود ما تبدیل میشوند—و ما به بخشی از زندگی اطراف خود تبدیل میشویم. دنیای ما دیگر بیمعنا نیست؛ امروز درک بیشتری از رویدادهای زندگی خود داریم. دیگر با این فرآیند نمیجنگیم. امروز با کارکرد قدمها از زندگی لذت میبریم.

v

فقط برای امروز: زندگی یک فرآیند است؛ قدمهای دوازدهگانه کلید این فرآیند هستند. امروز از قدمها برای شرکت در این فرآیند، شناخت و لذت بردن از خود و بهبودی خود استفاده میکنم.

RE: فقط برای امروز-چهاردهم اسفند - mahla - 2014-01-31

14 اسفند
امروز به دنبال و جستجوی رد پاي عشق و بهره‌گيري از آن هستم. چون قدرت و بقاي من به قدرت باور من به عشق بستگي دارد. این عشق است که مي‌تواند از من موجودي با ارزش بسازد. عشق و محبت مي‌تواند در دعاهايم مرا جهت و هدف و ايمان دهد. عشق مي‌تواند مرا با ساير انسان‌ها در وحدت و يگانگي و صلح و آرامش نگاه دارد. امروز عشق معنا و مفهومي فراتر از يك جمله‌ی ساده دارد. عشق برای من مي‌تواند در قالب خدمت به خود و همنوع و خدمت و ارزش رسانی و با بخشیدن خود، اثر عميقي در زندگي من بگذارد. امروز عشق و محبت و دوستي بين اعضای گروه با عشق و دوستي خداوند دیده شده است. كه ما در زير چتر عشق خداوند زندگي و رُشد پیدا مي‌كنيم. فقط برای امروز در زندگيم عشق را دعوت به مهمانی می‌کنم. با عشق است که زندگی در بهبودی معنا و مفهوم پيدا مي‌كند و در حریم عشق آرامش و صلح و خدمت کردن و دوست داشتن و بخشیدن و ايثار را تجربه مي‌كنم. خداوندا: تو را به خاطر عشق و محبت خودت که به من در تاریک‌ترین زوایای زندگیم روشنایی دادی دوست دارم!
عشق، خداوند و خداوند، عشق است!

RE: فقط برای امروز-چهاردهم اسفند شهامت عوض شدن الانان - sadaf - 2014-02-15

14 اسفند

گاهی از اوقات از قدم سوم طفره می رفتم. چطور می توانستم اراده و زندگیم را به نیروی برتر بسپارم ؟ جدا خسته شدم اما همیشه هر چیزی را مستقیما به دستان خودم بر می گردانم .این بسیار ناراحت کننده بود که فکر کنم در کنترل نبودم برایم سخت بود که اعتماد کنم که نیروی برترم برای من انجا خواهد بود اگر من کاملا رها کنم بار ها و بارها تعجب میکردم که خالصانه تسلیم شدن چطور احساس میشود و اگر انرا انجام میدادم چطور انرا می شناختم ؟ اخیرا یک سخنران در جلسات الانان این مطلب را طی عباراتی که میتوانستم درک کنم بیان کرد او گفت واگذار کردن خواست خود همانند رقصیدن با یکنفر (همراه) میباشد . اگر هر دو سعی در رهبری کردن داشته باشند .بی نظمی بیشتری وجود دارد وکمتر حرکتی به جلو صورت می گیرد همانند فردی که یاد گرفته چطور با بسیاری از زوج ها برقصد .من از اگاهی وحرکاتی که نتیجه رقابت دو نفر برای کنترل حرکات می باشد .مطلعم اما اما وقتی فردی که پیروی میکند می تواند ریلکس باشد و به طرف مقابل اجازه راندن (هدایت کردن) می دهد .این زوج به اسانی هنگام رقصیدن در سن حرکت می کنند

یادآوری امروز

اگر من احساس بطالت . نا امیدی یا ترس میکنم .می توانم انرا به عنوان نشانه ای مبنی بر دور شدن از قدمها تلقی کنم پس می توانم از خدایی که خود درک میکنم بخواهم به من کمک کند شریک و همراه من باشد ........."هیچ ضمانتی وجود ندارد که زندگی طبق خواست ما در جریان باشد اما برنامه به من نشان داده است که خواست خداوند تنها راه است این برای من روشن است که با او کار کنم و زندگی و خواست خودرا تحت مراقبت و راهنمایی او قرار دهم" ....

RE: فقط برای امروز-چهاردهم اسفند - mohammad - 2014-03-05

14 اسفند
"وقتی به اقرارعجز خود نیاز پیدا می کنم ممکن است ابتدا به دنبال راههایی برای مقامت در برابر آن بگردم پس از استفاده بیهوده از این راهها شروع به مشارکت با دیگران و جستجوی امید می کنیم" کتاب پایه"

اکثر ما از بر ملا شدن اسرار خود متنفر یم از آشکار شدن اسرار خود در معرض دید همگان خوشمان نمی آید این تجربه موجب تحقیر شدید می شود اولین عکس العمل ما به این آشکارسازی معمولا تکان روحی وخشم است با این وجود با شنیدن حقیقت آن را می پذیر یم آنچه تجربه می کنیم بیداری درد ناک است

فقط برای امروز:
بیداری دردناک خود را به عنوان فرصتی برای پیشرفت به سوی بیداری روحانی می پذیرم

RE: فقط برای امروز-چهاردهم اسفنداندیشه امروز - sadaf - 2014-03-10

14 اسفند اندیشه امروز
a day at a time

برخی از مردم آنقدر نگران و مضطرب هستند که حتی در مورد اصل اینکه آنها مجبور نيستند درباره چیزی نگران باشند موجب وحشت آنها میشود .
تاره واردین به برنامه به عنوان مثال احساس می کنند " این حالت ممکن است پایدار نباشد " بیشتر ما از گذشته چیزهایی مانند بدهکاری ، سلامتی ، کارهای ناتمام و چیزهای واقعی دیگر داریم که باعث نگرانی ما هستند . ولی برنامه به ما مي آموزد که بهترین حربه جهت نگرانی و ترس اعتماد به خداوند است .
آیا من به این باور اعتقاد دارم که خداوند بلای روز و دلهره شب را دفع خواهد کرد ؟
آیا من می دانم که اگر بلایی نازل شود خداوند مرا قادر به مقابله با آن خواهد ساخت ؟
آیا من درک کرده ام که اگر به اضطراب توجه کنم بیشتر رشد خواهد کرد و تبدیل به ترس خواهد گردید که برای غلبه بر آن علاوه بر زمان نیازمند چیزهای بیشتری می باشم ؟
مانند اغلب افراد وابسته من چنان با اضطراب زیسته ام که تبدیل به همزاد من شده است . آیا خداوند به من خواهد آموخت که تلاش برای کنار آمدن با نگرانی تلف کردن وقت و به هدر دادن انرژی است ؟

" عادت نگرانی را ترک کن "
کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت www.forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .