انجمن بانیان بهبودی
13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن هم وابستگان گمنام CODA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: قدم های دوازده گانه وابستگان گمنام (رهایی) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=349)
+---- انجمن: قدم اول رهایی (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=350)
+---- موضوع: 13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو (/showthread.php?tid=3028)

صفحه‌ها: 1 2

13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - mahla - 2013-12-14

13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بوده است، انكار كرده‌ايد؟

RE: 13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - NASIB - 2013-12-21

انکار ان قسمت بیماری من است که به من میگوید بیمار نیستم'انکار راهی برای فرار از حقایق بود'مثلا شب امتحان تازه شروع به درس خواندن میکردم و وقتی نمره کم می اوردم گردن معلم مینداختم که با من لج بوده و به من نمره نداده'من میگفتم:بیست گرفتم! به من صفر داد! یا میگفتم: قبول شدم!مرا تجدید کرد!''''''' اینها تنها نمونه‌هایی از انکار من بود

RE: 13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - mehdiast - 2014-01-05

انکار بعنی اینکه میدونم خودم دارم اشتباه میکنم ولی باز هم خیلی قشنگ خودم رو گول میزنم

RE: 13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - sadaf - 2014-01-07

انکار یعنی صداقت نداشتن.بیل ویلسون بنیانگدار برنامه های 12 قدمی میگوید که در برنامه بهبودی دو عده موفق نمیشوند اول انهایی که صادق نیستند و دوم انهایی که از مشکلات روحی و روانی شدید رنج میبرند.حتی دسته دوم قابل به بهبودی اند به شرطیکه صادق باشند.پس صداقت اولین اصل لازم برای بهبودی من است

RE: 13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - ایلین - 2014-05-11

انکار یعنی ب خودمون فرصت دیدن واقعیتها رو نمیدیم .
باید در بیماریمون اگاهیهای لازم رو پیدا کنیم تا بتونیم پرده انکاررو بزنیم کنار.
یکی از انکارهای ک من داشتم این بود تو برخورد با دیگران تند ونیش دار حرف میزدم و زمانی ک دوس داشتم با دیگران خوب برخورد میکردم .و همه جا هم میگفتم من خوش اخلاقم در صورتی ک من واقعیت خودمو نمیدیدم .من قضایا رو اونطوری ک میخواستم میدیدم و واقعیت رو نمیدیدم.

RE: 13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - MOZHGAN - 2014-10-14

انکار آن قسمت از بیماری من است که به من میگوید : "توبیمار نیستی"
در این حالت قادر به درک بیماری ام نیستم و سعی میکنم تا عوامل بیرونی را مقصر نشان بدهم ،
مشخصه ی اصلی انکار بیماری ام، توجیه و بهانه و گاهاً فرافکنی هستش و این یعنی اینکه :
توجیه و بهانه ؛ درواقع "معمار و سازنده ی دیوار انکار" است ... !
وقتی اعمالمون رو توجیه میکنیم ، یعنی در حقیقت در حال قانع کردنِ خودمان هستیم و میخواهیم به خودمون بقبولونیم که همه چیز سرجای خودش قرار داره...!!!
و وقتی که در حال بهانه آوردن هستیم ، هدفمان قانع کردن دیگران است... !!!

RE: 13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - mohammad - 2014-10-19

انكار، مكانيزم و سازوكاری دفاعی است كه معتادان برای متقاعد ساختن خود و ديگران مبنی بر اينكه مواد مخدر مشكلی برای آنها ايجاد نمی كند از آن استفاده می كنند. حتی خود آنها نيز نمی دانند كه سرگرم انكار کردن اعتياد خود هستند، چون مصرف مواد مخدر توانائی فكر كردن منطقی آنان را مختل كرده است. انكار كردن سبب می شود تا با وجود همه مشكلات و مصائبی كه مواد مخدر برای فرد مبتلا و نزديكانش پديد آورده است، آنها مصرف اين گونه مواد را ادامه دهند.  ” اعتياد تنها بیماری است كه فرد مبتلا را متقاعد می کند که بیمار نیست.”  انكار کردن روشی است كه فرد مبتلا به بيماری اعتياد برای اجتناب از پذيرفتن واقعيت دردناک بيماری اش در پيش می گيرد. از آنجا كه آنها از اعتراف به معتاد بودن خود به شدت وحشت دارند، نمی توانند اين مسئله را به راحتی بيان کنند. نكته ديگر اينكه انكار باعث می شود تا معتادان در دنيایی تخيلی و بدور از واقعيت زندگی کنند، دنیایی كه با وجود تحمل درد و رنج فراوان در آن، باز هم احساس آرامش و امنيت می کنند. بايد توجه داشت كه همين انكار است كه معتادان را در بند بیماری اعتیاد اسیر نگاه می دارد. تا زمانی كه فرد مبتلا به بيماری اعتياد به عنوان شيوه ای دفاعی از انكار استفاده کند، در برابر مواد مخدر هیچ قدرتی نداشته و برده ای بيش نخواهد بود.

RE: 13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - ARSAM - 2015-01-03

. انکار برای من اینجوره بیماری من یک مشکل واهی والکی برام درست میکنه که روح وجسم وفکرم همش درگیر ان مشکل میکنه و مشکل اصلی زندگیم فراموش میکنم.من مشکل مالی داشتم ولی جوری حرف میزدم صحبت میکردم لباس میپوشیدم که مشکل مالی ندارم فکر میکردم اگه افکارم پولدار باشه من دیگه پولدارم وهمش نقش ادم پولدار بازی میکردم ولی خوشبختانه الان از انکار بیرون امدم وپذیرفتم مشکل مالی دارم واصلا هم پولدار نیستم وباید تلاش بکنم برای پولداری.

RE: 13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - majid1724b - 2015-07-31

همیشه ناتوانیهایم را انکار کردم که مورد تمسخر و قضاوت دیگران قرار نگیرم

RE: 13) مفهوم انكار براي شما چيست؟ و چه مطالبي را كه براي ديگران و نزديكان گاملاً واضح بو - ARSAM - 2015-08-06

این روزها انکارم تو روابط پیدا کردم فهمیدم من چقدرمیخواستم با خشم ومحبت وبا دوستی همه کنترل بکنم میخواستم همه را راضی نگه دارم من با سلام کردم با همه اینجورمیخواستم همه انهاروکنترل بکنم وفهمیدم درصدزیادی ازروابطم توانکاربودم خداروشکرکم کم دارم ازانکاربیرون میام.