انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-بیست وهشتم شهریور - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (شهریور ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=337)
+---- موضوع: فقط برای امروز-بیست وهشتم شهریور (/showthread.php?tid=2147)

فقط برای امروز-بیست وهشتم شهریور - mehdiast - 2013-11-24

مصاحبت 28 شهریور

«در NA، شادیهای ما از طریق صحبت کردن درباره روزهای خوب دوچندان میشود؛ غم و غصه ما از طریق درد و دل کردن درباره روزهای بد کاهش مییابد. برای اولین بار در زندگی خود، نباید همه چیز را به تنهایی تجربه کنیم.»

جزوه خطاب به تازه‌وارد

v

وقتی از قدمها و سایر ابزار برنامه خود برای عبور کردن از سختیها استفاده میکنیم، میتوانیم از شادیهای حاصل از پاک ماندن لذت ببریم. اما اگر شادیهای خود را با دیگران تقسیم نکنیم، خیلی زود تمام میشوند، در حالی که سختیهایی که در تنهایی به وجود میآیند، شاید طولانیمدت باشند. در انجمن معتادان گمنام، اغلب شادیهای خود را دوچندان میکنیم و مشکلات خود را از طریق مشارکت کردن آنها با دیگران نصف میکنیم.

ما معتادان در بهبودی خوشیهایی را تجربه میکنیم که گاهی اوقات فقط معتادی دیگر قادر به درک آنهاست. وقتی درباره افتخاری که امروز از انجام تعهدات خود کسب میکنیم، صمیمیتی که از اصلاح روابط آسیبدیده احساس میکنیم و آرامشی که از عدم اجبار به مصرف مواد در سراسر روز احساس میکنیم، صحبت میکنیم، اعضای انجمن درک میکنند. وقتی این تجربیات را با معتادان در حال بهبودی در میان میگذاریم و آنها نیز با ماجراهای مشابهی پاسخ میدهند، شادی ما دوچندان میشود. همین اصل درباره چالشهایی که ما به عنوان معتادان در حال بهبودی با آنها مواجه میشویم، صادق است. از طریق مشارکت کردن چالشهای خود و اجازه دادن به سایر اعضای NA برای مشارکت کردن نقاط قوت خود با ما، بار ما سبک میشود.

مصاحبت ما با اعضای انجمن معتادان گمنام گرانبهاست. از طریق صحبت کردن با یکدیگر شادیها را افزایش میدهیم و بار سنگین زندگی در دوران بهبودی را از میان برمیداریم.

v

فقط برای امروز: شادیها و مشکلات خود را با سایر معتادان در حال بهبودی در میان میگذارم. من هم در شادیها و مشکلات آنها شریک میشوم. به خاطر پیوندهای دوستی محکمی که میان اعضای انجمن معتادان گمنام وجود دارد، سپاسگزارم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - sadaf - 2014-01-07

وقتی خداوند متجلی شود،غنچه ها شکفته می شوند.
خدایا!
آیا بر دل من متجلی می شوی تا گل های زیبا ومعطر در معبد قلبم شکوفا شوند؟
وزمزمه کنند:
«بادا که در راه«تو»قربانی شوم.»

RE: فقط برای امروز-بیست وهشتم شهریور - mahla - 2014-01-25

28 شهريور
من فکر می‌کردم با آشنایی اصول خودیاری کارها درست خواهد شد. در حالیکه من نياز دارم كه مهارت‌های زندگی را که نمی‌دانستم، بیاموزم و این آموزش یک مرحله‌ی بمرور و روز به روز بود. این آموزش به تنهايي از عهده‌ی من بر نمی‌آمد. بايد سعي می‌كردم از تجربیات دوستان و راهنمایم برای یادگیری این مهارت‌ها در زندگي و بهبودی را بياموزم. مي‌خواهم به من كمك شود تا فضیلت‌های خود را كشف كنم و ویژگی‌هايم را بدانم. زندگی ارزش اين‌ را دارد كه به آموختن بپردازم و به مهارت‌ها دست پیدا کنم. زندگی کنونی من دوست داشتني است! من براي اداره‌ی زندگيم دست به هر كاري مي‌زنم، كه با اصول موافق باشد. آيا به خاطر ديگران و تأثيرات آن‌ها خود را مجبور به اجراي عادت‌هايي مي‌كردم كه از خود واقعيم نبود؟ هرروز سعي مي‌كنم كه خود واقعي‌ام را به تماشا بگذارم و با احساس خجالت و شرمندگی موجود در خودم کنار بیایم. چه ماسكي بهتر از خود واقعی که همه كارهايم نيمه تمام و ناقص می‌ماند و با کمک دوستان سعي مي‌كنم كه با انجام دادن كارهاي خودم معجزه‌ی خداوند را مطرح كنم. خداوندا: مرا در كوره راه ناشناخته زندگي راهنمايي كن!
خود واقعي‌ات را دوست داشته باش!

RE: فقط برای امروز-بیست وهشتم شهریور - NASIB - 2014-10-07

28شهریور از کتاب اندیشه امروز a day at a time
انگيزه‌ برخي‌ از افراد جهت‌ روي‌ آوردن‌ به‌ برنامه‌ بازپروري‌ ممكن‌ است‌ ترس‌ باشد.در آغاز بنظر مي‌رسد ترس‌ به‌ تنهايي‌ جهت‌ دور نگاهداشن‌ فرد از مواد مخدر يا هرعامل‌ اعتياد آور ديگر كافي‌ بنظر برسد ولي‌ در دراز مدت‌ مه‌ ما نيازمندجايگزين‌هاي‌ مناسب‌تري‌ جهت‌ پر كردن‌ لحظه‌ها، ساعات‌، روزها و ماههامي‌باشيم‌. چرا كه‌ زندگي‌ توأم‌ با ترس‌ مانع‌ از احساس‌ راحتي‌ و نشاط‌ مي‌باشد. اغلب‌ما بيشتر اوقات‌ اضافي‌ خود را با فعاليت‌هاي‌ مختلف‌ در برنامه‌ بازپروري‌ مي‌گذرانيم‌كه‌ اين‌ خود باعث‌ افزايش‌ احساس‌ تعلق‌ به‌ جمع‌ و گروه‌ مي‌گردد و براي‌ نخستين‌ باراغلب‌ ما احساس‌ جزئي‌ ازيك‌ گروه‌ بودن‌ را تجربه‌ مي‌كنيم‌. آيا من‌ آماده‌ برداشتن‌ نخستين‌ گام‌ مي‌باشم‌؟ خداوندا مرا ياري‌ كن‌ تا با انتخاب‌ جايگزين‌هاي‌ مناسب‌ بتوانم‌ در مسير بهبودي‌ گام‌بسپارم‌. آيا من‌ خداوند را بخاطر هدايت‌ من‌ به‌ محلي‌ كه‌ قادرم‌ افرادي‌ شبيه‌ به‌ خود را كه‌ ازدرد مشتركي‌ رنج‌ مي‌برند و با حمايت‌ و كمك‌ به‌ ديگران‌ در جهت‌ بهبودي‌ تلاش‌مي‌كنند سپاسگزار هستم‌؟ آيا من‌ پي‌ برده‌ام‌ كه‌ ترس‌ سالمي‌ كه‌ در روزهاي‌ ابتدايي‌ موجب‌ دوري‌ من‌ از موادمخدر شد در دراز مدت‌ بايد با انگيزه‌هاي‌ قويتري‌ جايگزين‌ گردد؟
«من‌ امروز جزيي‌ از گروه‌ هستم‌»