انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-بیست ودوم مهر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (مهر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=335)
+---- موضوع: فقط برای امروز-بیست ودوم مهر (/showthread.php?tid=2084)

فقط برای امروز-بیست ودوم مهر - mahla - 2013-11-23

22 مهر پایان تنهایی

«با وجود عشقی که در معتادان گمنام به من ابراز میشود، بهانهای برای احساس تنهایی ندارم.»

کتاب پایه

v

بیماری اعتیاد موجب احساس تنهایی میشود. شاید افراد دور ما را بگیرند، اما دیر یا زود اعتیاد فاصلهای را بین ما و حتی نزدیکترین دوستان ما به وجود میآورد. بسیاری از ما به خاطر احساس تنهایی نومیدکننده به معتادان گمنام جذب میشویم.

اگرچه شاید با احتیاط و تردید به اتاقهای معتادان گمنام نزدیک شویم، اما با یک درآغوشگیری، لبخند و «باز هم به جلسات برگرد» صمیمی از ما استقبال میشود. شاید اولین جایی باشد که در آن پس مدتی طول و دراز احساس میکنیم که از ما استقبال شده است. سایر اعضاء را میبینیم که صحبت میکنند، میخندند و برای صحبت بیشتر ضمن صرف چای یا قهوه دسته دسته جلسه را ترک میکنند. از اینکه آیا ما هم میتوانیم به جزیی از این گروه صمیمی تبدیل شویم، در شگفت هستیم.

الگوی انزوای ما میتواند پیوستن به این گروه را برای ما دشوار سازد. اما در طول زمان به تدریج خود را "جزیی" از این گروه میدانیم، نه "جدا از آن." به زودی وقتی وارد اتاقها میشویم، احساس راحتی میکنیم. کم کم دوستانی پیدا میکنیم و زندگی ما شروع به تغییر میکند.

NA به ما میآموزد که چگونه بر انزوای خود غلبه کنیم. از طریق اولین روابط دوستی خود در جلسه همیشگی، کم کم متوجه میشویم که پیدا کردن دوست مشکل نیست. وقتی درباره خود با دیگران صحبت میکنیم، احساس تعلق پیدا میکنیم.

v

فقط برای امروز: به خاطر روابط دوستانهای که نیروی برتر در NA در اختیار من گذشته، سپاسگزارم. به این خاطر، دیگر احساس تنهایی نمیکنم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-16

ترنم فرشتگـــــان

متبـرک کسـانی هستنـد کـه در خامـــوشی رنــج می بـرنـد ...

رنـج میبرند و لبــخند می زنند .

آنـهـا تــرنـم شیــوای فــرشتگــان را در هـر ذره خــواهنــد شنیــد.

RE: فقط برای امروز-بیست ودوم مهر - mehdiast - 2014-01-26

رعايت اصول برنامه‌ی خودیاری در نگاه اوّل خيلي سخت به نظر مي‌آيد. ولي اكثر ما اين اصول را انجام داده و می‌دهیم، امّا به صورت جدي و كامل انجام نمي‌دهيم. ما مي‌دانيم كه سلامتي عقل به آرامي و به مرور و حتي طي ساليان دیگر به ما بازمي‌گردد. اصول برنامه‌ی خودیاری به ما ياد مي‌دهد كه خودمان را تحمل كنيم و با دوست ‌داشتن خودمان، در لحظات روحاني و معنوي با دعا کردن و مراقبه و سیروسلوک لذت ببريم. امروز وقتی با كسي هستم و در آرامش و اوج تلاطم و بحران‌ها و پريشان‌حالي و ترس‌هايم احساس مي‌كنم كه تنها و منزوی نيستم و اگر به نيروي برترم باور داشته باشم در لحظات لذت‌بخش معنوي حضورش، احساس آرامش بيشتري نصيبم مي‌شود. امروز آنقدر مهم هستم كه نيم ساعت از وقتم را در حالت مراقبه سر كنم. دعا كردن برای من در امروز معنايي فراتر از سوت زدن در تاريكي‌ها دارد. امروز دعا كردن به معناي اين است كه نيروي برترم همه چيز را در دستان با تدبيرش بگیرد و مرا در مسير درستي قرار دهد می‌باشد. اگر مضطرب هستي دعا كن، اگر دعا كردي پس چرا مضطرب هستي؟ برنامه‌ی بهبودی معجزه‌ی خداوند است!

RE: فقط برای امروز-بیست ودوم مهر a day at a time - NASIB - 2014-09-24

22مهرفقط برای امروز-بیست ودوم مهر a day at a time
اكنون‌ كه‌ توصيه‌هاي‌ دوستان‌ را در برنامه‌ بازپروري‌ در رابطه‌ با صداقت‌، پذيرش‌ وخواست‌ بكار بسته‌ام‌ جهان‌ بيني‌ من‌ تغيير كرده‌ است‌. امروز مسائل‌ رابگونه‌اي‌متفاوت‌ مي‌بينم‌ كه‌ هيچگونه‌ شباهتي‌ با گذشته‌ ندارد و احساس‌ مي‌كنم‌ كه‌ خود نيزتغيير كرده‌ام‌ و بيشتر روزها احساس‌ خوبي‌ درباره‌ خود و زندگي‌ دارم‌. اگر احساس‌ناخوشايندي‌ داشته‌ باشم‌ با بكارگيري‌ رهنمودها خيلي‌ زود از آن‌ رها مي‌شوم‌. درمقايسه‌ با گذشته‌ احساس‌ مي‌كنم‌ كه‌ تحمل‌ من‌ نسبت‌ همه‌ مشكلات‌ و دشواريهاافزايش‌ يافته‌ وابسامانيها مثل‌ قدمي‌ مرا آزار نمي‌دهد. آيا بدترين‌ روزهاي‌ امروز من‌ با بهترين‌ روزهاي‌ گذشته‌ قابل‌ مقايسه‌ هست‌؟ آيا من‌امروز از خداوند، دوستانم‌ و برنامه‌ بازپروري‌ بخاطر اين‌ تغييرات‌ مثبت‌ تشكركرده‌ام‌؟ آيا دوستي‌ حاكم‌ بر اعضاء گروه‌ توانسته‌ است‌ اين‌ باور را در من‌ تقويت‌ كند كه‌بهبودي‌ روندي‌ پيشرونده‌ دارد و من‌ تا زماني‌ كه‌ رهنمودهاي‌ برنامه‌ را در زندگي‌ بكارمي‌گيرم‌ در مسير صحيح‌ حركت‌ مي‌كنم‌؟ آيا من‌ با استفاده‌ از شعارها و رهنمودها در مواقع‌ ضروري‌ به‌ خاطر خواهم‌ آورد كه‌دليل‌ آمدن‌ من‌ به‌ برنامه‌ چه‌ بوده‌ است‌؟
«خواستن‌، پذيرش‌ و صداقت‌»
فقط برای امروز-بیست ودوم مهر a day at a time