انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-یازدهم شهریور - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (شهریور ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=337)
+---- موضوع: فقط برای امروز-یازدهم شهریور (/showthread.php?tid=2164)

فقط برای امروز-یازدهم شهریور - mahla - 2013-11-24

1۱ شهریور تحت هدایت نیروی برتر

«تمرین روزانه برنامه دوازده قدمی ما را قادر میسازد از آنچه بودیم به افرادی تبدیل شویم که از سوی نیرویی برتر هدایت میشوند.»

کتاب پایه

v

چه کسی بودهایم و به چه کسی تبدیل شدهایم؟ چند راه برای پاسخ دادن به این پرسش وجود دارد. یکی از این راهها بسیار ساده است: به عنوان معتادانی که اعتیادمان داشت ما را از بین میبرد به معتادان گمنام آمدیم . در NA از وسوسه مواد مخدر و اجبار به مصرف رهایی یافتهایم. زندگی ما تغییر کرده است.

اما این فقط نمونه کوچکی از مشکلات بزرگتر و پنهان است. واقعاً چه کسی بودهایم؟ در گذشته، افرادی بودیم که از قدرت یا راهنمایی برخوردار نبودیم. احساس میکردیم هدف یا دلیلی برای زندگی نداریم. معنایی که زندگی ما برای ما داشت از معنایی که این زندگی برای خانوادهها، دوستان یا همسایگان ما داشت، فراتر نمیرفت.

واقعاً به چه افرادی تبدیل میشویم؟ امروز، صرفاً معتادانی پاک نیستیم، بلکه افرادی هستیم که از احساس هدفمندی، اراده و نیرویی برتر از خود برخوردار هستیم. از طریق تمرین روزانه قدمهای دوزادهگانه شروع به درک این موضوع کردهایم که اعتیاد چگونه احساسات، انگیزهها و رفتار ما را منحرف کرده است. به تدریج نیروی مخرب بیماری ما با نیروی حیاتبخش نیروی برتر جایگزین شده است.

بهبودی معنایی فراتر از پاک ماندن دارد و به معنای افزایش قدرت است. ما کارهایی فراتر از ترک عادتهای بد انجام دادهایم؛ به افراد جدیدی تبدیل میشویم که تحت هدایت نیرویی برتر هستیم.

v

فقط برای امروز: راهنمایی مورد نیاز برای تبدیل شدن به فردی جدید در دسترس ماست. امروز، از بیهدفی گذشته خود دورتر شده و به نیروی برتر خود نزدیکتر میشوم.

RE: فقط برای امروز-یازدهم شهریور - sadaf - 2014-01-07

راز زندگی حقیقی در دادن ،نه گرفتن.
باختن،نه بردن .
وایثار،به جای خودخواهی نهفته است.

RE: فقط برای امروز-یازدهم شهریور - mehdiast - 2014-01-25

11 شهريور
وقتي خسته و درمانده انجمن را پيدا كردم نااميد و درمانده و در تنهایی و انزواي كامل بودم. براي به دست آوردن آرامش و خلاص شدن حتي چند بار دست به خودكشي زده بودم. از خودم می‌پرسیدم آيا آرامش فقط در مرگ خلاصه شده بود؟ وقتي به جلسات آمدم آرامش را در چهره يكايك اعضای قدیمی ديدم. وقتي آن‌ها درباره‌ي راهکار‌هاي رسيدن به آرامش صحبت مي‌كردند، من سراپا و مشتاقانه گوش مي‌سپردم. آن‌ها راه‌هايي كه رفته و به آرامش رسيده بودند، را اين‌گونه بيان مي‌كردند، باز هم به جلسه بيا، مشاركت كن، راهنما بگير، قدم‌هاي خودیاری را كار كن، با ساير اعضاء ارتباط داشته باش، دعا بخوان، پيام برسان، در حاشيه نباش، قضاوت نكن، غيبت نكن، صادق باش و خدمتگزاری کن ... امروز با كمك دوستان و نیروی برترم در همه حال رُشد مي‌كنم. آيا خداوند را به خاطر كسب آرامشي كه در جستجويش بودم سپاسگزاري مي‌كنم؟ اصول برنامه‌ی خودیاری مرا در رسيدن به اهدافم كه شامل آرامش، آزادي و رهايي و حق تصمیم‌گیری و داشتن حق انتخاب و دوست داشتن خودم و دیگران و شناخت عشق و تجربه‌هاي جديد و مهارت‌های زندگی و اميدواري كمك مي‌كند.
اصول برنامه عملي است!

RE: فقط برای امروز-یازدهم شهریور - mohammad - 2014-09-02

11شهریور

( تحت هدایت نیروی برتر )  
«تمرین روزانه برنامه دوازده قدمی ما را قادر میسازد از آنچه بودیم به افرادی تبدیل شویم که از سوی نیرویی برتر هدایت میشوند.»
 کتاب پایه  *
چه کسی بودهایم و به چه کسی تبدیل شدهایم؟ چند راه برای پاسخ دادن به این پرسش وجود دارد. یکی از این راهها بسیار ساده است: به عنوان معتادانی که اعتیادمان داشت ما را از بین میبرد به معتادان گمنام آمدیم . در NA از وسوسه مواد مخدر و اجبار به مصرف رهایی یافتهایم. زندگی ما تغییر کرده است.  اما این فقط نمونه کوچکی از مشکلات بزرگتر و پنهان است. واقعاً چه کسی بودهایم؟ در گذشته، افرادی بودیم که از قدرت یا راهنمایی برخوردار نبودیم. احساس میکردیم هدف یا دلیلی برای زندگی نداریم. معنایی که زندگی ما برای ما داشت از معنایی که این زندگی برای خانوادهها، دوستان یا همسایگان ما داشت، فراتر نمیرفت.  واقعاً به چه افرادی تبدیل میشویم؟ امروز، صرفاً معتادانی پاک نیستیم، بلکه افرادی هستیم که از احساس هدفمندی، اراده و نیرویی برتر از خود برخوردار هستیم. از طریق تمرین روزانه قدمهای دوزادهگانه شروع به درک این موضوع کردهایم که اعتیاد چگونه احساسات، انگیزهها و رفتار ما را منحرف کرده است. به تدریج نیروی مخرب بیماری ما با نیروی حیاتبخش نیروی برتر جایگزین شده است.  بهبودی معنایی فراتر از پاک ماندن دارد و به معنای افزایش قدرت است. ما کارهایی فراتر از ترک عادتهای بد انجام دادهایم؛ به افراد جدیدی تبدیل میشویم که تحت هدایت نیرویی برتر هستیم.
 * فقط برای امروز: راهنمایی مورد نیاز برای تبدیل شدن به فردی جدید در دسترس ماست. امروز، از بیهدفی گذشته خود دورتر شده و به نیروی برتر خود نزدیکتر میشوم.

RE: فقط برای امروز-یازدهم شهریور - NASIB - 2014-09-29

11شهریور  a day at a time  از کتاب اندیشه امروز
همزمان‌ با مشاركت‌ فعال‌ و قبول‌ و مسؤوليت‌ در برنامه‌ در جائي‌ احساس‌ مي‌كنيم‌ كه‌به‌ يك‌ حقيقت‌ مسلم‌ دست‌ يافته‌ايم‌ و آن‌ هنگامي‌ است‌ كه‌ اهميت‌ رشد و ارزش‌صداقت‌ براي‌ ما آشكار مي‌شود. پس‌ از رسيدن‌ به‌ صداقت‌ شايد اولين‌ قدمي‌ كه‌ مابرمي‌ داريم‌ اقرار به‌ رفتار خودخواهانه‌ و به‌ دور از منطق‌ گذشته‌ بوده‌ است‌. با درك‌اين‌ حقيقت‌ ما در واقع‌ به‌ سمت‌ رهايي‌ گام‌ بر مي‌داريم‌ رهايي‌ از تمام‌ احساسات‌ناخوشايندي‌ كه‌ در نتيجه‌ رفتار بيمارگونه‌ ما در گذشته‌ شكل‌ گرفته‌ است‌.آيا در بهبودي‌ تدريجي‌ من‌، زندگي‌ پربارتر و آرامتر خواهد شد؟آيا من‌ بر اين‌ باور اعتقاد دارم‌ كه‌ صادق‌ بودن‌ با خود و ديگران‌ شايد اولين‌ گام‌ درجهت‌ بهبودي‌ و آغاز زندگي‌ جديد من‌ مي‌باشد؟آيا من‌ پي‌ برده‌ام‌ كه‌ براي‌ صادق‌ بودن‌ و صداقت‌ داشتن‌ نياز به‌ تمرين‌هاي‌ مكرر دارم‌؟آيا من‌ خواهم‌ توانست‌ كه‌ با غلبه‌ بر شخصيت‌ قديمي‌ كه‌ زاييده‌ اعتياد و تصورات‌بيمارگونه‌ بوده‌ است‌ «من‌ حقيقي‌» ام‌ را صادقانه‌ به‌ نمايش‌ بگذارم‌؟آيا من‌ مي‌دانم‌ كه‌ جهت‌ انجام‌ اين‌ تغييرات‌ احتياج‌ به‌ زمان‌
«صداقت‌ تمرين‌ مي‌خواهد

11شهریور  a day at a time  از کتاب اندیشه امروز