انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-پانزدهم خرداد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(خردادماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=352)
+---- موضوع: فقط برای امروز-پانزدهم خرداد (/showthread.php?tid=2443)

فقط برای امروز-پانزدهم خرداد - mahla - 2013-11-29

دعای صادقانه 15خرداد

«اگرچه عمل کردن بر اساس صداقت دشوار است،

اما سزاوار بیشترین پاداش است.»

کتاب پایه

v

صادق بودن را چقدر مشکل میپنداریم! بسیاری از ما وقتی به NA میآییم از اینکه چه اتفاقی در زندگی ما افتاده، چنان سردرگم هستیم که گاهی ماهها و سالها طول میکشد به این سردرگمی سر و سامان دهیم. حقیقت گذشته ما همواره همان طور که گفتهایم نیست. چگونه میتوانیم راستگوتر بودن را شروع کنیم.

بسیاری از ما صداقت در هنگام دعا را آسانترین راه مییابیم. گاهی اوقات متوجه میشویم که از باز گفتن کل حقیقت به معتادان انجمن خود رنج میبریم. احساس اطمینان میکنیم اگر بگذاریم دیگران ما را همان طور که واقعاً هستیم بشناسند، پذیرفته نخواهیم شد. زندگی کردن طبق انتظار خود با تصویر "بینهایت آراسته و فوقالعادهای" که بسیاری از ما مجسم کردهایم، دشوار است! در دعا از سوی نیروی برتر خود مورد اجابت قرار میگیریم و این امر به ما اجازه میدهد راز دل خود را صادقانه آشکار کنیم.

وقتی این صداقت را در ارتباط با خداوندی که درک میکنیم به کار میگیریم، اغلب متوجه تأثیر خفیف آن بر ارتباطات خود با دیگران میشویم. به صادق بودن عادت میکنیم. در هنگام صحبت در جلسات و کار کردن با دیگران عمل صادقانه را شروع میکنیم. در عوض، متوجه غنی شدن زندگی خود از طریق روابط دوستانه عمیق میشویم. حتی درمییابیم میتوانیم با خود نیز صداقت بیشتری داشته باشیم، یعنی با مهمترین فردی که باید با او صادق باشیم.

صداقت یک ویژگی است که با تمرین پرورش مییابد. راستگویی کامل، همیشه آسان نیست، اما وقتی این کار را هنگام ارتباط با نیروی برتر خود شروع کنیم، ابراز صداقت خود به دیگران را آسانتر مییابیم.

v

فقط برای امروز: با خداوند، خود و دیگران صادق خواهم بود.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - sadaf - 2014-01-05

دوست دارم،از سه چیز برخوردار باشم و آنها را نگاه دارم .

من آنها را سه گنجینه می دانم. نخست قلبی مهربان است که درد دیگران را درد خود می داند. دوم دستی سخاوتمند است که هیچگاه از دادن خسته نمی شود ، و سوم تواضع است که فرد را قادر به خدمت و یادگیری از هر کس می کند.

RE: فقط برای امروز-پانزدهم خرداد - mehdiast - 2014-01-13

مشكل بزرگ يك فرد وابسته اين است، كه از نصيحت شدن نفرت دارد و گاهي باخود لج‌بازي كرده و برعكس عمل مي‌كند و باعث صدمات مادي و عاطفي به خود و دیگران مي‌گردد. امروز مي‌دانم كه اصول برنامه‌ی خودیاری روي صبر و بردباري استوار شده است. آيا من فقط برای امروز دريچه‌ي افکار و گوش‌های خود را در اختيار نصیحت و حرف‌هايي قرار مي‌دهم كه با سليقه‌اي بیماریم جور باشد؟ آيا امروز هم مثل گذشته تجربه‌ها و آموخته‌هاي ديگران را به تمسخر مي‌گيرم؟ به راستی چرا فکر می‌کنم که از بقیه‌ی مردم بیشتر می‌فهمم و می‌دونم و بلد هستم؟ آيا روي گفته‌هاي ديگران تأمل مي‌كنم تا بدانم تا چه حد درست هستند؟ آيا امروز هم مثل گذشته انگشتانم را در سوراخ گوش‌هايم كرده و براي رها شدن سرم را به عنوان تأييد تكان مي‌دهم؟ من اکنون دارم برای خودم بدن و فکر سالمی ایجاد می‌کنم. من نیاز به تجربه‌ی دیگران دارم. آیا متوجه شده‌ام که افراد موفق مشاوران خوبی داشته‌اند؟ آیا آگاهی پیدا کرده‌ام که مسیر زندگی به تنهایی طی شدنی نیست؟ من اکنون خودم را دوست دارم و در تمام شرایط خودم را تنها نمی‌گذارم، حتی اگر اشتباه کرده باشم.
گوش‌هايت را براي شنيدن باز نگه‌دار!

RE: فقط برای امروز-پانزدهم خرداد - NASIB - 2014-11-19

15خرداد a day at a time از کتاب اندیشه امروز
بهنگام‌ دعا و نيايش‌ از خداوند بزرگ‌ درخواست‌ مي‌كنيم‌ كه‌ «ما را از گزند وسوسه‌مصون‌ بدار» با اطمينا به‌ اينكه‌ مي‌دانيم‌ كه‌ وسوسه‌ در نزديكي‌ و در كمين‌ ماست‌.وسوسه‌اي‌ كه‌ زيرك‌ است‌ و حيله‌ گر، مقتدر است‌ و صبور و در نهاي‌ سدي‌ خواهدبود در مقابل‌ پيشرفت‌ ما. از اينكه‌ چه‌ وقت‌ و در كجا به‌ سراغ‌ ما مي‌آيد اطلاع‌ نداريم‌.گاهي‌ در لابلاي‌ اشعار يك‌ آهنگ‌ فراموش‌ شده‌، زماني‌ لابلاي‌ رنگهاي‌ يك‌ تبليغ‌ وآگهي‌ در روزنامه‌ و زماني‌ با وضوح‌ و روشني‌ بيشتر بطور مستقيم‌ در دعوت‌ يك‌دوست‌ قديمي‌.... ما هميشه‌ بايد بخاطر داشته‌ باشيم‌ كه‌ استفاده‌ مجدد ما را به‌ همان‌جايي‌ مي‌برد كه‌ از آن‌ فرار كرده‌ايم‌. هميشه‌ بايد هوشيار و گوش‌ بزنگ‌ به‌ اين‌ فكركنيم‌ كه‌ اولين‌ دود.....آيا من‌ بر اولويت‌ شماره‌ اول‌ زندگي‌ خود آگاهم‌؟خداوندا، مرا از گزند وسوسه‌ در امان‌ بدار. به‌ من‌ كمك‌ كن‌ تابا بخاطر داشتن‌ اينكه‌ادامه‌ برنامه‌ بهبودي‌ اولويت‌ شماره‌ يك‌ زندگي‌ من‌ مي‌باشد به‌ پيش‌ روم‌.آيا من‌ هنوز در يك‌ جشن‌ هنگاميكه‌ سيگاري‌ دست‌ به‌ دست‌ مي‌چرخد براي‌ همرنگ‌شدن‌ و احساس‌ تعلق‌ كردن‌، به‌ جمع‌ دوستان‌ قديمي‌ ملحق‌ مي‌شوم‌؟آيا هنوز صداي‌ بر زدن‌ ورقهاي‌ بازي‌ در يك‌ دوره‌ دوستانه‌ مرا از خود بيخودمي‌كند؟
«وسوسه‌ هزار چهره‌ دارد هوشيار باش‌»