انجمن بانیان بهبودی
48-چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم اول (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=234)
+---- موضوع: 48-چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ (/showthread.php?tid=509)

48-چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - mehdiast - 2013-10-19

چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟

RE: سوال دوم-بخش تسلیم-قدم اول - meshki - 2013-11-19

عجز گذشته شناخت بيماري اگاهي از ضعف ها با مصرف نقص در من بروز مي کنند لذت بردن از پاکي امروز خدمت ولذت بردن از ان در مورد مصرف مواد مخدر هيچ گونه موفقيتي وجود نداشته ونداردو
در اخر اينکه نکته مهم زندگي دليل محکم بر اين مطلب است که هيچ وقت نتولانستم مصرف کنم حتي با بهترین شرایط

RE: 48-چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - NASIB - 2014-02-26

تجربه ترکهای قبلی به من نشان داد نمیتوانم موادم را کنترل یا جایگزین کنم و تخریبگر مواد فقط بولدوزری است که من خاموشش کرده ام و فقط با یک دود یا پیک استارت میخورد، من بارها این اشتباه را تکرار کرده ام و همیشه شکست خورده ام، من زورم به مواد مخدر نمیرسد به همینراحتی!پس کاری به کارش ندارم

RE: 48-چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - mohammad - 2014-08-29

لایه باریکی به روی مشکلات می کشیدم تا برای خودم پیدا نباشد و مانند زخمی که یک روز دهان باز کرده متوجه شدم چه به روز خودم و زندگی ام آورده ام .
تجربه خودم که بار ها ترک کردم ونشد تجربه دوستان در شهرمان و ایران و جهان توسط نشزیات باعث شد به فهمم که کنترل و جود ندارد یا مصرف به روال گذشته و یا بهبودی به روال برنامه کنترل نداریم .
پذیرفتن کامل بیماری اعتیاد .استفاده از تجربه دوستان .و تغییر رفتارهای که از روی نواقص و بیماری انجام می دادم 

RE: 48-چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - sepahrad - 2014-08-30

گذشته تلخ و تجربهاي ترکهاي گذشته و کارکرد سوالات قبل منو متقاعد ميکنه که مصرف کنتلي يا موفقيت اميزي وجود نداره و تسليم در مقابل درون خودم به من کمک کرد تا بتونم گوش دادن رو تمرين کنم

RE: 48-چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - داود - 2014-09-23

اگر سرسوزنی با خود صداقت داشته باشم قطعا می پذیرم که مصرف موفقیت آمیز مواد یا نواقص کنترل شده یا نشده توهم است و فکر اینکه می توانم کنترل شده مصرف کنم جز محرکه های بیماری اعتیاد است که من به عجز در مقابل آن اقرارکردم. عجز و تجربه گذشته خودم بهترین گواه ومتقاعد کننده هستند...تصویر: images/smilies/heart.gif      

RE: 48-چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - احمد ش - 2014-12-30

اینجانوشته چه چیزی مرامتقاعدمیکند؟نپرسیده چه چیزهایی, تنهاچیزی که مراواقعامتقاعدمیکنه دیگرنمیتوانم باموفقیت مصرف کنم تسلیمه,اگه تسلیم کامل بشم صددرصدبه این نتیجه میرسم که مصرف یکبارزیادوهزاربارکافی نیست

RE: 48-چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - شاپور الف - 2015-02-20

من در اثر ادامه مصرف و رفتارهای معتادگونه کم کم اطرافیانم را از دست دادم. بمرور احساس میکردم نصبت به مواد مخدر حساسیتم بالا رفته و روز به روز مصرف بیشتر از قبل میشد و از این جریان بسیار وحشت داشتم. چون شنیده بودم برای اینکه نشئگی پیدا کنم باید به مصرف هرویین مشغول بشم و این را دوست نداشتم و در نهایت مواد مخدر هم جوابم کرد، من چه مصرف میکردم و چه مصرف نمیکردم، حالم خوب نبود. چندین بار اُوردوز کردم و اگر دخترم من را به درمانگاه نمیبرد حتماً مرده بودم. دیگر مواد مخدر جوابمو نمیداد و او هم من را تنها گاشت منی که همه هستیم را به پایش ریخته بودم. مجبور شدم بر خلاف میلم برای مدتی مصرفم را قطع کنم. شنیده بودم اگر بتوانم یک ماه مواد مصرف نکنم. بعد از یک ماه میتوانم دوباره به همان اندازه شروع مصرف در بار اول همان نشئگی را دوباره تجربه کنم و من هرگز نتوانستم، این مدت را پاک بمانم. من در نهایت بیست روزی با مسافرت به جایی تریاک و شیره مصرف نکردم، اما قرصهای روانگردان و محرک میخوردم. در نهایت نفهمیدم آیا این حرفها درست بود که با ترک یک ماهه باز میتوان شروع کرد و همان لذت اولیه را برد. با آمدن به برنامه متوجه شدم که این توهمی بیش نبود. چون خیلی از کسانی که لغزش کردند پاکی های چند ساله هم داشتند و وقتی از آنها سؤال کردم، فقط پوز خندی زدند.

RE: 48-چه چیز مرا متقاعد می سازد که دیگر نمی توانم با موفقیت مصرف کنم؟ - amirjavadi - 2020-11-07

48--حتی فکرمصرف موفقیت آمیزحتمامنوبه لعزش خواهدرسوندپیداکردن آگاهی نسبت به خودم مرضم گذشته دردناکم واینکه من عاجزم وناتوان دربرابرمصرف وبا اولین بارمصرف ازتعادل خارج شده ودرگیررفتارهای اجباری وافراطی وآشفتگی وهرج ومرج شده وپاکی وانجمن ودوستان بهبودی ووجهه اقتصادی وامنیت وآعوش گرم خانواده وآسایش وراحتیمو وازهمه مهمتر خداوند رواز دست داده واداره زندگی از دستم خارج میشه ودوباره وسوسه هامریضی هااجباربمصرفهاجنگهادرگیریهاترورهای شخصیتی خودم وخانواده ام ترسهادستگیری وزندانهالغزشهای پیاپی بی حرمتی هابیکاری وبی پولی وخماری ودوباره تهیه ومصرف...روشن بینی وتجربه های خودم وتجربه لغزشهای دیگران ولذت بردن ازپاکی وزندگی امروزم ورسیدن به این دیدگاه وباور باکمک خداون و12قدم که من توانایی مصرف هیچگونه ماده مخدری رو به هیچ عنوان ندارم وچیزی به عنوان مصرف موفقیت آمیزهم وجود ندارد?