انجمن بانیان بهبودی
28 -چه مشکلاتی در محل یا مدرسه به خاطر اعتیادم برایم به وجود - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم اول (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=234)
+---- موضوع: 28 -چه مشکلاتی در محل یا مدرسه به خاطر اعتیادم برایم به وجود (/showthread.php?tid=489)

28 -چه مشکلاتی در محل یا مدرسه به خاطر اعتیادم برایم به وجود - mehdiast - 2013-10-19

چه مشکلاتی در محل یا مدرسه به خاطر اعتیادم برایم به وجود آمده بود؟

RE: سوال سوم-بخش غیر قابل اداره -قدم اول - meshki - 2013-11-07

بیماری اعتیاد از کودکی تا امروز برای من دردسر ساز بود برای خودم والدین وحتی اولیای مدرسه . همیشه سعی داشتم که فراتر از قانون مدرسه وتحصیل باشم یا اینکه مقرات مدرسه رانادیده می گرفتم با هم کلا سی ها در جنگ وتضاد بودم . شیطنت های من همیشه برای معلم ها واولیای مدرسه مشکل ایجاد می کرد ودر سنین بالاتر به خاطر اینکه نمی توانستم با شرایط وقانون های کار خود را تطبیق دهم شغلم را دست دادم ویا کارهای زیادی را تجربه کردم ولی هر بار با شکست مواجه شدم.
در محل کار وروابط با افراد مشکلاتی را بوجود اورده بودم بی اهمیتی بی تفاوتی بد قولی حضور نامرتب وخیلی رفتار های دیگر برای خودم . کار فرما وار باب رجوع ودیگران مشکل وتنش ایجاد نموده بود

RE: سوال سوم-بخش غیر قابل اداره -قدم اول - arta - 2013-12-03

درگذشته به خاطر مصرف مواد مخدر و شدت بیماریم هیچ گونه مسءولیتی را در سر کار قبول نمیکردم و انجام نمیدادم از قبیل غیبت . دیر سرکار حاضرشدن.درگیری. دزدی و سر انجام اخراج و در مدرسه درگیری . بی نظمی. فروش مواد منفجره و سرانجام ترک تحصیل و نتیجه ان بی سوادی بنده ولی امروزه سعی کرده ام با مرتب و منظم وسروقت در کارم حاضر شوم و نتیجه ان اعتماد . فرد قابل قبول از سوی مدیر عامل و همکاران ولی گاها هم بیماری اعتیاد از طریق نواقص شخصیتی روی من کار میکند مثل حسادت. غیبت . بدگویی.و......ولی اجازه نمیدهم بیماری روی من سوار بشود با کمک ترازنامه روزانه و تغیر کردن و تماس روزانه با راهنما امیدوارم این تجربه به دردتون بخوره

RE: سوال سوم-بخش غیر قابل اداره -قدم اول - NASIB - 2014-01-21

من در زمان مصرف درس میخواندم و بخاطر مصرف مواد از دانشگاه اخراج شدم.و ضمنا هر جا هم میخواستم کار کنم قبولم نمیکردند و انگشت نمای تمام محل در مصرف بودم

RE: 28 -چه مشکلاتی در محل یا مدرسه به خاطر اعتیادم برایم به وجود - داود - 2014-08-30

اعتیاد باعث شده بود تا گمنامیم در محل کار شکسته شود. هر روز با استرس قضاوت دیگران به محل کار میرفتم وترس از اخراج شدن آرامشم را برهم زده بود.درواقع این مواد واعتیادم بودند که تصمیم می گرفتندچه ساعتی در محل کار حاضرشوم یا اینکه چند ساعت در روز را کار کنم ویا کیفیت آن چقدر باشد.در یک کلام مدیریت کار وزندگیم را اعتیادبدست گرفته بود وخودم عاجز و ناتوانم بودم...تصویر: images/smilies/heart.gif 

RE: 28 -چه مشکلاتی در محل یا مدرسه به خاطر اعتیادم برایم به وجود - sepahrad - 2014-08-30

من به واسطه مصرف مواد و افراطي بودن وترس از امنيت مالي و اجتمائي دست به کارهاي بي عقلانه ميزدم به خاطر حفظ اعتيادم به همکارانم از لحاظ مالي خسارت ميزدم سعي ميکردم با رفتارهام به انها نشان بدم که من بهتر مي دانم و خودمو جلو صاحب کار با قضاوت نادرست ديگر همکارهام و افترا زدن به انها سعي ميکردم توجيه کنم و اين کارها بعث بروز مشکلات در محل کار با همکارام و رابطم با انها شده بود و در مدرسه به خاطر داشتن بيماري اعتياد نتوانستم به درس ادامه بدم و از مدرسه به خاطر رفتارهاي بيمار گونم اخراج شدم.

RE: 28 -چه مشکلاتی در محل یا مدرسه به خاطر اعتیادم برایم به وجود - شاپور الف - 2015-02-06

من اولین عجزم را در هفت سالگی کلاس اول بودم دیدم، من سیگاری به مدرسه برده بودم را در توالت حیاط روشن و مصرف کردم و بیرون آمدنی ناظم مدرسه با کمک فراش مدرسه فلکم کردند و بقول خودشان کاری کردند که من هرگز سیگار نکشم، اما نمیدانستند که با یک کودک لجباز و کینه ای و بیش فعال طرف هستند، که بخاطر لجبازی حاضر میشود زندگی خود و دیگران را بخطر بیاندازد و گوش به حرف کسی ندهد. من کودکی بیش فعال و خیلی شیطان و خرابکاری بودم و بیماری اعتیاد را از والدین و اطرافیان از همان دوران کودکی تا امروز دارم و برایمن و خانواده و اطرافیان دردسرسازشده بودم. با رفتارهای بیمارگونه برای خودم و والدین واولیای مدرسه و همشاگردیها دردسر بودم. همیشه سعی داشتم که خودم را سرتر و فراتر از قانون مدرسه وتحصیل و خلاف آنها باشم. یا این که مقررات مدرسه و کلاس را نادیده میگرفتم، باهم کلاسیها و هم دبستانیها و بچه محلها در جنگ و تضاد بودم. شیطنتهای من همیشه برای معلمها واولیای مدرسه مشکل ایجاد میکرد ومن هم با میخ و چاقو اتومبیل آنها را خراش میدادم و یا شیشه کلاس را میشکستم و عده ای هم همدست داشتم که من را تشویق میکردند در سنین بالاتر که وارد دبیرستان شدم، از آنجا اخراج شدم و وارد کار شدم و به خاطر اینکه نمیتوانستم با شرایط وقانون کار خودرا تطبیق دهم، شغلم را فوراً از دست میدادم وکارهای زیادی را تجربه کردم، ولی هربار با شکست مواجه شدم. در محل کار وروابط باافراد مشکلاتی را بوجود آورده بودم. در شرکت هواپیمایی استخدام شدم و نتوانستم سیگارم را کنار بگذارم، اخراج شدم. با مصرف مواد مخدر دیگر بدتر از قبل شدم و با بی اهمیتی بی تفاوتی به اصول و قوانین کار و بدقولی و حضور نامرتب و خیلی رفتارهای بیمارگونه دیگر برای خودم، کار فرمایان و ارباب رجوع ودیگران مشکلات و تنش ایجاد نموده بودم.

RE: 28 -چه مشکلاتی در محل یا مدرسه به خاطر اعتیادم برایم به وجود - amirjavadi - 2020-11-06

28-بخاطراعتیادم دوستان خوبموازدست دادم بااولیاء مدارس واستادانم همیشه درگیربودم وبه هیچ عنوان به قوانین احترام نمیگذاشتم ودچاررفتارهای ناهنجاروضداجتماعی وبی تعهدنسبت به مسولیتهایم شده بودم عدم وقت شناسی درگیریهای فیزیکی وعدم تطبیق خودم باشرایط موجودوافت شدید درسی همیشه مسولین رادچار آشفتگی وسردرگمی میکردم همیشه یامشغول تخریب مدرسه بودم ویاآتش سوزی ببارمیاوردم فقط منتظرخوردن زنگ درمدرسه البته اگه غیبت نداشتم وپایان ساعت کار درمحل کارم بودم دیگه هیچکس بمن اعتمادنمیکردبدقول وبدحساب شده بودم دیگرکسی بهم اعتمادنمیکردواحترام نمیگذاشت وتماما به چشم یک لاابالی یک دروغگو ویک از زیرکار در روبمن نگاه میکردن وغرورم رو خرد میکردن همیشه توجنگ بودم وبه بی انضباطی معروف بودم...تازمانی که با بیماری اعتیادزندگی کنم تابع هیچگونه قوانینی نخواهم بودوزمانی که برخلاف قوانین زندگی میکنم درمرکز مرضم هستم?