انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-هشتم اسفند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(اسفند ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=334)
+---- موضوع: فقط برای امروز-هشتم اسفند (/showthread.php?tid=2060)

فقط برای امروز-هشتم اسفند - mahla - 2013-11-22

انگیزههای "خالص" 8 اسفند

«عمل ها، عکسالعملها و انگیزههای خود را بررسی میکنیم.

اغلب متوجه میشویم بهتر از احساساتی که داشتهایم، اعمال خود را انجام میدادهایم.»

کتاب پایه

v

کتاب مراقبه روزانه را با این نوع پیام تصور کنید: «وقتی صبح از خواب بیدار میشوید، قبل از اینکه از رختخواب خود برخیزید، لحظهای را به اندیشیدن اختصاص دهید. با آرامش تکیه دهید، افکار خود را جمع کنید و برنامههای امروز خود را در نظر بگیرید. انگیزه این برنامهها را تک تک مرور کنید. اگر انگیزههای شما کاملاً خالص نیستند، برگردید و دوباره استراحت کنید.» بیمعنی است، مگر نه؟

تفاوتی نمیکند چه مدت پاک بودهایم، تقریباً همه ما انگیزه انجام تقریباً همه کارهای خود را با یکدیگر قاطی کردهایم. اما دلیلی ندارد در زندگی خود وقفه بیندازیم. قبل از اینکه بتوانیم دوران بهبودی خود را آغاز کنیم، مجبور نیستیم منتظر خالص شدن کامل انگیزههای خود بمانیم.

وقتی برنامه در زندگی ما مؤثر واقع میشود، به مراتب کمتر بر اساس انگیزههای تردیدبرانگیزتر خود عمل میکنیم. خود را مرتب بررسی میکنیم و با راهنما درباره آنچه متوجه میشویم، صحبت میکنیم. برای آگاهی از اراده نیروی برتر برای خود دعا میکنیم و قدرت عمل کردن بر اساس دانشی که به ما داده شده را میجوییم. نتیجه چیست؟ کامل نمیشویم، ولی قطعاً بهتر میشویم.

انجام برنامهای روحانی را آغاز کردهایم. هرگز به غولهای روحانی تبدیل نخواهیم شد. اما اگر واقعبینانه به خود توجه کنیم، احتمالاً متوجه خواهیم شد که بهتر از احساساتی که داشتهایم، اعمال خود را انجام میدادهایم.

v

فقط برای امروز: خود را واقعبینانه بررسی میکنم. قدرت عمل کردن بر اساس بهترین انگیزههای خود، نه بدترین آنها را میجویم.

RE: فقط برای امروز-هشتم اسفند - mehdiast - 2014-01-31

8 اسفند
امروز خود را به عنوان يك انسان با مجموعه اعمالي چون خوب و بد مي‌پذيرم. از طرف دیگر پذيرفته‌ام كه بيمار هستم و بيماري من هميشه فعال است و در هر لحظه مي‌تواند مرا دچار دردسر كند. اصول خودیاری قدمها مي‌گويد كه تو با دوست داشتن خود و احترام به خود مي‌تواني از تيررس اين بيماري در امان باشي. امّا چگونه؟ اوّلين ابزار موفق در برنامه، خويشتن‌پذيري و دوست داشتن خود مي‌باشد. تلقین مثبت به من یادآوری می‌کند. من دوست داشتني هستم و اجازه نمي‌دهم كسي يا چيزي و يا اتفاقي مرا دچار عذابي كند. آيا مي‌دانم كه افکار و اعمال و احساسات ديگران فقط در وقت بي‌تفاوتي و احساس بي‌ارزشي مي‌تواند مرا از حال خوبي خارج كند؟ اصول برنامه اعتقاد به پيشرفت آرام و بمرور دارد و من با رعايت این اصول که روی صبر پایه‌ریزی شده است، مي‌توانم در مسير بهبودي قرار بگيرم. آيا در هنگام خشم و انتقام، نااميدي و يأس با احساس بي‌لياقتي در خودم سعي دارم خودم را مظلوم جلوه دهم؟ مي‌دانم با بخشيدن ديگران و دوست داشتن آنها بخشيده مي‌شوم!
خودت را ببخش و رها شو!

RE: فقط برای امروز-هشتم اسفندشهامت عوض شدن الانان - sadaf - 2014-02-16

8 اسفند
در واکنش به سنت یازدهم در اینکه : خط مشی روابط عمومی الانان بنا بر اصل جاذبه است نه تبلیغ . من یک معبر (مسیر) فردی روشن را کشف میکنم انچه این سنت بمن می گوید این است که اولین مسئولیت من در الانان یاد گیری حفظ تمرکز بروی خودم میباشد و به بهترین نحوی این برنامه زا در زندگیم فقط برای امروز بکار ببندم . اگر من مسیری را طی نکنم تنها یک نکته در صحبت هایم وجود دارد . که اگر من رشته های بهبودی در زندگیم را به بهترین توانایی ام شرح نمیدهم . پس صحبت کردن در مورد برنامه ممکن است چیزی بیش از یک جانشین بدل برای زندگی با ان نباشد . در این مورد من دریافتم که دیگران را شدیدا به شرکت در الانان ترغیب میکنم . در حالیکه خودم بیش از دیگران نیازمند شرکت در جلسات هستم

یادآوری امروز

قبل از اینکه در مورد الانان با دیگران شروع به صحبت کنم . باید این پرسش را از خودم بپرسم که ((ایا انها میخواستند ؟)) عبرت (سرمشق ) تنها شیوه اصلی راه نفوذ در دیگران نیست . این فقط یک وسیله است ....

RE: فقط برای امروز-هشتم اسفند - sepahrad - 2014-02-16

باسلام ودرودوخسته نباشيد به همه خدمتگزاران بانيان بهبودي ازخداوندممنونم که اجازه داد بتوانم امروز هم زندگي کنم قصدم از نوشتن اين پيام فقط تقدير وتشکر از بانيان اين چت روم است اميدوارم که خداوند کمک کنه تا همه کساني که ازبيماري در عذاب هستن نجات پيدا کرده وب حلقه طلاي ما بپيوندن (امين)

RE: فقط برای امروز-هشتم اسفند اندیشه امروز - sadaf - 2014-02-27

انديشه امروز a day at a time

مشکلات پیامی از جانب خداوند هستند و ما باید با قدرشناسی و احترام با انها برخورد نماییم و انها را اثباتی بر اعتماد خداوند تلقی نماییم.من درک کرده ام که مشکلات گذشته من واقعا زائیده رفتار و نگرش من بوده است . اگر چه در آن زمان به این باور نداشتم همانگونه که برنامه مثال می زند من نمونه یک لجام گسیختگی ارادی بودم امروز من مشکلات خود را نشانه ای از رشد و شاهدی بر اعتماد خداوند به خود می دانم آیا من باور دارم که خواست خداوند همیشه همهنگ با توانایی من است >؟
آیا من بر این که خداوند در توانایی من بر حل مشکلات اطمینان دارد اعتقاد دارم ؟>
آیا من می دانم مشکلاتی را که باید روبرو شوم و در حد توانایی من می باشد و من قادر به حل آنها خواهم بود و فقط باید در مواقع بحران خونسردی خود را حفظ نمایم ؟
آیا من درک کرده ام که ایمان به خداوند است که قادر به محافظت از من و جلوگیری از خرد شدن من در چرخه حوادث می باشد >؟
" خداوند به من اطمینان دارد چون من به او ایمان دارم "

کپیاز این مطلب فقط با ذکر نام سايت www.forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .