انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-سیزدهم اسفند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(اسفند ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=334)
+---- موضوع: فقط برای امروز-سیزدهم اسفند (/showthread.php?tid=2055)

فقط برای امروز-سیزدهم اسفند - mahla - 2013-11-22

لغزش 13 اسفند

«اما مواقعی نیز وجود دارد که واقعاً به مصرف تمایل داریم. میخواهیم از این حالت رها شویم و احساس بدی داریم. باید به ما یادآوری شود که از کجا آمدهایم و این بار آنجا وضعیت وخیمتری خواهد داشت. در این هنگام بیشتر از هر زمان، به برنامه نیاز داریم.»

کتاب پایه

v

اگر درباره لغزش تعمق میکنیم، باید به نتایج تلخ مصرف فکر کنیم. برای بسیاری از ما این نتایج شامل مشکلات درمانی جدی، حبس و حتی مرگ میشود. چند نفر از ما افرادی را میشناسیم که پس از سالها پاکی دچار لغزش شدهاند و صرفاً در اثر بیماری خود جان باختهاند؟

اما مرگی وجود دارد که در اثر بازگشت به اعتیاد فعال به وجود میآید و ممکن است بدتر از مرگ جسمانی باشد. این مرگ، مرگ روحانی است که با جدا شدن از نیروی برتر خود آن را تجربه میکنیم. اگر مصرف کنیم، رابطه روحانی که طی سالیان پرورش دادهایم، ضعیف و شاید ناپدید شود. واقعاً احساس تنهایی خواهیم کرد.

شکی نیست که در بهبودی خود دوران ظلمت و تاریکی داشتهایم. تنها یک راه وجود دارد که میتوانیم از این دوران آزاردهنده سربلند بیرون بیاییم: از طریق ایمان. اگر معتقدیم که نیروی برتر همراه ماست، پس میدانیم همه چیز به خوبی پیش میرود.

مهم نیست در دوران بهبودی چه احساسات بدی داریم، در هر حال، لغزش هرگز راه حل ما نیست. ما با هم بهبودی پیدا میکنیم. اگر پاک بمانیم، تاریکی از میان میرود و ارتباط عمیقتری را با نیروی برتر خود پیدا میکنیم.

v

فقط برای امروز: از نیروی برتر خود به خاطر هدیه NA تشکر میکنم. میدانم که لغزش راه نجات نیست. با ایمان به خداوندی که درک میکنم با همه مشکلاتی که روبرو میشوم، مقابله خواهم کرد.

RE: فقط برای امروز-سیزدهم اسفند - mahla - 2014-01-31

13 اسفند
ما زنده به آنيم كه آرام نگيريم!
در اين جمله‌ی کوتاه اشاره به آن است كه ما به عنوان يك موجود زنده معنا و مفهومي به غير از اجراي امور محوله برای اداره‌ی زندگی نداريم. مثلاً: كار كردن و تحصيل درآمد، تحصيل علم و دانش، ازدواج و همسرداري، تربيت فرزندان و ... امروز اجراي عمل درست و افكار سالم زندگي روحاني ما را تشكيل مي‌دهند. هر كدام از ما بهر كاري خلق شده‌ايم و مشغول به فعاليت در همان حوزه مي‌باشيم. چرا بعضي ما از كارمان كه در آن مهارت هم كسب كرده‌ايم ناراضي هستيم و آن را دوست نداريم؟ امروز عشق ورزيدن در كار مي‌تواند به ما كمك شايانی كند. امروز طبق اصول برنامه خداوند معشوق ما و ما هم عاشق او هستيم. آيا عاشق دستورات معشوق را باه ديده‌ی منت انجام نمي‌دهد؟ مي‌دانيم كه انجام مي‌دهد، پس به این ارتباط معنوی و اصول روحانی به صورت باور نگاه كرده و بدانيم كه انجام كارهايمان به ما قدرت و استقلال مالي و اعتماد به نفس مي‌دهد و دستورات معشوقمان را انجام داده و كار خودمان را نیز انجام دهيم!
تبديل به كسي شويم كه خداوند مي‌خواهد!

RE: فقط برای امروز-سیزدهم اسفند شهامت عوض شدن الانان - sadaf - 2014-02-16

13 اسفند
شکل های مختلفی از فقدان وجود دارد ...طلاق ..زندان..بیماری...مرگ...و حتی تغییرات روحی وقتی که من بیشترین فردی را که در دنیا دوستش دارم از دست میدهم . بیشتر از همه ویران میشوم و در غم و اندوهم . تهر فردی را از خودم دور میکنم . از خداوند سپاسگزارم که به مدت کافی در الانان . تا از بخشی از وجودم که خواهان سلامتی بود اگاه شوم و مهم نبود که چه اتفاقی افتاده است . بنا بر این به مرور یکبار دیگر شروع به کار کردن برنامه کردم . با کمک بسیاری از اعضائ االانان که مرا تنها نمی گذاشتند و بمن اجازه دادند که با روش و دقت خود محزون باشم یاد گرفتم که به قدم اول بر گردم تا بپذیرم که در قبال این فقدان و اینکه زندگیم غیر قابل کنترل است . عاجز هستم و قدم به قدم یاد گرفتم تا با فقدان درد . نا امیدی زندگی کنم . تا اینکه بالاخره شروع به احساس سر زندگی مجدد کردم ..........

یادآوری امروز

درد و فقدان بخشی از زندگی من هستند . مهم نیست که من چه انجام دهم من قادر نیستم این حقیقت را عوض کنم . اما با همراهی انجمن که مرا حمایت می کند و قدمها که مرا راهنمایی میکند من قادر به برخورد و رشد یافتن در خلال هر انچه که در مسیر من می اید . خواهم شد
"اساسی را که من در الانان را توسعه داده ام نه تنها هنگام خوب جریان داشتن امور باعث من می شود بلکه بمن می فهماند که هنگام جریان نا مطلوب امور نیز برنامه بطور خاصی کارایی دارد .....

RE: فقط برای امروز-سیزدهم اسفند اندیشه امروز - sadaf - 2014-03-04

اندیشه امروز فقط برای امروز 13 اسفند
a day at a time

بعضی از ما در برنامه تمایل داریم که فکر کنیم در طول روز چند دقیقه دعا و نیایش و راز و نیاز با خداوند برای پیشرفت روحانی ما کفایت می کند . حقیقت آنست که طرز تلقی و رفتار ما در تمام طول روز است که دارای اهمیت می باشد . اگر ما زندگی خود را هر روز صبح به خداوند بسپاریم و در تمام طول روز خود را آماده پذیرش خواست الهی نگه داریم که از طریق اتفاقات روزانه بر ما مشهود می گردد ، این نگرش بصورت یک نیایش مداوم تاثیر بخش خواهد بود .
آیا من تلاش میکنم که در طول روز به توسعه بینش خود در پذیرفتن کامل اراده خداوندی بپردازم ؟
آیا من می توانم که تماس خود در تمام طول روز با خداوند حفط نمایم و فقط به حضور و غیاب در موقع دعا و نیایش بسنده نکنم ؟
آیا من تلاش می کنم که جذابیت ارتباط من با خداوند هیچگاه کاهش نیابد ؟
آیا من درک کرده ام که هر زمان که کاری در جهت خواست خداوند انجام می دهم مانند آنست که من در حال دعا و نیایش هستم ؟

" طرز تلقی ما نمایانگر ارتباط ما با خداوند است . "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت www.forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

اندیشه امروز تاریخ هر روز فقط در تالار سایت بانیان بهبودی موجود می باشد .

RE: فقط برای امروز-سیزدهم اسفند - mohammad - 2014-03-04

13اسفند
"" به تهیه تراز نامه شخصی خود ادامه دادیم وهر وقت در اشتباه بودیم سریعا به آن اقرار کردیم"" قدم دهم
در معتادان گمنام دریافته ایم که هرچه با اراده نیروی برتر برای خود هماهنگ تر زندگی کنیم هماهنگی در زندگی ما افزایش می یابداز قدم دهم برای کمک به حفظ این هماهنگی استفاده می کنیم هر روزاوقاتی رابه بررسی اعمال خود اختصاص می دهیم برخی از ما هر یک از اعمال را با پرسشی بسیار ساده ارزیابی میکنیم "اراده خداوند یا اراده من"

فقط برای امروز""آرزو می کنم که در هماهنگی با دنیا خود زندگی کنم امروز اعمال خود را برسی می کنم واز خود می پرسم "اراده خداوند یا اراده من "؟