انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-هفتم فروردین - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(فروردین ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=354)
+---- موضوع: فقط برای امروز-هفتم فروردین (/showthread.php?tid=2513)

فقط برای امروز-هفتم فروردین - mahla - 2013-11-29

جستجوی نقاط قوت 7 فروردین

«بر اساس اصول بهبودی، سعی میکنیم درباره یکدیگر قضاوت نکنیم، از یکدیگر کلیشه نسازیم و به یکدیگر درس اخلاق ندهیم.»

کتاب پایه

v

چند بار در دوران بهبودی رفتار دیگران را اشتباه فهمیدهایم، درباره آنها فوراً قضاوت کردهایم، اسمی را بر روی آنها گذاشتهایم و آنها را طبقهبندی کردهایم؟ ممکن است آنها شناخت متفاوتی از نیروی برتر خود پیدا کرده بودند و ما به این خاطر نتیجه گرفتیم که اعتقادات آنها غیر روحانی است. یا شاید زن و شوهری را در حال مشاجره مشاهده کردیم و تصور کردیم که رابطه آنها ناسالم است و بعدها متوجه شدیم که ازدواج آنها برای سالهای زیادی موفق بوده است.

طبقهبندی بدون فکر و عجولانه افراد به دستههای مختلف باعث میشود هیچ چیزی درباره آنها نفهمیم. هر بار که درباره رفتار افراد دیگر قضاوت میکنیم، دیگر به آنها به چشم یک دوست و همسفر در جاده بهبودی نگاه نمیکنیم.

اگر از کسانی که مورد قضاوت قرار میدهیم بپرسیم آیا از این کار خشنود هستند، پاسخ منفی قاطعانهای را دریافت میکنیم. آیا اگر این کار در مورد ما انجام میشد، احساس نمیکردیم که مورد اهانت قرار گرفتهایم؟ به راستی بله. بهترین صفات ما چیزهایی هستند که توجه دیگران را به آنها جلب میکنیم. به همین ترتیب، معتادان در حال بهبودی همسفر ما نیز میخواهند که در موردشان خوب فکر شود. برنامه بهبودی از ما میخواهد به طور مثبت به زندگی نگاه کنیم. هر چه بیشتر به صفات مثبت دیگران توجه کنیم، این صفات را بیشتر در خود مییابیم.

v

فقط برای امروز: قضاوتهای منفی خود را درباره دیگران کنار میگذارم و در عوض بر سپاسگزاری از صفات مطلوب همه تمرکز میکنم.

RE: فقط برای امروز-روز به روز 365 روز شاپور الف - NASIB - 2014-01-07

هفتم فروردین فقط برای امروز-روز به روز 365 روز شاپور الف
امروز می‌خواهم با اتکا به خداوند به خودم ثابت کنم که روز و عصر جمعه هیچ تفاوتی با روزهای دیگر هفته ندارد. امروز از عصر جمعه دلم نمی‌گیرد و نخواهم ترسید. امروز می‌خواهم با اتکا به خداوند از وابستگی به جمعه و عصر دلگیر آن رهایی پیدا نمایم. این باور را دارم که همه‌ی روزهای خداوند یکسان است. این باور نادرست من است، که روز جمعه و عصر روز جمعه غم سنگین و کسالت‌آور و ناامید کننده‌ای بر من وارد می‌کند. من به این باور رسیده‌ام که خداوند حافظ و نگهدار من است، من او را از این بابت که فرصتی به من عطافرمود تا امروزم را به بهترین شکل برگذار کنم، شکر می‌نمایم. می‌دانم که خداوند امروزم را پُربار و زیبا خلق کرده و من را در امروزم شاد و مسرور قرار داده است. با درک این مطلب می‌خواهم در کنار دوستانم عادت‌ها و وابستگی و هم‌وابستگی‌هایم را کم رنگ‌‌تر کنم. این بیماری همیشه من را در خودم گم نموده و من را وادار می‌کرد که خودم را در روابط با دیگران و کسب انرژی از افکار و رفتارهای ناسالم قرار داده و روزگارم را تیره و تاریک نماید. من حق زنده بودن و زندگی پیدا کرده‌ام.
می‌خواهم در شادی امروز غرق شوم!

RE: فقط برای امروز-جی پی واسوانی - sadaf - 2014-01-09

«تو»که جان جهان هستی
جوهر نور،ولطافت بهشت!
آیا مرامتبرک می گردانی
تا به نیروی عشقت در آرامش فرو روم
تا در اعمال روزانه ام شاهد عشق«تو»باشم
وشادی را به همه ی کسانی که در ظلمت ساکنند

هدیه کنم؟

RE: فقط برای امروز-هفتم فروردین الانان - NASIB - 2014-02-03

7 فروردین
هفتم فروردین
فقط برای امروز نیم ساعت با خودم خلوت می کنم و آرام خواهد بود . .....چقدر گفتنش راحت بود تا وقتی که واقعا سعی کردم آنرا انجام دهم . فهمیدم که حتی چند دقیقه تنها بودن چقدر سخت است چه رسد به 30 دقیقه دور ماندن از برنامه شلوغ روزانه ام . پس با 5 دقیقه شروع کردم . به تدریج موفق شدم ،10 دقیقه ،20 دقیقه و بعد 30 دقیقه با خودم خلوت کنم . این نیم ساعتها به طرز شگفت آوری سلامت عقل را بمن باز گرداند . در طی این زمانهاکه بیشتر به دعا و مکاشفه می گذرند من آرامش و قدرت خدای خودم را لمس میکنم . در نهایت یاد گرفته ام که خودم را تحمل کنم و حتی از با خود بودن لذت ببرم . حالا به هر قیمتی که شده ،هر روز به این نیم ساعت برای نگاه کردن به زندگیم احتیاج دارم . با آرام نشستن در اوج تلاتم و در حین پریشانی احساس میکنم که تنها نیستم . اگر فرصت دهم نیروی برترم پیام را به من میرساند.

یاد آوری امروز

من آنقدر به خود اهمیت میدهم که نیم ساعت وقت استراحت به خود می دهم . ولی اگر این مدت بیش از آنچه در توانم باشد هم ایرادی ندارد هر چقدر بتوانم به خودم فرصت بدهم یک قدم به جلو است . اگر بتوانم چرخ گردان را حتی برای چند دقیقه از حرکت باز نگاه دارم نیروی برترم همه چیز را در دست خود گرفته و مرا در مسیر درست قرار می دهد .
استراحت کن . مزرعه ای که استراحت کرده محصولی زیبا می دهد

RE: فقط برای امروز-هفتم فروردین - NASIB - 2014-10-13

7 فروردین a day at a time از کتاب اندیشه امروز
با شركت‌ فعال‌ در برنامه‌ باز پروري‌ پي‌ برده‌ام‌ كه‌ شيوه‌ زندگي‌ من‌ در گذشته‌ تا چه‌اندازه‌ غير طبيعي‌ بوده‌ است‌ و اطمينان‌ دارم‌ كه‌ آن‌ حالت‌ همراه‌ پيشرفت‌ بيماري‌ من‌و خيم‌تر مي‌ شد.با حضور در برنامه‌ وبكارگيري‌ اصول‌ آن‌ احساس‌ مي‌ كنم‌ آرام‌، آرام‌ احساس‌ طبيعي‌بودن‌ ومانند سايرين‌ بودن‌ در من‌ رشد مي‌ كند.درابتداي‌ توصيف‌ اين‌ دگرگوني‌ براي‌ سايرين‌ بنظر غير قابل‌ تصور بود ولي‌ با گذشت‌زمان‌ پي برده‌ام‌ تا چه‌ ميزان‌ ارتباط‌ با اشخاص‌ جديد و شرح‌ احساسات‌ و عواطفم‌براي‌ آنها ساده‌تر گشته‌ است‌.آيا من‌ آموخته‌ام‌ كه‌ تنها در صورتي‌ قادر به‌ نگهداري‌ تجربه‌ ها و دانسته‌ هايم‌ دربرنامه‌ مي‌ باشم‌ كه‌ اجازه‌ دهم‌ ديگران‌ نيز از آن‌ بهرمند گردند؟امروز تقسيم‌ محبت‌، شادي‌، خوشحالي‌، دوست‌ داشتن‌ و زمان‌ همراه‌ با قسمت‌كردن‌ دانستهها و آموخته‌ هايم‌ در زندگي‌ و ايمان‌ به‌ خداوند بزرگترين‌ مسؤليت‌ من‌بعنوان‌ يكي‌ از اعضاء گروه‌ مي‌ باشد حتي‌ اگر هيچگونه‌ نتيجه‌ آني‌ از آن‌ بدست‌ نيايد.من‌ با شركت‌ در برنامه‌ آرامش‌ مي‌ يابم‌ وبه‌ جزئي‌ از وجود من‌ تبديل‌ خواهد گرداندچيزي‌ شبيهحرف‌ زدن‌ و نفس‌ كشيدن‌.
«در تقسيم‌ كردن‌ و توجه‌ كردن‌ به‌ دوستان‌ صرفه‌ جويي‌ نكن‌»