انجمن بانیان بهبودی
63- در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجمن بانیان بهبودی (http://forum.banianbehboodi.ir)
+-- انجمن: انجمن معتادان گمنام NA (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: قدمهای دوازده گانه معتادان گمنام (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=233)
+---- انجمن: قدم اول (راهنمای کارکرد قدم) (http://forum.banianbehboodi.ir/forumdisplay.php?fid=234)
+---- موضوع: 63- در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟ (/showthread.php?tid=524)

63- در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟ - mehdiast - 2013-10-19

در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟

RE: سوال یازدهم-بخش اصول روحانی-قدم اول - mahla - 2013-10-22

با تسلیم کامل دربرابر اصول قدم اول صداقت روشن بینی، تمایل، فروتنی و پذیرش و درک اینکه من هم فقط یک انسانم نه بهتر و نه بدتر از آنچه که زمانی فکر میکردم خود را پذیرفته و تواضع میابم زندگی را همانطریکه هست با خوبی ها و تضادهایش کامل میپذیرم

RE: سوال یازدهم-بخش اصول روحانی-قدم اول - meshki - 2013-11-20

بپذیرم و به این نکته رسیدم باشم من مثل تمام انسانها هستم نه بالاتر و نه پائین تر از مثبت ها استفاده کرده از منفی ها بپذیرم دعا کنم خدمت صادقانه نمایم ضاهر سازی نکنم ماسک نزنم تسلیم اصول برنامه باشم سعی در انجام ا ن نمایم و همیشه به دنبال سرچشمه ی عشق الهی باشم

RE: سوال یازدهم-بخش اصول روحانی-قدم اول - NASIB - 2014-01-29

همینکه من اقرار میکنم عاجز هستم و به تنهایی نمیتوانم کاری برای بهبودی ام انجام دهم و نیاز به کمک دارم شروع تمرین فروتنی است

RE: 63- در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟ - as57jafar - 2014-03-03

قبول کردن عجز و ناتوانی در برابر اعتیاد و اقرار به این حقیقت که از خودم به تنهایی قدرتی ندارم و عاجزم و از این موضوع هم خجالت زده نیستم یعنی تمرین فروتنی

RE: 63- در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟ - داود - 2014-08-29

با صحبت با راهنما و بیان احساسات و افکارم و با پذیرفتن خود آنچه که هستم.با آمدن به جلسات و مشارکت صادقانه در جلسات و با قرار دادن دریچه ی ذهنم در معرض افکار و تجربیات جدید دیگران فارغ از سن و سال و مدت پاکی و اقرار به اینکه افکار و احساسات من ایراد داردبه این روش اصل فروتنی را تمرین میکنم...تصویر: images/smilies/heart.gif 

RE: 63- در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟ - sepahrad - 2014-08-30

با تسليم شدن در مقابل قدم و تمرين کردن اصول روحاني اين قدم صداقت داشتن با خود منو  به اين روشن بيني ميرسونه که ميتونم با کارکرد قدم پاک بمونم و تعغير کنم  همين امر باعث ميشه ميل به پيشرفت پيدا کنم و با فروتني حاصل از درک اين قدم بهبود پيدا کنم پذيرش قدم و تسليم در بابر اين به من کمک ميکنه تا فروتنيرو به اجرا در بيارم

RE: 63- در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟ - شاپور الف - 2015-05-05

ش- مهمترین فلسفه قدم اول اقرار کردن به معتاد بودن است و اینکه اقرار کنم من توانایی کنترل مواد مخدر را ندارم و در مقابل بیماری اعتیادم کاملاً عاجز هستم و شرایط عاجزانه رفتار کردن را در اثر تلاشهای فراوان برای ترک کردن و کنترل مقدار مصرفی و نداشتن حق انتخاب دردوستی با افراد مصرف کننده و شرایط مصرف را در لیست رفتارهای بی حاصل و عاجزانه خودم و متصصان و بیمارستانها و داروها و زندانی و حبس شدن را با تسلیم شدن کامل، در برابر اصول قدم اول که با صداقت، روشن بینی، تمایل را فروتنی میدانم و پذیرش درک اینکه من هم فقط یک انسان هستم و نجات یک معتاد فقط توسط نیروی برتر از خودم است. من فقط توانایی محدودی دارم، نه بهترم و نه بدتر از آنچه که زمانی فکر میکردم، خود را پذیرفته و متواضعانه در دعای آرامش بیماری و گرداندن زندگی را همانطوری که هست با خوبی ها و تضادهایش کامل میپذیرم و برای بهتر شدن اوضاع مالی و اجتماعی و جسمی و کاری با دیگران ناصادقی نمیکنم.

RE: 63- در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟ - امید میراشه - 2017-09-01

(2013-10-19، 10:00 )GOMNAM نوشته است:
در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟

سلام.
امروزمیدانم درمقابل مواد مخدر وبیماری اعتیاد عاجزم پس اقرار به عجز را تمرین میکنم.با صداقت ماهیت بیماری ام را میبینمو بی تفاوت نیستم ودر پی حل مشکلاتم هستم.امروز فروتنی برای من در قدم یک واصل روحانی قدم یک این است که همانند بیماری رفتار کنم که مشتاق به بهبودی است.به جلسات میروم ومشکلاتم را پنهان نمیکنم توجیه نمیکنم.انکار نمیکنم.صادقانه با راهنما مشورت میکنم وبیماری امروزم را تشریح میکنم تا کمتر به حاشیه ها بروم.

RE: 63- در رابطه با کارکردن قدم یک چگونه اصل فروتنی را تمرین می کنم؟ - amirjavadi - 2020-11-07

63-باصداقت وتسلیم واردفروتنی میشیم؛فروتنی یعنی خودم ودیگران رو همینطورکه هستند بپذیرم وشرایط موجود رو قبول کنم دست از غرور کاذب ومنیت برداشته وبپذیرم که بیمارم وبه دنبال بهبودی وکمی بیشتر از اقرار از خودم مایه بذارم درجلسات شرکت کنم وبه راهنماوکارکردقدمهاوجاری کردن آنها درزندگیم وخدمت به عنوان یک هدیه ارزشمند نگاه کنم بااقراربه عجزم وپذیرش اینکه عاجزم با از انکارخارج شدن وپذیرفتن نواقصم با تسلیم دربرابر اصول روحانی قدم یک صداقت روشن بینی تمایل فروتنی وپذیرش که یک انسانم باتمام نواقص وکمبودهاوداشته هایم بدون هیچ افراط وتفریطی بااین پذیرش وفروتنی حاصل از کارکردن قدم یک تغییری ژرف وعمیق وامیدی فزاینده نسبت به بهبودی پیداکرده وبه مااحساس صلح وآرامش دست میدهد?