انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-ششم خرداد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(خردادماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=352)
+---- موضوع: فقط برای امروز-ششم خرداد (/showthread.php?tid=2452)

فقط برای امروز-ششم خرداد - mahla - 2013-11-29

رویارویی با چالشهای روزمره6 خرداد

«...تصمیم به درخواست کمک از خداوند، بزرگترین منبع قدرت و شهامت ماست.»

کتاب پایه

v

چالش چیزی است که به ما برای موفقیت جرأت میدهد. چیزهای جدید و ناآشنا صرف نظر از اینکه به نظر ما خوب یا بد برسند، به عنوان چالش عمل میکنند. ما با موانع و تضادهای درونی و بیرونی خود در چالش هستیم. چیزهای جدید و دشوار، موانع و تضادها همگی بخشی از "زندگی آن طور که هست" هستند. پاک زندگی کردن به معنای آموختن شیوه رویارویی با چالشهاست.

بسیاری از ما آگاهانه یا ناآگاهانه برای رویارویی با چالشها مواد مصرف میکردیم. بسیاری از ما از شکست و موفقیت به یک اندازه واهمه داشتیم. هر بار که از رویارویی با چالشهای روزمره خودداری میکردیم، از کمبود احترام به نفس رنج میبردیم. برخی از ما احساس شرم خود را پنهان میکردیم. هر بار که این کار را انجام میدادیم، در رویارویی با چالشهای خود حتی ناتوانتر هم میشدیم و احتمال بیشتری وجود داشت که به مصرف روی آوریم.

با انجام برنامه NA ابزار مورد نیاز برای رویارویی موفقیتآمیز با همه چالشهای خود را به دست آوردهایم. به نیرویی برتر از خود ایمان آوردهایم، نیرویی که برای اراده و زندگی ما اهمیت قائل است. از این نیرو خواستهایم نواقص شخصیتی ما یعنی چیزهایی که زندگی ما را غیر قابل اداره ساخته، برطرف نماید. برای بهبود بخشیدن به ارتباط آگاهانه خود با این نیروی برتر اقدام کردهایم. از طریق قدمها، توانایی قطع مصرف مواد و شروع زندگی در اختیار ما گذاشته شده است.

هر روز با چالشهای جدیدی روبرو میشویم. هر روز از طریق انجام برنامه بهبودی، لطف و عنایت لازم برای رویارویی با این چالشها به ما ارزانی میشود.

v

فقط برای امروز: از نیروی برتر خود برای رویارویی مستقیم با چالش امروز کمک میخواهم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - sadaf - 2014-01-05

آیا به جستجوی سروری بیکران وآرامشی وصف ناپذیر هستید؟
بیایید راه پذیرفتن را بپیمایید.
هر آنچه را که برایتان روی می دهد به عنوان موهبتی از خداوند بپذیرید که کوچکترین جزءزندگی تان را با عشقی مادرانه رقم زده است.

RE: فقط برای امروز-ششم خرداد - mehdiast - 2014-01-13

فقط برای امروز سعي مي‌كنم از زاويه‌ي بهتري به زندگي‌ام و جهان پيرامونم نگاه كنم. امروز مي‌دانم كه هيچ موجودي بي‌حاصل و باری به‌هرجهت خلق نشده است. هر موجودی و هر شخصي در این جهان هستي براي كاري خلق شده است، در پس خلقت هر چيزي فلسفه و حكمت الهي قرار دارد و من نمی‌توانم در چگونگی اعمال آنها مداخله نمایم. اين دنيا با ذهنيت من درست نشد و با ذهنيت من هم نابود نمي‌شود. امروز با اصول برنامه‌ی خودیاری متوجه هستم، كه اين دنيا قبل از من زيست مي‌كرده و مسلماً بعد از من به زندگي ادامه خواهد داد. آيا هنوز هم سعي مي‌كنم در نقش خداوند ظاهر شوم؟ آيا هنوز هم وقت و انرژيم را صرف اموري مي‌كنم كه هيچ نقشي در آن‌ها ندارم؟ امروز مي‌توانم تصور كنم كه اين دنيا تحت يك نظام خاصي اداره مي‌شود و مسلماًً هر نظامي يك ناظم دارد، آيا بهتر نيست كنترل دنيا را به دست سازنده و خالقش بسپارم و خودم لااقل تكليف و ظرفيت خود را در این دنیا را پيدا كنم؟ آيا من اين باور و اعتقاد و اعتماد را پيدا كرده‌ام كه تنها خداوند مهربان قادر به كنترل و تغيير دادن شرايط دنيا و موجودات و ديگران است؟
سعي كن خودت را تغيير بدهي!

RE: فقط برای امروز-ششم خرداد - NASIB - 2014-11-24

6خرداد از کتاب اندیشه امروز
تنها تغيير گفتار و رفتار نشانه‌ آنكه‌ من‌ جهان‌ بيني‌ خود را تغيير داده‌ام‌ نيست‌. تصوراينكه‌ من‌ مي‌توانم‌ با حفظ‌ ارزشهاي‌ قديمي‌، رفتاري‌ متفاوت‌ در پيش‌ گيرم‌ اشتباه‌است‌ و يك‌ نوع‌ خودفريبي‌ مي‌باشد. من‌ حتي‌ اگر هنرمند ماهري‌ باشم‌ و برخلاف‌اعتقادات‌ دروني‌ تصوير متفاوتي‌ از خود به‌ نمايش‌ گذارم‌ سرانجام‌ احساسات‌ واقعي‌من‌ خود را نشان‌ خواهند داد. اختلاف‌ ميان‌ رفتار و عقايد موجب‌ ايجاد يك‌ دوگانگي‌خواهد شد كه‌ تنها سبب‌ طولاني‌تر شدن‌ مشكلات‌ و درگيريهاي‌ من‌ با ديگران‌خواهد گرديد.آيا من‌ يك‌ مو شكافي‌ صادقانه‌ از خود انجام‌ داده‌ام‌؟ من‌ اطمينان‌ دارم‌ كه‌ قادر به‌ مخفي‌ كردن‌ احساسات‌ واقعي‌ خود نسبت‌ به‌ افراد وشرايط‌ نمي‌باشم‌. آيا بجاي‌ پنهان‌ كردن‌ اين‌ احساسات‌ بهتر نيست‌ كه‌ با صداقت‌ كامل‌و با تكيه‌ به‌ خداوند درصدد ريشه‌ يابي‌ آنها باشم‌ و براي‌ هميشه‌ از عواطفي‌ كه‌موجب‌ آزار من‌ است‌ رايي‌ يابم‌.خداوندا، مرا ياري‌ كن‌ تا با صداقت‌ كامل‌ باخود برخورد نمايم‌ و با تشخيص‌ علل‌نواقص‌ و معايب‌ خود درصدد تصحيحي‌ آنها برآيم‌.
«احساسات‌ واقعي‌ سرانجام‌ پديدار مي‌شوند»