انجمن بانیان بهبودی
13-شخصیت واقعی و درونی خود را تشریح دهید؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=10)
+---- انجمن: قدم دوم NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=34)
+---- موضوع: 13-شخصیت واقعی و درونی خود را تشریح دهید؟ (/showthread.php?tid=358)

13-شخصیت واقعی و درونی خود را تشریح دهید؟ - mehdiast - 2013-10-16

شخصیت واقعی و درونی خود را تشریح دهید؟

RE: سوال سیزدهم-قدم دوم - mehdiast - 2013-10-17

من در تمام نوشته هایم از جمله (ما)استفاده کردم ولی در این قسمت از (من )استفاده کردم.شخصیت درونی من ترسو ،بی اختیار در موردمسایل زندگی،رویا باف،افراطی خودخواه،خودمحور،مغرور،حسود،انتقاد گر،بی ملاحظه،انتقاگر،سرزنش کردن دیگران،انزواطلب،خشمگین،منفی باف،خصومت گر،تاییدطلب،منفی گرا،کینه جو،نداشتن اعتمادبنفس،تصورات باطل،خودبزرگ بین،خودفریب،تنبل،طمع کار،ناسپاس،متوقع،حق بجانب،تعجیل گر،حق کش،بد قول،ظاهر ساز ،ظاهر فریب،تجمل گرا،غبطه جو،دروغ گو،خود آزارو............شخصیت درونی من اینها هستند می باشند پس اگر من شخصیت هایی که در سوال قبل گفتم نیستم پس من کیستم من که خودم هم نیستم من سالیان سال به دنبال هویت گمشدی خودم می گشتم وبجای هر کسی نقش بازی کردم ،نفس کشیدم،زندگی کردم،دردکشیدم،به غیر از بجای خودم من از دنیای دیگری نیستم من اصل همین دنیا هستم گمشده ای در پشت تمامی افکار واحساسات منفی ،بیماری سرگردان که درد خودوعلاج خودنمی دانست.من همیشه فکر می کردم که حسن بودم یا حسین ،تقی بودم یا نقی وشاید کسی غیر از اینها.یکی از کارهایی که برنامه انجام می دهدپیداکردن هویت من است که با خودشناسی در مسیر بهبودی آن را پیدا می کنیم امروز انجمن معتادان گمنام به من هویت تازه ای می دهداگر خوب یا بد برای من اهمیتی ندارد.امروز هویت واقعی من معتاد در حال بهبودی است .اگر که ضدونقیزها ونقصها در وجود من است نامید نیستم چون قدمها می تواند من را از نواقص جداکندواز بدترین دشمن که خودم برای خودم هستم من را در امان بدارد.

RE: 13-شخصیت واقعی و درونی خود را تشریح دهید؟ - sepahrad - 2014-08-26

RE: سوالات قدم 2
1- آیا قبل از آشنایی باNA اعتقاد داشتید كه فكرتان قدرتمند است و قادرید به كمك آن تمام مشكلات خود را حل كنید؟بله من هميشه از فکر خراب خودم استفاده میکردم وبا هیچ کس مشورتی نداشتم غرور و منیت و کوچک بینی اجازه نمیداد از فکر دیگران استفاده کنم.
2- آیا اعتقاد مذهبی دارید یا خیر؟ توضیح دهید.بله دارم و داشتم بعضی از این اعتقادت در گذشته به من اجازه نمیداد پامو از گلیمم بیرون کنم.چون در خانواده مذهبی به دنیا اومدم از رفتارهای انهاو عقیده انها تبعید میکردم.
3- آیا تا كنون مذهب شناخته شده ای را رد كرده اید؟بله من هميشه مذهب خودمو به رخ دیگران میکشیدم و مذهبهای دیگرو رد میکردم چون از همون اول به من یاد داده بودن که مذهب من کامل ترین مذهب اما حالا فهمیدم که موسی به دین خودش عیسی به دین خودش من باید هدفمو دنبال کنم .
4- آیا اعتقاد دارید كه قدرتی مافوق قدرت شما وجود دارد؟ اگر جواب مثبت است نشانه های وجود آن چیست و در زندگی شما چه نقشی دارد؟بله قدرت مافوق قدرت من است که بیماریمه و همیشه اسیر اونم تا موقع که از نواقصم استفاده کنم وتعادل نداشته باشم .قدرت فکر وتجربه راهنما راهنما میتونه منو در مقابل این بیماری پخته کنه تا راهکارهای داشته باشم بتونم ازشون در مقابلش استفاده کنم. و قدرت مافوق همه قدرتها قدرت اراده خداوند قدرتی که اشتهای سیری ناپذیر اعتیاد به مواد مخدر را از من گرفت تموم این قدرتها دارن تو زندگیم کار میکنن.
5- تصویر ذهنی خود را از خدا بیان كنید.تصویر ذهنی من در هر مقطع پاکی فرق کرد امروز خداوندو احساس میکنم لمسش میکنم و صداشو میشنوم خداوند برای من اصول روحانی قدمهاس خداوند برای من یک نور تموم نشدنیه
6- آیا در زندگیتان ترسی دارید؟ مانند ترس از مردم،عدم امنیت اجتماعی،اقتصادی و غیره....ترس ریشه بیماریه منه و یک قریضه ترس به دو دسته تقسیم میشه ترسهای واقعی ترسهای کاذب.در گذشته ترس تمام زندگي منو تحت شعاع خودش داشت من از یک سرباز سفر ترس داشتم وقتی برای اولین بار به این سوال رسیدم بله ترسهای زندگیم ترس از قضاوت مردم. ترس از اینکه بعد از ترک وقطع مصرف چه بلای معلوم نیس به سر خانوادم و خودم بیاد ترس از اینده و از لحاظ مالی در حد سفر بودم.ولی حالا که این قدمو کار میکنم فقط ترس از بیماری و نواقص شخصيتي دارم.
7- آیا می توانید خود محوری های خود را در زندگی تشخیص دهید؟ لطفا مثال بزنید.بله خودمحوری یکی از شاخه های بیماری اعتیاد است که باعث میشه همیشه به مشکل بر بخوری مشورت نکردن در مسائل زندگی به نطر دیگران احترام نگذاشتن خودرای بودن.از اصول روحانی قدمها بر خلاف ان استفاده کردن.گوش ندادن به اعتراض دیگران.مهم نبودن عقیده دیگران .........
8- در چه بخشی از زندگیتان احساس می كنید كه كنترل كم و یا اصلا نداشته اید؟در گذشته در تمام امور زندگی و امور شخصی.اما حالا در رفتارهام امروز تعادل نسبی در زندگیم جاری صدقه سری اصول روحانی قدمها و راهکارها اما در بعضی از موارد هنوزم ضعیفم وباید تلاش کنم و از نواقصم استفاده نکنم
9- كدامیك از احساسات و رفتار ذیل شما را به دردسر انداخته است؟ خشم،انتقاد،حسادت،غرور، سرزنش دیگران،افسوس و تاسف خوردن به حال خود
تمام این احساسات و رفتارها باعث شده که من به درد سر بیفتم خشم باعث میشد که کتک کار کنم.انتقاد باعث میشد دوری کنم و برم تو انزوا.حسادت باعث میشد رنجش پیدا کنم.غرور باعث میشد که سرکشتر تو مسیر نابودی باشم.سرزنش باعث میشد از دیگران رنجش نفرت بگیرم.اما اما این اخری خیلی منو اذیت میکرد و تمام این بدبختیا این بود که خودمو سرزنش کنم افسوس و تاسف باعث شد به عجز و ناتوانی برسم وخودمو از اجتماع خانواده کار دور کنم و مواد بیشتری مصرف میکردم تا درپوشی بزارم بر روی این احساس همیشه تو مقایسه ها بودم.
10- آیا خود را فرد مثبتی می دانید؟ در كدام قسمت از زندگیتان مثبت بوده اید؟بله الان مثبت میدانم. تقریبا در تمام زندگی سعی میکنم از اصول استفاده کنم تا مثبت باشم مشورت کردن به من یاد میده که چطوری رفنار کنم تا مثبت باشم
11- آیا خود را فرد منفی می دانید؟ در كدام قسمت از زندگیتان منفی بوده اید؟نه چرا منفی وقتی من کار منفی انجام ندم پس منفی نیستم. در گذشته بهد خاطر مصرف مواد کارهای بز عقلانه ای انجام میدادم که الان حتی فکر کردنشم ازارم میده
12- عقیده شما در مورد شخصیت كاذب چیست؟(كاركترهای بیماری كه كنترل زندگی شما را بدست می گیرد.)شخصیت کاذب یعنی انکار کردن واقعیتها وخودم من به خاطر مصرف مواد به هر چهره ای در میومدم و خودمو وارزشهامو زیر این مسئله له میکردم همه کس بودم الا خودم نقاب میزدم و خودمو به مواد میفروختم.امروز هنوز بعضی مواقع از این شخصیت استفاده میکنم چون ادم تایید طلبی هستم دوست دارم تایید بشم کارهای میکنم که این کارکتر در زندگیم و رفتارهایم هنوز نقش داره.
13- شخصیت واقعی و درونی خود را تشریح كنید.
شخصیت ادمو رفتارهاش تعیین میکنه افکار ادم میشه گفتارش و گفتارش میشه رفتارش و رفتارش میشه شخصیتش. راستش نمتونم تشریح کنم اما احساس میکنم فرد منفی نیستم.اگه خدا قبول کنه.خخخخخخخخخخخخخخ
14- آیا فكر می كنید كه قدرت مافوق می تواند سلامت عقل را به شما بازگرداند؟ چگونه؟بله قدرتی که اشتهای سیری ناپذبر موادو از ما گرفت حتما میتونه سلامت عقلو به ما برگردونه.خب رسیدن به سلامت عقل یک فراینده ما یک روز معتاد نشده ایم که بخایم یک روزه خوب بشیم و فرایند رسیدن به سلامت عقل کار کرد قدمهای بعدی جلسات در رابطه بودن با راهنما.
15- بی عقلانه ترین كارهایی كه قبل از آشنا شدن با NA انجام داده اید بنویسید.پنج مثال زنده بزنید.زدن مواد مخدر.بي عقلانترین کاری که هر فرد سالم انجام میده باقیشم شخصي و هرکس هر چی دوست داره بنویسه
16- بی عقلانه ترین كارهایی كه بعد از آشنا شدن با NA انجام داده اید بنویسید.پنج مثال زنده بزنید.رفتن به محل مصرف. شرکت نکردن در جلسات .دلسوزی برای دوستان مصرف. دیر شروع کردن قدمها.در رابط بودن با قول دوم یعنی جنس مخالف.........
17- در مورد رفتار عاقلانه خود پس از آشنایی با NA چند مثال زنده بزنید.گرفتن راهنما. مشارکت کردن احساسات در جلسات. در خدمت تازه وارد. سرویس به خانواده. خدمت گرفتن در انجمن.کارکرد سنت و در خدمت گروه بودن.............
18- چه اقداماتی برای تداوم بهبودی شما لازم است؟ گرفتن رهجو وانتقال دادن قدمها..گرفتن راهنما. مشارکت کردن احساسات در جلسات. در خدمت تازه وارد. سرویس به خانواده. خدمت گرفتن در انجمن.کارکرد سنت و در خدمت گروه بودن. کارکرد بقي قدمها