انجمن بانیان بهبودی
چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: قوانین سایت (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=229)
+--- انجمن: فراخوان (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=248)
+---- انجمن: (> چرا بانیان بهبودی را انتخاب کردم ؟ <) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=498)
+---- موضوع: چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ (/showthread.php?tid=4464)

صفحه‌ها: 1 2 3

چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - mehdiast - 2014-01-31

خلاصه ایی از شکل گرفتن تالار گفتمان انجمن بانیان بهبودی و طریقه آشنا شدن اعضا با تالار انجمن و انتخاب این تالار برای پیمودن مسیر بهبودی

.

RE: چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - sadaf - 2014-01-31

۱-به دلیل اینکه این سایت از نظر من بسیار پربار و به روز میباشد ، این سایت در جهت بهبودی همه انجمن‌های ۱۲ قدمی فعال است .
2- دراین سایت متنوع ترین فقط برای امروزها را از هر انجمنی که فکر میکردم ، پیداکردم وبا مطالعه اش آرامش درونی ام را بهبود و تداوم بخشیدم ( هرچند که میدانم چیدمان فقط برای امروز، اندیشه امروز ، روز به روز آقای شاپور الف ، بازتابهای روزانه الکلیهای گمنام ) در این سایت هنوز ادامه دارد اما با مطالعه همیم مطالب موجود واقعا ازحضور و ارسال مطلب در اینجا لذت میبرم .
۳- در کل خدمتگزاران این سایت اکثرا از اعضای آموزش دیده هستند و تمام تلاششان این است که سنتها کلیه انجمن‌های ۱۲ قدمی حتی المقدور و تا حد ممکن رعایت شود .
درآخر دوست دارم از کلیه اعضا این سایت صمیمانه بخاطر زحمات بی وقفه شان تشکر کنم و خسته نباشید بگویم . امیدوارم هر چه بیشتر این سایت مورد حمایت معنوی اعضای درحال بهبودی قرارگیرد.

RE: چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - taraneh - 2014-01-31

سلام دوستان
من تازه در این سایت ثبت نام کردم و از طریق یکی از دوستانم با اینج آشنا شدم . انسان ناشکری نیستم اما آشفتگیم باعث شد که دوستم خود اقدام به ثبت نام من نماید و مرا در واقع وادار نماید تا از مطالب اینجا بهره مند شوم ، در ابتدای ورودم مرتب بودن مطالب و خوش آمدگویی گرم اعضا برایم جالب و امیدوار کننده بود و از اینکه بجای کلمات مدیر و رییس از کلماتی چون گرداننده و منشی استفاده میشود برایم تداعی صمیمیت و گرمی اعضا که چون خواهر وبرادر در اینجا حضور دارند را داشت .
در پایان من به دعای شما دوستان عزیزم بسیار نیاز دارم ، خواهشمندم کودک بیمارم را دعا کنید تا حالش خوب شود و من به شکرانه بازگشت سلامتی فرزندم بتوانم مانند دیگر خدمتگزاران و اعضا ایتجا یک خدمتگزار مفید وفعال باشم.

.

RE: چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - mehdiast - 2014-01-31

بنام خدا

اسم من سهراب و یکی از خدمتگزاران بانیان بهبودی هستم

دلیل شکل گیری و انتخاب من از بانیان بهبودی و کمک گرفتن از تالار برای ادامه راه بسیار زیاد هست ولی من سعی میکنم خلاصه ای از این تصمیم را برایتان بنویسم.

من اصلیتم فارس هست و در یکی از شهرهای استان سمنان زندگی میکردم و به دلایل خاصی مهاجرت کردم به شهری با گویش ترکی ومن هیچگونه نمیتوانستم به صورت کلامی با مردمان بومی آن ارتباط برقرار کنم ،ولی چون من یکی از اعضای انجمن های دوازده قدمی بودم باید روزانه به جلسات مشارکت می رفتم و با دوستان همدرد خودم تبادل تجربه میکردیم، این روال تا یکسال و نیم پیش رفت و من مثل یک آدم کر و لال در جلسات شرکت میکردم و در آخر دیدم خیلی تنهایی به من فشار میاره، برای همین برای تبادل تجربه مجبور به استفاده از اینترنت شدم و تا مدتی در تالارهای گفتمانی که برای تبادل تجربه بین اعضای انجمن های دوازده قدمی فعالیت میکردند با دوستان بهبودی خود به تبادل تجربه پرداختم ولی کم کم متوجه شدم که در تالارها اصول سنت ها رعایت نمی شود و من مجبور به انتقاد از مدیران تالارها می شدم که در نهایت به اخراج من می انجامید و در جواب گفته می شد در دنیای مجازی سنت کارایی ندارد .
این شد که در مسیری راهی شدم که بتوان اصل سنت ها را در هر جایی حتی در اعماق اقیانوس به اجرا درآورد و تالار بانیان شکل گرفت و از پیشنهادات و انتقادات هر عضوی بهره بردیم تا تالار گفتمان بانیان بهبودی شکل امروز را به خود گرفت.

از همه دوستان خواهشمندم که هر گونه عقیده،نظر که در چارچوب سنت ها باشد را با ما در میان بگذارند تا خدمتگزاران تالار بهتر بتوانند خدمت خود را انجام دهند.
لازم به ذکر است هرکس هرگونه تمایل و استعدادی برای رشد تالار دارد می تواند بدون هیچگونه هزینه ، خدمتی را برعهده بگیرد و مسیر بهبودی را بر من حقیر بازتر نماید و متقابل کمکی به خویش نماید.

باتشکر:خدمتگزاران تالارگفتمان انجمن بانیان بهبودی

RE: چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - NASIB - 2014-02-12

با سلام من زیاد اهل چت و تالار و امثالهم نبودم و فقط در یک گروه چت روم شرکت میردم که لازم است از انها تشکر کنم چون هر چند تضادهای اساسی فکری و خدماتی با بعضی رهبران و ادمینها و خمتگذارانش دارم اما به هر حال معتقدم به بهبودی من کمک کردند و قطعا به دیگران هم کمک میکنند و از نظر من هر جایی که حتی به یک نفر کمک کند در خور ستایش است و در همان روزها بود که با سهراب اشنا شدم که او هم دگر اندیش بود و بامشکلات زیادی روبرو بودیم که به علت رعایت سنت اول از گفتنش معذورم. عاشق حمایت از جلسات نوپا هستم و در جلسات واقعی هم در طی مدت حدود ۱۲ سال پاکی هم از جلسات نوپا محال است غافل شوم. نمیدانم خدا به من لطف زیادی دارد و الان که جلسات هم استارت خورده حسابی گرفتار شده ام اما شاید باورتان نشود که در شغلم گاهی اینقدر مشتری سرم میریزد و من مشغول سایت هستم که میگویم خدایا مشتری نفرست!شاید مسخره باشه اما بعضی وقتا جنسیرو که داریم میگم نه نداریم!منظورم این نیست که نباید کارمو انجام بدم بلکه منظورم برکتیه که خدا بهم تو زندگی داده.چند سال پیش خانمم باردار بود ومن هم مدام در حال خمت به اون و همدردام بودم و علیرغم اینکه همون اوایل پاکی دکترم به من گفته بود خدا کنه اگه با قرصها و موادایی که تو میزدی بچت سالم باشه خدا یه بچه سالم باهوش و خوشگل به ما عطا کرد که محاله کسی رد بشه و برنگرده نگاش کنه و الان ۵ سالشه و ...... همه اینها ثمره خدمته و گرنه من هیچی نیستم

RE: چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - حمید - م - 2014-02-12

با سلام و خسته نباشید به همه ی دست اندرکاران، خدمتگزاران و همه ی دوستان همدردم.
اسم من حمید معتاد و نیکوتینی سابق هستم و مدت نزدیک 7 سال هست که خدا را شکر با انجمن نیکـوتینی های گمنام آشنـا شدم و در این انجمن مشغول خدمت و مسیر بهبودی خودم را در کنار دیگر اعضای همدردم ، ادامه میدم. من سال ها پیش ، یعنی سال 80 از طریق برخورد با یکی از اعضایNA و با لطف و عنایت خـــداوند و راهنمایی های اون دوست بهبودی تونستم ، از مـواد و الکل که بعد از نیکوتین اولین و آخرین ماده ای بود که به واسطه ی اون می خواستم خلا درونم را پر کنم، قطع وابستگی کنم . ولی چون در آن زمان در شهر ما فقط یک جلسه ای بود و من هم از آن بی خبـر،پس فقط با یک پمفلد فقط برای همیـن امروز و کتابچه ی سفید آقای فروهر تونستم 4 سال پاک باشم ولی سال 84 یک بار بخاطر رعایت نکردن اصول ، لغزش 3 روزه کردم باز خدا را شــکر با دعای شما عزیزان و عنایت خداوند دوباره پاک شدم.و 1سال بعد قطع مصرف نیکوتین کردم ولی این بار پساز 9 ماه و 23 روز با انجمن 12 قدمینیکوتینی های گمنام آشنا شدم و در آنجا مثل غریقی که ازطوفان عظیمی نجات پیدا کرده ، به خوبی جذب برنامه شدم و تا امروز به لطف خدا پاک و مشغول خدمت و با کمک دوستان انجمن و راهنمایم در مسیر بهبودی هستم.
اما هدف از گفتن این بیوگرافی طولانی و عضو شدن (در این سایت عزیز !!) این بود که راجع به پاکی موادم خیلی احســاس تنهـــایی می کنم. چون هرگز طی این سالها نتونستم در انجمن NA عضو بشم و چند بار هم در جلسات NA حاضــــــر شدم ولی نتونستـــــم مشارکت کنم و دربند این انجمن نشدم، تا امشب که بانیـــان بهبـــودی را به صورت اتفاقی داشتم دنبال سایت NIA می گشتم، پیدا کردم. خیلی خوشحال شدم چون چند سال پیش از راهنمام اسم انجمن CODA را شنیده بودم و خیلی دوست داشتم که با آن آشنا شم و از رهنمون ها و دل نوشته های دوستان استفاده کنم. چون من بدلایل فوق که گفتم، واقعا نیاز دارم که خیلی از وابستگی ها، آشوب های درونی، افسردگی، دلمردگی و ترس و اضطراب هامو خداوند ازم بگیره و به جاش صبر و شکیبایی،سلامت عقل و قدرت و توانایی عملکرد اصول 12 قدمی و فرایند اون شادی فرحبخش و آرامش درونی که امید و آرزوی همه ِ ماهست، اول به شما دوستان و بعد به من هم عطا کنه. آمین به امید روز های بهتر و شاد برای همه ی دوستان عزیز قدردان وسپاسگذار زحمات ارزنده ی شما حمید

RE: چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - zeinab.1 - 2014-02-19

با ياد نيروي برتر وکمک خداوند مکانهايي باز ميشود که دوستان بهبودي گرد هم جمع ميشويم وتجربيات وراهکارهايي رو که تو جلسات استفاده کرده ايم وتوانستيم به بهبودي تا حدودي رسيده ايم را در اختيار کساني که در خارج از شهر ويا کشور هستيم با هم سهيم باشيم خوب من که اينجا رو انتخاب کردم تنها دليلش ارامش وصميميت دوستان بهبودي کنار هم هست و اميدوارم يک عضو براي دادن تجربيات ودرسهايي که در اين برنامه درک کردم را با دوستان عزيزم در ميون بزارم وهمه به هم کمک کنيم تا بتوانيم بهبودي رو همه جا گسترش بدهيم...

RE: چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - sepahrad - 2014-03-13

باسلام.خداوندا....تو خود شاهد بودي هرروزدر تشيح جنازه خودم شرکت ميکردم.و تابوت اعتيادم را به تنهاي به دوش ميکشيدم.از اينکه اجازه دادي دوباره زندگي کنم تورا سپاس. خودم را تقديم تو ميدارم کمکم کن تا بتوانم با اراده تو زندگي کنم ويماني را که در طوفان با تو بسته ام در ارامش فراموش نکنم((امين))______________من به اين دليل بانيان بهبودي را انتخاب کردم که واقعا خدمت گذاران صادق و فعالي دارد وشخصيت پردازي در کار نيست وهمه اعضا چه عضو وچه مهمان به يک چشم ديده ميشوند وهمه به عنوان هم درد پذيرفته ميشوند همينWink

RE: چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - حداد - 2014-03-21

سلام
من خوشحالم که با این سایت هم آشنا شدم اکثر سایتها را من عضو هستم . این سایت فعلا" خیلی خوب و مطلب بروز میباشد. امیدوارم همکاری اعضا با خدمت گذاران سایت و صداقت و فروتنی خدمتگذاران روزبروز سایت را در جهت سنت 5 هدایت نموده و اعضا بتوانند از این طریق بهبودی خود را نیز دنبال نمایند.متشکرم/
[color=#32CD32]
گر
[size=x-large]گر مرد رهی نظر به ره باید داشت
خود را ز هزار چه نگه باید داشت
در خانه دوست چون تومحرم گشنی
دست و دل ودیده را نگه باید داشت

RE: چرا بانیان بهبودی ؟؟؟؟؟؟ - mohammad - 2014-03-24

. با سلام
و تبریک بهار
خدمت آقا سهراب ودیگر زحمتکشان سایت بهبودی.
من حدود چهل روز پیش توسط یکی از دوستان با این سایت آشنا شدم .
واز این آشنایی خوشحالم چون دوستان خوبی پیدا کردم هر چند با چهره های آنها آشنا نشدم .اما از افکار اندیشه های آنها آشنایی پیدا کرده وباعث خوشحالی من وخانواده ام شده که چنین مکان سالمی را یافته ودر اوقات فراغت از آن استفاده می برم.
وبتوانم درمسیر بهبودی از این مکان استفاده کنم