انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-سوم شهریور - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز (شهریور ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=337)
+---- موضوع: فقط برای امروز-سوم شهریور (/showthread.php?tid=2171)

فقط برای امروز-سوم شهریور - mahla - 2013-11-24

اصلاح زندگی—قدم نهم 3 شهریور

«از ویرانی گذشته خود رهایی پیدا کردهایم.»

کتاب پایه

v

وقتی قدم نهم را شروع میکنیم، به مرحله هیجانانگیزی در بهبودی رسیدهایم. آسیب وارد شده به زندگی ما چیزی بود که بسیاری از ما را به درخواست کمک رهنمون داشت. اکنون فرصت داریم این ویرانی را برطرف کنیم، گذشته خود را جبران کنیم و زندگی‌مان را اصلاح نماییم.

وقت و تلاش زیادی را صرف آماده شدن برای این قدم کردهایم. وقتی به NA آمدیم، رویارویی با ویرانی گذشته خود شاید آخرین کاری بود که میخواستیم انجام دهیم. انجام این کار را به طور خصوصی با تهیه ترازنامهای شخصی آغاز کردیم. سپس، گذشته خود را جهت بررسی دقیق برای چند فرد مورد اعتماد و منتخب آشکار ساختیم: خود، نیروی برتر خود و یک فرد دیگر. به کمبودهای خود، منبع بیشتر آشفتگیهای زندگی خود نگاهی انداختیم و درخواست کردیم همه این نواقص شخصیتی برطرف شود. سرانجام جبران خسارتهای مورد نیاز برای اصلاح همه خطاهای خود را فهرست کردیم و برای انجام آنها تمایل پیدا کردیم.

اکنون فرصت جبران خسارت و رهایی یافتن از ویرانی گذشته را در اختیار داریم. هر کاری که تا به حال در NA انجام دادهایم، ما را به اینجا سوق داده است. در این مقطع از فرآیند بهبودی، قدم نهم دقیقاً همان چیزی است که مایل به انجام آن هستیم. با قدمهای دوازدهگانه و کمک نیرویی برتر، آوارهایی را که مدتهای زیادی در سر راه پیشرفت ما قرار گرفته، کنار میگذاریم؛ آزادی لازم برای زندگی را به دست آوردهایم.

v

فقط برای امروز: فرصت اصلاح زندگی خود را غنیمت میشمارم. رهایی از ویرانی گذشته خود را تجربه میکنم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - sadaf - 2014-01-07

پشت همه ی تجربه ها-خوشایند وناخوشایند-خداوند حضور دارد.
پرده از تجربه بردارید وسیمای حقیقت را مشاهده کنید.
از این رو همه چیز را بپذیرید.
بپذیرید ،مسرور شوید وبه پیش روید.

RE: فقط برای امروز-سوم شهریور - mehdiast - 2014-01-25

3 شهريور از کتاب کدا
براي واگذاري اراده و زندگي خود از طريق برنامه‌ی خودیاری به پروردگار مهربان، نياز به يك آمادگي روحي و رواني است، كه براي ايجاد اين انگيزه‌ی معنوی نياز به حضور مستمر در جلسات و کارکرد قدمها مي‌باشد. هر فرد وابسته با شركت در جلسات خاص خود آمادگي پيدا مي‌كند، تا وارد مرحله‌ي جديدي از زندگي شود، كه آرامش و امنيت، اوّلين حاصل اين اقدام برایم است. من در ابتداي ورود، بيماري وابستگي و خواست خودم را به اصول برنامه كه مراقب و محافظ من مي‌باشد ‌سپردم، بدون اين كه بدانيم چه مي‌كنم. به مرور متوجه مي‌شوم كه تحت حمايت و لطف خداوند و اعضای گروه هستم. آيا به كار بستن اصول برنامه‌ی خودیاری همان بيداري روحاني است؟ امروز مي‌خواهم زندگي خود را بر اساس تسليم به خداوند شكل دهم. امروز مي‌خواهم برخلاف گذشته، پروردگار مهربان را مركز و كانون محوريت در زندگيم قرار دهم. من از خداوند به خاطر بيداري روحاني و معنوي كه حاصل تسليم زندگيم به اوست سپاسگزارم. امروز خداوند را به خاطر توانايي در كشف فضیلت و قدرت ارتباط معنوي كه در وجودم نهادنه شده است، او را شاكر هستم.
خداوند ناجي و حافظ ماست!

RE: فقط برای امروز-سوم شهریور - NASIB - 2014-09-29

4شهریور

در بين‌ ما افرادي‌ هستند كه‌ ندرتاً از احساس‌ گناه‌ رها مي‌باشند. ما ممكن‌ است‌ كه‌بخاطر گفتار با اعمال‌ و يا كارهاي‌ ناتمام‌ خود احساس‌ گناه‌ كنيم‌. اتهامات‌ دروغين‌ وغيرمنطقي‌ ديگران‌ نيز ممكن‌ است‌ احساس‌ گنان‌ را در ما تقويت‌ و تشديد نمايد.احساس‌ گناه‌ توانايي‌ ما را در انجام‌ امور روزمره‌ كاهش‌ خواهد داد و اجازه‌ نخواهدداد كه‌ از توانائيهاي‌ خود در رويارويي‌ با مسائل‌ و مشكلات‌ استفاده‌ كنيم‌. هنگاميكه‌ من‌ احساس‌ گناه‌ مي‌كنم‌ بايد از آن‌ رهايي‌ يابم‌ تا احساس‌ آرامش‌ كنم‌ وتنها راه‌، تشخيص‌ علت‌ و تصحيح‌ آن‌ مي‌باشد نه‌ فراموش‌ كردن‌ و نديده‌ گرفتن‌ و به‌تعويق‌ انداختن‌ آن‌.آيا سرانجام‌ من‌ آموخته‌ام‌ كه‌ همه‌ چيز را ساده‌ و آسان‌ نگه‌ دارم‌؟آيا زمانيكه‌ احساس‌ گناه‌ مي‌كنم‌ و فكر مي‌كنم‌ اين‌ احساس‌ بدون‌ دليل‌ مشخص‌ وتنها بخاطر گذشته‌ و رفتار معتادگونه‌ من‌ بوده‌ است‌ از خداوند مي‌خواهم‌ كه‌ مرا ياري‌دهد تا از اين‌ احساس‌ رهايي‌ يابم‌؟آيا من‌ آموخته‌ام‌ كه‌ احساس‌ گناه‌ موجه‌ و غيرموجه‌ نياز به‌ رويارويي‌، تشخيص‌ ورهايي‌ دارد؟
«راي‌ گناهكار بودن‌ ابدي‌ نيست‌»