انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-دهم شهریور - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (شهریور ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=337)
+---- موضوع: فقط برای امروز-دهم شهریور (/showthread.php?tid=2165)

فقط برای امروز-دهم شهریور - mahla - 2013-11-24

ارزشهای واقعی 10 شهریور

«میتوانیم بر اساس اصول و آرمانهایی که در زندگی ما

ارزش واقعی دارند، تصمیمات عاقلانه و از سر مهربانی بگیریم.»

کتاب پایه

v

اعتیاد مجموعهای از ارزشهای خاص به ما داد، اصولی که در زندگی خود به کار بردیم. یکی از این ارزشها به ما میگفت: «تو من را هل دادی، بنایراین من ترا شدیدتر هل خواهم داد.» «مال من است» ارزش دیگری بود که بیماری ما به وجود آورد. «خب، باشه، شاید از اول برای من نبود، اما من آن را دوست داشتم، بنابراین آن را مال خودم کردم.» این ارزشها اصلاً شاید ارزش نبودند، بیشتر شبیه دلیلتراشی و بهانه بودند و مطمئناً به ما در گرفتن تصمیمات عاقلانه و دوستداشتنی کمک نکردند. در حقیقت، آنها در درجه اول ما را در قبری که خود ما از قبل برای خود کنده بودیم، مدفونتر ساختند.

قدمهای دوازدهگانه میزان بسیار مؤثری از ارزشهای واقعی را در اختیار ما قرار میدهند، ارزشهایی که به ما در هماهنگ زندگی کردن با خود و اطرافیان کمک میکند. نه به خود، نه به خانواده یا جامعه خود بلکه به نیرویی برتر ایمان میورزیم و با این کار به قدر کافی اطمینان پیدا میکنیم که بتوانیم به جامعه، خانواده و حتی خود اعتماد کنیم. صداقت داشتن را میآموزیم و یاد میگیریم از انجام کارهایی که شاید بخواهیم آنها را پنهان کنیم، خودداری میکنیم. یاد میگیریم مسئولیت اعمال خود را بپذیریم. «مال من است» با روحیه ازخودگذشتگی جایگزین میشود. اینها ارزشهایی هستند که به ما کمک میکنند به افراد مسئولیتپذیر و مفیدی در زندگی اطراف خود تبدیل شویم. این ارزشها به جای اینکه ما را در اعماق قبر فروتر برند، ما را به عالم زندگی باز میگردانند.

v

فقط برای امروز: به خاطر ارزشهایی که پیدا کردهام، سپاسگزارم. به این خاطر که این ارزشها مرا به عنوان عضو مسئولیتپذیر و مفید جامعه خود قادر به گرفتن تصمیمات عاقلانه و از سر مهربانی میکنند، شکرگزارم.

RE: فقط برای امروز-دهم شهریور - sadaf - 2014-01-07

خداوند برکتی عظیم به تو بخشیده است.
تو چه چیزی به «او »تقدیم می کنی؟
هر روز چیزی بده،هرچند کوچک،به «او»تقدیم کن.
از روی عشق وبه نیازمندان.

RE: فقط برای امروز-دهم شهریور - mehdiast - 2014-01-25

10 شهريور کدا
امروز مي‌دانم كه در مورد گذشته كاري از من برنمي‌آيد. دوستان در برنامه مي‌گويند گذشته به تاريخ پيوست، ولي مي‌توان از تجربيات گذشته استفاده كرد. تا دوباره دچار مشكلات نشوم و يا آن را در امروز متوقف كنم. امروز سعي مي‌كنم زندگي امروزم را با برنامه‌ريزي‌هاي كوچك هدفدار كنم. چون همین لحظه زندگی کردن است، اعمال كوچك و هدفدار باعث تقويت اعتمادبه نفس و عزت نفسم خواهد شد. امروز قدم‌ها و اعمال كوچك روزمره توانايي دارند، كه خيلي بهتر از چندين روز و هفته بي‌تحركي كه پس آن آشفتگي و نااميدي وجود داشت را برطرف كند. آيا در امروزم اگر به مشكل جديدي برخورد كنم، آن را به پشت سر انداخته و به فردا موكول كرده و از آن فرار مي‌كنم؟ امروز اگر من از خداوند تقاضا كنم مرا حمايت مي‌كند. هيچ كسي نمي‌تواند مانع رُشد و تغييرات در من شود. زندگي امروز من نشانه‌هايي از تغييرات دورني دارند، كه نشان حمايت خداوند از من است! من برای فقط امروز در مقابل خالق و صاحب خودم زانو زده و از او شکرگزاری خواهم کرد، به خاطر دارم که من برای رسیدن به عادت‌ها و وابستگی‌هایم در مقابل آنها زانو زده و گدایی احساسی کرده بودم.
چشمانت را بگشا و تغييرات را ببين!

RE: فقط برای امروز-دهم شهریور - mohammad - 2014-09-01

10شهریور
( ارزشهای واقعی )  
«میتوانیم بر اساس اصول و آرمانهایی که در زندگی ما ارزش واقعی دارند، تصمیمات عاقلانه و از سر مهربانی بگیریم.»  کتاب پایه  
*
اعتیاد مجموعهای از ارزشهای خاص به ما داد، اصولی که در زندگی خود به کار بردیم. یکی از این ارزشها به ما میگفت: «تو من را هل دادی، بنایراین من ترا شدیدتر هل خواهم داد.» «مال من است» ارزش دیگری بود که بیماری ما به وجود آورد. «خب، باشه، شاید از اول برای من نبود، اما من آن را دوست داشتم، بنابراین آن را مال خودم کردم.» این ارزشها اصلاً شاید ارزش نبودند، بیشتر شبیه دلیلتراشی و بهانه بودند و مطمئناً به ما در گرفتن تصمیمات عاقلانه و دوستداشتنی کمک نکردند. در حقیقت، آنها در درجه اول ما را در قبری که خود ما از قبل برای خود کنده بودیم، مدفونتر ساختند.  قدمهای دوازدهگانه میزان بسیار مؤثری از ارزشهای واقعی را در اختیار ما قرار میدهند، ارزشهایی که به ما در هماهنگ زندگی کردن با خود و اطرافیان کمک میکند. نه به خود، نه به خانواده یا جامعه خود بلکه به نیرویی برتر ایمان میورزیم و با این کار به قدر کافی اطمینان پیدا میکنیم که بتوانیم به جامعه، خانواده و حتی خود اعتماد کنیم. صداقت داشتن را میآموزیم و یاد میگیریم از انجام کارهایی که شاید بخواهیم آنها را پنهان کنیم، خودداری میکنیم. یاد میگیریم مسئولیت اعمال خود را بپذیریم. «مال من است» با روحیه ازخودگذشتگی جایگزین میشود. اینها ارزشهایی هستند که به ما کمک میکنند به افراد مسئولیتپذیر و مفیدی در زندگی اطراف خود تبدیل شویم. این ارزشها به جای اینکه ما را در اعماق قبر فروتر برند، ما را به عالم زندگی باز میگردانند.  
* فقط برای امروز:
به خاطر ارزشهایی که پیدا کردهام، سپاسگزارم. به این خاطر که این ارزشها مرا به عنوان عضو مسئولیتپذیر و مفید جامعه خود قادر به گرفتن تصمیمات عاقلانه و از سر مهربانی میکنند، شکرگزارم

RE: فقط برای امروز-دهم شهریور - NASIB - 2014-09-29

10شهریور از کتاب اندیشه امروز  a day at a time
اعتقاد من‌ به‌ برنامه‌ بازپروري‌ از خواندن‌ ادبيات‌ آن‌ در كتابها و يا به‌ دليل‌ گفته‌هاي‌ديگران‌ در رابطه‌ با موثر بودن‌ برنامه‌ شكل‌ نگرفته‌ است‌. من‌ به‌ برنامه‌ ايمان‌ دارم‌ چراكه‌ شاهد بهبودي‌ هزاران‌ هزار از انسانهاي‌ نوميد و درمانده‌اي‌ بوده‌ام‌ كه‌ در اين‌ برنامه‌خود را بازيافته‌اند. در طول‌ برنامه‌ اين‌ باورها و اعتقادات‌ از طريق‌ دگرگونيها وتحولات‌ مثبتي‌ كه‌ موجب‌ نجات‌ انسانها و خانواده‌هاي‌ آنان‌ گرديده‌ در وجود من‌ريشه‌ گرفته‌ است‌. زمانيكه‌ من‌ دامنه‌ اين‌ تغييرات‌ را از درماندگي‌ و ناتواني‌ تا اميدواري‌و قدرت‌ در خود و ديگران‌ مشاهده‌ مي‌كنم‌ با ايماني‌ محكمتر و اعتقادي‌ راسخت‌ترآنرا دنبال‌ مي‌كنم‌.آيا من‌ به‌ مفهوم‌ واقعي‌ برنامه‌ بازپروري‌ پي‌ برده‌ و آنرا درك‌ كرده‌ام‌؟آيا برنامه‌ توانسته‌ است‌ كه‌ مرا از دنياي‌ تاريك‌ و تنهاي‌ خود بيرون‌ آورده‌ و به‌ نور ومردم‌ پيوند زند؟آيا تحولات‌ مثبت‌ و سازنده‌ زندگي‌ من‌ در بازگشت‌ به‌ زندگي‌ جديد نشانه‌اي‌ از موثربودن‌ برنامه‌ نيست‌؟آيا من‌ بخاطر اين‌ برنامه‌ كه‌ منشأ تغييرات‌ مثت‌ در زندگاني‌ من‌ و ديگران‌ بوده‌ است‌سپاسگزابر هستم‌؟
«برنامه‌ كار ساز است‌