انجمن بانیان بهبودی
فقط برای امروز-پنجم فروردین - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: فقط برای امروز+ اندیشه امروز+روز به روز365روز (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=12)
+---- انجمن: فقط برای امروز(فروردین ماه) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=354)
+---- موضوع: فقط برای امروز-پنجم فروردین (/showthread.php?tid=2515)

فقط برای امروز-پنجم فروردین - mahla - 2013-11-29

من نمیتوانم، اما ما میتوانیم 5 فروردین

«از انزوای اعتیاد خود، به انجمنی از افراد رسیدیم که دارای

پیوند مشترکی هستند...

ایمان، قدرت و امید ما از افرادی نشأت میگیرد که

بهبودی خود را به مشارکت میگذارند...»

کتاب پایه

v

عدم پذیرش ضعف، مخفی کردن همه کمبودها، انکار شکست، تنها پیش رفتن—اینها اعتقاداتی بود که بسیاری از ما از آن پیروی میکردیم. بر خلاف همه شواهدی که وجود داشت، انکار کردیم که در برابر اعتیاد خود عاجز هستیم و زندگیمان غیر قابل اداره شده است. بسیاری از ما بدون اطمینان از وجود چیزی که ارزش تسلیم شدن را دارد، تسلیم نمیشدیم. بسیاری از ما تنها زمانی قدم اول خود را طی کردیم که در معتادان گمنام شواهدی را مبنی بر بهبودی معتادان در اختیار داشتیم.

در NA افراد دیگری را پیدا میکنیم که در شرایط سخت یکسانی به سر بردهاند، نیازهای یکسانی داشتهاند و ابزاری مؤثر برای خود یافتهاند. این معتادان تمایل دارند این ابزار را با ما در میان بگذارند و در هنگام فراگیری نحوه استفاده از آنها، در صورت نیاز ما را از نظر عاطفی حمایت میکنند. معتادان در حال بهبودی اهمیت کمک به دیگران را میدانند، زیرا زمانی نیز به آنها کمک شده است. وقتی به بخشی از معتادان گمنام تبدیل میشویم، به جامعهای از معتادان مانند خود میپیوندیم، گروهی از افراد که میدانیم برای دستیابی به بهبودی به یکدیگر کمک میکنیم.

v

فقط برای امروز: به پیوند بهبودی ملحق میشوم. تجربه، قدرت و امید مورد نیاز خود را در انجمن معتادان گمنام به دست میآورم.

RE: فقط برای امروز-هر روز به سوی تو می ایم جی پی واسوانی - NASIB - 2013-12-19

شاید که تن پوش هایمان آلوده وژنده باشد،اماباید به بخشش خدا توکل داشته باشیم.
شاید گناهان ما بی شمار باشد،اما رحمت خدا بیکرانه است.
همچون کودکی که نزد مادرش می رود،به خدا رو کنید وبگویید:
«خدایا مراچنان که هستم بپذیر وموهبت میلادی دوباره را به من اعطا کن تارویم همیشه به سوی«تو»باشد.»
5 فروردین

RE: فقط برای امروز-روز به روز 365 روز شاپور الف - NASIB - 2014-01-05

امروز با دانش برنامه‌ی خودیاری بیداری روحانی را درک می‌کنم. بیداری روحانی بدین معناست که من تنها نیستم. خداوند اوّلین دوست من است. دوستان بهبودی نیز در کنارم هستند. من برای کسب بهبودی تلاش می‌کنم. زندگی گذشته‌ی من به قدری آشفته و تیره بوده است، که اکنون حق دارم زندگی دوباره را تجربه کنم. امروز ابزارهای جدیدی برای زندگی پاک و موفق دارم. امروز قصد دارم یک فرد مفید و مسئولیت‌پذیر و مورد قبول اجتماع باشم. امروز مشکلات را می‌پذیرم و آنها را پشت‌گوش نمی‌اندازم. روبه‌رو شدن با آنها جزء احساس قشنگ فروتنی است. امروز می‌دانم که خداوند از من می‌خواهد پاک باشم، می‌خواهد من با مشکلات تمرین کنم. او می‌داند که من بیمارم و از عهده‌ی گرداندن زندگیم بر نمی‌آمدم، من را کمک می‌نماید که اصول برنامه را در زندگی به‌کار ببرم، تا بتوانم مهارت‌های گرداندن زندگیم را بیاموزم، من اکنون حق دارم که زندگی خودم را شکل دهم، من به یاری و حمایت خداوند امیدوار هستم، چون می‌دانم خداوند حامی و پشتیبان من است، اوست که مرا به این برنامه هدایت کرده و مسؤلیت مرا بر عهده دارد.
روبه رویی با مشکلات خواست خداوند است!
: فقط برای امروز-روز به روز 365 روز شاپور الف

RE: فقط برای امروز-پنجم فروردین الانان - NASIB - 2014-02-03

5 فروردین
پنجم فروردین
من درمورد مفهوم دلسوزی شدیدا در اشتباه بودم فکر میکردم معنای آن عذر خواهی کردن بخاطر کارهای الکلی یا پرداختن چک های بر گشتی او بود . جلسات بمن کمک کرد تا کلمه دیگری برای آن پیدا کنم ."لوس بار آوردن" فهمیدم هرگاه که عواقب بد کار های الکلیم را درست میکنم در واقع ادامه الکلیسم را برای او بدون اینکه مجبور به پرداختن بهای آن باشد راحت تر کرده ام . دلسوزی بیشتر برای آنهایی که دوستشان دارم اینست که به آنها اجازه دهم تا خودشان با عواقب کار هایشان روبرو شوند حتی اگر برایشان دردناک باشد ....از کجا بدانم که یک رفتار مشخص لوس کردن محسوب میشود ؟با اینکه همیشه به آسانی روشن نیست ولی اگر انگیزه ام را در مورد سوال قرار دهم ممکنست جوابم را پیدا کنم . آیا در عواقب طبیعی انتخاب های شخص مورد علاقه ام دخالت میکنم؟ آیا سعی میکنم برای دیگری آنچه را که خود میتواند انجام دهد انجام می دهم ؟آیا آنچه را که برای خودم بهتر است انجام می دهم ؟آیا از آنچه انجام می دهم بیزارم ؟اگر اینطور است آیا این تصمیمی از روی عشق است ؟گاهی دلسوزانه ترین چیز این است که بگذارم دیگران مسئول اعمال خویش باشند

یاد آوری امروز

امروز به یاد می آورم که من حق انتخاب دارم و همینطور الکلی ام . بهترین انتخاب هایی را که می توانم ،اعمال می کنم و اجازه می دهم دیگران که در زندگیم هستند نیز ،همین کار را بدون دخالت من،انجام دهند ......من باید یاد بگیرم به کسانی که دوستشان دارم حق دهم تا اشتباهات خود را مرتکب شوند و آنها خودشان آن را تشخیص دهند......

RE: فقط برای امروز-پنجم فروردین - NASIB - 2014-10-13

5- فروردین a day at a time از کتاب اندیشه امروز
خوش‌ بيني‌ را شايد بتوان‌ اينگونه‌ تفسير نمود كه‌ تمام‌ وقايع‌ سرانجامي‌ خوش‌ دارند.برخي‌ از افراد ممكن‌ است‌ كه‌ اين‌ تعبير را مغاير با اصل‌ « زندگي‌ هر روز براي‌ همان‌روز» بدانند.بايد بخاطر داشت‌ كه‌ عمده‌ترين‌ هدف‌ برنامه‌ باز پروري‌ آنست‌ كه‌ ما را به‌ تفكر بيشتردر مورد افكار، عواطف‌ و احساساتمان‌ وادار مي‌ سازد.ما در برنامه‌ مي‌ آموزيم‌ كه‌ امروز خود را با افكار رنج‌ آوري‌ كه‌ يادآور اشتباهات‌گذشته‌ است‌ و روياهاي‌ غير واقعي‌ درباره‌ آينده‌ از دست‌ ندهيم‌.آيا من‌ باور دارم‌ كه‌ هر روز از لحظات‌ بي‌ شماري‌ تشكيل‌ گرديده‌ كه‌ در هر لحظه‌ آن‌مي‌ توان‌ شادماني‌ ونشاط‌ را تجربه‌ كرد؟پروردگار، من‌ امروز از درگاه‌ با شكوهت‌ استدعا دارم‌ كه‌ توان‌ زيستن‌ در «حال‌» را بمن‌ارزاني نمايي‌ تا اجازه‌ ندهم‌ كه‌ روشنايي‌ وآرامش‌ امروز را، ابرهاي‌ تيره‌ كدورت‌«فردا» به‌ آشوب‌ تبديل‌ نمايد.پروردگار بمن‌ كمك‌ كن‌ تا با انتخاب‌ كارها و وظايف‌ «امروز» فارغ‌ از تنش‌ هاي‌ ديروزو فردا به‌ استقبال‌ هر روز جديد بروم‌.
« اگر انتخاب‌ من‌ براي‌ امروز باشد يك‌ برنده‌ هستم‌ »