انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-بیست و پنجم فروردین - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(فروردین ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=354)
+---- موضوع: فقط برای امروز-بیست و پنجم فروردین (/showthread.php?tid=2495)

فقط برای امروز-بیست و پنجم فروردین - mahla - 2013-11-29

بینش جدید 25 فروردین

«آیا واقعاً میخواهیم از رنجشها، خشم و ترس خود رهایی یابیم؟

کتاب پایه

v

چرا آنها را "کمبود" مینامیم؟ شاید باید آنها را "وضعیت طولانی مدت" نامید، زیرا اغلب مدت زیادی طول میکشد که این وضعیت از زندگی ما رخت برکند. برخی از ما احساس میکنیم کمبودهای ما همان ویژگیهایی هستند که در دوران مصرف زندگی ما را نجات دادند. اگر این چنین باشد، جای تعجب نیست گاهی اوقات مانند دوستان عزیز قدیمی به آنها وابسته باشیم.

اگر با رنجش، خشم یا ترس مشکل داریم، ممکن است بخواهیم تصور کنیم اگر این نواقص مشکلساز وجود نداشته باشد، زندگی چگونه خواهد بود. اگر از خود بپرسیم چرا به روش خاصی واکنش نشان میدهیم، گاهی اوقات میتوانیم ترسی را که در محور رفتار ما قرار دارد، ریشهکن کنیم. از خود میپرسیم: «چرا از گام برداشتن فراتر از این جنبههای شخصیت خود میترسم؟» «آیا از اینکه بدون داشتن این صفات چه کسی خواهم بود، واهمه دارم؟»

وقتی از ترس خود پرده برداشتیم، میتوانیم فراتر از آن حرکت کنیم. سعی میکنیم زندگی خود را بدون داشتن برخی از کمبودهای آشکارتر خود تصور کنیم. این امر ما را از آنچه در پس ترس ما وجود دارد، آگاه میکند و انگیزه لازم برای فائق آمدن بر آن را فراهم میکند. نیروی برتر بینش جدیدی نسبت به زندگی به ما ارائه میدهد که عاری از نواقص ماست. این بینش چکیده بهترین و روشنترین رؤیاهای ما برای خودمان است. نباید از این بینش واهمه داشته باشیم.

v

فقط برای امروز: زندگی را بدون نواقص شخصیتی خود تجسم میکنم. از خداوند برای تمایل لازم برای رفع کمبودهای خود یاری میطلبم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-17

در همه ی رویدادها لطف ورحمت الهی نهفته است .گاهی احساس می کنم حتی ضعف جسمانی نیز نوعی برکت است.وقتی که فردی دچار ناراحتی جسمانی می شود،در واقع نوعی تطهیر درونی آغاز می شود که می توانداورا به قلمروی فراسوی عالم مادی ببرد،به جاهایی که روح فرصت نوشیدن شهد الهی را می یابد.
آنگاه اودیگر نمی خواهد به این عالم،آنجا که قدرت وامکانات تحسین می شود باز گردد.اما جسم دارای نیازهای فیزیکی است واین لحظات متبرک همگی گذرا هستند.آگاهی وشعور فردی باید به عالم ماده که از دیرباز با ان همنشین بوده است،باز گردد.

RE: فقط برای امروز-روز به روز -شاپور الف - NASIB - 2014-01-09

روز به روزبیست و پنجم فروردین
تمام انسان‌ها بدون توجه به نکات مثبت و منفی‌شان مخلوقات آفریدگار خود هستند، در نزد خداوند هیچ انسانی نسبت به انسان دیگر برتری ندارد. چون خداوند هرکسی را بهرکاری خلق کرده است. امروز آشنایی من با اصول خودیاری باعث شده است، که به دنبال من حقیقی و شخصیت و هویت کمشده‌ی خودم باشم، این را هم می‌دانم هرچه هستم و هرچه بشوم، خداوند مهربان مرا عاشقانه دوست‌دارد و همان‌طور که هستم قبولم دارد. من در اوج بیماری و نواقص خودم جایگاهی یافتم که مرا با اصولی آشنا ‌کرد که خودم را با تواضع و فروتنی بپذیرم و بیماریم را به عنوان هدیه‌ای از طرف خداوند بپذیرم. اکنون می‌پذیرم که وابستگی و مشکلات و آشفتگی‌های زندگیم که باآن مواجه هستم، زیر بنای زندگیم در آینده می‌شود. امروز می‌فهمم که پس از تسلیم شدن و اقرار به عجز و ناتوانی، قدرت عجیبی پیدا کرده‌ام که می‌توانم در مقابل عادت‌های ناسالم و وابستگی و هم‌وابستگی استقامت کرده و در حین تقویت خصوصیات و فضیلت‌های انسانی و قدرت تصمیم‌گیری و حق انتخاب داشتن، قدرت اراده و حمایت لایزال خداوندی را در زندگی و بیماری عادات و وابستگی‌هایم را درک کنم.
عشق زیر بنای خلقت انسان است!

RE: فقط برای امروزالانان-شهامت عوض شدن-25 فروردین - NASIB - 2014-02-03

25 فروردین الانان

بیست و پنجم فروردین الانان
]قبل از آشنایی با الانان ،برای فرار از تعهداتم مشکلات دیگران را دستاویز قرار میدادم . من مشتاق شنیدن مشکلات و مسائل دیگران بودم و در هر فرصتی آنها را بازگو میکردم بدین ترتیب زندگی خودم ناچیز و مشکلاتم احمقانه تر به نظر میرسید . به همین دلیل در آغاز ورودم به الانان ، تمرکز کردن بر روی مسائل خودم بسیار مشکل بود . میخواستم در مورد الکلیم صحبت کنم اما بنظر نمی رسید کسی مشتاق شنیدن باشد .همه در مورد خودم سوال میکردند : چه احساسی داشتم ،چکار میکردم ، چه می خواستم .؟ در یافتم که بیش از حد در مورد مسائل دیگران توجه داشتم چرا که خودم را دست کم می شمردم . راهنمای من بمن آموخت وقتی به زندگی دیگران اهمیت بیشتری از زندگی خودم می دادم ، در واقع به خودم آسیب میرساندم . برای ارزش گذاری به خودم بایست به این روند پایان می دادم . تمرکز بر روی خودم آغاز خود بینی بود . برای این کار تمرین و ممارست لازم بود و من با حمایت شدن در جلسات بیشتر احساس امنیت میکردم . یاد گرفتم در مورد خودم صحبت کنم و به احساسات و عواطف ،دستاوردها و خواسته هایم ارزش و اهمیت دهم
یاد آوری امروز .
...........امروز ،وقتی وسوسه غیبت کردن یا داستان سرایی در مورد زندگی کردن به سراغم می آید از خودم می پرسم ..."چه اتفاقی برای من افتاده است" .....
" با زندگی کردن با برنامه الانان در مورد نقش خودم در بروز مشکلاتم و چگونگی تغییر دادن دیدگاهها و اعمال خودم صحبت میکنم

RE: فقط برای امروز-بیست و پنجم فروردین - NASIB - 2014-10-08

25 فروردین از کتاب اندیشه امروز
حتي‌ با درك‌ روز افزون‌ از برنامه‌ بهبودی‌ و روشهاي‌ زندگي‌ جديد گاهي‌ احساس‌مي‌كنيم‌ كه‌ پذيرفتن‌ اينكه‌ اين‌ رهنمودها ما را به‌ آزادي‌ واقعي‌ هدايت‌ خواهد كرد تاچه‌ ميزان‌ دشوار خواهد بود.بعنوان‌ نمونه‌ اگر درگذشته‌ كسي‌ را مزاحم‌ خود مي‌انگاشتيم‌ و يا چيزي‌ را دوست‌نداشتيم‌ بعنوان‌ يك‌ معتاد تلاش‌ مي‌كرديم‌ كه‌ آن‌ شخص‌، چيز و شرايط‌ را مطابق‌ باخواسته‌هاي‌ خود تغيير دهيم‌ تا احساس‌ راحتي‌ كنيم‌. امروز من‌ درك‌ كرده‌ام‌ كه‌خوشحالي‌ و راحتي‌ به‌ شيوه‌ گذشته‌ ميسر نخواهد شد.آيا من‌ آموخته‌ام‌ كه‌ رهايي‌ از نوميدي‌ و درماندگي‌ تنها با افكار و رفتار من‌ امكان‌پذيرست‌؟آيا پذيرفته‌ام‌ كه‌ روحيات‌ و طرز تلقي‌ من‌ است‌ كه‌ در حقيقت‌، موجب‌ آسيب‌ پذيري‌من‌ در مقابل حوادث‌ و شرايط‌ گريده‌ است‌؟آيا خداوند مرا ياري‌ خواهد داد كه‌ بدون‌ هيچگونه‌ پيشداوري‌ جهان‌ را همانگونه‌ كه‌هست‌ ببينم‌، بپذيرم‌ و بجاي‌ تسلط‌ جويي‌ بر ديگران‌ و تغيير شرايط‌ در صورت‌ناسازگاري‌ به‌ خود بنگرم‌ و بدانم‌ كه‌ تغييرات‌ را بايد از خود شروع‌ كنم‌؟
«از دورن‌ تغيير كن‌»