انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-ششم فروردین - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(فروردین ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=354)
+---- موضوع: فقط برای امروز-ششم فروردین (/showthread.php?tid=2514)

فقط برای امروز-ششم فروردین - mahla - 2013-11-29

6 فروردین اعتماد به راهنما—به امتحان آن میارزد

«راهنما کسی است که، ما می‌توانیم به او اعتماد کنیم و واقعیات تجارب خود در زندگی را با او در میان بگذاریم...»

جزوه راهنما گرفتن و راهنما شدن

v

ایده راهنما گرفتن ممکن است برای ما تازه باشد. سالهای بسیاری را بدون راهنمایی سپری کردهایم، فقط بر نفع شخصی خود تکیه کردهایم، به همه مظنون شدهایم و به هیچ کس اعتماد نکردهایم. اکنون که شیوه زندگی در بهبودی را میآموزیم، نیاز خود به کمک را درمییابیم. دیگر نمیتوانیم به تنهایی کارها را انجام دهیم؛ باید ریسک اعتماد به انسان دیگری را بپذیریم. اغلب اولین شخصی که ریسک اعتماد به او را میپذیریم، راهنمای ماست—کسی که به او احترام میگذاریم، با او همدردی میکنیم و دلیلی برای اعتماد به او داریم.

وقتی به پذیرفتن راهنما تمایل پیدا میکنیم، پیوندی میان ما برقرار میشود. اسرار خود را آشکار میکنیم و به خرد راهنمای خود اطمینان پیدا میکنیم. دغدغههای خود را با او در میان میگذاریم و ارزش قائل شدن برای تجربه راهنما را میآموزیم. درد خود را در میان میگذاریم و با همدردی از ما استقبال میشود. یکدیگر را میشناسیم، به هم احترام میگذاریم و همدیگر را دوست داریم. هر چه بیشتر به راهنما اعتماد کنیم، بیشتر یاد میگیریم به خود اعتماد کنیم.

اعتماد به ما کمک میکند از ترس، سردرگمی، سوءظن و بیهدفی در زندگی رهایی پیدا کنیم. در ابتدا، اعتماد به معتاد دیگر خطرناک به نظر میرسد. اما این اعتماد همان اصلی است که در رابطه خود با نیرویی برتر به کار میبریم—خطرناک یا بیخطر، تجربه به ما میگوید که بدون آن نمیتوانیم ادامه دهیم. هر چه بیشتر ریسک اعتماد به راهنمای خود را میپذیریم، تمایل بیشتری نسبت به زندگی خود پیدا میکنیم.

v

فقط برای امروز: میخواهم رشد و تغییر کنم. ریسک اعتماد به راهنمای خود را میپذیرم و به پاداش صحبت کردن با او دست مییابم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-19

هنوز خاری هستم.«تو»معبودم!
گُلی زیبا هستی،
پاک،معطر،دلربا،بی همتا.
هرچه بیشتر بر «تو»تعمق می کنم،
بیشتر به تمثال«تو»در می آیم،خدایم!
6 فروردین

RE: فقط برای امروز-روز به روز 365 روز شاپور الف - NASIB - 2014-01-07

ششم فروردین فقط برای امروز-روز به روز 365 روز شاپور الف
امروز صبح روبه ‌روی آینه به خودم صبح بخیر می‌گویم، به خاطر رها شدنم از عادت و وابستگی‌ و هم‌وابستگی‌ها و افکار و رفتارهای ناسالم و اسارت در بندگی مخدری به‌نام سم نیکوتین استحقاق توجه و لطف به خودم را دارم. به خودم لبخند می‌زنم و به خاطر زنده ماندنم از این همه مشکلات خداوند را شکر می‌گویم. امروز احساس قشنگ و تغییراتم را به خانواده‌ام هدیه می‌دهم. به آغوش کشیده و صورتشان را می‌بوسم. در کنار سفره‌ی صبحانه و نهار و شام محیطی امن و صمیمی را با آنها تجربه می‌کنم. امروز لحظات شیدینی دارم، تجربه‌ی باشکوهی است. من امروز هم خودم و بیماریم و دیگران را با عشق می‌پذیرم. آفریدگارا! به من درک و فهم و دانش زیستن در کنار سایر بندگانت را بیاموز به من بیاموز که رنجش‌هایم را کنار بگذارم و دیگران را ببخشم و در کنارشان زندگی کنم. می‌خواهم در کنار دیگران قطره‌ای از اقیانوس هستی و معرفت باشم. نمی‌خواهم از دیگران جدا باشم و جدا بمانم و در انزوا و تنهایی بیماریم، در درونم مدفون شوم و گذر روزگارم را نبینم، همیشه رویی خوش و منی را به چهره داشته باشم و دیگران را نترسانم.
خندیدن خیلی باشکوه است!

RE: فقط برای امروز-ششم فروردین الانان - NASIB - 2014-02-03

6 فروردین
ششم فروردین
در بین جلسات لازم است که من با دیگر اعضای گروه تلفنی در تماس باشم . وقتی پا به این برنامه گذاشتم مثل خیلی از کسانی که زندگی شان تحت تاثیر الکلیسم بود ،شدیدا بار سنگینی بر دوش داشتم . صبورانه گوش سپردن فردی در طرف دیگر خط تلفن به من در زمین گذاشتن این بار کمک میکند .مشارکت کردن . در برنامه بهبودی با تلفن به من کمک میکند تا برای حمایت بسوی شخص دیگری دست دراز کنم . این شخص مشاور ،حلال مشکلات من ویا کسی که به او اعتراف میکنم نیست .همینطور او مجبور نیست تا به داستانهای غم انگیز من گوش کند .......
در عوض این شخص ممکن است در حلاجی مسائل بمن کمک کند گاهی یک ایده یا یک ابزار در الانان به من یاد آوری میشود که چشم انداز بهتری از وضعیتم به من می دهد . من را بخاطر آنچه باید یا نباید انجام شود نصیحت نمی کنند . این تصمیم به عهده من است در اخر صحبتم معمولا به نوع رهایی از مشکلی که فقط در ذهن خودم بود و تا آن زمان آنقدر غیر قابل فهم می نمود میرسم .

یاد آوری امروز

وظیفه من است که مشکل خود را با کمک خدایی که من به آن معتقدم حل نمایم . از آنجایی که خداوند اغلب از طریق انسانهای دیگر سخن میگوید ،وقتیکه من قدم پیش گذاشته و با یکی از اعضاءگروه تماس میگیرم در واقع خود را در معرض دریافت این کمک قرار میدهم ........ما نمی توانیم از طنابی که فقط به کمر خودمان متصل است بالا برویم.......

RE: فقط برای امروز-ششم فروردین - NASIB - 2014-10-13

6 -فروردین از کتاب اندیشه امروز a day at a time
بعنوان‌ يك‌ معتاد بهبود يافته‌ و يك‌ عضو از گروه‌ باز پروري‌، بدون‌ شك‌ دچار مشكل‌خواهيم‌ شد اگر برنامه‌ ريزي‌ براي‌ آينده‌ خود را بر اين‌ باور ساده‌لو حانه‌ استوار كنيم‌كه‌ خداوند حامي‌ نقشه‌ هاي‌ ما است‌ كه‌ در وجود ما بوديعه‌ نهاده‌ و ما موظف‌ به‌استفاده‌ صحيح‌ از آنها مي‌ باشيم‌.بايد بخاطر داشته‌ باشيم‌ كه‌ اشتباهات‌ ما در گذشته‌ نبايد مانعي‌ باشد براي‌ گريز ازبرنامه‌ ريزي‌جهت‌ آينده‌.آيا من‌ مي‌ دانم‌ كه‌ بازيگر نمايشنامه‌اي‌ هستم‌ كه‌ خداوند كارگردان‌ آنست‌؟آيا من‌ قادر خواهم‌ بود كه‌ با استفاده‌ از شعور وتوانايي‌ كه‌ خداوند به‌ من‌ هديه‌ كرده‌است‌ با استفاده‌ از تجربيات‌ گذشته‌ و بدون‌ پيش‌ داوري‌ درباره‌ آينده‌ بينديشم‌؟ گام‌ به‌ گام‌ و مرحله‌ به‌ مرحله‌ بدون‌ آنكه‌ اجازه‌ دهم‌ توهمات‌ و احساسات‌ناخوشايندي‌ كه‌ در دوران‌ اعتياد در من‌ رشد كرده‌اند تأثيري‌ بر برنامه‌ ريزي‌ من‌داشته‌ باشد.پروردگار، مرا در برنامه‌ ريزي‌ براي‌ پيشرفت‌ و بهبودي‌ كه‌ نشأت‌ گرفته‌ از ذات‌ پاك‌خداوندي‌ است‌ واز طريق‌ تمرينات‌ ارادي‌ من‌ جامعه‌ عمل‌ مي‌ پوشد تنها نخواهدگذاشت‌.
« خواست‌ خداوند بر آنست‌ كه‌ من‌ آنرا انجام‌ دهم‌ »