انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-پنجم اسفند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(اسفند ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=334)
+---- موضوع: فقط برای امروز-پنجم اسفند (/showthread.php?tid=2063)

فقط برای امروز-پنجم اسفند - mahla - 2013-11-22

5اسفند تأثیری جدید

«تغییر شخصیت چیزی بود که واقعاً بدان نیاز داشتیم. تغییر الگوهای خودنابودکننده زندگی لازم شد.»

کتاب پایه

v

در اوایل زندگی اکثر ما قادر به شادمانی و کنجکاوی و تبادل عشق بیچون و چرا بودیم. وقتی شروع به مصرف کردیم، تأثیری را وارد زندگی خود کردیم که ما را به آرامی از این مسائل دور کرد. هر چه در مسیر اعتیاد بیشتر به پایین کشیده میشدیم، از شادمانی، کنجکاوی و عشق دورتر میشدیم.

این سفر یکشبه اتفاق نیفتاد. اما جدا از مدت آن، با مشکلاتی فراتر از مصرف مواد به درهای NA رسیدیم. تأثیر اعتیاد کل الگوی زندگی ما را چنان تغییر داده بود که دیگر قابل شناسایی نبود.

درست است که قدمهای دوازدهگانه معجزه میکند، اما بسیاری از آنها یکشبه مؤثر واقع نمیشود. بیماری ما به آرامی تأثیر بدی بر رشد روحانی ما گذاشت. بهبودی تأثیر جدیدی را بر زندگی ما میگذارد، به طوری که منبع انجمن و قدرت روحانی ما را به آرامی به سوی الگوهای جدید و سالم زندگی هدایت میکند.

البته این تغییر «صرفاً تصادفی نیست.» اما اگر با تأثیر جدیدی که NA در زندگی ما ایجاد کرده است همکاری کنیم، در طول زمان تغییر شخصیتی را که بهبودی مینامیم، تجربه خواهیم کرد. قدمهای دوازدهگانه برنامهای را برای همکاری مورد نیاز جهت بازیابی شادمانی، کنجکاوی و عشق نسبت به زندگی فراهم میسازد.

v

فقط برای امروز: با تأثیر جدید انجمن و قدرت روحانی که NA در زندگی من ایجاد کرده، همکاری میکنم. قدم بعدی در برنامه خود را انجام میدهم.

RE: فقط برای امروز-پنجم اسفند - mahla - 2014-01-31

5 اسفند
وقتي احساس شرمساری و خجالت و گناه دردناك به سراغم مي‌آيد، بايد سعي كنم تا از آن رها شوم، تا آرامش پيدا كنم. امّا چطور؟ امروز با اصول خودیاری برنامه مي‌توان به تشخيص علت و برطرف كردن آن‌ها اقدام كرد. امكان دارد كه ديگران با گفتار و عملكردشان و يا ما، خودمان به خاطر اعمال و اشتباهاتمان این احساسات و گناه را در خودمان تقويت كنيم و مي‌دانيم كه شرمندگی و خجالت باعث احساس گناه هستند و مي‌توانند به راحتي ما را از انجام امور زندگي بازدارند. آيا وقتي احساس گناه مي‌كنم تنها راه آن تشخيص علت و جبران آن مي‌باشد، نه فراموش و نديده گرفتن آن؟ امروز با نوشتن ترازنامه و درك نقش خود در آن ماجرا و سعي در جبران خسارت، مي‌تواند از احساس سنگين گناه ما را رها شد. آيا براي رهايي از احساسات شرمندگی و خجالت و در نهایت از حس گناه، خداوند را به ياري مي‌طلبم؟ آيا از دوستان موفق برنامه براي مواجه شدن با احساس گناه تقاضاي كمك مي‌كنم؟ آيا هنگامي كه در كاري شكست مي‌خورم به سرزنش خودم مشغول مي‌شوم؟
تمركز روي گناه علتي براي لغزش است!

RE: فقط برای امروز-پنجم اسفندشهامت عوض شدن الانان - sadaf - 2014-02-17

5 اسفند
قبل از الانان در مقابل رفتار الکلی بسیار عصبانی شده و زیاده روی میکردم هر چند طی کار کردن قدمها کشف کردم که بدون دانستن این نکته در زندگی ام با الکلی در گیر میشوم من سعی کردم تا خشم و عصبانیت خودرا قبل از رخ دادن ان تشخیص دهم در ابتدا اسوده شدن از این بخش وجودم بزرگ بنظر میرسید احساس تکامل و قدرتمندی بیشتری کردم ....اما همانطور که زمان میگذشت شروع به سوئ استفاده از این حس تازه بنیان شده ام کردم . بخاطر تمام مشکلاتم الکلی را سرزنش میکردم همه را طرد می کردم و نسبت به همیشه احساس بد تری داشتم
الانان بمن کمک کرد تا دوباره بر روی خودم توجه و تمرکز کنم اگر من بخاطر شرایطم ناراحت هستم میتوانم به سهم خود در ان موقعیت نگاه کنم من در برابر الکلیسم ناتوان هستم گاهی از این حقیقت احساس خشم میکنم اما خشم من انرا تغییر نخواهد داد امروز میتوانم خشمگین شده و به سالم ترین راهی که یافته ام احساساتم را بیان کنم و سپس انها را رها کنم

یادآوری امروز

خشم میتواند قدرت کاذب را بمن ببخشد وقتی برای مدت کمی احساس میکنم بر دیگران و بر شرایط خودم کنترل می کنم یک نوع احساس نادرست امنیت همواره مرا مایوس میکند تنها قدرت واقعی که در دسترس من میباشد ....ان چیزی ست که در قدم یازدهم عنوان شده : قدرتی برای انجام خواست خداوند. هیچ کس نمی تواند بطور مخفیانه اثرات الکل را کنترل کند یا نیروی ان را در خراب کردن خوشی و خوبی زندگی .....اما ما نیرویی داریم که ناشی از خداوندست و ان نیروی تغییر دادن زندگی فردی مان است.......

RE: فقط برای امروز-پنجم اسفند - zeinab.1 - 2014-02-21

نارانان
تجربه ،نیرو واميد
سه ماه زمستان

5اسفند
ذهنت را باز بگذار

يکي از جمله هاي مورد علاقه من در کتابچه نارانان اين است:<<ذهنت را باز بگذار...خيلي زود احساس مي کني که عضوي از گروه شده اي.>>وقتي براي اولين بار به جلسات نارانان امدم،به شدت معتقد بودم که بيمارم بايد انچه راکه من مي گويم انجام دهد وغير از ان کار ديگري نکند.سرسختانه اعتقاد داشتم مي توانم او را مجبور به ترک کنم.فکر مي کردم اگر بتوانم به او بهمانم که اعتيادش چه لسيبي به خود ،من وخانواده مان مي زند،از اين کارش دست بر مي دارد.
خوشبختانه با حضور در جلسات ،ذهنم باز شد .با گوش دادن ومشارکت در جلسات ،خيلي زود دریافتم که تمرکز دايم روي معتادم مرا از رشد وبهبوديم دور کرده است.

ذهن باز کمکم کرد تا مسير تمرگز را تغيير دهم .در مورد اعتياد وابزارهاي برنامه مطلبي اموختم.اين دانش کمکم کرد تا تشخيص دهم که مسؤوليتم چيست.مهم تر از همه اينکه ياد گرفتم با کمک نيروي برترم چه چيزهايي را مي توانم تغيير بدهم وچه چيزهايي را نمي توانم.
تفکري براي امروز:امروز،با رفتن به جلسات روی بهبودي خودم تمرکز مي کنم.هر روز سعي مي کنم به روشي زندگي کنم که روزم با تغييري همراه باشد.با ذهني باز براي هدايت،اگاهي وتوانايي رها کردن معتاد با عشق،دعا مي کنم.امروز مي دانم که اين بهترين کاري است که مي توانم انجام دهم .

RE: فقط برای امروز-پنجم اسفنداندیشه امروز - sadaf - 2014-02-24

اندیشه امروز a day at a time
پنجم اسفند ماه

از زمانیکه سرانجام خودرا متقاعد کردم تا مشکلاتی را که زندگی مرا فلج کرده است فراموش نمایم و اجازه دهم که خداوند آنها را بر طرف نماید . زمانیکه تصمیم گرفتم که اراده خود را به کناری گذاشته و اجازه دهم که خداوند مشکل مرا حل کند بلافاصله ناراحتی و عذاب من کاهش یافته است .
می دانم که اگر به کنار کشیدن خود از سر راه مشکلات غیر قابل حل ادامه دهم مشکلات شروع به برطرف شذن می کنند و من بیشتر و بیشتر به پذیرفتن درک محدود خود از قدرت انسان نزدیک می شوم و بیشتر و بیشتر متقاعد می شوم که به خواست و اراده خداوند اعتماد کنم .
آیا این حقیقت که خداوند تنها خرد مطلق و قدرت مطلق است بر من آشکار شده است ؟
اگر در طول راه به نقطه لغزنده ای می رسم آیا آموخته ام که به کناری روم و اجازه دهم که خداوند این مانع را رفع نماید ؟
آیا من به محدودیت انسان در حل مشکلات پی برده ام ؟
آیا من به این نتیجه رسیده ام که در مقابل راه حلی که من ارائه می دهم خداوند ممکن است راه حل بهتری برای مشکلات داشته باشد ؟
" خداوند پاسخ بهتری دارد. "

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت www.forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .