انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-بیست وچهارم خرداد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(خردادماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=352)
+---- موضوع: فقط برای امروز-بیست وچهارم خرداد (/showthread.php?tid=2434)

فقط برای امروز-بیست وچهارم خرداد - mahla - 2013-11-29

24 خرداد حفظ ایمان خود

«اگر هر روز شرایط روحانی خود را حفظ کنیم، مقابله با درد و سردرگمی را آسانتر مییابیم.»

کتاب پایه

v

وقتی برای اولین بار شروع به جستجوی نیرویی برتر از خود میکنیم، بسیاری از ما در باورها و عقاید قدیمی سردرگم میشویم. دامنه این عقاید و باورها از ترس از خداوندی مجازاتکننده و انتقامجوی تا عدم اعتقاد کشیده میشد. برخی از ما احساس میکردیم کارهای آن چنان فجیعی انجام دادهایم که نیروی مهربان هرگز با ما رابطهای نخواهد داشت. سایرین متقاعد شده بودند اگر اصلاً نیروی مهربانی وجود داشت، این اتفاقات "بد" بر سر ما نمیآمد. برای کسب اعتقادی عملی به نیرویی برتر و مهربان که ما را در مقابله با چالشهای زندگی راهنمایی کند، وقت، تلاش، روشنبینی و ایمان لازم بود.

حتی بعد از اینکه به نیرویی برتر از خود ایمان آوردیم، عقاید قدیمی برای آزار دادن ما باز میگردند. موانع اصلی در زندگی ما و ناامنی ناشی از این رویدادها میتواند موجب بازگشت عقاید قدیمی و نامناسب ما درباره خداوند شود. وقتی این اتفاق میافتد، باید به خود اطمینان دهیم که نیروی برتر، ما را رها نکرده و آماده کمک به ما برای سربلند بیرون آمدن از دوران سخت بهبودی است. مهم نیست خسارت ما چقدر دردناک باشد، در هر حال اگر ایمانی را که برنامه به ما داده، حفظ کنیم، موانع را پشت سر میگذاریم و به رشد و پیشرفت ادامه میدهیم.

v

فقط برای امروز: برای ایمان آوردن به نیرویی برتر، مهربان و دوستداشتنی که مرا در مقابله با چالشهای زندگی راهنمایی میکند، سخت تلاش کردهام. امروز، به این نیرو اعتماد میکنم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - sadaf - 2014-01-05

آیا آن چه را من می بینم شما هم می بینید؟
چه کسی در درون این پرندگان وحیوانات کوچک ساکن است؟
چه کسی از چشم پاک ومعصوم آنها به شما می نگرد؟

RE: فقط برای امروز-بیست وچهارم خرداد - mehdiast - 2014-01-13

جاي سعادت است كه تمام اصول روحاني برنامه مبتني بر ايمان و باور به خداوندي است كه خودم او را درك و باور كرده‌ام، استوار شده است. در ابتداي ورودم به جلسه و آشنايي با قدم‌ها اعلام كردم كه به مذهب و خداوند اعتقادي ندارم. هر چه بود توسط پدر و مادر و محيط به من تحميل شده بود. اگر تحميل نبود اعمالم را بهتر انجام مي‌دادم. زندگي گذشته‌ام مغاير با باور و مراحل ايمان آوری به خدايي بود، که به من آموزش داده بودند. امروز اصول برنامه به من قدرت ديدن و پذيرش اين خدا و دنيا پیرامونم را هديه كرده است. آيا هنوز هم قدرتي كه در خوبي‌ها و عشق به خداوند پیدا شده است را با لجاجت و سرسختي رد مي‌كنم؟ من از پروردگار به خاطر سعادت آشنايي با باور و مراحل ايمان‌آوری و اعتماد به حضورش با احساس انرژي‌اش سپاسگزارم. امروز مي‌دانم بي‌اعتقادی گذشته‌ام نتيجه عملكرد خودم بوده و هيچ تأثيري در عشق و علاقه خداوند به من كه هميشه به من زندگی را هديه مي‌داد، نداشته است. در آنجایی که من دستم را از دست او خارج کرده بودم، او مرا رها نکرده بود. من خدا را دوست‌دارم و این ارزش من در مرحله‌ی بهبودی شخصیم است.
باور را به جاي بي‌اعتقادي بگذار!

RE: فقط برای امروز-بیست وچهارم خرداد - NASIB - 2014-11-15

24خرداد a day at a time  از کتاب اندیشه امروز
من‌ امروز مي‌دانم‌ كه‌ فعال‌ شدن‌ به‌ معناي‌ تلاش‌ براي‌ بكار بستن‌ پيشنهادات‌ ورهنمودها در عرصه‌هاي‌ مختلف‌ زندگي‌ مي‌باشد. تلاشي‌ كه‌ با بكارگيري‌ تمام‌توانائيها و رسيدن‌ به‌ درجاتي‌ از صداقت‌ - ابتدا صداقت‌ با خود - در رابطه‌ با ديگران‌است‌. فعال‌ شدن‌ به‌ اين‌ معني‌ كه‌ من‌ با ديدي‌ عميق‌ به‌ درون‌ خود بنگرم‌ و ارتباطم‌ را باخداوند با وضوح‌ و روشني‌ بيشتري‌ درك‌ كنم‌. مي‌دانم‌ كه‌ با فعال‌ شدن‌ در دو جهت‌- جهان‌ پيرامون‌ و درون‌ - به‌ رشد در برنامه‌ ادامه‌ خواهم‌ داد.آيا در جلسات‌ من‌ منتظر مي‌مانم‌ كه‌ ديگران‌ تمام‌ كارها را انجام‌ دهند؟ آيا من‌ سهم‌خود را بعهده‌ مي‌گيرم‌؟آيا من‌ تشخيص‌ داده‌ام‌ كه‌ «رها كردن‌ و واگذار كردن‌ به‌ خداوند» به‌ اين‌ معني‌ كه‌ من‌نيازي‌ به‌ انجام‌ هيچ‌ كار و تلاش‌ در برنامه‌ تداوم‌، نيست‌؟آيا من‌ قادر به‌ تشخيص‌ تفاوت‌ فعاليت‌ هايي‌ كه‌ براي‌ پر كردن‌ وقت‌ و سرگرمي‌ است‌و كارهايي‌ كه‌ با فكر و نقشه‌ جهت‌ رشد من‌ در برنامه‌ پيشنهاد مي‌شود، هستم‌؟آيا من‌ تلاش‌ مي‌كنم‌ كه‌ با بكارگيري‌ رهنمودهاي‌ برنامه‌ و چيزهايي‌ كه‌ براي‌ من‌ كاملاًتازگي‌ دارد سعي‌ در برخوردي‌ صادقانه‌ با خود و ديگران‌ نمايم‌؟
«واگذار كردن‌ به‌ خداوند به‌ معناي‌ درخواست‌ از او جهت‌ نشان‌ دادن‌ ايست‌ كه‌چگونه‌»؟

RE: فقط برای امروز-بیست وچهارم خرداد - ARSAM - 2015-06-14

شهامت عوض شدن "الانان"

بیست و سوم خرداد
وقتی به الانان امدم بین آنچه که مسئولیتهای من بود و آنچه نبود ، گیج شدم . اکنون پس از کار کرد چندین قدم ، فهمیدم که مسئول این موارد هستم : با ارزش های خودم صادق باشم ، در درجه اول خودم را در نظر داشته باشم ، فکرم را باز نگه دارم ، با عشق رها کنم ، خود را از خشم و رنج دور کنم به جای سرکوب کردن عقایدو احساساتم آنها را بیان کنم ، شرکت در جلسات الانان و حفظ روابط دوستانه در حین عضویت ، واقع بودن در انتظاراتم ، ایجاد انتخابهای سالم و سپاسگزار بودن از تمام موهبتهایم . همچنین مسئولیت های خاصی در قبال دیگران دارم ، گسترش خوشامد گویی و و استقبال از تازه واردین ، خدمت کردن ، درک این نکته که دیگران حق دارند طبق میل خودشان زندگی کنند ، گوش دادن به حرفهای دیگران البته نه فقط با گوش ، بلکه با قلبمان ، مشارکت شادیها به همان کیفیت که ناراحتی هایمان را مشارکت میکنیم . من مسئول نوشیدن ، هوشیاری ، شغل ، پاکی ، رژیم ، بهداشت دندان و دیگر موارد مربوط به شغل الکلی که او را دوست دارم ، نیستم . وظیفه من این است که با این فرد در کمال ادب ، ملایمت و عشق رفتار کنم . با این روش هر روز هر دو قادر به رشد خواهیم بود .

یاد آوری امروز

امروز اگر به انجام بعضی چیزهایی که به من مربوط نیستند ، وسوسه شوم ، در عوض میتوانم توجهم را به بعضی از راههایی که میتواند کمک کند تا از خودم مراقبت کنم ، معطوف سازم ."در درجه اول نسبت به خودم مسئولیت دارم : خود را به بهترین فردی که ممکن است تبدیل کنم. پس چیزهای با ارزشی هنگام مشارکت خواهم

مشارکت،تجربه،نیرو،امید"نارانان"

وسواس
قبل از اینکه به نارانان بیایم مسئول همه کس وهمه چیز بودم. به توانایی ام برای درست کردن موقعیت های بد واز بین بردن دردسرهای مالی وقانونی دیگران افتخار میکردم. به معتاد زندگیم کمک میکردم تا او را از پیامد کارهایش دور کنم. از مراکز درمانی به دفاتر مشاوره حقوقی، اتاقهای دادگاه ودفاتر آزادی مشروط می رفتم.برای دیدن معتاد در زندان دو ساعت رانندگی میکردم ووقتی مرخصی داشت او را از سر کار می آوردم. من تنها فرد ناجی گروه بودم. تا سالهای زیاد بعد از آن، یک احساساتی له شده بودم. پر از رنجش ، بیماری جسمی، ورشکسته روحی واز پا افتاده بودم. تنها وخارج از کنترل شده بودم تا بالاخره نارانان را پیدا کردم.
فهمیدن اینکه من مسئول دیگران نیستم غافلگیری خوشایندی بود. من فقط مسئول کارهای خودم وخوب بودن احساساتن هستم. اگر در حالت خوبی نیستم، میتوانم دلایل را بسنجم وانتخاب  هایم را تعیین کنم. میتوانم انتخاب کنم که در حالت نادرست بمانم یا برای تغییر آن قدمهایی بردارم. حق انتخاب با من است. نمیتوانم دیگران را مقصر بدانم و نمیتوانم به دیگران وابسته باشم تا بخاطر من کاری را درست کنند. یاد گرفتم که تمام وسواس فکری من در مورد دیگران، روش من برای برداشتن توجه از روی خودم بود.
تفکری برای امروز:  وقتی در مورد زندگی سایر مردم دچار وسواس می شوم. می دانم وقت آن است که در آیینه بنگرم وکشف  کنم از چه چیز مخفی می شوم.

مراقبه روزانه از کتاب "یکسال معجزه"

بیست و چهارم خرداد:   ترازنامه قدم چهارم شاید خوشایند نباشد، اما رازهایی را می گشاید که زندانبان و مسبب اعتیاد ما بود.

مانند بسیاری از مردم من هم می بایست تقصیر اعتیاد را به گردن کسی یا چیزی دیگر می انداختم. اگر او فلان کار را نمی کرد و یا اگر اینطور می شد قطع مصرف می کردم، و این قبیل بهانه ها. مشکل اینجا بود که همیشه همه کس و همه چیز غیر از خودم را مقصر می دانستم. با برداشتن قدم چهارم و ترازنامه نویسی از آنچه در گذشته با خود و دیگران کرده بودم آگاه و به آزادی رسیدم. همه ما دارای رنجش ها و ترس هایی هستیم. چیزهایی که آرزو می کنیم ایکاش نداشتیم. اگر صادقانه و با اعتماد از نیروی برتر بخواهیم تا آنها را از ما بگیرد بطور قطع جواب خواهد داد. دعا اگر با ایمان همراه باشد ما رااز رنج مشکلات آزاد می سازد.

برای امروز، با مقصر ندانستن دیگران مسئولیت اعمال خود را می پذیرم.