انجمن بانیان بهبودی
پيام هايی در راهی بسوي نور - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: پیامهای بهبودی_NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=89)
+--- موضوع: پيام هايی در راهی بسوي نور (/showthread.php?tid=49)

صفحه‌ها: 1 2

پيام هايی در راهی بسوي نور - aseman - 2013-10-09

بسم الله الرحمن الرحیم

ای خدای مهربان وبخشنده

ان کسی که بی چشم می بیند

بدون گوش می شنود

وبدون بال پرواز می کند

در حضور توست.

گفتگوی صادقانه من با خدا

از او خواستم عادت های زشت را ترکم دهد.
خدا فرمود:خودت باید انها رارها کنی.
از او خواستم روحم را رشد دهد.
فرمود:نه تو خودت باید رشد کنی. من فقط شاخ وبرگت را که اضافی است,هرس می کنم تا بارور شوی.
از او خواستم به من صبر عطا کند.
فرمود:صبر حاصل سختی ورنج است .عطا کردنی نیست.
از او خواستم مرا گرفتار درد وعذاب نکند.
فرمود:رنج از دلبستگی های دنیایی جدا وبه من نزدیکتر می کند.
از او خواستم کمک کند.همان قدر که مرا دوست دارد,من هم دیگران را دوست بدارم.
خدا فرمود:اها .بالاخره اصل مطلب دستگیرت شد.

ماه را نشانه بگیرید,اگر هدف نزنید,حتما همان حرفهایی است که به انها احتیاج داریم.

[/] ذهن همچون ساعتی پیوسته در حال حرکت است.پس باید هر روز با اندیشه های خوب ان را کوک کرد.

بخاطر خشمگین شدنتان مجازات نخواهید شد,بلکه این خود خشم است که شما را تنبیه می کند.

دعا کردن عین نیاز دعا گوست.نه اینکه دعا برای رفع نیاز باشد.

بعضی ادمها هفتاد سال زندگی می کنند,در حالی که برخی یک سال را هفتاد بار تکرار می کنند.

هر چیزی که مانع رشد وتعالی شما می شود ,ارزش دفاع کردن ندارد.

[ در خدا زندگی کن,با خدا زندگی کن,برای خدا زندگی کن , انگاه هیچ وقت دچار خطا نخواهی شد.

خوشبختی,احساس رضایت وخشنودی درونی ,تنها زمانی فراهم می شود که پیوندی محکم بین کار وتلاش ورابطه های موجود با خود,خانواده ,مردم وخدا بوجود امده باشد.

معلم واقعی کسی نیست که بالاترین دانش را دارد,بلکه کسی است که سبب می شود بیشترین تعداد ,دانش کسب کنند.

در دعاهایمان از خداوند مهربان بخواهیم:
قلبی مهربان که درد دیگران را درد خود بدانم .دستی سخاوتمند که هیچ گاه از بخشیدن خسته نشود.وتواضع که قادر به خدمت ویادگیری از همه باشم.

دیگر نیازی نیست به دنبال کعبه امال بگردیم.ما همین حالا او را همین جا ان را با خود داریم.

وقتی از سرزنش دیگران برای کارهایی که خودمان انجام داده بودیم,دست بر می داریم,رشد روحانیمان اغاز می شود.

هرگز دنبال کسی نباش که بتوانی با ان زندگی کنی,بلکه دنبال کسی باش که نتوانی بدون ان زندگی کنی.

خجالتی بودن,یکی دیگر از نشانه ها وجلوه های غرور است.

دعا وخدمت راه رسیدن به خداوند مهربان را نزدیک می کند.

RE: پيام هايی در راهی بسوي نور - mehdiast - 2013-10-14

بنام خدا
خدایا سپاسگذارم بابت چیزهایی که به من دادی
خدایا من سعی وتلاشم را در مورد موضوعی که خودمون می دونیم میکنم
فقط همرراهیم کن که مبادا دچار غرور و کبر شوم
خدایا خودت بهتر من رو می شناسی من ازت می خواهم کمک کنی که مبادا بعضی از نقص هایم در ادامه این مسیر رشد کنند ومن بمانم و مشتی نقص های اشتباه

RE: پيام هايی در راهی بسوي نور - کارو - 2013-10-15

ای حامی !

ای تسکین دهنده و ای گشاینده درهای امید!

مرا از اسارت تنهایی رها کن .

امروز با تو خود پیمان می بندم که از قضاوت کردن دیگران دست بردارم و همه را همانطور که در مرحله آفرینش یکسان آفریدی ببینم و در مقابل توانگران کرنش نکنم و درمقابل بینوایان گردنکش نباشم ، به همه عشق بورزم تا همیشه دستانشان در دستم باشد مبادا روزی در چاه تنهایی بیافتم ، بابت این همه سرمایه زندگی از تو سپاسگذارم و سر برخاک ، تو را زمزمه می نمایم))

RE: پيام هايی در راهی بسوي نور - shakiba - 2014-05-06

برایم سخت و متلاطم شدنگذار با آن بجنگم چون راه حل های صحیح ودرست تو برای حل

مشکلم کافیست.

پرودگارا فکرم راه در راهی هوشمندانه قرار بده وبگذار به آن راه اعتماد کنم و نگذار درد و رنج

بیشتری بکشم.

خدایا بیشتر از هر چیزی قدرتی عطایم کن تا بتوانم خود را از سر کشی ونافرمانی تو رها

سازم.وقتی از قله موفقیت بالا میروم در هر قدم هدایت و یاریم کن

وقتی در شک و اشفتگی به سر میبرم به یادم بیاور که راه درست و فکر صحیح راازتو بخواهم.

خدایا خودم را به تو میسپارم .

خدایا دوست دارم این را بدانی که دوستت دارم.

RE: پيام هايی در راهی بسوي نور - NASIB - 2014-06-17

من به انجمن ایمان دارم ،همچون طلوع خورشید نه اینکه چون هر روز خورشید را می بینم بلکه به واسطه نور خورشید خیلی چیزهای دیگررا می بینم

به واسطه انجمن، نجات معتادان دیگر را می بینم

به واسطه انجمن، معجزات را می بینم که در زندگی خود و دیگران اتفاق
می افتد.

به واسطه اصول روحانی، به بیداری روحانی رسیدم و توانایی بدست آوردم که به افکار منفی و وسوسه بگویم "نه"

به واسطه نشریات، من به آگاهی، خودآگاهی و خداآگاهی رسیدم.

به واسطه جلسات، احیاء شدم.

به واسطه راهنما ،دست از خود محوری برداشتم و اجازه می دهم دیگران به من کمک کنند.

به واسطه انجمن ،تولد تازه یافتم.

به واسطه انجمن، با خدای زنده رابطه دارم.

به واسطه انجمن، می توانم روشن بینی و جهان بینی داشته باشم که حیات و مفهوم زندگی را با آن ببینم

به واسطه کار کرد قدمها، قدم ها ما را آگاه می­كند كه از خواست و اراده نيروی برترآگاه شويم و درست را از نادرست تشخيص دهيم و این­كه مسير را اشتباه نرويم. وقتی اصول را تمرين می­كنيم و ياد می­گيريم، در صورت برخورد با مشكلات دنيا آسان­تر می­توانيم آن را اررزيابی كنیم ومفيد يا زیان­بار بودن آن را تشخيص دهيم. اصول، فيلتری در فكر ما ايجاد می­كند كه تمامی ايده ­ها، تفكرها و فلسفه­ های دنيا از آن عبور می­كند و زماني كه از آن عبور كنند، به آساني می­توانيم تشخيص دهيم كه آيا اين ايده با اصول روحانی انجمن مطابقت دارد و يا اینکه باطل است. وقتي قدم ها درون ما جای می­گيرد، قدم ها پله پله برای ما کشف می­شود و تغييراتی در ما به وجود می­آورد. هر قدم، عينكی به ما می­دهد تا درک بهتری از جهان داشته باشيم و به روشن بينی و بيداری روحانی می­رسيم. معجزات و زيبايی­ها را می­بينم و این را احساس می­کنیم که اشتباهات­مان كمتر شده است. ديگر جنگ نمی­كنيم و از آدم­های عادی جلوتر افتاده ايم.

به واسطه تمرین اصول روحانی، شخصیت من تغییر و دگرگون شد و تاثیر زیادی گذاشت بر روی رابطه هایم، اخلاقیاتم...

ار دوست عزیز پدرام م

RE: پيام هايی در راهی بسوي نور - NASIB - 2014-06-18

تنها كسي ارزش سپيده صبح را ميداند كه تاريكي شبش را تجربه كرده باشد.

RE: پيام هايی در راهی بسوي نور - NASIB - 2014-06-19

در فرایند مادام العمر ایمان آوری، شناخت ما از خداوند تغییر می کند شناخت ما در بدو ورود به بهبودی با شناخت ما پس از گذشت چند ماه پاکی یکسان نخواهد بود و این شناخت نیز پس از چند سال پاکی تغییر خواهد کرد.

RE: پيام هايی در راهی بسوي نور - mahla - 2014-06-19

.

"آنها که می‌دانند چیزی نمی‌گویند؛ آنها که می‌گویند، چیزی نمی‌دانند.

.

RE: پيام هايی در راهی بسوي نور - NASIB - 2014-07-01

عشقی که در هر روز و شب؛ نو نشود دوامی نخواهد داشت حتی اگر منجر به پرستیدن آن شود. به جای پرستش معتادان گمنام بیاییم روزانه با عشق در کنارش بمانیم و باورش کنیم. 

RE: پيام هايی در راهی بسوي نور - NASIB - 2014-07-16

دوست دارید کلام شما با هدف شما منطبق باشد؟از خود بپرسید((چه کلمه ای میتوانم بگویم تا به این شخص دلگرمی دهم؟و شاید کمک کنم تا فردا به جلسه دیگری بیاید؟