انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-دوازدهم تیر - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(تیرماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=348)
+---- موضوع: فقط برای امروز-دوازدهم تیر (/showthread.php?tid=2340)

فقط برای امروز-دوازدهم تیر - mahla - 2013-11-28

زمان سکوت12 تیر

«بسیاری از ما دریافتهایم اختصاص دادن زمانی برای سکوت، در برقراری رابطه آگاهانه با نیروی برتر مفید است.»

کتاب پایه

v

اکثر ما ریاکارانه ادعا میکنیم نسبت به ارزش ارتباط آگاهانه با نیرویی برتر وفادار هستیم. با این حال، چند تن از ما برای بهبود بخشیدن به این ارتباط آگاهانه دائماً وقت صرف میکنیم؟ اگر تاکنون برنامه منظمی برای دعا و مراقبه در نظر نگرفتهایم، همین امروز باید دست به کار شویم.

"زمان سکوت" نباید طولانی باشد. بسیاری از ما پی میبریم که برای دادن آرامش به خود، تمرکز بر مطالعهای روحانی، درد و دل کردن درباره افکار و دغدغههای خود در هنگام دعا و صرف چند لحظه برای گوش دادن به جواب در هنگام مراقبه کافیست، مثلاٌ 20 یا 30 دقیقه. "زمان سکوت" ما لازم نیست طولانی باشد تا مؤثر واقع شود، به شرط اینکه مداوم باشد. صرف بیست دقیقه وقت در ماه برای دعا احتمالاً تأثیر نخواهد داشت، اما ما را به خاطر کیفیت ضعیف ارتباط آگاهانه خود دلسرد میکند. اما صرف بیست دقیقه وقت در روز برای دعا ارتباط زنده ما با نیروی برتر را احیا و تقویت میکند.

به دلیل پر شور و غوغا بودن روزهای زندگی معتاد در حال بهبودی، بسیاری از ما بدون صرف وقت برای بهبود بخشیدن به ارتباط آگاهانه خود با خداوندی که از او شناخت پیدا کردهایم، به فعالیتهای روزانه خود پایان میدهیم. اما اگر هر روز وقت ویژهای را به "سکوت" اختصاص دهیم، میتوانیم از بهبودی ارتباط آگاهانه خود مطمئن باشیم.

v

فقط برای امروز: پس از خواندن مراقبه روزانه این کتاب، چند دقیقهای را به دعا و مراقبه اختصاص میدهم. این امر، آغاز الگوی جدیدی برای بهبودی من است.

RE: فقط برای امروز-دوازدهم تیر - NASIB - 2014-01-06

پیوسته حقیقت را بگویید!
هیچگاه تسلیم خشم نشوید.
به درگاه خداوند متوسل شوید.
هرآنچه را دارید با تهیدستان ونیازمندان سهیم شوید.
آنگاه همانند امواج دریا سبکبال ودلشاد خواهید بود.

RE: فقط برای امروز-دوازدهم تیر - mehdiast - 2014-01-15

12 تير
امروز سعي مي‌كنم كه دست از افکار ناسالم و رفتارهاي مغرضانه‌ی گذشته كه به آن‌ها وابسته شده بودم، بردارم. سعي مي‌كنم به مردم و مخلوقات خداوند به ديده‌ي احترام نگاه كنم. امروز به خودم مي‌قبولانم كه مردم و موجودات خداوند جاي مرا تنگ نكرده‌اند و مزاحم من نيستند و اگر مزاحمتی هم بود، بدانم که حق دارم از آنها دوری کنم، بهبودی آسان به‌دست نیامده و نباید هم به آسانی از دست بدهیم. اکنون همه‌ی شرایط برای بهبودی وضعیتم مهیاست. این طرز تفکر من است که دست از آن برندارم و با اصول برنامه جلو بروم. امروز دريچه‌هاي عشق و دوست داشتنم را برای پذیرش ديگران باز خواهم گذاشت و بدون شرط گذاشتن آنها را دوست داشته باشم. امروز به گونه‌اي ديگر رفتار خواهم كرد. امروز با راهنمايم تماس خواهم گرفت و يا به او سر خواهم زد. امروز به خودم برای مراقبت از خودم تبريك خواهم گفت. امروز با خدمتگزاري به همدردانم از خداوند به‌خاطر نجاتم از این وضعیت تشكر خواهم كرد. امروز آماده‌ام تا با لطف و اراده‌ی خداوند با وقايع روزمره‌ام به صورت شجاعانه برخورد كنم، من انسان هستم و حد و حودم مشخص است، نه بیشتر.
فقط براي امروز ترسي نخواهم داشت!

RE: فقط برای امروزالانان-شهامت عوض شدن-12تیر - NASIB - 2014-02-02

12 تیر
بسیاری از ما به همان نسبت که در الانان بهبود می یابیم آگاهی بیشتری را گسترش میدهیم . پس از مدتی هنگامی که طرز فکرمان غیر عادی میشود میتوانیم به این تغییرات پی ببریم . ولی اگر بخواهیم افکار منفی مان را متوقف کنیم آگاهی آغاز راه است . هنگامیکه (افکار بد) مرا محاصره میکنند من می بایست کاری بیش از رها کردن افکار منفی انجام دهم . من می بایست آنها را با افکار مثبت جایگزین کنم . . گروه ما مجموعه ای از نشریات مصوبه الانان یا (cal)را بر روی یک نوار کاست گرد اوری کرده است . هنگامیکه در سظح شهر مشغول رانندگی با اتومبیلم هستم به آنها گوش میدهم . اگر چه اغلب اوقات جزوات (cal) را میخوانم ولی گوش دادن با صدای بلند یک تجربه متفاوت و بسیار موئثر است . اگر حالم خوب نباشد با گوش دادن به دانش الانان بر روی یک نوار آنرا بهبود می بخشم .
یاد اوری امروز
امروز میخواهم به آنچه که به خودم میگویم توجه زیادی داشته باشم . اگر لازم باشد در نیمه راه متوقف میشوم و دوباره شروع میکنم و تصورات منفی را با واقعیات مثبت جایگزین میکنم . " آنچه که ما با افکار و طرز فکرمان به خودمان می آموزیم به عهده خودمان است "