انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-سیزدهم مهر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (مهر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=335)
+---- موضوع: فقط برای امروز-سیزدهم مهر (/showthread.php?tid=2093)

فقط برای امروز-سیزدهم مهر - mahla - 2013-11-23

طلب آمرزش، نه عدالت 13 مهر

«بسیاری از ما در پذیرفتن اینکه به دیگران صدمه زدهایم، مشکل داریم... توجیهات و عقاید خود درباره قربانی بودن را کنار میگذاریم.»

کتاب پایه

v

زندگی ما پیشرفت خوبی دارد. اوضاع به خوبی پیش میرود و هر یک از سالهای بهبودی هدایای مادی و روحانی بیشتری را برای ما به ارمغان میآورد. شاید مقدار کمی پول در بانک، ماشینی جدید یا رابطهای مسئولانه داشته باشیم. کمی اعتماد به نفس داریم و ایمان ما به نیرویی برتر رشد میکند.

سپس اتفاقی میافتد. فردی شیشه اتومبیل ما را میشکند و ضبط صوت را سرقت میکند یا فردی که با او رابطه داریم، نسبت به ما بیوفایی میکند. فوراً احساس قربانی بودن میکنیم. ناله میکنیم «پس عدالت کجاست؟» اما اگر نگاهی به رفتار خود در گذشته بیندازیم، شاید به تقصیر خود در اتفاقی که برای ما افتاده است، پی ببریم. میفهمیم که واقعاً عدالت نمیخواهیم—نه برای خود و نه برای دیگران. آنچه میخواهیم آمرزش است.

از خداوند مهربان به خاطر ترحمی که نسبت به ما نشان داده شده، سپاسگزاریم و برای سپاسگزاری از همه هدایای ارزشمندی که بهبودی به ارمغان میآورد، وقت صرف میکنم.

v

فقط برای امروز: برای آمرزش دعا میکنم، نه عدالت. به خاطر آمرزشی که دارم، سپاسگزارم و نسبت به دیگران با بخشندگی رفتار میکنم.

RE: فقط برای امروز-سیزدهم مهر جی پی واسوانی - NASIB - 2014-01-11

درون هرکس قدرت انجام کارها،دانستن وعشق ورزیدن هست.
تفاوت انسان ها در استفاده ی آن ها از این قدرت است.

RE: فقط برای امروز-سیزدهم مهر - mehdiast - 2014-01-26

هنگامي كه با اصول برنامه‌خودیاری به گذشته‌ی دردناكم نگاه مي‌اندازم كه چگونه براي رهايي و نجات خودم و ارزش و داشته‌هایم از دام وابستگي دست به هر كاري مي‌زدم و در مقابل کنترل و یا از بین بردن آن عاجز بودم و متوجه شدم که دیگر هيچ‌كار از دست من و ديگران برنمي‌آمد، مرا به فكر مي‌انداخت كه تنها يك نفر توانایی دارد مرا از اين مهلكه برهاند و او كسي به غير از خداوند قادر نبود. امّا روابط من با او خوب نبود. احساس رهايي و آزادي و احساس تعلق خاطر به جامعه و دوست داشتن مردم چه دليلي بهتر مي‌توانست مرا خوشحال كند و لبخند رضايت به لبانم بياورد؟ آيا من خلق و خوي خوش انساني را پيدا كرده‌ام؟ آيا هنوز هم براي رسيدن به منظور خودم ديگران را مي‌ترسانم؟ آيا وقتي در مقابل مسائل و مشكلاتي كه توانايي حل و رفع آنرا ندارم با ديگران برخوردي از روي خشم و عصبانيت دارم؟ آيا هنوز هم با خنده‌ی نابجای خود موجب رنجش و آزار ديگران مي‌شوم؟ آيا خداوند مرا ياري مي‌كند تا سرزنده و شاداب از بهبودی خود باشم؟ ديگران را با خنده نابه‌جا تحقير و كوچك نمي‌كنم! ما رها شدگان چرا نبايد بخنديم؟!
فقط برای امروز کدا 13 مهر

RE: فقط برای امروز-سیزدهم مهر - NASIB - 2014-09-22

13مهر از کتاب اندیشه امروز  a  day at a time
من‌ بخاطر بهبودي‌ و بخاطر رهايي‌ از وابستگي‌ به‌ جلسات‌ خواهم‌ رفت‌ و بامشاركت‌فعال‌ دربحث‌ها و گفتگوها بدون‌ هيچ‌ گونه‌ پيش‌ داوري‌ نظريات‌ جديد را خواهم‌پذيرفت‌. من‌ بخاطر آسايش‌ و بخاطرآرامش‌ دروني‌ خود اين‌ نظرايت‌ رابا اطمينان‌ كامل‌ درزندگي‌ روزانه‌ خود مورد استفاده‌ قرار خواهم‌ داد. من‌ باطر خواهم‌ سپرد كه‌ برنامه‌ ودوستانم‌ در گروه‌ حمايت‌ و دوستي‌ خود را به‌ من‌ پيشنهاد مي‌كنند. چيزي‌ را كه‌ درهيچ‌ جاي‌ ديگر بدست‌ نخواهم‌ آورد. من‌ در گروه‌ افرادي‌ را خواهم‌ يافت‌ كه‌ مسائل‌و مشكلات‌ مرا درك‌ كنند من‌ به‌ آنها اعتماد خواهم‌ كرد و از تجربيات‌ و دانسته‌هاي‌آنها در زندگي‌ خود استفاده‌ خواهم‌ كرد. آيا من‌ تلاش‌ خواهم‌ كرد كه‌ گوش‌ فرا دهم‌ و تقسيم‌ كنم‌؟ خداوندا، از اينكه‌ مرا با برنامه‌ و گروه‌ آشنا كرده‌اي‌ سپاسگزارم‌. مرا كمك‌ من‌ تاباحضوردر جلسات‌ و دقت‌ در رهنمودها، روش‌هاي‌ جديدي‌ را كه‌ كارآيي‌ خود رابصورتي‌ عملي‌ در زندگي‌ دوستان‌ من‌ نشان‌ داده‌اند، بپذيرم‌. آيا من‌ مي‌دانم‌ كه‌ براي‌ رهايي‌ از زندگي‌ سراسر درد و رنج‌ گذشته‌ و رسيدن‌ به‌ آرامش‌و صلح‌ بايد به‌ دوستانم‌ در گروه‌ گوش‌ دهم‌ و از آنان‌ راهنمايي‌ بخواهم‌؟ آيا من‌ قادر خواهم‌ بود كه‌ با فروتني‌ گوش‌ دهم‌ با صداقت‌ تقسيم‌ كنم‌ و با عزمي‌محكم‌ پيش‌ روم‌.
«صداقت‌، پذيرش‌، اراده
13 مهر از کتاب اندیشه امروز  a day at a time