انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-ششم شهریور - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (شهریور ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=337)
+---- موضوع: فقط برای امروز-ششم شهریور (/showthread.php?tid=2168)

فقط برای امروز-ششم شهریور - mahla - 2013-11-24

6 شهریور پرتو آشکارگری

«این نواقص در تاریکی رشد میکند و در

زیر نور نابود میشود.»

کتاب پایه

v

قدم پنجم از ما میخواهد شخصیت واقعی خود را با خداوند، خود و انسان دیگری در میان بگذاریم. این قدم ما را تشویق نمیکند همه رازهای کوچک خود را به همه بگوییم. از ما نمیخواهد همه افکار خجلکننده یا هولناکی را که تا به حال داشتهایم، برای کل دنیا برملا کنیم. قدم پنجم صرفاً پیشنهاد میکند اگر اسرار خود را کاملاً برای خود نگه داریم، بیشتر از سود برای ما ضرر دارد.

اگر به بیمیلی خود جهت آشکار ساختن شخصیت واقعی خود حتی برای یک انسان تسلیم شویم، بخش پنهان زندگی ما قدرتمندتر میشود. وقتی اسرار تحت کنترل هستند، بین ما، نیروی برتر و چیزهایی که در بهبودی برای ما از بالاترین ارزش برخوردارند، فاصله میاندازند.

وقتی ضمیر پنهان خود را به طور خصوصی با لااقل یک انسان—شاید راهنما یا دوستی نزدیک—در میان میگذاریم، این فرد معمولاً ما را طرد نمیکند. اسرار خود را برای یک فرد دیگر آشکار میکنیم و با پذیرش از سوی آنها پاداش دریافت میکنیم. وقتی این اتفاق میافتد، متوجه میشویم که صحبت صادقانه زندگی را تهدید نمیکند؛ اسرار قدرت احاطه خود بر ما را از دست میدهند.

v

فقط برای امروز: از طریق مشارکت اسرار زندگی خود با یک انسان دیگر، میتوانم آن اسرار را خلع سلاح کنم.

RE: فقط برای امروز-ششم شهریور - sadaf - 2014-01-07

فقط برای جی پی واسوانی ششم شهریور                         اینام خدا را بر دل ران،
به درون رو واز اقیانوس رنج ودرد بگذر.
در میان کارهای روزانه پیوسته نام خدارا تکرار کن،
هرساعت وهر لحظه.
از اعماق قلب نام«او» را بخوان،
چون غریقی که کمک می طلبد.

RE: فقط برای امروز-ششم شهریور - mehdiast - 2014-01-25

6 شهريور از فقط برای امروز کدا-هموابستگان گمنام
يكي از نواقص بزرگ و مخرب من دخالت در كار و زندگي ديگران و سعي در حل مشكلات و سرپرستی کردن از آن‌هاست. با اين كه توجيه كارم حمايت از آن‌هاست، ولي اصول برنامه به من يادآوري مي‌كند، كه تو آنقدر غرق حل و فصل مشكلات ديگران مي‌شوي كه از خودت و نیازهایت غافل خواهي شد. امروز سعي مي‌كنم تصميم بگيرم رفتاري داشته باشم، كه هم از جانب خودم هم از جانب ديگران قابل قبول باشد. آيا امروز قادر هستم بدون دشمني و كينه بلكه از روي عشق به خیلی از کسان که قصد سوءاستفاده از من را دارند «نه» بگويم. به طوري كه اين نه گفتن، به ارتباطم با ديگران پايان ندهد؟ اصولاً بیماران هم‌وابسته و وابسته توانایی استفاده کردن از خود و دیگران را ندارند، امّا به راحتی بلد هستیم که از هم‌دیگر سوءاستفاده نماییم. اصول خودیاری برنامه به من توانایی داده است که در مقابل این افراد به راحتی «نه» بگویم و خود و او را از دردسر خلاص نمایم، من با دوست داشتن خودم به ديگران فرصت خواهم داد، تا آن‌ها هم من را به همان‌گونه كه آن‌ها را دوست دارم، دوست داشته باشند! این رُشد و تغییرات شگرفی است که در اصول برنامه‌ی خودیاری رهایی دیده می‌شود و با فرصت دادن به خودم موفق خواهم شد.
به آرامي اتفاق می‌افتد، به خودت فرصت بده!

RE: فقط برای امروز-ششم شهریور - NASIB - 2014-09-29

6شهریور از کتاب اندیشه امروز   فقط برای امروز قدیمی
برخي‌ از ما هنگام‌ ورود به‌ برنامه‌ تصور مي‌كرديم‌ كه‌ هيچ‌ كس‌ قادر به‌ درك‌ اينكه‌ ماچه‌ موجود وحشتناكي‌ بوده‌ايم‌ نيست‌. همانگونه‌ كه‌ تحت‌ تأثير غرور سعي‌ در بزرگ‌جلوه‌ دادن‌ كارهاي‌ مثبت‌ خود مي‌كرديم‌. با مهم‌ نشان‌ دادن‌ اشكالات‌ و اشتباهات‌خو نيز سعي‌ در تقويت‌ و تشديد احساس‌ گناه‌ مي‌نموديم‌. اقرار و پذيرش‌ اشتباهات‌ و اشكالات‌ شايد نشانه‌اي‌ اقرار و پذيرش‌ اشتباهات‌ واشكالات‌ شايد نشانه‌اي‌ از تواضع‌ باشد وليكن‌ خود را درگير رقابتي‌ اين‌ چنين‌ كردن‌نشاني‌ از فروتني‌ و تواضع‌ ندارد. تنها با رشد در برنامه‌ و بكماربستن‌ رهنمودها واصول‌ بود كه‌ تشخيص‌ داديم‌ اعتراف‌ به‌ گناه‌ از روي‌ تواضع‌ با آنچه‌ كه‌ ما به‌ قصدخودنمايي‌ و ارائه‌ تصويري‌ غيرواقعي‌ از خود مي‌كرده‌ايم‌ تفاوت‌ ماهوي‌ دارد.آيا من‌ سرانجام‌ درك‌ كرده‌ام‌ كه‌ آنقدرها كه‌ فكر مي‌كردم‌ مهم‌ نيستم‌؟آيا من‌ آموخته‌ام‌ كه‌ بين‌ تواضع‌ و عجز تفاوت‌ بسيار مي‌باشد آيا من‌ پي‌ برده‌ام‌ كه‌ گاهي‌ بطور ناخودآگاه‌ با تواضع‌ بيش‌ از حد در صدد خودنمايي‌ ومطرح‌ كردن‌ خود مي‌باشم‌؟آيا من‌ از اينكه‌ قهرمان‌ داستانهايي‌ باشم‌ كه‌ احساسات‌ منفي‌ را در من‌ زنده‌ مي‌كنداحساس‌ خوشحالي‌ مي‌كنم‌؟
«فروتني‌ ابزار نمايش‌ و خودنمايي‌ نيست‌»