انجمن بانیان بهبودی
یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: پیامهای بهبودی_NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=89)
+--- موضوع: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو (/showthread.php?tid=3678)

صفحه‌ها: 1 2 3

RE: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - sepahrad - 2014-09-24

ابرها به آسمان تکیه می کنند،
درختان به زمین...
و انسان ها
به مهربانی یکدیگر ...
مهرتان افزون و ماندگار...
رسیدن ماه مهر بر شما مبارک 

RE: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - sepahrad - 2014-10-05

*فوق‌العاده زيبا: مطلبي از احمد شاملو*
*به کلینیک خدا رفتم تا چکاپ همیشگی ام را انجام دهم، فهمیدم که بیمارم ... *
*خدا فشار خونم را گرفت، معلوم شد که لطافتم پایین آمده. *
*زمانی که دمای بدنم را سنجید، دماسنج 40 درجه اضطراب نشان داد. **آزمایش ضربان قلب نشان داد که به چندین گذرگاه عشق نیاز دارم، تنهایی
سرخرگهایم را مسدود کرده بود ... **و آنها دیگر نمی توانستند به قلب خالی ام خون برسانند. **به بخش ارتوپدی رفتم چون دیگر نمی توانستم با دوستانم باشم و آنها را در آغوش 
بگیرم. **بر اثر حسادت زمین خورده بودم و چندین شکستگی پیدا کرده بودم ... **فهمیدم که مشکل نزدیک بینی هم دارم، چون نمی توانستم دیدم را از اشتباهات
اطرافیانم فراتر ببرم. **زمانی که از مشکل شنوایی ام شکایت کردم معلوم شد که مدتی است که صدای خدا را
آنگاه که در طول روز با من سخن می گوید نمی شنوم ...! **.**.**خدای مهربان برای همه این مشکلات به من مشاوره رایگان داد و من به شکرانه‌اش
تصمیم گرفتم از این پس تنها از داروهایی که در کلمات راستینش برایم تجویز کرده
است استفاده کنم : **هر روز صبح یک لیوان قدردانی بنوشم 

RE: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - MOZHGAN - 2014-10-15

و عجیب است که پس از گذشت یک دقیقه به پزشکی اعتماد می کنیم ، بعد از گذشت چند ساعت به کلاهبرداری ! ، بعد از چند روز به دوستی ، بعد از چند ماه به همکاری ، بعد از چند سال به همسایه ای ... اما بعد از یک عمر به خدا اعتماد نمی کنیم !

RE: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - داود - 2015-05-19

خدایا ببخشای مرا...

آنقدر که حسرت نداشته هایم را خوردم

شاکر داشته هایم نبودم....

تصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gifتصویر: images/smilies/heart.gif   

RE: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - داود - 2015-06-01

" خدا "
ﻭﻗﺘﯽ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ " ﻋﻤﺮ ﺩﻧﯿﺎ " ﺳﺮ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ! ! !
ﮔﻠﻮﯼ ﺧﺸﮏ ﺻﺤﺮﺍﯾﯽ ﺑﻪ " ﺑﺎﺭﺍﻥ " ﺗﺮ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ!
ﻭ. . .
ﺗﺎﻭﻗﺘﯽ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺑﺮﮔﯽ ﺍﺯ " ﮐﺎﺟﯽ " ﻧﻤﯽﺍﻓﺘﺪ
ﻭ. . .
ﺑﺎﻏﯽ ﺍﺯ ﻫﺠﻮﻡ ﺩﺍﺱ ﻫﺎ " ﭘﺮﭘﺮ " ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ! ! !
" خدا "
ﻭﻗﺘﯽ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ " ﺩﺍﻧﻪ ﺍﯼ " ﮐﻮﭼﮑﺘﺮ ﺍﺯ " ﺑﺎرﺍﻥ "
" گلی "
ﺑﺎﻻ ﺭﻭﻧﺪﻩ ﻣﺜﻞ " ﻧﯿﻠﻮﻓﺮ " ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ
ﻭ. . .
ﮐﺮﻡ ﮐﻮﭼﮑﯽ " ﭘﺮﻭﺍﻧﻪ ﺍﯼ " ﺯﯾﺒﺎ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ! ! !
" خدا "
ﻭﻗﺘﯽ ﺑﺨﻮﺍﻫﺪ؛
" ﻏﯿﺮ ﻣﻤﮑﻦ "
می شود " ممکن "
ﻭﻟﯽ. . .
ﻭﻗﺘﯽ " ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ " ﻭﺍﻗﻌﺎ ﺩﯾﮕﺮ " ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ " ﺷﺪ. .

RE: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - داود - 2015-06-16

کوهنوردی که خیلی به خود ایمان داشت قصد بالا رفتن از کوهی را کرد..
تقریباً نزدیک قله کوه بود که مه غلیظی سراسر کوه را گرفت. در این هنگام از روی سنگی لغزید و به پایین سقوط کرد.
کوهنورد مرگ را جلوی چشمانش دید و در حال سقوط از صمیم قلب فریاد زد:
«خدایا کجایی!»
ناگهان طناب ایمنی که او را نگه می‌داشت دور کمرش پیچید و او را بین زمین و هوا معلق نگه داشت.
مه غلیظ بود و او جایی را نمی‌دید و نمی‌توانست عکس‌العملی انجام دهد. پس دوباره فریاد زد:
«خدایا نجاتم بده!»
صدایی از آسمان شنید که می‌گفت:
«آیا تو ایمان داری که من می‌توانم نجاتت دهم؟»
کوهنورد گفت: «بله.»
صدا گفت: «طناب را ببر!»
کوهنورد لحظه‌ای فکر کرد و سپس طناب را محکم دو دستی چسبید.
صبح زمانی که گروه نجات برای کمک به کوهنورد آمدند چیز عجیبی دیدند؛ کوهنورد را دیدند که از سرمای هوا یخ زده بود و طنابی که به دور کمرش بسته شده است را دو دستی و محکم چسبیده است ولی او با زمین فقط یک متر فاصله داشت!

در بسیاری از موارد ادعا می کنیم که ایمان داریم. ولی فقط وقتی ایمان داریم که از نتیجه مطمئن باشیم!
معنى ایمان يعنى باور

RE: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - چکوارا - 2017-07-25

هُوَ

نمی دانم اگر روزی تو را پيداكنم دلشاد خواهم بود؟

غزل هایم برایت باز آیا قصّه خواهد گفت؟

تمام لحظه هایم پیشِ چشمت باز  رنگ می بازند؟

الاها مگذار افسونم کُند ، سنگيني - تقدیر

تو مپسند اعتيادم بر جهانم چنگ اندازد

تو می دانی تو را از غم سرشتم ای غزل ، از دل

وگرنه بی دلیل این واژه ها بر خود نمی نازند

ببین یک روز

تماشا کن !دمادم لحظه هايم را

تنم می سوزد از این شعله ها ،هر دم

چه باید کرد ؟
، وقتی شعله ها در حالِ پروازند !

RE: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - minamaleki681 - 2018-02-28

افرادی که زنگ منزل را به صدا در می آورند توسط سیستم هوشمند شناسایی می شوند

نرم افزار کنترل تردد
سیستم هوشمند جدیدی که نظر همه افراد را به خود جلب کرده  است سیستم هوشمند doorbell  نام دارد . عملکرد این سیستم به اینگونه است که افرادی که زنگ آیفون منزل شما را فشار می دهند شناسایی می کند این سیستم از طریق وای فای با تلفن همراه ارتباط برقرار می کند و اطلاعات افرادی که در پشت در منزل حضور دارند و زنگ منزل را به صدا در می آورند  به گوشی تلفن همراه ارسال می کند .
[تصویر:  %D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%87%D9...%D8%AF.gif]

این سیستم بسیار جذاب است و امنیت را فراهم می کند کاربران می توانند بدون نیاز به قفل های امنیتی و ... با خیال راحت از این سیستم استفاده کنند .
قابلیت های این سیستم  : امکان دارد که فرد در منزل مشغول کاری باشد و زنگ منزل به صدا در بیاید ، فرد می تواند بدون اینکه به سراغ آیفون برود از طریق تلفن همراه با فردی که در پشت آیفون است گفتگو کند و در را باز کند همچنین این سیستم دارای هوش مصنوعی و فناوری تشخیص چهره و سیستم تعاملی پخش صدا  و حسگر های حرکتی و ... است .
یک نکته جالب که بهتر است بدانید این است که این سیستم افراد زیبا و زشت و جوان و پیر و خانم و آقا را تشخیص می دهد، کاربر می تواند از هوش مصنوعی بپرسد که چه کسی پشت در است و هوش مصنوعی توصیف های خود را ارائه می دهد مثلا توصیف های او این است که یک آقا زیبا و جوان پشت در است .

نرم افزار حضور و غیاب دانش آموزان
در تنظیمات این سیستم می توانید اعضای خانواده را ثبت کنید و برای این افراد سیستم امنیتی ویژه ای را ایجاد کنید .
بسیاری از کاربران این سوال را پرسیده اند که این سیستم درتاریکی شب می تواند افراد را تشخیص دهد یا خیر ؟ بله می تواند زیرا به مادون قرمز مجهز شده است و می تواند تا زاویه 170 درجه شناسایی کند . قیمت این محصول در آمریکا 129 دلار است .

RE: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - ali-tanhatarintanha - 2020-02-14

گاهی
خدا برایت همه پنجره ها را میبندد
وهمه درها را قفل میکند
زیباست اگر فکر کنی آن بیرون هوا طوفانيست و خدادرحال مراقبت از توست‌‌?...!!!

RE: یک جمله یا شعر یا داستان در مورد رحمت خدا بگو - kunace - 2022-06-20

کسب موفقیت 
افسردگی