انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-نهم مرداد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(مردادماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=347)
+---- موضوع: فقط برای امروز-نهم مرداد (/showthread.php?tid=2311)

فقط برای امروز-نهم مرداد - mahla - 2013-11-28

رهایی از اعتیاد فعال 9 مرداد

«معتادان گمنام فقط یک وعده میدهد و آن رهایی از اعتیاد است، راه حلی که مدتهای مدید از ما گریزان بود.»

کتاب پایه

v

NA جز رهایی از اعتیاد چیز دیگری وعده نمیدهد. درست است که برخی از اعضای ما در بهبودی با موفقیت مالی روبرو میشوند. خانههای زیبا خریداری میکنند، سوار اتومبیلهای جدید میشوند، لباسهای قشنگ میپوشند و خانوادههای نیکو تشکیل میدهند. اما این نشانههای ظاهری موفقیت به همه اعضای ما اختصاص ندارد. تعداد بسیار زیادی از ما هرگز به موفقیت مالی دست نمییابیم. این مسئله لزوماً نشاندهنده کیفیت بهبودی ما نیست.

وقتی وسوسه میشویم خود را با این اعضای ظاهراً ثروتمندتر مقایسه کنیم، خوب است علت آمدن خود به اتاقهای معتادان گمنام را به یاد آوریم. بدین دلیل آمدیم که زندگی ما از هم پاشیده بود. از لحاظ عاطفی، جسمی و روحانی شکست خورده بودیم. کتاب پایه به ما یادآور میشود که «در هنگام نومیدی در معتادان گمنام از یکدیگر کمک خواستیم.» به این خاطر آمدیم که شکستخورده بودیم.

برای معتادان حتی یک روز پاکی هم معجزه است. وقتی به یاد میآوریم چرا به معتادان گمنام آمدیم و با چه شرایطی به اینجا رسیدیم، متوجه میشویم ثروت مادی در مقایسه با ثروت روحانی که در بهبودی به دست آوردهایم، رنگ میبازد.

v

فقط برای امروز: به من هدیهای روحانی داده شده که برتر از ثروت مادی است: بهبودی. از خداوندی که درک میکنم به خاطر رهایی از اعتیاد فعال تشکر میکنم.

RE: فقط برای امروز-نهم مرداد - NASIB - 2013-12-09

در واقع فقط برای امروز نهم مرداد دقیقا به من میگوید که پول داشتن و پولدار بودن به تنهایی بهبودی نیست چرا که بسیلری از اعضای ما در جهان با مشکلات مالی دست به گریبانند اما ارامش دارند و خدمت میکنند و مفید هستند.انجمن تنها یک وعده میدهد و ان رهایی از اعتیاد فعال است و ما نیز سعی میکنیم به تازه وارد وعده های اضافی ندهیم و تنها بگوییم:به جلسات بیایید..... این برنامه کار میکند...

RE: فقط برای امروز-نهم مرداد - mahla - 2014-01-19

9 مرداد
فرق من به عنوان يك فرد وابسته با افراد عادي جامعه در اين است، كه كارهايي كه من انجام مي‌دهم و آن را توجيه مي‌كنم، آنها انجام نمي‌دهند يا لااقل اشتباه خود را مي‌پذيرند که دوباره آن‌را تکرار نکنند. يك فرد عادي و سالم قبل از انجام هر كاري ابتدا فكر كرده و بعد كارش را با مشورت کردن انجام مي‌دهد. ولي يك فرد وابسته اوّل کارش را انجام مي‌دهد و سپس فكر مي‌كند، كه آيا درست بوده است يا نه، مسلماً چندین اشتباه خواهد داشت و این اشتباهات گاهی باعث نابودی خود و ارزش‌هایش خواهد شد. چون اهل مشورت كردن و كمك گرفتن از ديگران هم نيست. شايد يك فرد عادي هم بعضي از تجربيات ما را تجربه كند، مثلاً: پُكي به سيگار يا حتي مواد مخدر بزند و یا قماری بازی کند، امّا او سريعاً از اشتباهش باز مي‌گردد، ولي ما هرگز قادر به اين كار نيستيم و هر وقت كوچك‌ترين اشتباهي برای جب وابستگی كنيم، دوباره دچار عادت به وابستگي به آن روش اشتباه مي‌شويم. آيا درك كرده‌ام كه اصول برنامه‌ی خودیاری رها كردن انواع وابستگي براي هميشه و به طور كامل مي‌باشد؟ آیا هنوز هم با عاجز بودن در وابستگی و هم‌وابستگی با خودم در گیرم؟
وابستگي با اوّلين اشتباه شروع مي‌شود!

RE: فقط برای امروز-نهم مرداد - sadaf - 2014-08-01

انديشه امروز 9 مرداد 
 a day at a time 
 شهامت بايد در طول روز با تمام لحظات زندگي من آميخته باشد ، شهامتي که مرا در پرهيز از استفاده مواد مخدر يا رفتار معتاد گونه ياري دهد . شهامتي مداوم و بدون هيچگونه انحراف و کمبود و ترس از موانع که در طول روز مرا به پيش براند .  در ابتدا شايذ به نظر غير ممکن و يا دور از دسترس باشد ولي از آنجايي که خداوند توانايي رويارويي با مسايل هر روز را به ماداده است بودن شک شهامت مورد نياز در طول روز مدد رسان ما خواهد بود . 
آيا من دعاي آرامش را در تمام موارد و مشکلات زندگي روزانه تعميم مي دهم ؟
آيا خداوند هر روز جديد شهامتي را به من ارزاني خواهد کرد که مرا ياري نمايد ؟
آيا من به اين باور رسيده ام که شهامت هرروز براي همان روز خواهد بود و هر روز جديد با توشه اي جديد از شهامتي ديگر زندگي خواهم کرد و هرگز از اينکه دچار کمبود گردم نخواهم هراسيد ؟
آيا من به خاطر مي آورم که نگرانيها و اضطرابهايي که در روزهاي نخست خاطر مرا آشفته مي کرد با تکيه بر شهامتي که هديه خداوند بود ، امروز مسايل پيش پا افتاده اي بيش نيستند !؟
"خداوندا فقط براي امروز به من شهامت عطا کن " 

انديشه امروز 9 مرداد 
 a day at a time 

کپي از اين مطلب فقط با ذکر نام سايت و تالار بانيان بهبودي مجاز مي باشد . 
www.forum.banianbehboodi.ir
www.banianbehboodi.ir

RE: فقط برای امروز-نهم مرداد - a.valijam@gmail.com - 2018-07-31

با سلام علیرضا معتاد خدارو شکر به خاطر یک روز پاک دیگر خدایا من بنده ناشکر تو هستم خدایا ناشکری و ناسپاسی مرا بگذار رو بیماریم من سپاسگراز توهستم من عاشق تو هستم اگر بیماری بگذارد من وقتی به برنامه امدم همه چیزهای مادی معنی روحانی همه چیزم رفت یه معتاد با بیماری فعال بودم من دیگر خسته شده بودم مواد مخدر مشکلم رو حل نمیکرد که هیچ هزار برابر مشکلم رو بیشتر کرده بود خیانت از دست دادن خانه ووووو ولی الان شش ماه و 25 روز از اون روز گذشته که در اصول انجمن هستم من بابت یک روز بدون مصرف مواد مخدر چنان آشفته میشدم که زمین و زمان رو بهم میدوختم ولی الان چند صباحی دارم با آرامش زندگی میکنم ولی الان ذهن بیمار من میگه چرا اون خونه رو ازدست دادی رنجشام رو میگه برو بکش بزن داغون کن ولی وقتی در اصولم در مقابل بیماری خود عاجز هستم و کاری از دستم برنمیاد و فقط باید به بهبودی و فقط برای امروز زندگی کنم من از خدا صادقانه هیچ چیز نمیخام فقط محتاج نامرد نباشم ولی اینا تو حرف راحتن باید عملی باشه خدایا کمکم کن به مادیات فکر نکنم فقط به بهبودیم فکر کنم و به این فکر کنم شاید تاالان به طرز فجیعی کارم به تیمارستان کشیده شده بود خدارو شکر خدارو شکر خدایا من در مقابل بیماریم عاجزم به من کمک کن فقط برای امروز زندگی کنم