انجمن بانیان بهبودی
3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن هم وابستگان گمنام CODA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: قدم های دوازده گانه کدا (کتاب سبز) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=374)
+---- انجمن: قدم اول کدا (کتاب سبز) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=375)
+---- موضوع: 3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ (/showthread.php?tid=2878)

صفحه‌ها: 1 2

3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - sadaf - 2013-12-10

3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟

RE: 3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - sadaf - 2014-01-06

کنترل کردن رفتار دیگران انرژی زیادی از من می گیرد و باعث رفتارهایی چون قریاد زدن ، سر و صدا راه انداختن ، پرت کردن اشیا با عصبانیت از اتاق خارج شدن ، گریه کردن ، محکم کوبیدن درب ماشین ، کتک زدن خود ، اسیب رساندن به دیگران ، رفتارهای سرد کلامی و غیر کلامی ، نگاههای عاقل اندر سفیه و تمام اینها باعث این می شود که من خودم را با انجام این کارها بیشتر از دیگران ازار بدهم

RE: 3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - marian - 2014-02-24

تا وقتی که من با طناب وابستگی به دیگران وصل باشم به هر کجا که بخواهند می روم و اجازه میدم که حال منو بد کنند....همه وقت و انرژی ام صرف این بازی طناب کشی است....اما وقتی این طناب رو قطع میکنم و رها میکنم دیگران رو.....اول یه نفس راحت می تونم بکشمBig Grin بعد هم کلی زمان و انرژی اضافه دارم که باید مدیریت کنم برای خودم استفاده کنم...احساس قدرت میکنم چون فقط قراره خودم رو تغییر بدم و زورم به خودم میرسه

RE: 3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - شاپور الف - 2014-03-06

منظور کنترل کردن دیگران است، کنترل مانند مواد مخدر اعتیاد آور شدیدی است و اولین اثرش ویران کردن انرژی حیات بخش ماست و ما از دوران کودکی آموخته بودم که برای کاستن ترسهایمان از کنترل و قضاوت کردن برای احساس امنیت و آرامشمان استفاده کنیم. رها کردن مردم و اجازه دادن به اینکه خودشان حق انتخاب و تصمیم گیری دارند و با تمایل خودشان هرکاری که میخواهند انجام دهند است . هر انسانی فقط برای یک روز قدرت و انرژی از خداوند میگیرد تا امور خود را خودش انجام دهد. ولی ما عادت پیدا کردیم که بدون اجازه دیگران در کارهایشان مداخله و فضولی کنیم و فکر میکردیم دیگران به اندازه کافی درک و شعور انجام کاری را ندارند و ما باید به آنها کمک کنیم و با اینکارمان همیشه عصبی و خشمگین بودیم زیرا نمی توانستیم مردم را به راه درست هدایت کنیم و آنها قدرشناس نبودند و به حرف و پیشنهاد ما گوش نمی دادند. این وابستگی در ما بقدری پیش رفته است که ما توانایی رهایی از کنترل کردن را نداریم و باید وقت و زمان زیادی بخرج بدهیم تا دیگران را کنترل نکنیم!!

RE: 3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - ایلین - 2014-05-13

رها کردن دیگران یعنی کشف استعدادهای نهفته در من ,یعنی انسانی میشم ک خدا میخواد ,یعنی لذت بردن از لحظه ب لحظه زندگیم ,
یعنی شاخکهام تیز میشه ک پیام خدارو از در دیوار بشنوم و ببینم .
رها کردن دیگران یعنی من توانمند میشم در کنترل امور خودم و زندگیم.

RE: 3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - Arghavan - 2014-07-08

وقتي من در افكار و كنترل ديگران غرق هستم و هيچ كاري از دستم بر نمي آيد رنج مي برم ..رنج در كاري بيهوده ...
  وقتي تصميم ميگيرم كه ديگران را رها كنم باري از دوشم برداشته ميشود و اولين نفس راحت را ميكشم ..

RE: 3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - shakiba - 2014-07-11

وقت و تواني که از من گرفته ميشود تا ديگران را کنترل نمايم آنقدر زياد است که فرصت براي خودم باقي نمي گذارد ، براي همين وقتي که دست از کنترل کردن مي کشم ديگر وقتي براي کنترل کردن ديگران صرف نميکنم و توان و نيرويم را براي تغيير دادن آنها هدر نمي دهم و اين وقت به دست آمده باعث مي شود که من بر روي رفتار خودم تمرکز کنم و براي خودم وقت و زمان بگذارم که در مسير بهبودي خودم را تغيير دهم و اين روش زندگي کردن به نوعي قدرت پيدا کزدن است . 

RE: 3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - ARSAM - 2014-12-24

رهایی همیشه با خودش قدرتمندی میاورد.. من وقتی دیگران کنترل نمیکنم ورها میکنم باعث میشه که نقش خدارا برای کسی بازی نکنم ووقتی نقش خدارا بازی نکنم انرژی وتانوایی بیشتر برای زندگیم دارم من وقتی دیگران رها میکنم دست از دلسوزی به حال انها میکشم و باعث میشود شاد بشوم وقتی که رهجوهام رها بکنم یعنی اراده نیروی برترم انجام دادم وانها هم میتوانند بهتر رشد بکنند و باعث میشود که ذهن من کمتر اذیت بشود.

RE: 3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - اریا - 2015-01-17

رها کردن یعنی ازادی واینکه از خودرهاشدن وبه خودواقعی رسیدن است.در رهایی ارامش ودر اوامش لذت زندگی معنوی هست.رهاکردن یکی از تمرینهایی است که از وابستگی هایم جدا شوم و استقلال را یاد میگیرم

RE: 3ـ چه‌گونه هنگامی که دیگران را رها می‎کنم قدرتمند می‎شوم؟ - sepahrad - 2015-02-15

وقتي در مقابل کسي که کنترلش ميکنم عاجز ميشم و ميپذيرم که نميتونم وتسليم ميشم به من تواناي داده ميشه و وقتي که مزه اين پيروزي ميچشم و ارامشو تجربه ميکنم باعث ميشه که عاجزانه عمل کنم يعني اين تواناي به من داده ميشه که کنترل نکنم ونخام چيزي رو به نفع خودم تموم کنم وقتي تسليم ميشم رها ميکنم