انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-اول مهر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (مهر ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=335)
+---- موضوع: فقط برای امروز-اول مهر (/showthread.php?tid=2105)

فقط برای امروز-اول مهر - mahla - 2013-11-23

رویارویی با شایعهپراکنی ۱ مهر

«بر اساس اصول بهبودی، سعی میکنیم درباره یکدیگر قضاوت نکنیم، از یکدیگر کلیشه نسازیم و به یکدیگر درس اخلاق ندهیم.».

کتاب پایه

v

بگذارید با این مسئله روبرو شویم: در معتادان گمنام در گلخانهای زندگی میکنیم که دارای انواع و اقسام گل است. اعضای انجمن ما نسبت به همه افرادی که تا به حال شناختهایم، چیزهای بیشتری درباره زندگی شخصی ما میدانند. آنها میدانند ما اوقات خود را با چه کسانی سپری میکنیم، کجا کار میکنیم و چه قدمی را طی میکنیم، چند فرزند داریم و غیره. اعضای انجمن ما احتمالاً چیزهایی را که از آن مطلع نیستند، تصور میکنند.

وقتی دیگران درباره ما شایعهپراکنی میکنند، شاید ناراحت باشیم. اما اگر از انجمن کنار بکشیم و برای دوری از شایعهپراکنی، منزوی شویم، خود را از عشق، دوستی و تجربه بینظیر بهبودی که اعضای انجمن باید ارائه دهند، محروم میکنیم. راه بهتر برای رویارویی با شایعهپراکنی این است که صرفاً خود و مسائل را همان طور که هستند بپذیریم و بر اساس اصول زندگی کنیم. هر چه از برنامه شخصی خود، تصمیمات خود و دریافت راهنمایی از سوی نیروی برتر مطمئنتر میشویم، عقاید دیگران کمتر موجب نگرانی ما میشوند.

v

فقط برای امروز: متعهد به شرکت فعال در انجمن NA هستم. عقاید دیگران تعهد من نسبت به بهبودی را تحت تأثیر قرار نمیدهد.

RE: فقط برای امروز-اول مهر - NASIB - 2014-01-11

هنگامی که زمان رخت بربستن می رسد ثروت های دنیا نمی توانند حتی یک نفس بیشتر عرضه کنند.
یا روحی خسته را آسایش بخشند.
یک نفس بس ارزشمندتر از همه ی دارایی های دنیایی است.
با این حال ما هزاران نفس را دور می افکنیم.
برخیز!و ارزش نفس هایت را دریاب.
آنهارا از نام مقدس خدا سرشار کن وبه خدمت جهان درآور.

RE: فقط برای امروز-اول مهر - mehdiast - 2014-01-26

زماني بود كه از زندگي کردن و زندگی نکردن و ادامه دادن به وظایفم مي‌ترسيدم. هر روز صبح وقتي چشم باز مي‌كردم با حالت رنجش و نفرت و نااميدي مي‌گفتم باز شروع شد. رنجشم از تكرار روزها به اين خاطر بود كه هيچ روزي احساس آرامش و دلبستگي و اميد به خودم و خلقتم و آینده نداشتم. قدرت تحلیل مسائل و رفع مشکلات و قابليت برخورد با شرايط و اجتماع را نداشتم و در بعضي مواقع نمي‌دانستم چطور بايد زندگي كنم. زندگی برای من هر صحنه‌اش ریسک بود. آيا هنوز فلسفه خلقت را متوجه نشده‌ايم؟ با آشنايي اصول خودیاری قدمهاي معنوي و روحانی، منبعي عظيم از انرژي در درونم احساس مي‌كنم، كه مرا در مسيرهاي متعدد زندگي هدايت مي‌كند. امروز براي سپاسگزاري از خداوند مهربان دلايل فراواني دارم، كه اغلب مواقع قادر به شناخت همه‌ی آن‌ها نيستم. تا هنگامي كه افكار آزار دهند مرا محاصره مي‌كنند، فرصتي براي قدرشناسی و احساس رضایت از داشته‌هايم را ندارم. توجه به داشته‌ها و نظر داشتن به قسمت پُر ظرف زندگی باعث رضایت درونی من می‌شود و ناشکری و نق‌نق زدن برای نداشته‌ها و کم و کسر و چیزهایی که کسب نمی‌شوند. ما در مسير سفر تنها نيستیم!

RE: فقط برای امروز-اول مهر از کتاب اندیشه امروز - NASIB - 2014-09-21

17آبان از کتاب اندیشه امروز
تمام‌ رهنمودهاي‌ برنامه‌ بازپروري‌ از ما مي‌ خواهد كه‌ بر خلاف‌ اميال‌ جاه‌ طلبانه‌ وغرور خود حركت‌ كنيم‌ و سرانجام‌ ما را به‌ حالت‌ تواضع‌ و فروتني‌ و پذيرفتن‌ خود به‌همانگونه‌ كه‌ هستيم‌ راهنمايي‌ مي‌ نمايد. به‌ نظر مي‌ رسد كه‌ غلبه‌ بر غرور و رسيدن‌ به‌حالت‌ پذيرفتن‌ خود با تمام‌ كاستي‌ها، قوتها واقرار به‌ نواقص‌ اخلاقي‌ يكي‌ ازمشكل‌ترين‌ مراحل‌ باشد بخصوص‌ كه‌ بايد ماهيت‌ دقيق‌ تمام‌ نواقص‌ خود را در نزدخداوند و يك‌ دوست‌ راهنما اقرار نمائيم‌.اگر چه‌ انجام‌ آن‌ در ابتدا بسيار دشوار بنظرمي‌ رسد ولي‌ جهت‌  رسيدن‌ به‌ آرامش‌ و رهايي‌ از اعتياد ضروري‌ است‌ ودر نهايت‌ ماقادر به‌ انجام‌ آن‌ خواهيم‌ بود. آيا من‌ از زندگي‌ كردن‌ با خود و عذاب‌ دادن‌ خود بخاطر اتفاقات‌ ديروز دست‌كشيده‌ام‌؟ پروردگارا مرا ياري‌ كن‌ تا بر غرور كاذبي‌ كه‌ زاييده‌ بيماري‌ من‌ است‌ غلبه‌كنم‌ تا بتوانم‌ نواقص‌ اخلاقي‌ خود را همانگونه‌ كه‌ هست‌ درك‌ كنم‌. آيا من‌ بر ترديدي‌ كه‌ مانع‌ از انجام‌ اين‌ رهنمود است‌ چيره‌ خواهم‌ شد و با اقرار به‌نواقص‌ اخلاقي‌ خود مسئوليت‌ كارهاي‌ اشتباهي‌ را كه‌ انجام‌ داده‌ام‌ خواهم‌ پذيرفت‌.

«رنج‌ پذيرفتن‌ اشتباهات‌ رهايي‌ از بار گناه‌ است‌»