انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-دوم مهر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (مهر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=335)
+---- موضوع: فقط برای امروز-دوم مهر (/showthread.php?tid=2104)

فقط برای امروز-دوم مهر - mahla - 2013-11-23

2 مهر رشد مفهوم خداوند

«تنها خطمشیهای پیشنهادی این است که این نیرو دوستداشتنی، مهربان و برتر از خود ما باشد. برای پذیرفتن این عقیده حتماً نباید مذهبی باشیم. مسئله این است که نسبت به اعتقاد خود روشنبین باشیم.»

کتاب پایه

v

در فرآیند مادامالعمر ایمان آوری ، شناخت ما از خداوند تغییر میکند. شناخت ما در بدو ورود به بهبودی با شناخت ما پس از گذشت چند ماه پاکی یکسان نخواهد بود و این شناخت نیز پس از گذشت چند سال پاکی تغییر خواهد کرد.

شناخت اولیه ما از نیرویی برتر از خود به احتمال زیاد محدود خواهد بود. این نیرو به حفظ پاکی ما کمک میکند، اما شاید چیزی فراتر از این مسئله را تصور نکنیم. شاید در دعا کردن تردید کنیم، چراکه برای چیزهایی که از نیروی برتر خود میخواهیم برای ما انجام دهد، شروطی را تعیین کردهایم. شاید بگوییم «اوه، این موضوع خیلی وحشتناک است، حتی خداوند هم نتوانست کاری انجام دهد» یا اینکه «خداوند باید از افراد زیادی مراقبت کند. فرصتی برای من نیست.»

اما وقتی با پیشرفت در بهبودی شناخت ما نیز پیشرفت میکند. به تدریج درک میکنیم که تنها محدودیتهای لطف و عشق خداوند آنهایی هستند که خود ما با کنار نرفتن از سر راه تحمیل میکنیم. خداوند مهربانی که به او ایمان پیدا میکنیم و نیرو و عشقی که از طریق ایمان خود به دست میآوریم، تقریباً در میان همه معتادان در حال بهبودی سراسر جهان مشترک است.

v

فقط برای امروز: خداوندی که از او شناخت پیدا میکنم، ظرفیت نامحدودی برای عشق و توجه دارد. اطمینان دارم که خداوند من بزرگتر از تمام مشکلاتی است که ممکن است داشته باشم.

RE: فقط برای امروز-دوم مهر جی پی واسوانی - NASIB - 2014-01-11

آن کسی که ترس در قلبش رخنه کرده است،نمی تواند حقیقت را به زبان آورد.
پیرامون خود فضایی از بی باکی بر پا کن.

RE: فقط برای امروز-دوم مهر - mehdiast - 2014-01-26

با شركت در خدمات و مشاركت دائمي در جلسات احساس مي‌كنم، كه انرژی و فهم و درك من از امور زندگي وسيع‌تر و عميق‌تر از گذشته شده است. انگار چشمانم شفافیت جدیدی پیدا کرده و به منبع اين فهم رسيدم. كه نمي‌توانم كسي و يا شرايط و اتفاقات را تحت كنترل و تغييرات و رُشد قرار دهم. متوجه شدم كه اين جهان هستي بدون دليل ساخته نشده است. متوجه شده‌ام كه من هم با خواست خداوند به دنيا آمده‌ام. مثل همه انسان‌ها فهميدم كه خداوند مرا جهت كاري خلق كرده است. فهميدم كه قطره‌اي هستم از اقيانوس هستي، كه اگر در مسير درستي قرار بگيرم آرامش درونی خواهم داشت. متوجه شدم كه مي‌توانم شهامت تغيير پیدا کردن خودم را از خداوند بگيرم. مي‌توانم در شرايط دشوار و وضعيت سخت با صبر و بردباري و پذيرش از عهده رفع و حل آنها برآيم. امروز گروه و اصول برنامه خودیاری قدمها در حقيقت روش من براي ادامه‌ی زندگي و اهداف آن، اهداف من و دوستان جلساتم دوستان واقعي من هستند. به خاطر مي‌سپارم كه براي داشته‌هايم و امكانات بهبودي خداوند را سپاسگزاري كنم! خداوند مارا در مسير درستي قرار داده!

RE: فقط برای امروز-دوم مهر - NASIB - 2014-09-21

2مهر

بسياري‌ از اعضاء در گروه‌ احساس‌ مي‌كنند كه‌ قادر به‌ انجام‌ كارهايي‌ كه‌ مي‌خواهندنيستند. آنها درباره‌ توانائيهاي‌ خود دچار ترديدند. هر كس‌ توانايي‌ انجام‌ كارهايي‌ رادارد ما همه‌ آفريدگان‌ خداوند هستيم‌ و در نتيجه‌ توانايي‌ ما در انجام‌ كارها نامحدوداست‌. به‌ عنوان‌ موجودات‌ روحاني‌ در پيشرفت‌ ما هيچگونه‌ مرزي‌ متصور نيست‌.گاهي‌ با مقايسه‌ خود با سايرين‌ كه‌ در بعضي‌ زمينه‌ها به‌ موفقيت‌هاي‌ فوق‌ العاده‌اي‌دست‌ يافته‌اند احساس‌ نوميدي‌ مي‌كنيم‌. ولي‌ هميشه‌ بايد بخاطر داشته‌ باشيم‌ كه‌تنها مقايسه‌اي‌ كه‌ ما مجاز به‌ انجام‌ آن‌ هستيم‌ مقايسه‌ بين‌ امروز و ديروز ماست‌.آيا من‌ امروز انسان‌ بهتر و سازنده‌تري‌ هستم‌؟آيا من‌ بعنوان‌ يك‌ آفريده‌ خداوند درك‌ كرده‌ام‌ كه‌ هميشه‌ مشمول‌ الطاف‌، محبت‌ وعشق‌ او هستم‌ و خداوند آنچه‌ را كه‌ من‌ احتياج‌ دارم‌ در اختيار من‌ قرار خواهد داد؟ آيا من‌ تفاوت‌ بين‌ چيزهايي‌ را كه‌ احتياج‌ دارم‌ و چيزهايي‌ را كه‌ مي‌خواهم‌، مي‌دانم‌؟آيا سازندگي‌ و روحيه‌ مثبت‌ در زندگي‌ و احساس‌ اينكه‌ بدون‌ استفاده‌ از مواد مخدرقادر به‌ انجام‌ كارهايي‌ هستم‌ كه‌ هرگز تصور آنرا نمي‌كردم‌، تفاوتهاي‌ مرا با آنچه‌ كه‌در گذشته‌ بوده‌ام‌ نشان‌ نمي‌دهد؟

«امروز خود را با ديروز مقايسه‌ كن‌»