انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-سوم اسفند - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(اسفند ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=334)
+---- موضوع: فقط برای امروز-سوم اسفند (/showthread.php?tid=2065)

فقط برای امروز-سوم اسفند - mahla - 2013-11-22

اراده خداوند یا اراده من؟ 3اسفند

«به تهیه ترازنامه شخصی خود ادامه دادیم و هروقت در اشتباه بودیم سریعا بهً آن اقرار کردیم»

قدم دهم

v

در معتادان گمنام دریافتهایم که هر چه با اراده نیروی برتر برای خود هماهنگتر زندگی کنیم، هماهنگی در زندگی ما افزایش مییابد. از قدم دهم برای کمک به حفظ این هماهنگی استفاده میکنیم. هر روز اوقاتی را به بررسی رفتار خود اختصاص میدهیم. برخی از ما هر یک از اعمال را با پرسشی بسیار ساده ارزیابی میکنیم: «اراده خداوند یا اراده من؟»

در بسیاری از موارد متوجه میشویم که اعمال ما با اراده نیروی برتر برای ما هماهنگ بوده است و ما نیز در عوض با دنیای اطراف خود هماهنگ بودهایم. اما در برخی موارد متوجه وجود مغایرتهایی بین رفتار و ارزشهای خود میشویم. ما به جای اراده خداوند بر اساس اراده خود عمل کردهایم و در نتیجه در زندگی ما ناهماهنگی به وجود آمده است.

وقتی متوجه این مغایرتها میشویم، خطاهای خود را میپذیریم و آنها را اصلاح میکنیم. با آگاهی بیشتر از آنچه به اعتقاد ما اراده خداوند برای ما در این مواقع است، احتمال کمتری وجود دارد که دوباره این اعمال را تکرار کنیم و احتمال بیشتری وجود دارد که در هماهنگی بیشتری با اراده نیروی برتر برای خود و دنیای اطراف خود زندگی کنیم.

v

فقط برای امروز: آرزو میکنم که در هماهنگی با دنیای خود زندگی کنم. امروز اعمال خود را بررسی میکنم و از خود میپرسم: «اراده خداوند یا اراده من؟»

RE: فقط برای امروز-سوم اسفند - mehdiast - 2014-01-31

3 اسفند
بسياري از ما به سختي مي‌توانستيم ديگران را تحمل كنيم و يا آنها را دوست داشته باشيم. آيا قلبي كه تجربه‌ی دوست داشتن را ندارد، مي‌تواند به كسي دوستي و عشق را هديه كند؟ ما با بسياري از انسان‌ها تفاوت داشته‌ايم، به همين دليل با ديگران كمتر اُخت مي‌شديم. به خاطر داشتن همين احساس تفاوت خودمان را در درجه‌ی بالاتر از ديگران و یا پایین‌تر از آنها قرار مي‌داديم و با بسياري از انسان‌ها برخلاف اصول انساني رفتاري ناشايست داشته و حتي آنها را به پايين‌ترين درجه تنزل داده و با احساس كينه و نفرت از آنها، قلبمان را پُر از احساسات منفي مي‌كردیم. محروم كردن ديگران از عشق و دوستي يك عادت و وابستگي بدی است، كه به مرور در طي زندگي كسب ‌كردم و اين احساسات را حتي جز اصول شخصيت‌پرستي خود قرار ‌دادم. در نهايت آنچه كه نصيب من ‌شد، قلبي آكنده از نفرت و كينه و جنگندگی بود، كه مرا از مسير طبيعي زندگيم خارج كرد. آيا مي‌دانم كه همه‌ی ما آفريده‌‌ی خداوند هستيم و پاره‌ی تن هم و شايسته‌ی عشق خداوندي و با هم برادر و خواهريم؟
در زندگي جايي براي نفرت و انتقام نگذار!

RE: فقط برای امروز-سوم اسفند شهامت عوض شدن الانان - sadaf - 2014-02-17

3 اسفند
در گذشته بسیاری از ما یاد گرفتیم تا انتخاب های خود را دقیقا بر طبق احساساتمان اتخاذ کنیم ...انگار که احساساتمان واقعیت داشتند .اگر ما در قبال ایجادیا عمل خاص ترسیده می شدیم پس بهتر بود که از ان اجتناب کنیم و حد وسطی وجود نداشت وهیچ ظرفیتی برای بیش از یک احساس در یک زمان وجود نداشت بخشی از بهبودی الانان شامل یاد گیری این نکته است که...احساسات حقیقت نیستند ....
من یک انسان پیچیده و سحر امیزی هستم که از طیف وسیعی از تجربیات ...احساسات...و افکار خلق شده ام برای هویت من بیش از یک احساس و یک مشکل وجود دارد من منبعی از تنا قضات هستم.......من میتوانم برای همه احساساتم ارزش قائل شوم بدون اینکه به انها اجازه دهم تا اعمالم را دیکته کنند امروز می توانم خشم خود را نسبت به فردی احساس کنم و هنوز ..عاشقش باشم میتوانم ترس از تجربیات جدید را احساس کنم در حالیکه در جریان ان بسوی جلو در حرکت باشم ...من میتوانم بدون دست کشیدن از عشق با صدمه دیدن . بقا داشته باشم
و من میتوانم غم و ناراحتی را تجربه کنم و هنوز مطمئن باشم که دوباره خوشحال خواهم شد

یادآوری امروز

امروز یاد می گیرم تا پیچیدگی ها و تناقضات را در بر گیرم و بخاطر غنایمی که انها برایم می اورند سپاسگزار باشم ...
زندگی با تمام عذاب هایش . هیجان انگیز . زیبا . سرگرم کننده . و حیله گر است . نیز انچه که پس از ان می اید ما مجددا این زندگی را نخواهیم داشت .....

RE: فقط برای امروز-سوم اسفند - zeinab.1 - 2014-02-19

نارانان
تجربه ،نيرو واميد
سه ماه زمستان

3اسفند
ايفاي نقش

قدم دو مجددا تاکيد مي کند که شايد عاجز باشم،اما تنها ودرمانده نيستم.بعد از چند ماه که هفته اي سه چهار بار در جلسات شرکت کردم،دريافتم که صد در صد برايم ضروري بود تا يک نيروي بزرگتر از خودم را بپذيرم وباور کنم.من تشويق شدم وازاد بودم تا هر روشي را که برايم کار مي کند،پيدا کنم.

من اين مفهوم:که به روش خودم کارها را انجام دهم،دوست دارم،ولو اينکه شايد عقيده وباور من ،مرسوم نباشد.من از <<ايفاي نقش >>به عنوان يک ازار استفتده مي کنم.تظاهر ونقش بازي کردن،ابزارهاي فوق العاده اي بودند که از بچگي استفاده مي کردم.بنابراين تصميم گرفتم از ان استفاده کنم.دليلي نداشت که در زندگي بزرگسالي ام کاربرد نداشته باشد.ابزارها فقط زماني کار مي کند که از انها استفاده شود.به طور یقين هيچ چيزي از دست نخواهد رفت،بلکه چيزهاي زيادي هم به دست مي ايد.حتي وقتي با ديوانگي ناشي از اعتياد ديگران روبه رو شوم،اگرعاقلانه"نقش بازي کنم"هميشه امکان تسکين وجود دارد.
ميليون ها انسان در سراسر جهان،هر يک با يک ديدگاه ودرک منحصر به فرد،از يک نيروي برتر بزرگتر از خودشان،به اين باور رسيده اند.من برنامه ريزي کرده ام تا ابزار <<ايفاي نقش >>برايم کار کند.

تفکري براي امروز:دانستن اين که نيرويي بزرگتر از خودم دارم که هميشه در لحظات سخت براي کمک به من در دسترس است،به من احساس امنيت واسايش مي دهد.فقط کافي است به انجام سهم ونقش ام تمايل داشته باشم وباور کنم .
گاهي به اين معني است که
<<بايد وانمود کنم تا اتفاق بيفتد>>

RE: فقط برای امروز-سوم اسفنداندیشه امروز - sadaf - 2014-02-22

اندیشه امروز سوم اسفند ماه a day at a time

به نظر می رسد که بیشتر ما در برنامه آمادگی آنرا داریم که راحت بپذیریم که : (( من امروز از مواد مخدر استفاده نخواهم کرد )) تا اینکه (( غیر ممکن است من برای بقیه عمر خود دست به مواد مخدر نخواهم زد )) بین دو جمله من اراده کرده ام که هرگز مواد مخدر استفاده نکنم و من هرگز مجددا از مواد مخدر استفاده نخواهم کرد به نظر میرسد جمله دوم با چنان قاطعیتی بیان شده که فضایی برای این تفکز که خداوند وسوسه استفاده از مواد مخدر را در صورت تمرین برنامه بهبودی تصحیح خواهد کرد ، باقی نگذاشته است .
آیا من به نبرد خود علیه خودستایی ادامه خواهم داد و درک می کنم که فاصله من با بدبختی تنها تا زمانیست که من لوله و کفی را لمس نکرده ام ؟
(( مجددا هرگز )) به یک تعهد الزم آور نیازمند است که حتی قویترین افراد در گروه خود را مجاز به انجام این تعهد نمیدانند .
آیا من فقط برای یک روز قادرم که برنامه ریزی نموده و از مواد مخدر استفاده نکنم ؟
آیا من هنوز چون گذشته با بکار بردن عباراتی چون (( مجددا هرگز )) سعی در دادن وعده های پوچ و توخالی می نمایم ؟

" هرگز نگو مجددا هرگز ""

کپی از این مطلب فقط با ذکر نام سایت www.forum.banianbehboodi.ir مجاز می باشد .

RE: فقط برای امروز-سوم اسفند - meshki - 2014-02-23

خيلي وقتا جملات بازي کردن زيباست ولي بايد مواظب باشي که همين جملات زيبا باعث نشه که از چرخه اي اميد که داري دورت کنه جاي که قرار جلسات شرکت کني فقط شعار بدي چون شعار به تنهاي جواب نميده ولي ما همه باهم به نقطه اي ميرسيم که بايد رسي نه انفرادي 3